Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Roxi napisał:

A skąd u Ciebie takie negatywne, a wręcz powiedziałbym wrogie nastawienie do Tesli?

juz pisałem od lat widze ciagle marketing na poziomie pudelka

kazda wpadka lub knot przekuwane w sukces ,nieustanne kupowanie firm i ludzi , nieustające  pasmo tylko samych sukcesów

chce auto a nie kolejny iphone, dla mnie brak wiarygodnosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cir napisał:

juz pisałem od lat widze ciagle marketing na poziomie pudelka

kazda wpadka lub knot przekuwane w sukces ,nieustanne kupowanie firm i ludzi , nieustające  pasmo tylko samych sukcesów

chce auto a nie kolejny iphone, dla mnie brak wiarygodnosci

Ale oni nie bardzo mają wybór, muszą jechać po bandzie, tylko jak długo im się uda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cir napisał:

juz pisałem od lat widze ciagle marketing na poziomie pudelka

kazda wpadka lub knot przekuwane w sukces ,nieustanne kupowanie firm i ludzi , nieustające  pasmo tylko samych sukcesów

chce auto a nie kolejny iphone, dla mnie brak wiarygodnosci

A Ok, to pełna zgoda. Jest to celowe, aby klienci czuli się z nim w bliskim kontakcie i czuli się częścią firm i tej ideologii. Z jednej strony zwiększa to lojalność i pomaga ściągać kasę z rynku na opowieści marketingowe. Tak to działa, ale mi to nie przeszkadza wcale. Bezosa tez nazywa się największym bajarzem oprócz Spielberga Ameryki. Każdy ma coś za uszami jednak. VW fałszerstwa, BMW nazistowskich akcjonariuszy itd. To ja już wole kolejnego bajarza, co chce wysłać myszy na Marsa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbig napisał:

Ale oni nie bardzo mają wybór, muszą jechać po bandzie, tylko jak długo im się uda?

są bardzo płodni w pomysły i gierki

do dzis pamietam jak sie plątali wokół zalanej jaskini z dzieciakami byle tylko o nich pisano

zawsze tez moze sie sprzedać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Roxi napisał:

Dopłat zbyt dużych zrobić nie mogą, bo musieliby objąć tym cały rynek elektryków. A tego nikt finansował nie będzie.

No właśnie dla mnie to jest podejście kompletnie od d... strony bo o wiele większy sens miały by inwestycję w infrastrukturę pod elektromobilność, ew. wspomaganie rozwoju dostawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

To ja już wole kolejnego bajarza, co chce wysłać myszy na Marsa ?

o przypomniałem sobie  o świniach

miał nimi sterowac poleceniami bezposrednio do mózgu

straciłem chyba kwadrans nim zrozumiałem ze to kolejna szopka dla idiotów

przy okazji zauwazyłem ze jego wielki zespoł badawczy kupuje ta samą odziez ochronna która ja kupuje  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cir napisał:

o przypomniałem sobie  o świniach

miał nimi sterowac poleceniami bezposrednio do mózgu

straciłem chyba kwadrans nim zrozumiałem ze to kolejna szopka dla idiotów

przy okazji zauwazyłem ze jego wielki zespoł badawczy kupuje ta samą odziez ochronna która ja kupuje  ?

Jest tak jak mówisz, są to szopki i pusty marketing. Widocznie jestem jednym z tych idiotów do których jest on kierowany, bo lubię taki przekaz i jestem na niego podatny ? Podobnie jak przewartościowane iphony zresztą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Jest tak jak mówisz, są to szopki i pusty marketing. Widocznie jestem jednym z tych idiotów do których jest on kierowany, bo lubię taki przekaz i jestem na niego podatny ? Podobnie jak przewartościowane iphony zresztą. 

tyle ze po iphonie własciwie niczego nie oczekuje

po samochodzie oczekuje  rzetelnosci i jeszcze raz rzetelnosci i nawet nie wiem kto rzadzi firmami których auta kupuje

Elon Musk wyłazi z kazdej dziury i obwieszcza wyjątkowy sukces co miesiąc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cir napisał:

