Jump to content
gregin

HD600 + wzmacniacz i dac czy nowe bluetooth

Recommended Posts

Obecnie posiadam słuchawki Seenheiser HD600. Zastanawiam się nad zakupem słuchawek bluetooth pokroju Audio-Technica ATH-DSR9BT, Audio-Technica ATH-SR50BT itp. Przeznaczenie telefon, komputer, konsola itp. bluetooth ze względu na wygodę i jako tako wyeliminowanie wpływu źródła na jakość dźwięku. 

I teraz pytanie czy przy takiej zmianie coś stracę na dźwięku lub może zyskam w porównaniu do obecnych HD600 bez zewnętrznego wzmacniacza i daca? 

Drugie pytanie czy lepiej dołożyć we wzmacniacz i dac do HD600? Pomijając już kwestie mobilności, czy lepiej np. sprzedać HD600 i kupić droższe słuchawki bluetooth i mieć fajną wygodę? Użytek tylko w domu. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dźwiękowo?

14 godzin temu, gregin napisał:

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dźwiękowo?

Najlepsze na razie jest połączenie kablowe. W słuchawkach bluetooth masz miniaturowy odbiornik bluetooth, DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Do tego zasilane z miniaturowego akumulatorka.

Ale podłączając w tej chwili do komputera lub telefonu to chyba jeszcze gorzej niż ten miniaturowy dac i wzmacniacz w słuchawkach bluetooth?

xavian

Hd600 wymagają dobrego źródła i wzmacniacza. Bez tego szkoda marnować ich potencjału. 

To nie są słuchawki do telefonu, ani dziurki w laptopie.

Jeśli chcesz koniecznie grać z telefonu to polecam po kablu Grado 325.

BT to niestety straszny syf jest.

Czyli wychodzi na to, że lepiej będzie kupić chociażby takie Chord Mojo i zostać przy HD600. I zagra to dużo lepiej od takich słuchawek bluetooth rzędu około 1500zł?

Osobiście bardzo lubię hd600 i uważam, że można zbudować na nich bardzo satysfakcjonujący system słuchawkowy.

Te słuchawki stanowią taki " złoty środek", nie są doskonałe, ale w zasadzie wszystkiego słucha się za ich pomocą z przyjemnością.

A jest to dzisiaj wcale nie takie oczywiste, nawet gdy kupimy słuchawki z górnej półki. 

Czy z Chord'em tak będzie, mam wątpliwości, ale powinno to grać zdecydowanie lepiej niż bezpośrednio z lapka lub telefonu.

HD600 doskonale współpracują z lampowymi wzmacniaczami i taki bym polecił, tylko niestety, to większą inwestycja.

Też mam HD600 i nie zamierzam ich wymieniać. Jeśli mają być na użytek domowy, to lepiej jakiś wzmacniacz nie przenośny.

Fajnie z HD600 zgrywa się iFi Zen Dac + Zen Can 🙂

Ma to moc wystarczającą do wysterowania ich, delikatnie ocieploną charakterystykę aby tchnąć w 600-tki trochę życia i barwy na środku.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Używam w pracy HD600 z iFi Zen Dac. Dobry budżetowy zestaw. 

I taki właśnie budżetowy zestaw o ile będzie lepszy od słuchawek bluetooth o wartości około 1-1,5kzł ? 

I jak to jest z tymi cenami. Dla przykładu takie ATH-DSR9BT. W Q21 kosztują 2399zł, a na allegro z Chin nowe około 600zł? Chyba, że coś przeoczyłem?

Cześć 

Chciałbym zakupić swoje pierwsze słuchawki. Nauszne, otwarte, z kablem. Budżet do 1500, ale lepiej 1200-1300. W tym przedziale łapią się wspomniane HD 600. Za jakiś czas będę chciał dokupić wzmacniacz słuchawkowy do nich i w tej kwestii również proszę o jakieś wskazówki. Budżet na razie bliżej nieokreślony. Słuchawki chce kupić teraz, bo dostanę częściowy zwrot kosztów zakupu. 

Czy w takim zakresie cenowym jest coś jeszcze wartego uwagi prócz sześćsetek? 

16 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Czy w takim zakresie cenowym jest coś jeszcze wartego uwagi prócz sześćsetek? 

Zależy czego szukasz w dźwięku. W dobrej cenie są AKG 712 Pro, szczegółowe granie z wyważonym basem. Dobrze zgrywają się z Aune X1Pro

Edited by Rucia1
  • Like 1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

18 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Dużo lepsze, warto dołożyć? 

Lepsze są od HD 700. Zobacz ile te ostatnie kosztują i odpowiedź sam sobie udzielisz.

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Lepsze są od HD 700. Zobacz ile te ostatnie kosztują i odpowiedź sam sobie udzielisz.

Wysłałem zapytania o cenę, jak zejdą poniżej 1500 to zamawiam. Jaki wzmacniacz słuchawkowy bez dac żeby wycisnąć z nich maksimum? Źródłem będzie malina z roon bridge, konwerter audio gd di20he i dac audio gd master 7. 

9 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Jaki wzmacniacz słuchawkowy bez dac żeby wycisnąć z nich maksimum?

a jaki budżet ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Aune S7 Pro AMP, Topping A90 albo lampka od Felix Audio

• Thanks 1

Godzinę temu, Rucia1 napisał:

Aune S7 Pro AMP, Topping A90 albo lampka od Felix Audio

Aune ma tylko xlr, musi mieć wejścia rca, bo xlr w dacu mam zajęte, żeby nie przepinać kiedy będę chciał posłuchać w słuchawkach. Na toppinga jestem uczulony, bo miałem ich dwa dace w domu i były wg mnie nieporozumieniem.

Natomiast co do Felix Audio, to się chyba umówiliście z @paul klacska, bo mi parę godzin temu proponował swojego Espressivo E, którego ma na sprzedaż. 😂

Edited by staropolanka2000

2 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Wysłałem zapytania o cenę, jak zejdą poniżej 1500 to zamawiam.

Gdzie wysłałeś?

Zaproponuj tę cenę w RMS (Białystok). Daj link do tematu i będą mieli okazję zdobyć "dziękuję" od Ciebie. Na ich miejscu bym się temu nie oparł.

Edited by Wuelem
.

Aune ma rca input

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Gdzie wysłałeś?

Na razie uruchomiłem swoje znajomości związane z pewnym salonem i nie jest to RMS. Jeżeli cena nie będzie satysfakcjonuja (raczej będzie) to napiszę do nich. 

57 minut temu, Rucia1 napisał:

Aune ma rca input

A to sorki, moje niedopatrzenie.