Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Klub użytkowników Lumina


WojtekB1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2024 o 11:26, Marcin Wielgus napisał:

Jedna uwaga. Zasilacz w T2 którym jest firmowo - zakładam że taki sam jak w T3 - jest bardzo dobry, tak tak można zrobić impulsowy dobry emoji1.png.
Nie wiem z jakiego grajka się przesiadłeś na T3 ale zmiana na liniowy to nie jest "niebo a ziemia / ... Ileś tam klas wyżej itp.". To bardziej taką kropka nad "i" w moim odczuciu, ale warto.
 

ALE JAK ROZUMIEM, UŻYWASZ ZASILACZA OD PD CREATIVE?

W dniu 3.02.2024 o 11:56, staropolanka2000 napisał:

a grałem bardzo długo z Roon na innym transporcie i od niego zaczynałem zabawę z Luminem. Poszedłem za radą @zycie_to_gra, żeby sprawdzić aplikację Lumina. Grałem chwilę na telefonie z Androidem, a teraz mam iPada i do Roon nie wracam. Brzmieniowo jest po prostu lepiej, a funkcjonalność tej apki jest dla mnie wystarczająca. Jedyne do czego można się doczepić, to lepsza wyszukiwarka Tidala w Roon, w apce Limina trzeba bardziej precyzyjnie nazwy wpisywać.

czyli reasumując-masz lumina/z ciekawosci-który model?/ i porównywałeś z roonem/sterując przez aplikacje roona/ w torze i bez /sterując przez aplikacje lumina/ i brzmieniowo bez roona jest lepiej? czy dobrze zrozumiałem?

jak rozumiem-nie korzystałeś z dsp roona?

BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A porównywałeś kiedyś oba ustawienia? Ja nie mam zbalansowanego toru więc stosuję RCA i przy poprzednich głośnikach Focus 160, poza zmianą dynamiki (tak, normal jest głośniejsze) to nie czułem innych różnic. Jednak jak kupiłem SP40 to okazało się, że przy zmianie czułości wyjścia pojawiają się spore różnice, zwłaszcza w zakresie średnicy. Przy low, wycofuje się wokal i ogólnie zaczyna dominować dół i wysoka góra. Nie zagrało to dla mnie fajnie i byłem zaskoczony, bo w ostatniej recenzji D3, chyba w audio-video, stwierdzili na odwrót, że przy ustawieniu łow dźwięk jest lepszy. A tu najwyraźniej widać, że to również zależy od systemu i okablowania.

Co masz na myśli "kupiłem SP40"?

A więc posłuchałem i poprosiłem @JonnyB żeby też u siebie posłuchał bo ma młodsze uszy więc słyszy "więcej w górę" i ma bardzo rozdzielcze kolumny Triagle Theta, nie to co moje dziadki

Żeby tak uczciwie porównać to moze kiedyś wpadnie do mnie i podłączymy dwa T2 do 2 wejść i zapuścimy ten sam kawałek bo pamięć dźwiękowa jest ulotna.

Moje i kolegi wrażenia są takie, że przy "low" jest jakby łagodniej więcej czarnego tła (to czarne tło to jak czarna dziura - nikt nie widział a wszyscy gadają ) mniej góry przez co średnica trochę wychodzi bardziej .

Ja po testach wróciłem do "normal" dzisiaj bo z lampą w PRE I Koncowka która gra analogowo no i JBL L300 miałem poczucie że brak mi "rozdzielczości" choć to jest pewnie konsekwencją tego że mniej góry.

Tyle ja i kolega. Nie wiem czy ktoś jeszcze próbował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Macin jeśli w środku jest zasilacz fabryczny i mamy w tył wpiętą wtyczkę 3-bolcową z zaciskiem PE to nie ma sensu, bo obudowa jest wpięta pod PE i tzw. uziemienie mamy załatwione. 
Natomiast jeśli wymienimy zasilać na liniowy i w obudowie w II klasie ochronności to producent, aby zachować wymagani normy daje wtyczkę 2 - bolcową. Wtedy masa Lumina jest tylko na potencjale minusa zasilacza i w powietrzu w stosunku do PE. Powstaje nam wtedy różnica potencjałów pomiędzy obudową Lumina i innym urządzeniem z wtykiem 3 - bolcowym.
W tej sytuacji zacisk na obudowie to obowiązek, bo czasem może cię łaskotać różnica potencjałów.

