Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś kupić kombi, żebyś mógł po łukach o 5km/h szybciej niż SUV-em.


Nic nie musze kupowac, to czym jezdze wystarczy, by byc szybszym.

Ale ja wcale nie chce byc szybszy.
Mnie wystarczy swiadomosc, ze mogl bym byc, gdybym chcial


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja chciałem o czymś ekscytującym pogadać bo możliwość przewiezienia lodówki jakimś SUV lub kombiakiem....


To o czym gadasz nie jest ekscytujace, to jest po prostu nietolerancyjne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, xajas napisał:

 


To o czym gadasz nie jest ekscytujace, to jest po prostu nietolerancyjne

 

daj lepsze zdjecia to ci powiem co to jest i ile to warte bo slabo widac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiofan01 napisał:

sam miałem accorda VIII gen. 2,4 benzyna i fajny był ale lodówka by nie weszła bo tył zbyt pochylony

Ale to kurna u Hondy nie SUV, Może Jazzem też jeździłeś, fajne autko do jazdy w mieście i też nie SUV ale praktyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Ale to kurna u Hondy nie SUV, Może Jazzem też jeździłeś, fajne autko do jazdy w mieście i też nie SUV ale praktyczne

ten nowy hybrydowy jest fajny, ale cenę to ma z kosmosu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, audiofan01 napisał:

Owszem mogłem kupic np Hondę civic 1.5 180 hp w wypasionej wersji bo kosztowała tyle samo co tusiek i nawet byłem na jeździe próbnej a i tak wybrałem Tucsona .

To są nieporównywalne auta.  Za około 110 tys zł masz Civica 182 KM w automacie full wypas.  Za te same pieniądze dostajesz Tucsona bida werszion z najsłabszym silnikiem.  Honda to usportowiony kompakt pod względem osiągów i właściwości jezdnych to będzie inna liga, natomiast będzie twardo i dość głośno.  Jak wolisz komfort i dobre wyciszenie to Tucson, ale ostrego wchodzenia w zakręty raczej bym unikał.  Tucsona zestawiać należy raczej z kombi klasy średniej, tyle że tych ostatnich na rynku coraz mniej niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zbig napisał:

ten nowy hybrydowy jest fajny, ale cenę to ma z kosmosu

Elektryk Hondy mz jest fajny z tym postpunkowym pudełkowym designem w środku. Bardzo dużo miejsca w środku i dla wysokiej osoby wygodniejsze mz. siedzenie niż w najnowszym CRV Hybrid Hondy i Jazz Hybrid.

Tak da radę zrobić malucha wygodniejszego niż Jazz

Mogłem mieć jazdę próbną ale nie lubię zawracać d.. jak czegoś choćby z braku foto paneli na dachu nie mam.

Ciekawa sprawa na zabezpieczeniu tylko 8Amper autko ładuje się z domowej instalacji do pełna w 5 godzin. Sama ładowarka to niecałe 4 tysiące tak że inwestycja prawie żadna, jest się niezależnym i można hasać po mieście bo taka jest idea tego auta. Jeśli jeździmy dużo po mieście to tego bym się trzymał.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ASURA napisał:

Ciekawa sprawa na zabezpieczeniu tylko 8Amper autko ładuje się z domowej instalacji do pełna w 5 godzin. Sama ładowarka to niecałe 4 tysiące tak że inwestycja prawie żadna, jest się niezależnym i można hasać po mieście bo taka jest idea tego auta. Jeśli jeździmy dużo po mieście to tego bym się trzymał.

Honda Jazz? Super auto... niestety silnikiem elektrycznym ją kompletnie spieprzono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Honda Jazz? Super auto... niestety silnikiem elektrycznym ją kompletnie spieprzono.

Nie masz pojęcia o hybrydach to się nie wypowiadaj.  Niby co "spieprzono"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ASURA napisał:

Elektryk Hondy mz jest fajny z tym postpunkowym pudełkowym designem w środku. Bardzo dużo miejsca w środku i dla wysokiej osoby wygodniejsze mz. siedzenie niż w najnowszym CRV Hybrid Hondy i Jazz Hybrid.