Elon Musk wyłazi z kazdej dziury i obwieszcza wyjątkowy sukces co miesiąc

Idealny układ dla niego. Te wszystkie niepotrzebne portale, blogi pseudoinformacyjne nie maja o czym pisać i z każdego tweeta robią sztuczna sensacje, aby wygenerować kliki. Jak tu takiej pozycji nie wykorzystać do darmowej reklamy ? Inni musza ciazko płacić, co Musk zyskuje jednym postem od niechcenia w wolnym czasu. Za to go podziwiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

Niewątpliwie.  To wszystko mi przypomina stare dowcipy, np. taki że w ZSRR każdy obywatel jak idzie na emeryturę, to dostaje od państwa Wołgę...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale chodziło o takie jakkolwiek powiązane z motoryzacją ☺

... a Wołgę radziecki emeryt dostawał do przepłynięcia, rzecz jasna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Zbig napisał:

OK, ale chodziło o takie jakkolwiek powiązane z motoryzacją ☺

... a Wołgę radziecki emeryt dostawał do przepłynięcia, rzecz jasna ?

Ale tam są właśnie dowcipy o radzieckiej motoryzacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbig napisał:

... a Wołgę radziecki emeryt dostawał do przepłynięcia, rzecz jasna ?

Wołga najbardziej kojarzy mi się jednak ze Stalingradem, a ten z klęską III Rzeszy. I tu wracamy po przemysłu motoryzacyjnego, kto jest właścicielem BMW. BMW w 2018 wycofało sie z Polski z inwestycji w stacje ładowania w konsekwencji na zmiany przepisów. Trudno się im oczywiście dziwić. Można powiedzieć, że potomkowie przybranego syna Goebbelsa... Jarek wiedział kogo "pogonić" z Polski ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Wołga najbardziej kojarzy mi się jednak ze Stalingradem, a ten z klęską III Rzeszy.

To w Polsce dość popularny schemat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

I tu wracamy po przemysłu motoryzacyjnego, kto jest właścicielem BMW. BMW w 2018 wycofało sie z Polski z inwestycji w stacje ładowania w konsekwencji na zmiany przepisów. Trudno się im oczywiście dziwić. Można powiedzieć, że potomkowie przybranego syna Goebbelsa... Jarek wiedział kogo "pogonić" z Polski

A co to ma do rzeczy?  Obecni właściciele BMW urodzili się w latach 60-tych.

Poziom inwestycji w Polsce leży i kwiczy, i nie ma żadnych szans aby się podniósł, dopóki PiS rządzi.  Mam na myśli inwestycje rzeczywiste a nie kupowanie np. 200 suvów dla Wód Polskich.

A zrobieni w ch.... inwestorzy w wiatraki seryjnie wygrywają w sądach, więc w efekcie jeszcze im polski podatnik dopłaci.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

A co to ma do rzeczy?  Obecni właściciele BMW urodzili się w latach 60-tych.

Prawnie tak, ale zostali spadkobiercami kapitału wypracowanego dzięki współpracy z Nazistami. Jeśli ktoś może mieć wrogi stosunek do marki, bo uważa, że uprawia za dużo marketingu, to co dopiero pochodzenie kapitału.

4 minuty temu, Zbig napisał:

A zrobieni w ch.... inwestorzy w wiatraki seryjnie wygrywają w sądach, więc w efekcie jeszcze im polski podatnik dopłaci.

