Skocz do zawartości
IGNORED

4 kółka


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mariusz05 napisał:

W Austrii to mają fotoradary robiące zdjęcie od tyłu ?.Zaobserwowałem takich mnóstwo w Wiedniu i górach .Co kilkaset metrów skrzynka z 2 okienkami zastawiona płotkiem , widać tylko we wstecznym lusterku. W górach dodatkowo siedzi sobie policjant w aucie z fotoradarem przy ograniczeniu wyświetlającym prędkość (80km/h) podczas złej pogody. Połowa autostrady ograniczenie do 100km/h. Wiedniu wcale nie jeżdżą lepiej niż w Polsce .Kończą się radary i większość daje po gazie .

W Italii tez, w czasie korony szukali pieniędzy i zmniejszyli tolerancje do 5km/h, ja chyba miałem 86km/h na 80tce, wyszukali i po 4latach i 6 miesiącach dostałem mandat ponad 100€ od tych gnoi, ze niby mnie szukali bla bla bla. ze zdjęciem od tylu w kierunku Wenecji

Mam kolegę Włocha, ależ mu sie dostało ode mnie 😉

Nawsadzałe  mu ze Italience to najgorsze zaraz po Grekach lenie i cwaniaczki drobne .....

2 godziny temu, ASURA napisał:

Na autostradzie 120 to sugestia 😉antyradar fajna rzecz (w DE za to nie trzepią?)

Nie wiem czy trzepią, teraz mobilne urządzenia masz nawet w telefonie, ja używam ooono2, łączy się z telefonem, nawet w Media Markt wersje 1 sprzedają także .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ASURA napisał:

uważam jak jest dobra droga to prędkość powinna być dostosowana do jej jakości

To nieco szersze zagadnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Drizzt napisał:

Tak jak napisałem. Przejedź się nowym NX, jeśli on jest wołowaty na autostradzie to mamy inne definicje wołowatości.

nie musze tego robic ponownie

mamy inne definicje

naprawde chcesz mi wmówic ze prawie dwutonowe i wysokie auto z silnikiem 180-190 km jest dynamiczne w predkosciach autostradowych ?

8 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

W Italii tez

ci szukaja do bólu , maja całą administracje do tego naszykowana przez miasta

20 godzin temu, ASURA napisał:

Jednak dotarcie do celu 4 samochody wcześniej nie jest satysfakcjonujące

ale nie zasniesz przynajmniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cir napisał:
20 godzin temu, ASURA napisał:

Jednak dotarcie do celu 4 samochody wcześniej nie jest satysfakcjonujące

ale nie zasniesz przynajmniej

Nie zasnę bo co chwilę się jakiś idiota wciska przed co by te 4 auta wcześniej być u celu a ja znów zmuszony jestem jechać na zderzak bo idiotów do wciskania jest wielu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, cir napisał:

nie musze tego robic ponownie

mamy inne definicje

naprawde chcesz mi wmówic ze prawie dwutonowe i wysokie auto z silnikiem 180-190 km jest dynamiczne w predkosciach autostradowych ?

ci szukaja do bólu , maja całą administracje do tego naszykowana przez miasta

ale nie zasniesz przynajmniej

Zaraz po tym jak mi wmówisz, że osiągi 350h i 450h+ są równoważne osiągom auta z silnikiem 180-190 KM (czyli tyle ile ma w hybrydzie sam silnik spalinowy). Nie wiem jak to policzyłeś. 350h ma 245KM mocy systemowej, a 450h+ ponad 300KM, niewiele ponad 6s do setki i bardzo ładnie i płynnie przyspiesza do prędkości autostradowych. Hybryda jest też bardzo elastyczna. Może nie szarpie przy zmianie biegów i dlatego nie czujesz dynamiki. Pytanie jeszcze do czego porównujemy bo zawsze będzie szybszy samochód i mam tego świadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Drizzt napisał:

Nie wiem jak to policzyłeś. 350h ma 245KM mocy systemowej, a 450h+ ponad 300KM, niewiele ponad 6s do setki i bardzo ładnie i płynnie przyspiesza do prędkości autostradowych.

czy silniki elektryczne pracuja powyzej 140 ?

