Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ktoś napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziś już całość usunięta.

Żadna forma krytyki nie jest akceptowalna.

 

Masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, dzięki uprzejmości @Filip.rwk dostałem na testy wzmacniacz Sansuix będący kitem autorstwa IGS Audio.

@LJ3 wspominałeś jak to dobrze brzmi ten wzmacniacz. Chyba znalazłem przyczynę jego wspaniałego brzmienia, które tak kwieciście opisywałeś:) Otóż dźwięk okraszony jest ponadakustycznym wzbudzeniem, po odkręceniu volume ponad 1W:

Mierzone przy mocy 1.5W, bias 17mA. Lampy 6P14P i 6AN8 CBS.

Wzbudzenie ponadakustyczne nie jest wprost słyszalne, więc słuchacze takiego sprzętu mogą być nieświadomi, że wzmacniacz się wzbudza. Natomiast moduluje to zakres akustyczny powodując różne nieporządane artefakty.

Przyczyną problemu jest słynne błędnie podłączone dodatnie sprzężenie katodowe (zamiast poprawnego ujemnego), które bez kompenesacji filtrem powoduje kolano w paśmie na ponad 6dB przy 60kHz, które skutkuje tym, że wzmacniacz ma tendendcje do wzbudzania.

Pełne pomiary Sansuixa zrobię w weekend na tej samej zasadzie, co mojej wersji płytek AU-70 PRO:

Porównam też wersję Sansuixa po naprawie podłączenia katod z przecięciem ścieżek na płytce.

Stay tuned 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przyczyną problemu jest słynne błędnie podłączone dodatnie sprzężenie katodowe 

Inżynierowie Sansui, mieliby niezły ubaw z naszych amatorów kopiowania, zabezpieczenie naniesione na schemat 60 lat temu okazało się skuteczne. Zachowania tych co pisali ze wszystko jest ok (ujemne czy dodatnie), by nie ogarneli.

Cytat

 

Żadna forma krytyki nie jest akceptowalna

 

Możliwe że chce nie to tego lepiej przygotować i nagrywa nowy film, ludzie mają w d. krytykę chcą mieć sprawny wzmacniacz.

Cytat

 

Porównam też wersję Sansuixa po naprawie podłączenia katod

 

 

 

Porównał byś transformatory Igora po wstawieniu do twojego układu płytek AU-70 PRO

- jak to gra w porównaniu do Trafan, subiektywna opinia testera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, madras napisał:

Porównam też wersję Sansuixa po naprawie podłączenia katod z przecięciem ścieżek na płytce.

Bardzo dziękuję za pomoc przy rozwijaniu projektu SunsuiX. Jeżeli chcesz, możemy wysłać do testów transformatory wyjściowe. Wersje EI, jaki i nanokrystaliczne mamy dostępne od ręki. 

Jestem obecnie w Hiszpanii, nie mogę brać czynnie udziału w pomiarach. Jednak przed wyjazdem zrobiłem szybki test ze zamianą przewodów sprzężenia katodowego (z przecięciem ścieżek) i wzmacniacz nadal działa poprawnie. Nie odnotowałem zmiany charakteru brzmienia, ale jeżeli teoria tak nakazuje, to polecam 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi. Będzie 10-ty odcinek o audiovoodoo. W roli głównej Sansui i ujemne sprzężenie zwrotne. Wniosek - NIE MA ŻADNEGO WPŁYWU NA BRZMIENIE. Jeden pies - ujemne, czy dodatnie. Reduktor Wam to mówi.

Czegóż to już nie było?

. Hegel h360 - pozamiatany.

. Kable, bezpieczniki, kondensatory nie mają wpływu na brzmienie.

A sprawdzał Pan Reduktor?

- Nie, bo po co. On wie:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wpada w zachwyt jak to jakiś wzmacniacz cudnie brzmi, dla mnie zawsze jest to podejrzane, dlatego tak nalegałem na te pomiary. Nie kwestionuję tego że ten wzmacniacz ma duży potencjał i może rzeczywiście dawać wspaniałe brzmienie. Sam się o tym przekonałem że lampy EL84/6P14P czy nawet do niedawna uważana za śmieciową lampa PCL86 w odpowiedniej aplikacji może zagrać na bardzo wysokim poziomie i wciągająco. Ale dodawanie takich kwiatków do sygnału jak oscylacje, zniekształcenia nie jest drogą do dobrego brzmienia.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansuix 

obciążenie rezystancyjne 8 omów napięcie rms13,4V moc ponad 20W. Pomiar po modyfikacji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tomek_j napisał:

Sansuix 

obciążenie rezystancyjne 8 omów napięcie rms13,4V moc ponad 20W. Pomiar po modyfikacji 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To to nawet nie nadużycie tylko wierutna bzdura , deska ma rowno 2*13w 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek_j napisał:

Sansuix 

obciążenie rezystancyjne 8 omów napięcie rms13,4V moc ponad 20W. Pomiar po modyfikacji 

Jestem w trakcie pomiarów Sansuixa. Napięcie 13V osiągam ale na 16omach (wszystkie pomiary wykonuję na pełnym uzwojeniu wtórnym, czyli 16om). Sansuix osiąga u mnie 2x12W około. Pomiar wykonałem wczoraj w towarzystwie @tenkowal, który może potwierdzić metodę pomiarową. Mam też wideo ilustrujące pomiar mocy:

20W osiąga, ale tylko jak gra 1 kanał na raz. Przy dwóch niestety nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, madras napisał:

Napięcie 13V osiągam ale na 16omach

Toście chłopcy teraz błysnęli. Żadna deska SunsuiX nie ma wyprowadzenia głośnikowego 16 Ohm. Stare wykonania mają tylko 8, a nowe 8 i 4 Ohm. Wyprowadzenie 16 Ohm jest od transformatora docięte. Ciekawe gdzieście te 16 Ohm wpięli? Amatorzy 🤣
Zmierzone 12.5Vpp podnosimy do kwadratu i dzielimy przez 8. Wychodzi prawie 20W. Wszystko się zatem zgadza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te twoje transformatory nie maja nic wspólnego z au70, to jakaś dzika wariacja -jak cały projekt sansuix. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, igsaudio napisał:

Toście chłopcy teraz błysnęli.

Kim pan jest, żeby nazywać mnie chłopcem? Widzę, że nie zna pan swoich transformatorów. Sygnał mocy pobieram we wszystkich wzmacniaczach z pełnego uzwojenia 16om, żeby wyniki były porównywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Firma IGS Audio dostarczyła nawet opis wyprowadzeń także ciężko się pomylić. Prosze nie robić z nas osób, które nie umieją czytać.

Sygnał na sztuczne obciążenie 16om biorę żółtego i czarnego wtórnego.

Robię testy, żeby konsumenci bez aparatury pomiarowej mieli świadomość co kupują.

Pproszę zachować więcej profesjonalizmu w komunikacji z klientami. To nie pierwszy raz kiedy pan w sposób pogardliwy odnosi się do forumowiczów. Którzy mówią: "sprawdzam".

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lis1984 napisał:

To to nawet nie nadużycie tylko wierutna bzdura , deska ma rowno 2*13w 🙂

nie chce mi się tego nawet komentować

49 minut temu, madras napisał:

Jestem w trakcie pomiarów Sansuixa. Napięcie 13V osiągam ale na 16omach (wszystkie pomiary wykonuję na pełnym uzwojeniu wtórnym, czyli 16om). Sansuix osiąga u mnie 2x12W około. Pomiar wykonałem wczoraj w towarzystwie @tenkowal, który może potwierdzić metodę pomiarową. Mam też wideo ilustrujące pomiar mocy:

20W osiąga, ale tylko jak gra 1 kanał na raz. Przy dwóch niestety nie.

Tak podałem moc dla wysterowania jednego kanału, ale był to wpis pokazujący, ze zmodyfikowany Sansuix się nie wzbudza nawet przy pełnym wysterowaniu. To taki komentarz do wcześniejszych postów pokazujących jak to jest przy nie prawidłowym połączeniu sprzężenia. 

Strach tu napisać cokolwiek. Trochę się nie dziwię Panu Bielewiczowi, ze nie ma chęci bronić tu czy gdziekolwiek indziej swoich racji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, madras napisał:

Kim pan jest, żeby nazywać mnie chłopcem?

Przepraszam za "chłopców". Osobiście, nie widzę w tym określeniu nic niestosownego, a do każdego Forumowicza podchodzę z należytym szacunkiem. Netykieta pozwala mi zwracać się do Was na Ty. Zaimki zwrotne zaś, piszemy wielką literą. 
Proszę zmierzyć jeszcze raz na wyjściu 8 Ohm używając obciążenia 8 Ohm. Jestem pewien, że nowy wzmacniacz ma 20W. Mierzyłem to wiele razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko wszystkim przypomnieć, że tytuł brzmi

Au 70 REDUKTORA SZUMU


I widzę u wielu konflikt interesu.....
Ja może nie mam wiedzy elektronicznej ale lubię sobie poczytać...
I poco się przepychać zamiast sobie uczciwie pomagać?????