Pisałem, że wcale im się nie dziwię. Nawet jak umowy są podpisane niekorzystne, ale są gwarancje, to powinny być przestrzegane. Najlepszy przykład A4 Kraków-Katowice, gdzie umowa powinna być dawno zerwana, a nie jest. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roxi napisał:

pochodzenie kapitału

No to wiesz...  japońskie auta też odpadają ze względu na japońskie zbrodnie wojenne.  Od Amerykanów i Anglików bym nie kupował po tym jak nas sprzedali w Jałcie.  Ani od Francuzów co nie chcieli umierać za Gdańsk.  Pozostają Włosi, którzy wprawdzie też mieli Mussoliniego ale jako jedyni nie zrobili nam większej krzywdy, choć Multipla ich mocno obciąża ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

No to wiesz...  japońskie auta też odpadają ze względu na japońskie zbrodnie wojenne.  Od Amerykanów i Anglików bym nie kupował po tym jak nas sprzedali w Jałcie.  Ani od Francuzów co nie chcieli umierać za Gdańsk.  Pozostają Włosi, którzy wprawdzie też mieli Mussoliniego ale jako jedyni nie zrobili nam większej krzywdy, choć Multipla ich mocno obciąża ?

Ale ja nie mam z tym problemu, bo to faktycznie taki były czasy. Pewnym rzeczom raczej przyglądam się jako obserwator. W tym wywiadzie z Quandtem podoba mi się to, że nie dał się zapędzić w kozi róg dziennikarzowi. Żydzi Niemców od wojny "przećwiczyli" jeśli chodzi o roszczenia. Pewnie wie, że jedno słowo skruchy i musieliby wypłacić milardowe odszkodowania. Choć tam sprawa jest dyskusyjne z tymi ludźmi którzy żyją, to powinni coś wypłacić. Jak to próbują zrobić teraz u nas. Tak samo nie mam problemu z pustym marketingiem, bo teraz takie są czasu uprawiania biznesu i pozyskiwania kapitału przez Sturtupy, gdzie leader ma większe znaczenie niż biznes plan w tak zmiennym i nieprzewidywalnym środowisku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Roxi napisał:

Tak samo nie mam problemu z pustym marketingiem, bo teraz takie są czasu uprawiania biznesu i pozyskiwania kapitału przez Sturtupy, gdzie leader ma większe znaczenie niż biznes plan w tak zmiennym i nieprzewidywalnym środowisku. 

Zwłaszcza jak jest wtopa na akcjach to nikt nie pyta czy był biznes plan tylko gdzie jest leader ?

Biznes plan w ww. środowisku ma kluczowe znaczenie tylko że go trzeba co chwila aktualizować i utrzymywać szereg wariancji scenariuszowych a do tego potrzebna jest wiedza, zasoby i pewnie jakiś soft aby nie utonąć w excelach.

To już kupiłeś Teslę czy jeszcze liczysz na wzrost ceny akcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Zbig napisał:

To już kupiłeś Teslę czy jeszcze liczysz na wzrost ceny akcji?

Jeszcze nie, ale może będzie to mój następny samochód, albo kolejny niemiecki ? 

Z tym, że w równym stopniu jak Muskowi kibicuje firmom, które tworzą w Polsce miejsca pracy, a to jest jednak niemiecki, a nie amerykański kapitał. Amerykanie nam teraz zrobili blitzkrieg technologiczny i nasłali wielką piątkę nie płacącą podatków. Nie przeszkadza mi to jednak obiektywnie oceniać cudzych osiągnięć. Zarówno sukcesów i porażek ? Jest w tym wiele dobrego i niestety złego, co się teraz dzieje jeśli chodzi o postęp. Wypieranie i zastępowanie ludzkiej pracy przez "komputery" i roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2021 o 21:58, Zbig napisał:

No właśnie dla mnie to jest podejście kompletnie od d... strony bo o wiele większy sens miały by inwestycję w infrastrukturę pod elektromobilność, ew. wspomaganie rozwoju dostawców.

A co, USA czy norwegia nie ma infrastukury pod elektromobilnosc? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

Pisałem o Polsce.

Piszesz ogolnie zle o tesli czy ektrykach.   A gdy przedstawi ci sie sukces, niektorych panstw to piszesz ze masz na mysli Polske.... 

 

Polska raz ze nie ma zachecajacych taryf na stawianie ladowowarek. A po drugie nie ma tyle potencjalnych klientow aby je stawiac. 

 

Jakos, sprzedaz elektrykow w norwegii jest wieksza niz spalinowych. 

Wizja zakazu sprzedazy aut spalinowych w tym kraju od 2030 jest jak najbardziej mozliwa. 

