Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Nic nie liczyłem - po prostu sprawdziłem w ogłoszeniach, o ile droższe na mojej dzielnicy są domy z garażem lub chociaż podjazdem.

Od tego abyś miał pod domem dostępny punkt ładowania w zwykłej cenie prądu lub do niej zbliżonej, jest państwo i podatki które mu płacisz a w szczególności podatek drogowy. Właśnie na tym powinna polegać polityka elektromobilności.

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Kolega nie ogarnia, że koniec spalinowych będzie efektem sztucznie tworzonych przez rządy barier, a nie lepszości elektryków.

Alternatywą jest koniec motoryzacji indywidualnej.

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Hałas aut to dziś głównie szum opon.

Dotyczy tras przelotowych.  Na osiedlach, w garażach, elektryk jest znacznie cichszy, zwłaszcza od diesli.

8 minut temu, szymon1977 napisał:

Fotowoltaika nie tylko nie skróci czasu ładowania na trasie, a kosztuje (strzelam) kolejne £10000.

Własna fotowoltaika realnie zmniejsza koszt energii elektrycznej o 2/3-3/4.

11 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak, na mnie też robi wrażenie, jak skutecznie Musk wcisnął, że g...o ze znaczkiem Tesla jest cacy.

To jaka jest Tesla jest mało istotne.  Istotne jest to że Musk znacząco przyspieszył tempo zmian w reszcie branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

Alternatywą jest koniec motoryzacji indywidualnej.

Ale niby dlaczego? Nigdy nie było lepszych samochodów i lepszych silników spalinowych. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tak, na mnie też robi wrażenie, jak skutecznie Musk wcisnął, że g...o ze znaczkiem Tesla jest cacy.

Czy to nie aby...  facet dostaje kosza od pięknej kobiety dochodzi do wniosku, że w sumie to ona kur... i ma kiepski charakter. A tam naprawdę to zawsze marzył o tym aby wstąpić do zakonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Zbig napisał:

Od tego abyś miał pod domem dostępny punkt ładowania w zwykłej cenie prądu lub do niej zbliżonej, jest państwo i podatki które mu płacisz a w szczególności podatek drogowy.

Wszyscy z sąsiadami płacą po jakieś £200 rocznie podatku, a stacje ładowania na dzielnicy wybudowano sztuk 1. Ile będziemy musieli płacić, żeby wybudowano po 1 przy każdym domu, i jeszcze żeby był w nich legendarny darmowy lub chociaż tani prąd? Po £2000, a może po £20000? Dziś jeździsz tanio elektrykiem za moje pieniądze, to więcej niż ja Ci odbieram w 500+.

44 minuty temu, Zbig napisał:

Alternatywą jest koniec motoryzacji indywidualnej.

Tak, ludzkość dąży do autodestrukcji.

44 minuty temu, Zbig napisał:

Własna fotowoltaika realnie zmniejsza koszt energii elektrycznej o 2/3-3/4.

Realnie, to fotowoltaika i podjazd lub garaż, kosztować mnie będzie £30000-50000, a wszystko po to, by mieć gorsze auto niż mam teraz (Sharan o parametrach Tesli byłby gorszy od Sharana TDI).

17 minut temu, Roxi napisał:

Czy to nie aby...  facet dostaje kosza od pięknej kobiety dochodzi do wniosku, że w sumie to ona kur... i ma kiepski charakter. A tam naprawdę to zawsze marzył o tym aby wstąpić do zakonu.

Dokładnie tak! Rząd za posiadanie spalinowego podbija Ci podatek i zabrania wjeżdżać do centrum, a Tobie się zaczyna wydawać, że elektryk jest lepszy. Durnymi porównaniami podkreślasz własny brak argumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie tak! Rząd za posiadanie spalinowego podbija Ci podatek i zabrania wjeżdżać do centrum, a Tobie się zaczyna wydawać, że elektryk jest lepszy.

To tak jakbyś miał pretensje, że do zwolenników czystej wody, że został wprowadzony podatek cukrowy i droższa jest cola. Jedno z drugim niby ma związek, bo oba są to napoje, ale wcale być musi. Oczywiście każdy urzędnik może w ten sposób usprawiedliwić fakt, że nakłada kolejne podatki, a robią to cały czas, aby podnosić sobie diety i realizować kolejne socjalne rozdawnictwo... Nie wiń elektryków za nakładanie podatków i ograniczenia. Nie mają co robić w parlamencie i wymyślają cały czas nowe zakazy, podatki i ograniczenia. W końcu się to rozpadnie i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak zwykle robienie z ludzi idiotów i robienie zasłony dymnej. Ile w Polsce przeznaczono pieniędzy na dopłaty do elektryków mln?