24 minuty temu, ASURA napisał:

Nie zasnę bo co chwilę się jakiś idiota wciska przed co by te 4 auta wcześniej być u celu a ja znów zmuszony jestem jechać na zderzak bo idiotów do wciskania jest wielu...

piszesz jak widze o zakorkowanej drodze

wiec niby jakiej przyjemnosci chcesz sie w tym doszukac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, cir napisał:

czy silniki elektryczne pracuja powyzej 140 ?

piszesz jak widze o zakorkowanej drodze

wiec niby jakiej przyjemnosci chcesz sie w tym doszukac

Tak, silniki elektryczne pracują cały czas do prędkości max. Jak mi słusznie wyjaśniono w tym wątku właśnie maksymalne obroty silnika elektrycznego wymuszają limit prędkości w hybrydzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, cir napisał:
55 minut temu, ASURA napisał:

Nie zasnę bo co chwilę się jakiś idiota wciska przed co by te 4 auta wcześniej być u celu a ja znów zmuszony jestem jechać na zderzak bo idiotów do wciskania jest wielu...

piszesz jak widze o zakorkowanej drodze

wiec niby jakiej przyjemnosci chcesz sie w tym doszukac

Nie chcę ale można przemykać pomiędzy nimi i to ostatnie nie kwalifikuje się na drogę publiczną tylko na tor i może sprawiać wiele emocji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Drizzt napisał:

Tak, silniki elektryczne pracują cały czas do prędkości max. Jak mi słusznie wyjaśniono w tym wątku właśnie maksymalne obroty silnika elektrycznego wymuszają limit prędkości w hybrydzie.

Podobno plug-in NX 450+ przełącza przy 130 czy 140 na motor spalinowy, przyspieszanie tylko na elektro to powyżej 10 sek. jak chcesz szybciej to musi działać spalinowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Drizzt napisał:

Jak mi słusznie wyjaśniono w tym wątku właśnie maksymalne obroty silnika elektrycznego wymuszają limit prędkości w hybrydzie.

teraz to  juz zartujesz pierwsze co limituje to auto to wysoka buda i zawieszenie

15 minut temu, Drizzt napisał:

Tak, silniki elektryczne pracują cały czas do prędkości max

masz jakies potwierdzenie na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cir napisał:

teraz to  juz zartujesz pierwsze co limituje to auto to wysoka buda i zawieszenie

masz jakies potwierdzenie na to ?

Zawieszenie w wersji F Sport jest jak na mój gust nawet nieco za sztywne.

A czy masz potwierdzenie na to, że moc 245KM w 350h jest dostępna tylko do określonej prędkości? Jeśli tak to podaj źródło oraz jaka konkretnie jest to prędkość.

11 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Podobno plug-in NX 450+ przełącza przy 130 czy 140 na motor spalinowy, przyspieszanie tylko na elektro to powyżej 10 sek. jak chcesz szybciej to musi działać spalinowy

To nie jest samochód elektryczny, więc osiągi w trybie czysto elektrycznym to tylko w ramach ciekawostki. W pozostałych trybach ma 6s, również po „rozładowaniu” baterii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Drizzt napisał:

A czy masz potwierdzenie na to, że moc 245KM w 350h jest dostępna tylko do określonej prędkości? Jeśli tak to podaj źródło oraz jaka konkretnie jest to prędkość.

kompletnie brak takiej info w tej wersji

w poprzedniej była

w tej nie wiem i tej mocy oczywiscie nie czuc 

do 100-120  jest fajnie z przyspieszaniem , zreszta auto jes typowo do zeglowania

bujnac sie i żeglowac

16 minut temu, Drizzt napisał:

W pozostałych trybach ma 6s, również po „rozładowaniu” baterii

bo silnik spalinowany ładuje

niestety brak opisanej sprawnosci tego procesu oprócz zapewnien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Drizzt napisał:

To nie jest samochód elektryczny, więc osiągi w trybie czysto elektrycznym to tylko w ramach ciekawostki. W pozostałych trybach ma 6s, również po „rozładowaniu” baterii.

To się zgodzę, zle zrozumiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

To pojeździj 2l silnik z jedną turbiną i automacie 8 czy 9 biegów to zrozumiesz, chłopie ..... i wtedy będziesz się głupio śmiał. chyba ze dla ciebie takie dławienie to norma.
A na twoje pytania na pewno znajdziesz info w internecie.

jakie dławienie ? jedyne co mnie wq... w tych silnikach to WLTP ale porsche tutaj nie ma aż takiego problemu.

