Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie kable zasilające


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, 1siedem napisał:

 

przy zaślepionych testach ani ja ani nikt z testujących ze mną nie słyszał różnicy. 

Jest też masa odwrotnych doświadczeń, np że "nawet żona" nie pytana i niezainteresowana zauważyła że dźwięk się poprawił :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Yodzisław napisał:

np że "nawet żona" nie pytana i niezainteresowana zauważyła że dźwięk się poprawił 🙂

Dokładnie, u mnie kiedyś właśnie tak było kiedy kupiłem z czystej ciekawości dosyć tani przewód sieciowy (do 100zł metr - teraz jest ciut ponad 100zł), nie mówiąc o tym nic Pani żonie 😉  Podłączyłem go do streamera i podczas wieczornej rozmowy gdy w tle płynęła muzyka, oznajmiła mi że dźwięk jest inny niż wcześniej, oraz zaczęła mówić co się jej teraz podoba, a co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, urkoni napisał:

...nie mówiąc o tym nic Pani żonie 😉  Podłączyłem go do streamera i podczas wieczornej rozmowy gdy w tle płynęła muzyka, oznajmiła mi że dźwięk jest inny niż wcześniej, oraz zaczęła mówić co się jej teraz podoba, a co nie.

Szach i mat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, xajas napisał:

Ale jesli ktos mi chce wmowic, ze wyslyszal „walenie dolem“ rzedu 1dB i na dodatek po dwoch tygodniach byl w stanie stwierdzic, ze to walenie zniknelo i sie wyrownalo, to takiego goscia nie traktuje powaznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nawet jak jest zdrowy emoji3.png

Super i wicewersja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No nie albo coś jest albo czegoś nie ma. 

Nie: wg miernika 0,1dB czyli jest, a wg ludzkiego słuchu 0,1dB czyli nie ma.

-----

4 godziny temu, iro III napisał:

To jest przełomowy wpis.

Można więc zamykać to forum.

"Koniec" i "kropka" okazały się być argumentem ostatecznym i niepodważalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 1siedem napisał:

No to jeszcze dodam ciekawostkę. 

30 lat temu, czytałem czasopisma o Audio. Te z drucikami omijałem. Choć zdrowy rozsądek podpowiadał mi, że to blef, jakiś recenzent, być może jakiś pan, u którego Pan Pacuła pobierał lekcje, opisywał te cudowne właściwości kabli w taki sposób, że prawie zapragnąłem takie mieć. 
Odkąd zagościł u mnie internet, czytałem różne magazyny i fora o tematyce audio. Tu już szamani od kabli rozwinęli skrzydła na całość. Zerknąłem czasami i znowu prawie zapragnąłem mieć magiczne kabelki. Sklepy sprytnie omijają to, że prawo zwrotu przy transakcji zawartej na odległość należy się bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni. Nazywają to wypożyczeniem, żeby sobie przetestować. Jakby robili komuś łaskę. Dajemy Ci możliwość przekonać się na własne uszy. Już na tym etapie zaszczepiają w tobie niczym nie uzasadniony, przez nikogo niedowiedziony kierunek w stronę ślepego audiofilizmu. Spytaj sprzedawcę od kabli, czy zgodzi się na ślepy test w jego salonie? 
Podobnie jest na pokazach kocy o wielkiej leczniczej mocy 🙂, materacy, lampek, co to za światło lecznicze jest? Jaka jest długość fali, jak głęboko wnika w tkankę, czy jest spolaryzowane, czy rozchodzi się promieniście itp. Wyproszą cię. Niewygodne pytania i brak argumentów popartych wiedzą w tej dziedzinie, odstraszą klientów już prawie podpisujących umowę ratalną na kilka tysięcy, na zakup czegoś, co w necie kupisz z 20% ceny z pokazów. 
Przykładów ze złudzeniem optycznym i dźwiękowym jest dużo na YT, ale to nie przekonuje audiofila do swoich racji. Ale co tam. Ich kasa, ich radość. Trzeba dzielić się tą radością i wypowiedzieć głośne „to działa”, choć wzięcia udziału w ślepych testach nie znajdziesz 🙂
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kostucha napisał:

Dajemy Ci możliwość przekonać się na własne uszy. Już na tym etapie zaszczepiają w tobie niczym nie uzasadniony, przez nikogo niedowiedziony kierunek w stronę ślepego audiofilizmu. Spytaj sprzedawcę od kabli, czy zgodzi się na ślepy test w jego salonie? 