Tak da radę zrobić malucha wygodniejszego niż Jazz

Mogłem mieć jazdę próbną ale nie lubię zawracać d.. jak czegoś choćby z braku foto paneli na dachu nie mam.

Ciekawa sprawa na zabezpieczeniu tylko 8Amper autko ładuje się z domowej instalacji do pełna w 5 godzin. Sama ładowarka to niecałe 4 tysiące tak że inwestycja prawie żadna, jest się niezależnym i można hasać po mieście bo taka jest idea tego auta. Jeśli jeździmy dużo po mieście to tego bym się trzymał.

 

 

Tylko że on ma cenę porównywalną z Kugą plug-in, którą sobie możesz po mieście jeździć w trybie elektrycznym do 130 km/h a oprócz tego masz w cenie duże auto klasy średniej na trasy z bardzo przyzwoitymi osiągami i umiarkowanym zużyciem paliwa...

Natomiast hybrydowy Jazz moim zdaniem przegrywa z nowym Yarisem, który ma tylko nieco mniejszy bagażnik ale obszerniejszą kabinę i większy rozstaw osi, przy podobnych osiągach Yaris jest tańszy o ok. 15 tys zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

Tylko że on ma cenę porównywalną z Kugą plug-in, którą sobie możesz po mieście jeździć w trybie elektrycznym do 130 km/h a oprócz tego masz w cenie duże auto klasy średniej na trasy z bardzo przyzwoitymi osiągami i umiarkowanym zużyciem paliwa...

Honda jest nudna nieciekawa, nie tania np. na forach o CRV-ce mają problemy o żarówkach. 

 

Proponuję wejść na fora Forda :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zbig napisał:

Nie masz pojęcia o hybrydach to się nie wypowiadaj.  Niby co "spieprzono"?

Cena poszła w górę, a cechy użytkowe pozostały bez zmian, ewentualnie uległy pogorszeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Proponuję wejść na fora Forda :)))

Wiem wiem, miałem dwa ?   Ale Transity u mnie w firmie do 200 kkm dają radę.

 Z kolei japończyki w Wwie i okolicach okrutnie kradną, co się przekłada na stawki ubezpieczeń.  Szwagier Lexem NX cieszył się dwa tygodnie i już na kolejnego się nie zdecydował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Cena poszła w górę, a cechy użytkowe pozostały bez zmian, ewentualnie uległy pogorszeniu.

Powtórzę - nie masz pojęcia o hybrydach.  99% użytkowników nie chce już wracać do spalinowych.  Honda od dawna pozycjonuje Jazza jako auto miejskie klasy premium, widocznie im jasno z badań wyszło że już się nie opłaca robić wersji budżetowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Zbig napisał:

Honda od dawna pozycjonuje Jazza jako auto miejskie klasy premium...

A jak niby ma pozycjonować coś, co jest w cholerę droższe, a w zasadniczych kwestiach w niczym lepsze? Przecież inaczej jak spełnienia kaprysu ludzi względnie zamożnych tego nie sprzeda, a już z pewnością nie jako alternatywę dla auta zwykłego. A szkoda, bo o ile poprzednie generacje jako alternatywa klasy Golfa sprzedawały się całkiem nieźle, to aktualna jest motoryzacyjnym białym krukiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

poprzednie generacje jako alternatywa klasy Golfa

Że co?  Przecież jedyna wspólna cecha z Golfem to pojemność bagażnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:



by być szybszym

 

o widzę  wielbiciela marki i rozumiem ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

Że co?  Przecież jedyna wspólna cecha z Golfem to pojemność bagażnika.

No i właśnie dlatego alternatywa, a nie konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

No i właśnie dlatego alternatywa, a nie konkurencja.

Uważaj na trudne słowa ?

Jazz to damski samochodzik i zestawiać go można z innymi autami klasy B, nad którymi faktycznie ma przewagi.  Swego czasu poważnie rozważałem Civica IX kombi lub ewentualnie HR-V i przy okazji dokładnie obejrzałem sobie Jazza.  Pozycja za kierownicą typowa dla aut miejskich, takoż fotele, zupełnie nie jest to auto dla faceta słusznego wzrostu.  Wyciszenie też słabe, kolega tym trochę jeździł i kategorycznie nie jest to auto na autostrady.

