Skocz do zawartości
IGNORED

System stereo z małymi kolumnami podłogowymi w salonie trudnym do nagłośnienia


luso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów

Od ponad 10 lat słucham muzyki przy użyciu głośników komputerowych Creative inspire p380 . W tym momencie stoją w pokoju o powierzchni ~8m^2 i słychać, że wydobywa się z nich jakiś dźwięk. Obecnie poszukuje budżetowego systemu stereo do nagłośnienia salonu. Ponieważ salon ma kształt litery L zakładam, że wzmacniacz musi dysponować regulacją barwy dźwięku. Jeśli nie będzie trzeba jej używać to będę szczęśliwy, ale wolę ją mieć. Przez to wymaganie wybór wzmacniaczy jest bardzo ograniczony. W tym momencie rozważam CXA80 (CXA81 i CXA61 nie mają regulacji barwy dźwięku), NAD C356 BEE w duecie z topping d50s. CXA80 jest w tym momencie moim faworytem, ale nie wiem czy da się jeszcze kupić nową sztukę. Jeśli nie to zostaje NAD.

Jeśli chodzi o kolumny to moje rozważania zaczynały się od Heco Aurory 700. Ale z tych "zastawów głośnikowych" szybko zrezygnowałem ponieważ dowiedziałem się, że w mojej sytuacji bas-reflex z tyłu będzie wadą. W tym momencie rozważam:

  1. Dynaudio emit m30. Rozumiem, że kolumny są sprzedawane z zatyczkami do bass-reflex'u, których zamierzam użyć. Martwię się jedynie że CXA80 może mieć problemy z ich wysterowaniem a NAD do niech nie pasuje?
  2. Pylon Audio Ruby 25 MKII. Czy one zgrają się z wybraną przez mnie elektroniką?
  3. Fyne audio f501 ewentualnie Tannoy revolution xt 6f
  4. INDIANA LINE Tesi 561 Bardzo dużą zaletą tych kolumn jest to, że jako jedyne mieszczą się w zakładanym przez mnie budżecie ?

 Dodatkowe, lecz podstawowe informacje:

  1. Salon do nagłośnienia:
    1. W kształt litery L
    2. wielkości ~24m^2 (obszar do nagłośnienia to 18m^2, powierzchnia salonu 24m^2, powierzchnia salonu z przylegającą pół otwartą kuchnią 31m^2, powierzchnia salonu z przylegającym kuchnią i korytarzem... jeszcze więcej)
    3. Kolumny będą stały 15 cm od tylnej ściany
    4. Kolumny mają nagłośnić obszar o wymiarach 6x3m. Kolumny będą stały na dłuższej ścianie w odległości 4m od siebie. Jeśli takie ustawienie nie do zamierzonych efektów będę kombinował
    5. Na ten moment salon jest dojść pusty, ale z biegiem czasu będzie zapełniany
  2. Rodzaj muzyki
    1. rock 35%
    2. pop 20%
    3. metal 15%
    4. jazz 5% (jazzu słucha tylko żona)
    5. pozostała
  3. Źródło Deezer HiFi lub Spotify w duecie z chromcast-audio, którego już posiadam
  4. Budżet 7k PLN
  5. Sprzęt musi być nowy w nienagannym stanie wizualnym. Próbowałem zakupić sprzęt używany, ale okazało się, że wzmacniacz miał małą rysę na pokrętle od regulacji głośności, którą zobaczyła Żona...
  6. Dodatkowe wymagania
    1. system powinien mieć uniwersalne brzmienie, ale wypaść dobrze w najczęściej słuchanych gatunkach muzyki
    2. kolumny podłogowe powinny być małe. Kluczowa jest ich głębokość
    3. kolumny nie powinny mieć bass reflex'u z tyłu
    4. System powinien dysponować potężny, ale przede wszystkim niedudniący basem (priorytet)
    5. System będzie głównie używany do słuchania muzyki po cichy, która będzie leciała w tle. Ale od czasu do czasu może się zdarzyć, że zagra głośniej
    6. Regulacja barwy dźwięku we wzmacniaczu jest wymagana, aby ewentualnie skompensować niedoskonałości akustyczne salonu
    7. Wzmacniacz w klasie AB
    8. Preferowane rozwiązanie to przetwornik wbudowany w wzmacniacz.
    9. System beż żadnych modyfikacji powinien służyć przez następne 10 lat.