Podwyżki, podatki, akcyzy są państwu potrzebne na to aby Orlen mógł finansować miliardowe rządowe projekty jak zakup mediów, stawianie paczkomatów itd. Finansowanie elektromobilności z dopłat, to jak zwykle rządowa zasłona dymna dla naiwnych aby prowadzić kolejne opłaty i podatki. 

Jak unia wprowadza nowe ograniczenia i wymogi w zakresie standardów bezpieczeństwa, to klient za to musi zapłacić, ale ktoś na tym zarobi, bo musi to wyprodukować i dostarczyć. Tak więc pewnie stoi za tym jakiś lobbing cwaniaków, którzy mln euro na tym zarobią, a my musimy dostajemy kolejną bajkę o wymogach bezpieczeństwa i podnoszeniu standardów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Roxi napisał:

To tak jakbyś miał pretensje...

Ja nie mam pretensji, tylko opisuję to co widzę. Pretensje to będziesz mieć Ty, jak się już ze snu obudzisz. A biorąc pod uwagę tempo zmian stanie się to za jakieś 10lat. Jak wszyscy będą jeździć elektrykami, to skończą się elektryków przywileje. Nie dadzą Wam dopłat do zakupu, przegonią Was z buspasa, centrum miesto zakorkujecie więc pistawią zakaz, skończy się tani prąd, a dojdzie pidatek drogowy. Wtedy zauważysz, że zaołaciłeś 2x więcej za wadliwy produkt. Ale wyboru już nie będzie.

-----

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Ale niby dlaczego? Nigdy nie było lepszych samochodów i lepszych silników spalinowych. ?

Niby tak, choć de facto od połowy lat 90-tych i pojawienia się TDI, komplikacja techniczna nie przynosi zbytnio wymiernych korzyści. Silniki spalinowe osiągnęły już tyle, ile jest w stanie wykorzystać człowiek, dlatego nie bardzo mogą stać się lepsze. A że klient chce czegoś nowego, to jest okazja wciskać elektryki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Niby tak, choć de facto od połowy lat 90-tych i pojawienia się TDI, komplikacja techniczna nie przynosi zbytnio wymiernych korzyści.

Ostatnim chyba pożytecznym wynalazkiem silnikowym był fiatowski Common Rail. No i elektryczna turbina Audi też nie od macochy. Także podoba mi się overboost z Volvo realizowany ze zbiornika ciśnieniowego. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Ja nie mam pretensji, tylko opisuję to co widzę. Pretensje to będziesz mieć Ty, jak się już ze snu obudzisz. A biorąc pod uwagę tempo zmian stanie się to za jakieś 10lat. Jak wszyscy będą jeździć elektrykami, to skończą się elektryków przywileje. Nie dadzą Wam dopłat do zakupu, przegonią Was z buspasa, centrum miesto zakorkujecie więc pistawią zakaz, skończy się tani prąd, a dojdzie pidatek drogowy. Wtedy zauważysz, że zaołaciłeś 2x więcej za wadliwy produkt. Ale wyboru już nie będzie.

 

Trzeba napisać do Jackowskieg jak się sprawy potoczą. On juz wie pewnie najlepiej. Zna sie zresztą na wszystkim: nazistowskie ufo, kryzys gospodarczy, rozgrywki mafijne, wybory parlamentarne i oczywiście trupy. Tam wiec takie elektryki, to będzie dla niego "pikuś" ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, il Dottore napisał:

Ostatnim chyba pożytecznym wynalazkiem silnikowym był fiatowski Common Rail. No i elektryczna turbina Audi też nie od macochy. Także podoba mi się overboost z Volvo realizowany ze zbiornika ciśnieniowego. ?

De facto w kwestii końcowych parametrów samochodu zmienia się tyle co nic.

4 minuty temu, Roxi napisał:

...nazistowskie ufo, kryzys gospodarczy, rozgrywki mafijne, wybory parlamentarne i oczywiście trupy...