A obecna wersja hybrydowa nadal jest znacząco tańsza od Golfa w automacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, szymon1977 napisał:

A jak niby ma pozycjonować coś, co jest w cholerę droższe, a w zasadniczych kwestiach w niczym lepsze? Przecież inaczej jak spełnienia kaprysu ludzi względnie zamożnych tego nie sprzeda, a już z pewnością nie jako alternatywę dla auta zwykłego. A szkoda, bo o ile poprzednie generacje jako alternatywa klasy Golfa sprzedawały się całkiem nieźle, to aktualna jest motoryzacyjnym białym krukiem.

 

To że nie jesteśmy zamożnym społeczeństwem nie znaczy że poza tym że to jest faktycznie drogie auto ale za luksus nie zaglądania do serwisu trzeba zapłacić. Proponuję jednak użyć głowy i zamiast kupować nówki tej lub innej firmy wejść w używki tej firmy której auta nie zaglądają do serwisów.

Proponuję sobie policzyć jaki samochód w jakiej  klasie np. 3-5 letni Hondy można kupić za cenę nowiutkiego hybrydowego Jazza. Później policzyć po jakim czasie przy naszych potrzebach co do przejechanych kilometrów faktycznie łączne koszty nabycia jak i eksploatacyjne w nowym Jazzie zaczną być niższe niż w 3-5latku i ostatnie ile klas przeskakujemy do góry i w jakim segmencie aut się wtedy znajdujemy ?

 

To jest pragmatyzm a spełnianie zachcianek musi kosztować i to dotyczy każdej marki i każdego nowego samochodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc trochę od tematu dziś się trochę spieszyłem i jechałem za bardzo ładnym nowym czerwonym Porsche odbiegającym tyłem od starszego designu (może znawcy podpowiedzą co to za nówka?) Ale to nie o to chodzi w sumie za tym jechałem za nim po mieście, rondka zakręty wchodzący na pasy nie patrzący w bok piesi i takie tam a jednak zacząłem się bać-powód prozaiczny, dostosowałem SUV-em technikę jazdy do 2x mocniejszego silnikowo Porsche z racji tej że mi się spieszyło i wręcz dossałem się do jego tyłu. W pewnym momencie pomyślałem a co się stanie jak jego kierowca depnie po hamulcach jego układ hamulcowy kontra mój, jego powierzchnia przylegania do jezdni kontra moja. Za tym odpuściłem sobie i skończyłem z agresywną jazdą a Porsche jak to w mieście dalej był przede mną tylko trochę dalej wypuszczał się do przodu. Za tym spokojniej i bez nerwów skróciłem czas jazdy o 8 minut które mogłem poświęcić na...szukanie miejsca do parkowania :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ASURA napisał:

Proponuję sobie policzyć jaki samochód w jakiej  klasie np. 3-5 letni Hondy można kupić za cenę nowiutkiego hybrydowego Jazza. Później policzyć po jakim czasie przy naszych potrzebach co do przejechanych kilometrów faktycznie łączne koszty nabycia jak i eksploatacyjne w nowym Jazzie zaczną być niższe niż w 3-5latku i ostatnie ile klas przeskakujemy do góry i w jakim segmencie aut się wtedy znajdujemy ?

To jest mocno fałszywe założenie bazujące na założeniu, że masz wydać określony budżet a nie kupić samochód jaki potrzebujesz.  99% ludzi ma mniejsze możliwości niż potrzeby a większość z nich aby realizować potrzeby musi zaciągać kredyty.  Jeżeli potrzebują pojemnego auta miejskiego i nie zależy im aby to koniecznie była nówka, to kupią 3-5 letnie za pół ceny a łączne koszty eksploatacji wyjdą o niebo niżej niż w przypadku używanego CR-V kupionego za cenę nowego hybrydowego Jazza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.