Raczej ciekawości niż ślepego audiofilizmu.  Mój kumpel siedział w salonie ze dwie godziny  i przynosili mu co tylko chciał. Mógł słuchać jak chciał -  na jego życzenie nie mówili mu co i za ile podłączają 😁. Nie przypuszczam więc, żeby sprzedawca pogonił klienta który coś chce obejrzeć i ew. kupić.  Zresztą w dobie internetu to zawodowe samobójstwo, zwłaszcza na niszowym rynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yancy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Yancy napisał:

Raczej ciekawości niż ślepego audiofilizmu.  Mój kumpel siedział w salonie ze dwie godziny  i przynosili mu co tylko chciał. Mógł słuchać jak chciał -  na jego życzenie nie mówili mu co i za ile podłączają 😁. Nie przypuszczam więc, żeby sprzedawca pogonił klienta który coś chce obejrzeć i ew. kupić.  Zresztą w dobie internetu to zawodowe samobójstwo, zwłaszcza na niszowym rynku. 

Trochę przekręciłeś. Nie twierdzę, że jakikolwiek sprzedawca kogoś by pogonił, tylko ktoś z organizujących pokaz zabawek imitujących sprzęt do fizykoterapii wyprosił, bo pytania są niewygodne i psujesz komuś interes oraz możliwość wyrwania emerytom ostatniego grosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe to porównanie nikt Ci nie wciska na siłę przewodów. To tylko twoja wyobraznia przerodziła się w fobie na ten temat. A tak wogole miał być koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już same nazwy kabelków wszelkiej maści są magiczne i sugerują ich nadprzyrodzone moce :)

 

A wracając do tematu, bo mowa w nim o tanich przewodach. Ok, przynajmniej to mówi, że się bardzo nie przepłaci. 

A pamiętam jak kiedyś pojechałem na AS, by odsłuchać na żywo odbiornik bluetooth producenta, którego wzmacniacz lampowy na 300B rok wcześniej bardzo mi się spodobał.Wtedy chyba nie było jeszcze streamerów o obecnej funkcjonalności. 

Polecialy moje utwory testowe i odbiornik bt zupełnie nie zdał egzaminu, zniknęły detale, wybrzmienia itd. Podzieliłem się swoim zawodem ze sprzedawcą i jednocześnie producentem. A on mi na to, że  " te szczegóły to się kablami zasilającymi ułoży". Kable, o których mówił były w cenie odbiornika, tj około 2tysi...

straciłem cały szacunek do sprzedawcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kostucha napisał:

30 lat temu, czytałem czasopisma o Audio

Ponad 35 lat temu nawet nie wiedziałem że są jakieś gazety piszące o tematyce audio. Internet -tego jeszcze nie było.Sam zauważyłem że nowy kabelek tzw przemysłowy który zastąpił typu SMY , wpięty  do głośników spowodował zmianę dźwięku. Nataszczyłem różne kable z roboty i zaczęła się zabawa w porównania ,bo ku mojemu zaskoczeniu te kabelki powodowały różny odbiór muzyki na tym samym sprzęcie . Ostatecznie został 2,5mm  ściągany przez firmę z zachodu .Za to wszyscy moi znajomi twierdzili że kable głośnikowe nie mają żadnego wpływu na dźwięk i coś mi się wydaje. Dziś mam kilka kabli w domu ,bo nic się nie zmieniło i nadal słyszę wpływ takich kabli. Ale też i do tej pory spotykam osoby które twierdzą że kabel to kabel i wpływ na dźwięk ma zerowy.

Kilka razy słyszałem systemy  lub sam  uzyskałem dźwięk  zestawu stereo który dawał złudzenie słuchania autentycznego muzyka  z zespołem i np odgłosów natury które słychać wielkością i odległością jak w realu.