Masz rację i u mnie tak jest czyli PE Lumina "odciąłem" bo liniowy daje tylko plus i minus . Nic się złego nie dzieje ale dobrze sobie uzmysłowić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, BePe napisał:

ALE JAK ROZUMIEM, UŻYWASZ ZASILACZA OD PD CREATIVE?

czyli reasumując-masz lumina/z ciekawosci-który model?/ i porównywałeś z roonem/sterując przez aplikacje roona/ w torze i bez /sterując przez aplikacje lumina/ i brzmieniowo bez roona jest lepiej? czy dobrze zrozumiałem?

jak rozumiem-nie korzystałeś z dsp roona?

BP

Tak. Z aplikacji Lumina jest lepiej. Mam U2 mini. Nie korzystałem z dsp.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
czyli reasumując-masz lumina/z ciekawosci-który model?/ i porównywałeś z roonem/sterując przez aplikacje roona/ w torze i bez /sterując przez aplikacje lumina/ i brzmieniowo bez roona jest lepiej? czy dobrze zrozumiałem?
jak rozumiem-nie korzystałeś z dsp roona?
BP

Tak używam zasilacza od PD Creative I mam wersję taką bardziej premium bo z mundorfami w środku, ale normalna jest wystarczająco dobra. Nie ma sensu dopłacać za mundki. Wątpię abyś to usłyszał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Podłączyłem kilka dni temu zasilacz liniowy do modemu Orange, od którego wszystko się zaczyna. Poprawa na poziomie dołożenia audiofilskiego switcha. Niestety musiałem wrócić do impulsowego, bo na tym chińskim zasilaczu można jajka sadzone smażyć. Muszę kupić coś lepszego, ale już wiem przynajmniej, że warto. Czym zasilacie swoje modemy? Potrzebuję 12v/2A, czyli pewnie optymalnie będzie rozejrzeć się za czymś bardziej wydajnym , minimum 3A?

Do modemu 3A ?? Zmień modem
3x230= 690 Wat?
Zobacz na ile jest ta firmowa impulsowka pewnie 1A może 2A max. Sądzę że się chińczyk się grzeje bo taka budowa. Aż zaraz idę obadac jaki zasilacz w moim Asus i też będę myślał jak go zasilić w ramach zabawy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On jest 12v 2A. To że zasialcz będzie miał zapas to w niczym nie przeszkadza.  

Absolutnie nie i nawet "na przyszłość się przyda" .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
On jest 12v 2A. To że zasialcz będzie miał zapas to w niczym nie przeszkadza.  

U mnie Asus taki sam. Jedynie wtyk taki cieniutki. Muszę go zmierzyć i szukać konwertera z 5.2/5.5mm na to coś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Absolutnie nie i nawet "na przyszłość się przyda" . emoji1303.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z resztą wyżyłowany zasilacz, który ciągnie na oparach z pewnością nie jest niskoszumowy. W takim przypadku to pewnie szkoda zachodu i lepiej na impulsowym grać. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszę różnicy między Tidal connect a aplikacją Lumina, gra mi to tak samo. Ale może ja głuchy jestem i niedługo ponownie to potestuję bo wasze wpisy nie dadzą mi spokoju. Natomiast ustawienie normal w aplikacji bardziej mi się podoba od low co jest raczej dziwne bo przy low wzmacniacz trzeba mocniej podkręcić a to powinno dać więcej dynamiki. A jest jakby odwrotnie. Lumin T3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja nie słyszę różnicy między Tidal connect a aplikacją Lumina, gra mi to tak samo. Ale może ja głuchy jestem i niedługo ponownie to potestuję bo wasze wpisy nie dadzą mi spokoju. Natomiast ustawienie normal w aplikacji bardziej mi się podoba od low co jest raczej dziwne bo przy low wzmacniacz trzeba mocniej podkręcić a to powinno dać więcej dynamiki. A jest jakby odwrotnie. Lumin T3

No to jest nas dwóch. Ja już wyjaśniałem że wg mnie to nie powinno być różnicy. W obu przypadkach wg mojej wiedzy , komórka czy tablet jest pilotem do sterowania a strumień danych leci z netu wprost do Lumin . Prosty test - ustawcie jakiś utwór z komórki żeby grał na Luminie i wyłączcie całkowicie komórkę. Kawałek dalej gra komórka do niczego nie jest potrzebna .