Zadałem Ci proste pytanie a Ty jak zwykle wymiękasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

W Italii tez, w czasie korony szukali pieniędzy i zmniejszyli tolerancje do 5km/h, ja chyba miałem 86km/h na 80tce, wyszukali i po 4latach i 6 miesiącach dostałem mandat ponad 100€ od tych gnoi, ze niby mnie szukali bla bla bla. ze zdjęciem od tylu w kierunku Wenecji

Mam kolegę Włocha, ależ mu sie dostało ode mnie 😉

Nawsadzałe  mu ze Italience to najgorsze zaraz po Grekach lenie i cwaniaczki drobne .....

Nie wiem czy trzepią, teraz mobilne urządzenia masz nawet w telefonie, ja używam ooono2, łączy się z telefonem, nawet w Media Markt wersje 1 sprzedają także .....

Z moich doświadczeń wynika, że Włosi nie umieją korzystać z Decyzji Ramowej Rady 2005/214/WSiSW w sprawie stosowania zasady wzajemnego uznawania do kar o charakterze pieniężnym. W skrócie raczej nic ci nie grozi dopóki nie udasz się tym samym autem do Włoch i tamtejsza drogówka cię nie skontroluje, bo przez niemiecki sąd raczej nie będą tego w stanie wyegzekwować.

W tej historii jednak coś się nie zgadza z datami. 4 i pół roku temu jeszcze nie było korony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, fetek napisał:

jakie dławienie ? jedyne co mnie wq... w tych silnikach to WLTP ale porsche tutaj nie ma aż takiego problemu.

Zadałem Ci proste pytanie a Ty jak zwykle wymiękasz?

Nawet przytaczając Porsche, w normalnym trybie czuje się jak brakuje mocy, wkręcania się, a wiec mala moc przy niskich obrotach szczególnie miedzy 1 i 2 biegiem, natomiast z dwoma turbinami i większą mocą od dołu, skrzynia płynniej przekłada, to tak jak np. w manualu po wciśnięciu sprzęgła i przed zmianą biegu dodanie gazu

Tak, 2l na wyższych obrotach płynnie sie wkręca ale silnik wyje ......

P.S
Jak będziesz pajacował zamiast normalnie dyskutować to ze mną już nie pogadasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cir napisał:

kompletnie brak takiej info w tej wersji

w poprzedniej była

w tej nie wiem i tej mocy oczywiscie nie czuc 

do 100-120  jest fajnie z przyspieszaniem , zreszta auto jes typowo do zeglowania

bujnac sie i żeglowac

bo silnik spalinowany ładuje

niestety brak opisanej sprawnosci tego procesu oprócz zapewnien

Ładuje nadwyżkami momentu obrotowego, które normalnie by przepadły, więc nie powinno to negatywnie wpływać na osiągi. Nie będę jednak udawał, że sposób zarządzania energią przez e-CVT to dla zwykłego użyszkodnika nie jest czarna magia. Bo w dużym stopniu jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

w normalnym trybie czuje się jak brakuje mocy

czyli w sportowym już nie ... wow... soft dodaje turbinę 😅 o driver wishu pewno nie słyszałeś.

Oczywiście nie przyszło Ci do głowy że to kwestia sofu ? Pójdźmy dalej jakie Ty porównujesz silniki ? bardzo mnie ciekawi jaka benzyna 2.0 ma dwie turbosprężarki.

BTW: za wkręcanie nie odpowiada moc, jak już to moment, sposób wypełnienia tłoka, boost, dynamika spalin itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Drizzt napisał:

W tej historii jednak coś się nie zgadza z datami. 4 i pół roku temu jeszcze nie było korony.

Nie, pod koniec "korony" dostałem list z Policji i kodem dostępu na ich stronie, chodziło o zdarzenie z przed 4 lat i 6 miesięcy, byly wyszczególnione koszta, mandat, koszta sadowe, korespondencyjne itp. suma ponad 100€, zrobiłem przelew i tyle.