To jest za Trudne bo każdy wie Lepiej!!!!

Wszyscy tacy mądrzy są widzę.


Może i ja złożyć nie umiem zaprojektować czy co tam jeszcze trzeba...

Ale mam słuch i coś za co bez problemu mogę wymienić się na dobry wzmacniacz....

Więc pozdrawiam wszystkich i życzę wam dobrej Energi żeby każdy miał
Dobry wzmacniacz i był zadowolony bo

Oto tu walczymy chyba

prawda????

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, januszowe napisał:

czeski film sie zrobil na etykiecie jest 16 Ohm

Transformator sam w sobie ma takie wyprowadzenie, ale nie jest ono podłączone do złącza głośnikowego na desce SunsuiX. Mało kto używa obecnie zestawów głośnikowych 16Ohm, więc zrezygnowałem z tego. Co w tym niezrozumiałego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Igorze, chodzi o coś innego. Z góry Pan wyśmiał nas insynuujać, że nie potrafimy rozróżnić zacisków transformatora. O na przykład tu:

2 godziny temu, igsaudio napisał:

Ciekawe gdzieście te 16 Ohm wpięli? Amatorzy 🤣

Proszę mi uwierzyć, na tym forum są nawet osoby, które potrafią rozróznić sprzężenie zwrotne ujemne od dodatniego, w przeciwieńswie do niektórych 😉

Godzinę temu, igsaudio napisał:

Przepraszam za "chłopców".

Dziękuję, czasem nie warto pisać pod wpływem emocji. Ja tylko pokazuję fakty, prosze mnie nie atakować. Moja krytyka jest zawsze konstruktywna.

Ten wątek jest o kopii AU70. Wzmacniacz ten ma pewne mierzalne parametry, które stousnkowo łatwo sprawdzić. Zaprojektowałem swoją własną kopię oraz w tamtym roku miałem okazję mierzyć oryginalne Sansui AU70, dlatego mam coś do powiedzenia. Teraz z ciekawości sprawdzam budowę innych klonów, które powstały równolegle do mojego, żeby pomóc dostarczyć Wam wszystim zainteresowanym true AU70 experience:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam na warsztacie pare klamotów jeszcze do przemierzenia dzięki uprzejmości forumowiczów. Także spodziewajcie sie testów i pomiarów oraz recenzji od strony technicznej:) Ja tam nie kupuję kwiecistych opisów brzmienia, dopóki samemu nie posłucham. Wierzę, że inni też, dlatego skupiam się na ocenie technicznej. Da się to wymiernie porównać w przeciwieństwie do subiektywnych opisów brzmienia w postach. Dopiero zgodność elektryczna może przełożyć się na zbliżone brzmienie do oryginału.

Godzinę temu, Wooke napisał:

Może i ja złożyć nie umiem zaprojektować czy co tam jeszcze trzeba...

Ale mam słuch i coś za co bez problemu mogę wymienić się na dobry wzmacniacz....

Okej, można sobie coś zbudować własny projekt i założyć wątek. Ale jak ktoś nawiązuje do legendy AU70 (o tym jest ten wątek), to to do czegoś zobowiązuje, no nie? Ja tylko to sprawdzam ile to co jest dostępne w handlu ma wspólnego z pierwowzorem.

Pozdrawiam 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmierzone 12.5Vpp podnosimy do kwadratu i dzielimy przez 8. Wychodzi prawie 20W. Wszystko się zatem zgadza. "

Jesteś pewien?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie kupuję kwiecistych opisów brzmienia, dopóki samemu nie posłucham. Wierzę, że inni też, dlatego skupiam się na ocenie technicznej. Da się to wymiernie porównać w przeciwieństwie do subiektywnych opisów brzmienia w postach. Dopiero zgodność elektryczna może przełożyć się na zbliżone brzmienie do oryginału.

 

Nie zgadzam się z takim podejściem. Nie dajmy się zwariować. Ważny jest tylko dźwięk, a nie wykresy. Wykresy dobre dla projektantów i producentów ale jak przyjdzie do produkcji i chęci sprzedaży, oni też oceniają jak brzmi, podczas odsłuchów. 

Wiadomo, że trzeba samemu podsłuchać, gdyż wszystko jest subiektywne ale jak ktoś podaje, oprócz kwiecistych opisów, przykłady wzmacniaczy, czy końcówek, do których porównuje dźwięk, w dodatku z tej samej firmy, jako porównanie, to jednak jest to porównanie obiektywne. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, madras napisał:

Mam na warsztacie pare klamotów jeszcze do przemierzenia dzięki uprzejmości forumowiczów.

