Jump to content
Robert 7800

Focal Aria 926 potrzebna opinia

Recommended Posts

Focal Aria 926

Witam, zastanawiam się nad popularnością tych głośników- nigdy ich nie słuchałem. Jest wiele pozytywnych opinii w necie, ale wolę zapytać tu niż kierować się tym co wszyscy. Czy są one godne polecenia, czy można je z czymś porównać? Czy są to może kolejne głośniki, które krzyczą, grają skrajnymi? Warto je odsłuchać? Jak wypadną w zestawieniu z np Audio Ahysic classic 8 ( proszę mnie nie bić, tylko pytam ) z podobnej półki cenowej. Czy to inna liga? 

nie chciałem nikogo urazić

Cześć,
Focal Aria 926 to bardzo udane kolumny, które mają swoich zwolenników. Jest to zupełnie inne brzmienie względem Audio Physic Classic 8. Audio Physic to większa muzykalność i szersza prezentacja sceny dźwiękowej. Focal Aria to większa szczegółowość, dynamika oraz niżej schodzący bas ( niżej schodzi ale bardziej zróżnicowany jest w Classic 8). Wszystko zależy od preferencji i wzmacniacza. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. Mamy zarówno Focal jak i Audio Physic.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

xavian

Musisz posłuchać konircznie mi np Aria 926 zagrała pięknie z Atollem in100se i do tego wzmacniacza wolałbym ja niż AP

• Thanks 1

Focale są dość dobre. Ale dla mnie do modernizacji jest ich głośnik wysokotonowy. Powinni zastanowić się nad jakąś specjalną edycją:)

Wszystko zależy z czym połączymy wzmacniacze. W mojej ocenie AP grają przyjemniej, mniej męcząco ale nie oznacza to, że będzie tak również dla Ciebie. Tutaj piszę o swoich odczuciach. Atoll IN100 Signature świetnie gra z Arią.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Wszystko zależy z czym połączymy wzmacniacze.

myslałem o Cyrus One, boje się że Focal będzie  właśnie męczący , czyli bliżej do AP - co Pan myśli?

W dniu 30.06.2020 o 00:03, Robert 7800 napisał:

Focal Aria 926

Witam, zastanawiam się nad popularnością tych głośników- nigdy ich nie słuchałem. Jest wiele pozytywnych opinii w necie, ale wolę zapytać tu niż kierować się tym co wszyscy. Czy są one godne polecenia, czy można je z czymś porównać? Czy są to może kolejne głośniki, które krzyczą, grają skrajnymi? Warto je odsłuchać? Jak wypadną w zestawieniu z np Audio Ahysic classic 8 ( proszę mnie nie bić, tylko pytam ) z podobnej półki cenowej. Czy to inna liga? 

nie chciałem nikogo urazić

Classic 8 do Arii 926 ma tyle wspólnego co nic...
Pytanie czego tak naprawdę szukasz? Słuchałeś już coś? Przypadły jakieś modele kolumn do gustu?

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Focal Aria 926 zagrają dynamicznie, nisko schodzą z basem, ma on jednak pewną manierę do dłuższego wybrzmiewania, lniana membrana nie kontroluje basu tak dobrze jak membrany poliglassowe tego producenta. Audio Physic Classic gra lepiej kontrolowanym basem ( jest go trochę mniej niż w Ariach ), gra równiej  z bardzo fajnym środkiem pasma. Każda kolumna ma coś w sobie, kwestia indywidualnych preferencji.

Pozdrawiam,

Michał

• Like 1

W serii Classic 8 basu będzie znacznie mniej w porównaniu do modelu 926 😉 

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

W dniu 1.07.2020 o 10:46, Robert 7800 napisał:

myslałem o Cyrus One, boje się że Focal będzie  właśnie męczący , czyli bliżej do AP - co Pan myśli?

Audio Physic Classic 8 to muzykalniejszy charakter brzmienia z szybszą prezentacją basu. Zdecydowanie więcej basu będzie we Focalach, dodatkowo góry będzie więcej względem AP. 
Najlepiej byłoby posłuchać jednych i drugich i ocenić samemu.