Gdy mówię niektórym audiofilom o takim odbiorze muzyki ,to też spotykam się z sceptycyzmem.  System stereo podobno tak nie gra i nigdy nie słyszeli tak grającego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam okablowanie zasilające i przygotowywałem kabel do sprzedaży który kiedys kupiłem. Trochę mnie zaciekawił i go rozebrałem i się nie zawiodłem. Prosze o potwierdzenie czy dobrze myślę. Przewód uziemiający z kabla antenowego a zasilający i neutralny ze srebra? Bo miedź na pewno to nie jest. Wygląda mi to produkcję Sonus Olivy?  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20230901_004250.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, toolpusher napisał:

Zmieniam okablowanie zasilające i przygotowywałem kabel do sprzedaży który kiedys kupiłem. Trochę mnie zaciekawił i go rozebrałem i się nie zawiodłem. Prosze o potwierdzenie czy dobrze myślę. Przewód uziemiający z kabla antenowego a zasilający i neutralny ze srebra? Bo miedź na pewno to nie jest. Wygląda mi to produkcję Sonus Olivy?  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20230901_004250.jpg

O właśnie. Od patrzenia już brzmienie się zmienia 😀 Ja bym czegoś takiego nawet za dopłatą nie użył. Nie narażałbym rodziny na pożar w środku nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o potwierdzenie budowy kabla ale OK. Napisz co konkretnie nie jest zrobione ze sztuką, jak już krytykujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toolpusher napisał:

Pytanie było o potwierdzenie budowy kabla ale OK. Napisz co konkretnie nie jest zrobione ze sztuką, jak już krytykujesz.

Samoróbki. Ja kupuję kable wykonane zgodnie z PN. Na bezpieczeństwie bardziej mi zależy, nawet gdyby podobne wymyślne dłubanki z pyłem księżycowym miały mi Hi-End z bomboxa zrobić. 
Spadam stąd. Bawcie się dobrze i wymyślajcie nowe nieodkryte dotąd zjawiska z elektronami w drutach. Może ktoś z Was okaże się wybitniejszy od samego Tesli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kostucha napisał:

Ja kupuję kable wykonane zgodnie z PN.

Kupiłem wzmacniacz w salonie  i dołączony był oryginalny kabel  zasilający tzw chińczyk 3x  0,75mm.  Od nowości wzmacniacz dość mocno się nagrzewał -czasami wręcz parzyła obudowa mimo że słucham muzyki spokojnie i nie rozkręcam gałki wzmocnienia powyżej godziny 9-tej.  To dopiero mogła być przyczyna pożaru  ! 

Temperatura nie dawała mi spokoju więc zadałem pytanie na forum i udałem się również do sklepu. W sklepie otrzymałem testowo nowy przewód i dla porównania wziąłem też kabel Ennera i jaszcze inny też polskiej firmy.Wnioski co do kabli zasilających wyciągnąłem sam dla siebie .Wzmacniacz teraz jest tylko letni w trakcie pracy.

Tymczasem na forum się zaczęło- wymyślił nowe prawa fizyki, jak kabel nagrzewa wzmacniacz to może trzeba używać do żelazka itp bzdurne wpisy. Tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy temat z kablami jest torpedowany przez "znafcuf".

A z zasilajacych wystarczy wypożyczyć takiego oyaide tunami GPX i dla porównania wersję GPX-R. Jeśli ktoś nie usłyszy zmian brzmienia swego systemu to faktycznie słoń mu depnął na ucho. 

Na tym samym kablu zasilającym czyli oyaide tunami możemy modyfikować brzmienie systemu poprzez różną konfigurację wtyków, których oyaide ma wiele odmian. Trzeba to dobrać do swego systemu, swoich oczekiwań. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, szymon1977 napisał:

Nie: wg miernika 0,1dB czyli jest, a wg ludzkiego słuchu 0,1dB czyli nie ma.

-----

"Koniec" i "kropka" okazały się być argumentem ostatecznym i niepodważalnym.

Ale to badanie pokazało 0.1 a może u kogoś w domu jest pół albo 1. Co wtedy?

15 godzin temu, lemo napisał:

Słabe to porównanie nikt Ci nie wciska na siłę przewodów. To tylko twoja wyobraznia przerodziła się w fobie na ten temat. A tak wogole miał być koniec.

Wszyscy sceptycy tak to odbierają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale to badanie pokazało 0.1 a może u kogoś w domu jest pół albo 1. Co wtedy?

Jak komuś wyjdzie 1dB to trzeba będzie wykonać ocenę dokładności wyników pomiaru (nadmienię, że jest to profesjonalna i niezbędna procedura a nie mój wymysł), a 0,1dB ani ja nie udowodnię, że nie słyszy, ani on że słyszy (da się, ale chętnych nie ma, bo przechwałek co spodziewanych wyników testu, który wiadomo, że nie dojdzie do skutku nie liczę).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebgla napisał:

Niestety każdy temat z kablami jest torpedowany przez "znafcuf". 