Niemożliwe żeby, mnie tak długo namierzali, a jeszcze bylo napisane ze nie "odpowiedziałem" na mandat i dlatego poszło przez sad, a ja wcześniej nie miałem żadnych informacji

 

2 minuty temu, fetek napisał:

Oczywiście nie przyszło Ci do głowy że to kwestia sofu ? Pójdźmy dalej jakie Ty porównujesz silniki ? bardzo mnie ciekawi jaka benzyna 2.0 ma dwie turbosprężarki.

Doczytaj co pisałem, soft ci nic nie da, chodzi żeby przełączał na niskich obrotach tak jak na wyższych, chyba nie napiszesz ze jesteś lepszym specem od inżynierów Porsche 
Przejedz się 2L i jedna turbina vs 2,9L dwie turbiny i ta sama skrzynia, bez dawania w dupę tylko normalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:

Niemożliwe żeby, mnie tak długo namierzali, a jeszcze bylo napisane ze nie "odpowiedziałem" na mandat i dlatego poszło przez sad, a ja wcześniej nie miałem żadnych informacji

Ja po 8 latach dostałem nakaz płatniczy za parkowanie. Kij że nigdy tam nie byłem i nie dostałem żadnego powiadomienia, upomnienia czegokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fetek napisał:

Ja po 8 latach dostałem nakaz płatniczy za parkowanie. Kij że nigdy tam nie byłem i nie dostałem żadnego powiadomienia, upomnienia czegokolwiek.

Przypadkiem po 5 latach nie podlega przedawnieniu ?

Ja tez dostałem z Austrii mandat za Ducato, zadzwoniłem i mowie ze nigdy moje Ducato nie było w Austrii, "aha, na zdjęciu jest Audi, wiec proszę zniszczyć list i nie było tematu"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Doczytaj co pisałem, soft ci nic nie da, chodzi żeby przełączał na niskich obrotach tak jak na wyższych, chyba nie napiszesz ze jesteś lepszym specem od inżynierów Porsche 

Ja nie muszę spełniać norm emisji spalin a to one odpowiadają za rozmaite lagi. Mam skrzynie 7 i 8 biegowe, rożne w kilku sztukach i wszystkie biegi na dole zmienią płynnie. Odczuwalne mulenie a wręcz niezdecydowanie skrzyń na dole w erze WLTP jest normą.

16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Przejedz się 2L i jedna turbina vs 2,9L dwie turbiny i ta sama skrzynia, bez dawania w dupę tylko normalnie

🙏 2.9 ma 8HP, czyli skrzynia hydrauliczna i jej w 2L nie uświadczysz

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie, pod koniec "korony" dostałem list z Policji i kodem dostępu na ich stronie, chodziło o zdarzenie z przed 4 lat i 6 miesięcy, byly wyszczególnione koszta, mandat, koszta sadowe, korespondencyjne itp. suma ponad 100€, zrobiłem przelew i tyle.

Niemożliwe żeby, mnie tak długo namierzali, a jeszcze bylo napisane ze nie "odpowiedziałem" na mandat i dlatego poszło przez sad, a ja wcześniej nie miałem żadnych informacji

 

Doczytaj co pisałem, soft ci nic nie da, chodzi żeby przełączał na niskich obrotach tak jak na wyższych, chyba nie napiszesz ze jesteś lepszym specem od inżynierów Porsche 
Przejedz się 2L i jedna turbina vs 2,9L dwie turbiny i ta sama skrzynia, bez dawania w dupę tylko normalnie

Parę lat temu wjechałem pod Florencją na autostradę, bramki były podniesione, więc wszyscy wjeżdżali nawet nie zwalniając. Problem był przy zjeździe po paruset kilometrach bo bramki były już zamknięte a ja nie miałem biletu bo skąd. Normalny włoski pier…nik. Po paru minutach rozmowy z obsługą, ja po angielsku, oni po włosku, automat wydrukował mandat na 120€ i bramka się otworzyła. Mandat do schowka i długa. Nigdy nikt tego nie próbował egzekwować ze strony włoskiej. Z Austriakami już tak łatwo nie ma, egzekwują twardo na postawie decyzji ramowej 2005/214 i umieją to robić, więc warto grzecznie płacić po pierwszym upomnieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Przypadkiem po 5 latach nie podlega przedawnieniu ?

cholera wie... 50 zł to olałem temat.