 

Dodatkowo piszecie ze Tesla nie przynosila zyskow przez lata....  wiecie co to jest ZYSK? Co to pojecie oznacza w biznesie? A nastepnie co oznacza pojecie KOSZTY. 

 

Wy uwazacie ze jak firma ma zyski na minusie to oznacza ze firma nie zarabia....  a inwestorzy sa glupi. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może radziecka hybryda ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Piszesz ogolnie zle o tesli czy ektrykach.

A w którym miejscu???  

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Dodatkowo piszecie ze Tesla nie przynosila zyskow przez lata....  wiecie co to jest ZYSK? Co to pojecie oznacza w biznesie? A nastepnie co oznacza pojecie KOSZTY. 

 

Wy uwazacie ze jak firma ma zyski na minusie to oznacza ze firma nie zarabia....  a inwestorzy sa glupi. 

Ale co masz na myśli?  Oczywiście, są sposoby, można wyprowadzać kasę do innych spółek a w firmie matce mieć straty, ale o tym w przypadku Tesli nie słyszałem...   Bo to że ktoś kupił akcje tanio a sprzedał drożej to oczywiście jest ZYSK ale nie dla firmy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Polska raz ze nie ma zachecajacych taryf na stawianie ladowowarek. A po drugie nie ma tyle potencjalnych klientow aby je stawiac. 

A ponieważ nie ma ładowarek, to nie ma chętnych aby kupować elektryki i kółko się zamyka.  Dokładnie o tym pisałem i to nie raz.  Jeżeli państwo chce aby obywatele się przesiedli do innej technologii to musi pomóc w stworzeniu warunków aby mogła funkcjonować.  Tymczasem rząd zachowuje się tak, jakby przez analogię do lat 90-tych, zamiast stworzyć warunki do rozwoju sieci GSM, oświadcza że rzuci rękawicę Nokii  i innym i wyprodukuje własny narodowy telefon komórkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zbig napisał:

A w którym miejscu???  

Ale co masz na myśli?  Oczywiście, są sposoby, można wyprowadzać kasę do innych spółek a w firmie matce mieć straty, ale o tym w przypadku Tesli nie słyszałem...   Bo to że ktoś kupił akcje tanio a sprzedał drożej to oczywiście jest ZYSK ale nie dla firmy ?

Chodzi o to, ze jak budujesz marke, budujesz kolejne mega fabryki, budujesz salony sprzedazy (Tesla w odroznieniu od innych marek stawia wlasne salony sprzedazy i zatrudnia pracownikow - nie ma dilerow). 

To logiczne jest ze zaciagasz kredyt i inwestujesz. Inwestycja na papierku jest pod pojeciem "straty lub braku zysku". 

Dlatego w latach ubieglych tesla wykazywala straty. Powod prosty, inwestycje.  Inwestorzybto widza, dlatego dalej pompuja ten "balonik". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Dlatego w latach ubieglych tesla wykazywala straty. Powod prosty, inwestycje.  Inwestorzybto widza, dlatego dalej pompuja ten "balonik". 

Ale zakładam, że pompują w celu osiągnięcia zysku a nie aby trafić do księgi rekordów Guinessa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Zbig napisał:

Ale zakładam, że pompują w celu osiągnięcia zysku a nie aby trafić do księgi rekordów Guinessa?

Tak. 

Ale zyski sa dopiero po zakonczeniu inwestycji. 

A tesla jeszcze conajmniej jedna fabryke musi wybudowac (Berlin) plus dopiero wdraza salony i serwisy we wschodniej europie. 

 

i nie wiem czy wiesz. Ale tesla stawia wlasne salony i zatrudnia wlasnych sprzedawcow.  Nie ida w sieci dilerskie tak jak pozostali. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lolo2 napisał:

i nie wiem czy wiesz. Ale tesla stawia wlasne salony i zatrudnia wlasnych sprzedawcow.  Nie ida w sieci dilerskie tak jak pozostali. 

Wiem.  Natomiast nie wiem czy to dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.