Pisaniem bzdur podkreślasz, że nie masz argumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Pisaniem bzdur podkreślasz, że nie masz argumentów.

Nie mam czasu na personalne zaczepki. Takie są moja, jak dla ciebie są bzdury, to musisz szukać innych dyskutantów, a nie cytować moje posty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Nie mam czasu na personalne zaczepki.

To po cholerę je czynisz?

Godzinę temu, Roxi napisał:

Takie są moja, jak dla ciebie są bzdury, to musisz szukać innych dyskutantów, a nie cytować moje posty. 

Czy coś jest bzdurą można stwierdzić obiektywnie analizując fakty - Ty cieszysz się z elektryków wbrew faktom. Ja nie będę powtarzać tego, co już tu pisano tylko dlatego, że Ty to olałeś.

Nie masz nic na uzasadnienie własnego widzimisię, to się obraź i udawaj, że dyskusję wygrałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

Ostatnim chyba pożytecznym wynalazkiem silnikowym był fiatowski Common Rail. No i elektryczna turbina Audi też nie od macochy. Także podoba mi się overboost z Volvo realizowany ze zbiornika ciśnieniowego. ?

Jak ktoś nie ma zdrowego rozsądku, to prędkość na trasie ograniczają mu przepisy i ruch drogowy. Efekt taki, że Maluchem robiłem średnią prędkość 80km/h, Polonez na trasie palił 7l/100km, a dziś ciężko zrobić średnią powyżej 90km/h, a spalić mniej niż 6l/100km. To dokładnie te same liczby, co ćwierć wieku temu robiłem Astrą F z silnikiem 1.4. Drogi piękne i szerokie, a wyprzedzać też nie ma kogo bo Autosany i Jelcze dawno zniknęły wraz z kłębami dymu. Motoryzacja ograniczona jest prawami fizyki, i do utrzymania średniej prędkości nie trzeba więcej niż 60KM, a 100KM wystarczy aby osiągnąć ją bez większych problemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie masz nic na uzasadnienie własnego widzimisię, to się obraź i udawaj, że dyskusję wygrałeś.

Człowieku, ogarnij się, co tu jest do wygrywania, jak dyskusja?

Dla mnie ocena stanu rzeczy jest zawarta w wywiadzie z prezesem VW (jaki wcześniej podlinkowałem), czyli największego koncernu motoryzacyjnego na świecie. Wyraźnie napisał dlaczego tak się dzieje i jaki jest prawdopodobny rozwój zdarzeń. W jakim kierunku ostatecznie to pójdzie tego nikt nie wie. Covid ponownie weryfikuje takie rzeczy jak wspólne użytkowanie itd. Bić pianę o buspasach, czy nazywa sobie Tesle gównem itd. możesz jak poprawia ci to humor mnie specjalnie taki rodzaj podwórkowych argumentów nie interesuje. Tak jak kiedyś pod wpływem lobbingu rynek poszedł w kierunku paliw kopalnych teraz nie wiadomo, czy będą to baterie, czy wodór itd. Jesteśmy w punkcie, że może się wszystko zmienić. Szczekać możemy i tak nie mamy na to pływu, tak więc się tak nie napinaj. Jak chcesz, to kupuj Astry i naprawiaj częściami ze szrotu czy co tam chcecie. Mnie interesują nowości, autonomia, elektryfikacja. Każdy wybiera co chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

do utrzymania średniej prędkości nie trzeba więcej niż 60KM, a 100KM wystarczy aby osiągnąć ją bez większych problemów. 

U nas teraz lockdown, to by można było pośmigać.

Ale nie mam czym bo wtryski. Ewidentnie coś się dzieje bo na trasie gdzie mi dotychczas  łykał koło 7 teraz 8,5 - już chyba jeden wtrysk po prostu leje max. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxi nie denerwuj sie porozmawiaj troche z szymon1997 lub włącz ignoruj

Teraz, il Dottore napisał:

U nas teraz lockdown, to by można było pośmigać.