 

Te tematy torpeduje moderacja która nie pilnuje przestrzegania regulaminu i nie reaguje na zgłoszenia. Nie mam nic przeciwko krytyce wpływu zasilania na dźwięk ale od tego są wątki temu poświęcone - kablowi frustraci mają się gdzie produkować. 

-------------------

Miał ktoś do czynienia z gniazdami Oyaide? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten gold od nich lepszy od furutechowego złota? Po tym jakie cuda robi rod NCF to na pewno wymienię drugie gniazdo, tylko drugiego rodu nie chciałbym wstawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te tematy torpeduje moderacja która nie pilnuje przestrzegania regulaminu i nie reaguje na zgłoszenia. Nie mam nic przeciwko krytyce wpływu zasilania na dźwięk ale od tego są wątki temu poświęcone - kablowi frustraci mają się gdzie produkować. 


Czy to jest nastepny „samozwanczy szeryf“, ktory przy pomocy moderacji chce wprowadzic porzadek, i poprzez cenzure wyeliminowac z watku forumowiczow krytycznie nastawionych do tematu kabli?

Zastanow sie kto tu jest frustratem.
Ci, ktorzy zadaja krytyczne pytania, czy ci, ktorzy nie potrafia na nie rzeczowo odpowiedziec i „sfrustrowani“ ta sytuacja, domagaja sie pomocy administracji?

PS.

Czy regulamin przewiduje grupowanie jednosmyslnych forumowiczow w osobnych watkach? Ci ktorzy sa za, w jednym watku, a ci ktorzy sa przeciw w innym watku?

Odnosze wrazenie, ze coniektorym sie z tymi „regulaminami“ troche potentegowalo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

Te tematy torpeduje moderacja która nie pilnuje przestrzegania regulaminu i nie reaguje na zgłoszenia. Nie mam nic przeciwko krytyce wpływu zasilania na dźwięk ale od tego są wątki temu poświęcone - kablowi frustraci mają się gdzie produkować. 

Czasy cenzury, gdy oponentów usuwano pod pretekstem "trollingu antyaudiofilskiego" na szczęście mamy za sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jak komuś wyjdzie 1dB to trzeba będzie wykonać ocenę dokładności wyników pomiaru (nadmienię, że jest to profesjonalna i niezbędna procedura a nie mój wymysł), a 0,1dB ani ja nie udowodnię, że nie słyszy, ani on że słyszy (da się, ale chętnych nie ma, bo przechwałek co spodziewanych wyników testu, który wiadomo, że nie dojdzie do skutku nie liczę).

 

Aha czyli teraz tak się bawimy.

1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

tematy torpeduje moderacja która nie pilnuje przestrzegania regulaminu i nie reaguje na zgłoszenia. Nie mam nic przeciwko krytyce wpływu zasilania na dźwięk ale od tego są wątki temu poświęcone - kablowi frustraci mają się gdzie produkować. 

No nie wiem. Mnie piopio zaraportował bo nie potrafił odpowiedzieć na postawione mu pytanie i dostałem punkty karne 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

No nie wiem. Mnie piopio zaraportował bo nie potrafił odpowiedzieć na postawione mu pytanie i dostałem punkty karne 

 

Nie pisałem że moderacja nic nie robi. Ja też dostałem jakieś punkty nie pamiętam za co. Oni zlewają spam wokół zasilania jak i inne. Jak mówi pismo: "po owocach ich poznacie". Stan forum pokazuje jak kiepsko działa moderacja. Mi np. kiedyś moderatorzy grzebali w prywatnej korespondencji w trakcie gdy był "organizowany" odpływ juzerów z forum (co mi swoją drogą wisiało). Po wielu forach się bujałem ale tutaj jest słabiutko. Weźmy np. ten debilny "licznik kowidowy" na bocznicy, albo opcję raportowania "homofobii" (ale na Polskę to już można pluć do woli), itd, itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Yodzisław napisał:

Po wielu forach się bujałem ale tutaj jest słabiutko.