Zaraz, zaraz. Teraz dopiero zauważyłem zdjęcie, które nie pokazuje mojej deski, tylko jakiś tam wykon DIY. Wystarczy, że zostało podłączone za niskie napięcie anodowe (np. odczep do powielacza) i wówczas moc wzmacniacza jest niższa. Madras, możesz zmierzyć napięcie anodowe, przy którym był robiony pomiar mocy? 

18 godzin temu, rufus74pz napisał:

Zmierzone 12.5Vpp

Oczywiście RMS, nie Vpp. Mój błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, igsaudio napisał:

Zaraz, zaraz. Teraz dopiero zauważyłem zdjęcie, które nie pokazuje mojej deski, tylko jakiś tam wykon DIY. Wystarczy, że zostało podłączone za niskie napięcie anodowe (np. odczep do powielacza) i wówczas moc wzmacniacza jest niższa. Madras, możesz zmierzyć napięcie anodowe, przy którym był robiony pomiar mocy? 

Oczywiście RMS, nie Vpp. Mój błąd.

Jakie masz odczepy na wtórnych tak z ciekawości podpytam??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lis1984 napisał:

Jakie masz odczepy na wtórnych tak z ciekawości podpytam??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2023 o 18:43, MariuszElektronik napisał:

A gdzie napisałem, że nie było? Napisałem, że wykonuję według zaleceń autora. Nie przeinaczaj moich wypowiedzi...

Mogę zaprojektować odpowiednie do tego PCB. Nie widzę problemu 🙂 PCB power tube - V2  😉

Coś jeszcze potrzebujecie?

@MariuszElektronik

Z nowymi pcb power tube to świetny pomysł, działaj! Pewnie popyt będzie podobny jak na zasilacz. Czy RS jakieś ruchy ma zamiar wykonać w temacie korekty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Leoncio1 napisał:

Nie zgadzam się z takim podejściem. Nie dajmy się zwariować. Ważny jest tylko dźwięk, a nie wykresy.

Mam coś ciekawego dla tych, którzy uważają, że pomiary są niepotrzebne:) Ale to nie tylko, to prezentacja również dla tych, którzy uważają, że kable nie mają znaczenia. Podczas testów DreamAmpa od jednego z forumowiczów zauważyłem, że pasmo tego egzemplarza znacznie odbiega od AU70. Miał 40kHz zamiast oczekiwanych 80kHz - 100kHz. Patrzcie co znalazłem.

Oto jakiego typu problemy mogą kryć się w środku, które można wykryć pomiarami. 😉 

W dniu 7.10.2023 o 18:41, igsaudio napisał:

Proszę zmierzyć jeszcze raz na wyjściu 8 Ohm używając obciążenia 8 Ohm.

 

6 godzin temu, igsaudio napisał:

Madras, możesz zmierzyć napięcie anodowe, przy którym był robiony pomiar mocy? 

Teraz mam DreamAmpa na stole. Jak z nim skoncze to wroce do pomiarów Sansuixa. 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2023 o 23:31, Strzyga napisał:

. Kable, bezpieczniki, kondensatory nie mają wpływu na brzmienie.

To akurat prawda z bezpiecznikami i wieloma innymi śmiecimai voodoo audio.
Również kolor otuliny na kondensatorach w zasilaczu nie wpływa na dźwiek.
Zrób podwójny śłepy test to się przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym na FB - nie wiem czy wszyscy to zauważyli - w obudowie z Aramy (obudowy wg projektu Mariusza mają to zmienione) płytka z lampami 6AN8 jest obrócona o 180stopni w stosunku do pierwotnego projektu (tak przypuszczam). Podłączając poprawnie przedwzmacniacz - poprawnie z znaczeniu lewa lampa (12ax7) to kanał lewy przy płytce 6AN8 wg oznaczeń krzyżujemy kanał audio i lewa lampa odpowiada za kanał prawy i odwrotnie. Potem ponownie przy lampach mocy ponownie jest krzyżowanie. Tak jest też w przypadku wzmacniacza z filmiku powyżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko w Polsce ludzie odkryli, że Sansui AU-70, to jedyny w swoim rodzaju wzmacniacz? Bo na innych światowych forach niewielu o nim słyszało... zazwyczaj piszą o Leak, Fisher, Dynaco? Dodatkowo, według wielu zachodnich kolekcjonerów, wybitnie granie, to tylko konstrukcje z lat 50. Ciekawe.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.