Bardzo proszę o opinie na temat wybranych przez mnie zestawów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chłopaki z branży i coś znajdą sensownego dla Ciebie.
Ja bym celował w Yamaha + Pylon Audio lub Cyrus + Dynaudio lub Cambridge Audio + Monitor Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem bardzo fajnym wyborem do Twojego pomieszczenia byłby Cyrus One HD z kolumnami Fyne Audio F501. W budżecie spokojnie się zmieścisz, jednak Cyrus nie ma regulacji barwy. Dobrą opcją byłby również Audiolab 6000a, ale również nie ma regulacji barwy. Generalnie te wymagania znacząco ograniczą Ci wybór.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridga CXA80 nie możemy ci już zaproponować ponieważ wyprzedał się całkowicie kilka miesięcy temu. Nowe modele nie oferują regulacji barwy, ale większość dobrych wzmacniaczy tak funkcjonuje z powodzeniem oferując wybraną jakość i barwę, którą poprzez kręcenie gałkami można by było tylko popsuć. Jeśli jednak upierasz się przy gałkach to NAD c356 może być dobrym wyborem aczkolwiek to zupełnie inne brzmienie od Cambridga. Myślę że powinieneś przyjechać do nas na odsłuch i porównać kilka wzmacniaczy z różnymi kolumnami a łatwiej będzie ci podjąć decyzję.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Indianę, to zapraszam do nas na odsłuch. Poza tym znajdą się jeszcze inne propozycje jak chociażby Elac Debut 2.0 F5.2 albo PSB Alpha T20 i tutaj od razu muszę napisać, że jakie kolumny byś nie kupił, czy mają bass reflex z przodu czy z tyłu, pod ścianą zawsze będą dudnić i spłycać scenę muzyczną. 

Zapraszamy do wybranego salonu ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Rozumiem, że wymaganie związane z regulacją barwy dźwięku znacznie ogranicza mi wybór dostępnych wzmacniaczy. Jednak na początku spróbuję wybrać jakiś zestaw dysponujący tym elementem i go odsłuchać. Jeśli to się nie powiedzie zrezygnuje z tego wymogu i zainteresuję się odsłuchem CXA61/81.

W tym momencie zaproponowano mi następujące zestawy:

  1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Ruby
  2. Cyrus One HD + Fyne Audio F501 (funkcjonalność wzmacniacza bardzo fajna. Przetwornik, wejście USB i phono)

Oraz zestawy z NAD'ami. Rozumiem, że wszystkie NAD'y mają podbity i słabo kontrolowany bas. Jak to wygląda w przypadku następujących modeli:

  1. NAD C368
  2. NAD C356 BEE
  3. NAD C375 BEE

Czy do wzmacniaczy z powyższej listy pasowałyby któreś z kolumn wymienione przez mnie w pierwszym poście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, luso napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Rozumiem, że wymaganie związane z regulacją barwy dźwięku znacznie ogranicza mi wybór dostępnych wzmacniaczy. Jednak na początku spróbuję wybrać jakiś zestaw dysponujący tym elementem i go odsłuchać. Jeśli to się nie powiedzie zrezygnuje z tego wymogu i zainteresuję się odsłuchem CXA61/81.

W tym momencie zaproponowano mi następujące zestawy:

  1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Ruby
  2. Cyrus One HD + Fyne Audio F501 (funkcjonalność wzmacniacza bardzo fajna. Przetwornik, wejście USB i phono)

Oraz zestawy z NAD'ami. Rozumiem, że wszystkie NAD'y mają podbity i słabo kontrolowany bas. Jak to wygląda w przypadku następujących modeli:

  1. NAD C368
  2. NAD C356 BEE
  3. NAD C375 BEE

Czy do wzmacniaczy z powyższej listy pasowałyby któreś z kolumn wymienione przez mnie w pierwszym poście?