Ale nie mam czym bo wtryski. ?

kup auto i nie marudz

chyba ze chcesz zbiorke uruchomić na auto ? jak celebryta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cir napisał:

kup auto i nie marudz

Pod koniec tygodnia coś się powinno wyklarować. Zobaczymy. Jest jedna ładna C-klasa z Burmesterem nawet i Swarzędzem w środku oraz celownikiem na masce ? ale sprzedawca przez telefon sprawiał wrażenie jakby łaskę robił. To niech spada na drzewo. Problem w tym, że takie auto (z IRL salonu, 1 właściciel, niski przebieg, max wypas) nie powinno być w tak dobrej cenie i na takim zakichanym autohandlu. Coś się tutaj nie zgadza. A mamy lockdown i nie mogę mojego mechaniora narażać na mandat, zabierając go na oględziny.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eleganckie zadbane auto na oko

moze pozwoli sprawdzic u swojego sprzedawcy/serwisanta  na telefon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cir napisał:

eleganckie zadbane auto na oko

moze pozwoli sprawdzic u swojego sprzedawcy/serwisanta  na telefon ?

No właśnie nie wiem, gdzie tu jest haczyk.

Jedyne wyjście to wysłać mojego mechaniora na zwiady, niech obluka, podepnie do kompa itp.

Ale jak go psy złapią to teraz jest 500€ za włóczęgostwo. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

W jakim kierunku ostatecznie to pójdzie tego nikt nie wie.

Raczej jest oczywiste, że jedyna technologia, która nie tylko sprosta nadchodzącym przepisom ale jest też gotowa do produkcji to elektryk.

Godzinę temu, Roxi napisał:

Bić pianę o buspasach...

Że jazda po buspasach, dopłaty, zwolnienie z podatku drogowego, tani prąd i inne przywileje się skończą w tym samym momencie, w którym motrloryzacja elektryczna się zacznie, to niewygodny fakt który musisz brać pod uwagę a nie bicie piany.

Godzinę temu, Roxi napisał:

...czy nazywa sobie Tesle gównem itd. możesz jak poprawia ci to humor...

Jak Ci określenie "gówno" nie pasuje, to wybierz sobie jakieś inne spośród wyrazów bliskoznacznych. Nie zmieni to faktu, że Tesla jest tandetnie wykonana, istotne dla użytkownika parametry ma kiepskie a przy tym przepłacona.

Godzinę temu, Roxi napisał:

...mnie specjalnie taki rodzaj podwórkowych argumentów nie interesuje.

Nie zamierzam rezygnować z określeń mowy potocznej tylko dlatego, że Tobie przyszło do głowy udawanie kultury osobistej.

Godzinę temu, Roxi napisał:

Tak jak kiedyś pod wpływem lobbingu rynek poszedł w...

...tak teraz idzie w elektryki. Będziemy mieć gorsze auta w wyższych cenach bo komuś się tak opłaci. 

Godzinę temu, Roxi napisał:

Szczekać możemy i tak nie mamy na to pływu, tak więc się tak nie napinaj.

Auta elektryczne są mi obojętne, ale próby wmówienia mi przy okazji głupot mogą skutkować nie tylko obszczekaniem ale też pogryzieniem.

Godzinę temu, Roxi napisał:

Jak chcesz, to kupuj Astry i naprawiaj częściami ze szrotu...

A czemu niby ze szrotu? Zaleta Astry to części w cenie paczki fajek dostępne w każdym kiosku Ruchu.

-----

Godzinę temu, cir napisał:

porozmawiaj troche z szymon1997

Żeby porozmawiać nie wystarczy mieć kaprys - potrzeba argumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Że jazda po buspasach, dopłaty, zwolnienie z podatku drogowego, tani prąd i inne przywileje się skończą w tym samym momencie, w którym motrloryzacja elektryczna się zacznie, to niewygodny fakt który musisz brać pod uwagę a nie bicie piany.

Podatek drogowy chyba jest aktualnie w cenie benzyny. Cały czas się zwiększa sprawność fotowoltaniki. Tak więc jak ktoś ma swój plac, to będzie miał tani prąd i rzadko będzie odwiedzał ASO. Będzie miał ciche, mało awaryjne i bezkosztowo auto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Roxi napisał:

Podatek drogowy chyba jest aktualnie w cenie benzyny.

To podatek drogowy będzie w cenie prądu. Bo przecierz do budżetu z nieba nie spadnie.

35 minut temu, Roxi napisał:

Cały czas się zwiększa sprawność fotowoltaniki.

Ale w domu do jazdy na mieście wystarczy raz w tygodnie na noc 220V, a na trasie nadal 1 godz tankowania co 3 godz jazdy.

35 minut temu, Roxi napisał:

Tak więc jak ktoś ma swój plac...