Ja to w ogóle mam wrażenie, że coraz mniej tutaj piszę osób, które na prawdę mają wiedzę, pojęcie i doświadczenie. Z prostej przyczyny, nie chce im się taplać w gównie. Przez takich kilku, kilkunastu, nie będę wymieniał z nazwisk, to forum stało się zwykłym ściekiem. Zapytaj o kabel, listwę, gniazdko, zasilacz, bezpiecznik i wątek rozpierdzielony ciągle przez te same osoby. A jak się postawisz i nazwiesz rzeczy po imieniu, to dostajesz ostrzeżenie i punkty. Wolność słowa to się nazywa. 🙂

A co do twojego gniazdka, skoro Furutech NCF podszedł, to kup takie drugie, po co kombinować? O Oyaide mam jak najlepsze zdanie, ale lepsze jest wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Yodzisław napisał:

Nie pisałem że moderacja nic nie robi. Ja też dostałem jakieś punkty nie pamiętam za co. Oni zlewają spam wokół zasilania jak i inne. Jak mówi pismo: "po owocach ich poznacie". Stan forum pokazuje jak kiepsko działa moderacja. Mi np. kiedyś moderatorzy grzebali w prywatnej korespondencji w trakcie gdy był "organizowany" odpływ juzerów z forum (co mi swoją drogą wisiało). Po wielu forach się bujałem ale tutaj jest słabiutko. Weźmy np. ten debilny "licznik kowidowy" na bocznicy, albo opcję raportowania "homofobii" (ale na Polskę to już można pluć do woli), itd, itp...

Z jednej strony to chyba nie chodzi o zlewanie. To tematy gdzie jest najwięcej odpowiedzi. A na tym zależy właścicielom forów. Tam gdzie ruch tak i reklamy.

1 minutę temu, staropolanka2000 napisał:

Ja to w ogóle mam wrażenie, że coraz mniej tutaj piszę osób, które na prawdę mają wiedzę, pojęcie i doświadczenie. Z prostej przyczyny, nie chce im się taplać w gównie. Przez takich kilku, kilkunastu, nie będę wymieniał z nazwisk, to forum stało się zwykłym ściekiem. Zapytaj o kabel, listwę, gniazdko, zasilacz, bezpiecznik i wątek rozpierdzielony ciągle przez te same osoby. A jak się postawisz i nazwiesz rzeczy po imieniu, to dostajesz ostrzeżenie i punkty. Wolność słowa to się nazywa. 🙂

A co do twojego gniazdka, skoro Furutech NCF podszedł, to kup takie drugie, po co kombinować? O Oyaide mam jak najlepsze zdanie, ale lepsze jest wrogiem dobrego.

A to na pewno. Jak pisałem dla S4home lat temu 10 to pisałem z osobami na prawdę kumatymi. I kompletnie nikt z nich się już nie udziela. Owszem nadal jest wiele. Ale było więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Aha czyli teraz tak się bawimy.

Bawić to się możesz Ty - ja szczerze i uccziwie napisałem jak sprawa wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, staropolanka2000 napisał:

 ...Zapytaj o kabel, listwę, gniazdko, zasilacz, bezpiecznik i wątek rozpierdzielony ciągle przez te same osoby...

Dokładnie, tego jeszcze nie dopisałem że część to ci sami pacjenci ganiający po całym forum żeby robić drakę, co tym bardziej wskazuje na problem z moderacją.

25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 ...To tematy gdzie jest najwięcej odpowiedzi. A na tym zależy właścicielom forów. Tam gdzie ruch tak i reklamy...

 

Prawdopodobnie tu tkwi przyczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, staropolanka2000 napisał:

A co do twojego gniazdka, skoro Furutech NCF podszedł, to kup takie drugie, po co kombinować? O Oyaide mam jak najlepsze zdanie, ale lepsze jest wrogiem dobrego.

NCF Furutech to rewelka ale do mojego docelowego wzmacniacza złoto będzie zdecydowanie właściwsze. Teraz gniazdo gra z misiowatym Musicalem i jest extra, chociaż słychać trochę twardość rodu w dźwięku (może coś tu się jeszcze "wygrzeje" ale nie mam zdania jak pisałem wyżej bo brak mi doświadczeń w temacie). A gold (bez NCF nie wiem czemu) od Furu ma gorszą opinię. O gniazdach Oyaide informacji bardzo mało. Na konkurencyjnym forum ktoś je stawiał obok NCF (jakościowo, nie charakterem dźwięku) ale bez wnikania w detale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Yodzisław napisał:

NCF Furutech to rewelka ale do mojego docelowego wzmacniacza złoto będzie zdecydowanie właściwsze.

Wróżenie z fusów. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.