4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Skrzynia w Porsche jest taka sama 7 PDK

było 2... gadamy o 2.9 .... było 8 biegów nagle jest 7 ... bądź poważny.

PDK to nazwa handlowa nie skrzynia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Drizzt napisał:

Parę lat temu wjechałem pod Florencją na autostradę, bramki były podniesione, więc wszyscy wjeżdżali nawet nie zwalniając. Problem był przy zjeździe po paruset kilometrach bo bramki były już zamknięte a ja nie miałem biletu bo skąd. Normalny włoski pier…nik. Po paru minutach rozmowy z obsługą, ja po angielsku, oni po włosku, automat wydrukował mandat na 120€ i bramka się otworzyła. Mandat do schowka i długa. Nigdy nikt tego nie próbował egzekwować ze strony włoskiej. Z Austriakami już tak łatwo nie ma, egzekwują twardo na postawie decyzji ramowej 2005/214 i umieją to robić, więc warto grzecznie płacić po pierwszym upomnieniu.

Kiedys jechałem z Włoch na Słowenię, przejechałem ledwo widoczna stacje gdzie można było kupić Winietę, stali cwaniaki z wydrukowanym i laminowanym zdjęciem szyldu ze trzeba kupić Winietę, po kolei ludzi kasowali po kilkaset € płatność kartą płatniczą, po dwóch miesiącach kasa wróciła na moje konto, ktoś się musiał tym zając i pewnie wszystkim zwracali kasę

19 minut temu, fetek napisał:

cholera wie... 50 zł to olałem temat.

było 2... gadamy o 2.9 .... było 8 biegów nagle jest 7 ... bądź poważny.

PDK to nazwa handlowa nie skrzynia.

 

Ty tak czytasz, przykład na Porsche to 7 biegowa, jak siedzisz w motoryzacji to powinieneś wiedzieć

Jak chcesz inne przykłady, Mercedes 9 biegow czy Opel 8 biegów i 2 litry motory, w obu przypadkach jakby ciągnął przyczepę, każde przełożenie to osłabienie, "zadławienie"

19 minut temu, fetek napisał:

PDK to nazwa handlowa nie skrzynia

..... , podałem jaka jest stosowana u nich
Tematem bylo, skrzynia taka sama z różnymi silnikami, mocami zachowuje sie inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Kiedys jechałem z Włoch na Słowenię, przejechałem ledwo widoczna stacje gdzie można było kupić Winietę, stali cwaniaki z wydrukowanym i laminowanym zdjęciem szyldu ze trzeba kupić Winietę, po kolei ludzi kasowali po kilkaset € płatność kartą płatniczą, po dwóch miesiącach kasa wróciła na moje konto, ktoś się musiał tym zając i pewnie wszystkim zwracali kasę

Ze Słowenią to zawsze był problem, sprzedawali tylko drogie długoterminowe winiety, żadnych 2-tygodniowych czy miesięcznych, więc wszyscy unikali autostrady i jechali bocznymi drogami do Chorwacji bo to krótka droga przez Słowenię. Potem chyba to zmienili bo to było zdrowe przegięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Ty tak czytasz, przykład na Porsche to 7 biegowa, jak siedzisz w motoryzacji to powinieneś wiedzieć

23 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

automacie 8 czy 9 biegów to zrozumiesz

2,9L masz obie wersje, zarówno  zautomatyzowaną 7G jak i automat 8HP 8G

Nawet porsche tnie koszty gdzie może.

Nie siedzę, mega nudny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:
1 godzinę temu, fetek napisał:

jakie dławienie ? jedyne co mnie wq... w tych silnikach to WLTP ale porsche tutaj nie ma aż takiego problemu.

Zadałem Ci proste pytanie a Ty jak zwykle wymiękasz?

Nawet przytaczając Porsche,

W miedzy czasie wspomniałeś o Porsche wiec przytoczyłem przykład z życia .....

6 minut temu, fetek napisał:

2,9L masz obie wersje, zarówno  zautomatyzowaną 7G jak i automat 8HP 8G

Ja się wypowiadałem o modelach z taką samą skrzynią 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

W miedzy czasie wspomniałeś o Porsche wiec przytoczyłem przykład z życia .....

No więc podaj konkretne przykłady, wyrażaj się precyzyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.