Low vs. normal - Tu już więcej filozofii i trzeba na ucho. Ale nie dziw się tak bardzo bo jak podajesz wyższy poziom sygnału na wejściu wzmaka to on mniej wzmacnia jak napisałeś a generalnie zniekształcenia rosną wraz ze wzmocnieniem. Choć zastrzegam że to uogólnione bo nie zawsze i są wzmaki które grają fajnie cicho a inne wręcz odwrotnie trzeba odkręcić. Nie ma reguły. Wg mnie ocena tylko na ucho swoim systemie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Nowy25 napisał:

Który zasilacz liniowy do T3 - PD CREATIVE czy LUCARTO AUDIO ?

Czy to kwestia estetyki czy z jakiegoś względu któryś lepiej pasuje do T3 ?

( LUCARTO daje możliwość zasilania kilku klocków z jednego zasilacza )

Warto jest podpiąć wszystkie możliwe klocki z systemu, to naprawdę działa 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nowy25 napisał:

Czy coś poza Luminem, Switchem, routerem można, warto podpiąć ?  ( dysku jeszcze nie mam ).

Każdy element toru audio, który jest zasilany impulsowo. Możesz zawsze zamówić zasilacz z miejscem na 4 sekcje, a na początek wstawić tylko 3, które będziesz używać do chwili podjęcia decyzji o zakupie dysku. Łukasz z Lucarto oferuje też dostosowanie poszczególnych sekcji do nowego sprzętu w przypadku gdy będziesz chciał coś wymienić i nastąpi zmiana parametrów zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2024 o 14:12, stecko napisał:

2 opinie 50/50 emoji1.png
Ktoś jeszcze się bawił?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
 

Hej, bawiłem się podłączeniem optycznym do X1, ale moim zdaniem granie po ethernet jest bardziej organiczne.

Optyk u mnie daje ostrzejszy i techniczny dźwięk. 

Kwestia oczywiście odpowiedniej jakości przełącznika.

Optyk testowałem na switchu ubiquiti zasilonym z LPS, a ethernet ze switcha synergistic research, więc trochę niesprawiedliwe porównanie.

Testowaliście może jakieś droższe kable ethernet, od czego warto zacząć, żeby nie wtopić?

Jadę na porządnych patchcordach Molexa cat 6A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Oskierp napisał:

Hej, bawiłem się podłączeniem optycznym do X1, ale moim zdaniem granie po ethernet jest bardziej organiczne.

Optyk u mnie daje ostrzejszy i techniczny dźwięk. 

Kwestia oczywiście odpowiedniej jakości przełącznika.

Optyk testowałem na switchu ubiquiti zasilonym z LPS, a ethernet ze switcha synergistic research, więc trochę niesprawiedliwe porównanie.

Testowaliście może jakieś droższe kable ethernet, od czego warto zacząć, żeby nie wtopić?

Jadę na porządnych patchcordach Molexa cat 6A.

Na weekend przetestuje, już prawie wazystkie graty mam😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PatiJ napisał:

Zerknij na Tiglona. Mam i ethernet i usb.

Wypożycz, przetestuj i zdecyduj - dystrybutorem jest ten sam dystrybutor co od sprzętu Lectora.

Fajne kable, USB testowałem i jest bardzo dobry, jeżeli komuś cena odpowiada. 😉

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Była duża różnica pomiędzy kablem sieciowym noname, a WW, a następnie już mniejsza jak zmieniałem na Tiglona. Tiglon jest wg mnie równiejszy, i cichszy. WW to już niezły kabelek, jak na swoją cenę. Myślałem o 400zł + kw.
 

Napisz, jeśli pamiętasz, jaka zmiana była po przesiadce z noname?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.