To teraz do domu z miejscem parkingowym i garażem będę musiał jeszcze plac na fotowoltaikę dokupić? Inwestycja sięga £150.000

35 minut temu, Roxi napisał:

...mało awaryjne...

Ale jak już się spier...li albow coś przypier...li, to nie opłaci się naprawiać. Tak wiem, pokryje z ubezpieczenia... no ale jak ubezpieczalnie zaczną masowo pokrywać, to stawki nie pozostaną na dzisiejszym poziomie.

35 minut temu, Roxi napisał:

...bezkosztowo auto. 

Jaja sobie robisz?

35 minut temu, Roxi napisał:

...ciche...

Tu masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U nas teraz lockdown, to by można było pośmigać.
Ale nie mam czym bo wtryski.

U nas tez lockdown. Wczoraj chcialem posmigac.
Wsiadam.... nie zapalil. Wtryski sa OK, ale akumulator pusty.
Ponad 6 miesiecy nie potrzebowalem auta. To jest luksus! Juz zapomnialem jak stacja benzynowa wyglada.
Wystarczal elektryk.... ebike

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szymon1977 napisał:

To teraz do domu z miejscem parkingowym i garażem będę musiał jeszcze plac na fotowoltaikę dokupić? Inwestycja sięga £150.000

"Niektórzy ze specjalistów od planowania produktu uważają nawet, że w przyszłości nabywcy samochodów będą kupowali abonament na… mobilność. Na co dzień będą poruszać się małym elektrycznym samochodem z domu do pracy, na wakacje pojadą przestronnym SUV-em, albo – po wylądowaniu na miejsce – wsiądą do komfortowej limuzyny, którą w ramach abonamentu producent/diler/dostawca mobilności podstawi im pod wskazany adres i udostępni na określony czas. Posiadanie samochodu na własność nie będzie ani konieczne, ani wygodne."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli w tak zacofanym kraju jak nasz pod względem motoryzacyjnym mówi sie, że planowane do produkcji auta jak Izera mają być dostępne w pakietach w połączeniu z energią elektryczną, to chyba coś jest na rzeczy.

W dodatku praktycznie mówi to większość ludzi powiązanych z branżą motoryzacyjną. COVID wprawdzie trochę namieszał, ale rynek idzie w tym kierunku bo dzięki abonamentom wszelkiej maści można klienta lepiej wydrenować z kasy, za użytkowanie i wszystko, co sobie w jego trakcie wykupi. O typ przez VW mówił, a my dalej mamy dyskutować o cenie działek i na ile baterie wystarczają. To nie będzie problem wkrótce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Roxi napisał:

...my dalej mamy dyskutować o cenie działek i na ile baterie wystarczają. To nie będzie problem wkrótce.

Skup się! Nic nie ma za darmo, i za wszystko i tak zapłacisz. Nie zmienia to faktu, że z punktu widzenia użytkowynika elektryk od spalinowego zasadniczo różni się trzema cechami: ma mniejszy zasięg, kuriozalny czas ładowania i dwa razy wyższą ceną. Reszya to niezbyt istotne szczegóły, charakterystyczne dla konkretnego modelu raczej a nie technologii napędu.

9 minut temu, Roxi napisał:

O typ przez VW mówił...

A o czym musiał mówić, skoro o konktetach nie ma nic do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

A o czym musiał mówić, skoro o konktetach nie ma nic do powiedzenia.

? Chyba już straciłeś całkowicie kontakt z rzeczywistością skoro uważasz, że masz od niego więcej do powiedzenia. 

A swoją drogą postawili sobie bardzo ambitne plany na przyszłość. Chcą dogonić Muska ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roxi napisał:

Chyba już straciłeś całkowicie kontakt z rzeczywistością skoro uważasz, że masz od niego więcej do powiedzenia. 

Nie kolego, szycha z VW opowiadała bajki o przyszłości, bo o rzeczywistych problemach elektryków nic konstruktywnego nie ma do powiedzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

Nie kolego, szycha z VW opowiadała bajki o przyszłości, bo o rzeczywistych problemach elektryków nic konstruktywnego nie ma do powiedzenia. 

Nie, a kto ma? Jak domyślam się jesteś jedynym wiarygodnym źródłem informacji, wyrocznią i światowym autorytetem w tej dziedzinie. Musk produkuje gówno, a Herbert Diess nie wie o czym gada ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.