źle to ująłeś, a tym bardziej nie maja tak te nowe modele. Tak samo C375 nie powiedziałbym, że brakuje mu kontroli na basie, a wręcz przeciwnie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś wzmacniacze. Nad C375 ma najlepiej kontrolowany bas jaki słyszałem a przy tym potężny. Zaskoczyła mnie też stereofonia, scena która przebiła tą z Marantza (a Marantz z tego słynie).

C356 ma słabszy bas ogólnie pod kątem jakości i kontrolowania.

C368 jest najmniej basu pod kątem ilości ogólnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tomas20 napisał:

Chyba pomyliłeś wzmacniacze. Nad C375 ma najlepiej kontrolowany bas jaki słyszałem a przy tym potężny. Zaskoczyła mnie też stereofonia, scena która przebiła tą z Marantza (a Marantz z tego słynie).

C356 ma słabszy bas ogólnie pod kątem jakości i kontrolowania.

C368 jest najmniej basu pod kątem ilości ogólnej.

mnie też to zdziwiło, ale to jest właśnie tak, jak się powtarza stereotypy... ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, luso napisał:

W tym momencie zaproponowano mi następujące zestawy:

  1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Ruby
  2. Cyrus One HD + Fyne Audio F501 (funkcjonalność wzmacniacza bardzo fajna. Przetwornik, wejście USB i phono)

Oraz zestawy z NAD'ami. Rozumiem, że wszystkie NAD'y mają podbity i słabo kontrolowany bas. Jak to wygląda w przypadku następujących modeli:

  1. NAD C368
  2. NAD C356 BEE
  3. NAD C375 BEE

Czy do wzmacniaczy z powyższej listy pasowałyby któreś z kolumn wymienione przez mnie w pierwszym poście?

Weź pod uwagę kolumny Dali Oberon 7. Zamiast A-S701 proponuje R-N803D większa funkcjonalność a brzmienie bardzo podobne.
Co do NAD to każdy ma inną kontrolę dołu z czego C375 najlepszą. C368 to totalnie inne granie od C375 lub C356. Zdecydowanie bardziej spokojne.

F501 to spokojna konstrukcja w średnicy i górze. Oprócz tergo mamy Polk Audio S55, Aurory 700/1000, Dali Oberon 7, KEF Q750, Monitor Audio Bronze 500. Warto zainteresować się tymi modelami.

Najlepszą opcją w twoim wypadku to wybrać się na odsłuch do salonu. Osobiście zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 00:46, luso napisał:

CXA80 jest w tym momencie moim faworytem, ale nie wiem czy da się jeszcze kupić nową sztukę

Tutaj masz nówkę sztukę. Nie pozostaje nic innego jak tylko brać... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny bas i małe podłogówki. Jedno wyklucza drugie. 

Jak wiesz że masz trudne do nagłośnienia pomieszczenie to Yamaha RN803D ma system auto kalibracji do pomieszczenia czego nie uzyskasz dwoma gałkami w jakimkolwiek wzmacniaczu. Do tego minimum coś takiego jak Heco Aurora 700 ale lepiej 1000. 

Ma być potężny bas = duże woofery. Tu masz 4x17 albo 4x20. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie pomyliłem wzmacniacze. Trochę poczytałem o NAD C375 i ten wzmacniacz zaczyna mi się coraz bardziej podobać. Czy dobrze rozumiem, że będą do niego pasowały F501? Dodatkowo czytałem, pochlebne opinie o duecie C375 + dynaudio emit m20. Więc zakładam, że i m30 też się zgrają? Odnośnie dali myślałem o oberonach 5. W prawdzie mają basreflex z tyłu, ale producent podaje, że mogą stać 15cm od tylnej ściany. Pytanie czy oberony sprawdzą się w muzyce słuchanej przez mnie wraz z NAD C375? Małe oberony mają tą zaletę, że mógł bym je swobodnie przestawiać na czas odsłuchu. Proszę o opinię na temat tego które z kolumn wymienione w tym poście dobrze się zgrają C375

 

Cytat

Potężny bas i małe podłogówki. Jedno wyklucza drugie. 

@muda44 ja mam wrażenie, że świat audio jest pełen takich sprzeczności. A w recenzjach sprzętu pojawiają się niezliczone ilości oksymoronów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.