Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2024 o 17:19, igsaudio napisał:

Przepraszam, a co taki wskaźnik wskazuje? Moc wyjściową w wattach czy poziom sygnału wejściowego? A może tylko fanie wygląda? Dla mnie jedyne zastosowanie to wskaźnik prądu katodowego lamp mocy, by bez dodatkowych narzędzi móc oszacować stopień ich zużycia. Ale z tego, co pokazał @madras, ten parametr nie ma żadnego znaczenia dla pracy wzmacniacza. 
Wskaźniki VU stosuje się powszechnie do pomiaru poziomów wejściowych w przedwzmacniaczach, czy torach zapisu magnetofonowego, by zapobiec przesterowaniu wejścia/taśmy. Jaki jest zatem powód stosowania mierników VU we wzmacniaczach mocy?

Tymczasem mój pierwszy, zbudowany SunX słodko sobie mruczy od roku w moim domu w Szczyrku. Pozdrawiam całe Forum!
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z jakim preampem słodko sobie mruczy? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansuiX AU70 nie brumi i nigdy nie brumiła. 

Końcówka jest dość "konturowa", szczegółowa, z mocną górą więc nawet gdy gra cicho, gra wyraźnie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy. Taki żarcik.

Nie krytykuję samej konstrukcji, tylko jej konkretne wykonanie.

Bez uziemionej obudowy może zbierać zakłócenia z otoczenia.

No i trzeba uważać gdzie się paluchy wkłada, bo może razić prądem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GarbataPoczwara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GarbataPoczwara napisał:

 

Nie krytykuję samej konstrukcji, tylko jej konkretne wykonanie.

Bez uziemionej obudowy może zbierać zakłócenia z otoczenia.

 

Nie zbiera zakłóceń i nie brumi nawet bez obudowy. To jest końcówka mocy o dość małej czułości i dobrze odfiltrowanym napięciu zasilania i poprawnie zaprojektowanym PCB   

Godzinę temu, GarbataPoczwara napisał:

 

No i trzeba uważać gdzie się paluchy wkłada, bo może razić prądem.

Przy tym wykonaniu włożenie paluchów tam gdzie nie trzeba jest możliwe, ale sytuację poprawia zamontowanie na głównym PCB dodatkowej płytki bardzo ograniczającej  możliwość łatwego dotknięcia do punktów z wysokim napięciem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomek_j napisał:

Nie zbiera zakłóceń i nie brumi nawet bez obudowy.

Tak, oczywiście, nie zbiera 😂

12 minut temu, tomek_j napisał:

Przy tym wykonaniu włożenie paluchów tam gdzie nie trzeba jest możliwe, ale sytuację poprawia zamontowanie na głównym PCB dodatkowej płytki bardzo ograniczającej  możliwość łatwego dotknięcia do punktów z wysokim napięciem

Pod warunkiem że urządzenia dotyka tylko jego autor i nie jest wtedy zmęczony, zaspany, zaganiany, pod wpływem alkoholu itp.

Jeśli natomiast w domu są jeszcze np. dzieci, to takie urządzenie stanowi dla nich śmiertelne zagrożenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GarbataPoczwara napisał:

I czy na pewno mruczy, bo może brumi?

Pewnie "pijesz" do informacji o zdarzających się sporadycznie mechanicznie brzęczących transformatorach. 
Zasilające czasem tak mają, u mnie to wyeliminowałem do zera.
Żadnego brumienia w torze audio u mnie nie usłyszysz - SansuiX-a używam jako końcówki, potencjometr volume mam ustawiony w skrajnym położeniu na maksa - sygnał podaje z Audiolab 6000A pracującym w trybie Pre, który też służy mi jako DAC.

To tak przejściowo bo w tle szykuje sobie powoli wersję @madras czyli Perlamp AU-70 PRO 😉
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Inmark napisał:

Pewnie "pijesz" do informacji o zdarzających się sporadycznie mechanicznie brzęczących transformatorach.

Nie. Piję do braku ekranowania w postaci uziemionej obudowy.

8 godzin temu, Inmark napisał:

Żadnego brumienia w torze audio u mnie nie usłyszysz - SansuiX-a używam jako końcówki, potencjometr volume mam ustawiony w skrajnym położeniu na maksa - sygnał podaje z Audiolab 6000A pracującym w trybie Pre, który też służy mi jako DAC.

Też nie masz obudowy?

8 godzin temu, Inmark napisał:

To tak przejściowo bo w tle szykuje sobie powoli wersję @madras czyli Perlamp AU-70 PRO 😉

A czy Sansuix AU70 + Prelamp AU70 to nie to samo co pełny klon AU-70?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, GarbataPoczwara napisał:

A czy Sansuix AU70 + Prelamp AU70 to nie to samo co pełny klon AU-70?

Tak gwoli jasności. Nie Prelamp tylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) AU-70 PRO, to taki mój brand teraz, którym oznaczyłem moją kopię Sansui 😛 

WhatsAppImage2024-03-13at22_04_14.thumb.jpeg.fcf26b9d62c7f4f347d090243d72e916.jpeg

WhatsAppImage2024-03-13at22_05_31.thumb.jpeg.55393895cc8aed931a95069dd4237fa8.jpeg

39 minut temu, GarbataPoczwara napisał:

A czy Sansuix AU70 + Prelamp AU70 to nie to samo co pełny klon AU-70?

I nie, to nie to samo, Sansuix nie posiada pierwszego stopnia (to tylko koncówka mocy), więc to nie to samo co "pełny klon". Natomist

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) AU-70 PRO już ma takowy naśladując oryginalny Sansui AU-70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, myślałem że Perlamp AU-70 PRO to Twój kolejny projekt w postaci samego przedwzmacniacza opartego na oryginalnym AU-70 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, madras napisał:

Sansuix nie posiada pierwszego stopnia

Jak nie posiada? Policz jeszcze raz lampy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, igsaudio napisał:

Jak nie posiada? Policz jeszcze raz lampy. 

Ale to SunX nie Sansuix, tyle tych "klonów". Pogubić sie można 😅

  

17 minut temu, GarbataPoczwara napisał:

OK, myślałem że Perlamp AU-70 PRO to Twój kolejny projekt w postaci samego przedwzmacniacza opartego na oryginalnym AU-70 🙂

Niee, na razie posiadam tylko jeden produkt do składania pod swoim nowym brandem, czyli pełną kopię toru sygnałowego Sansui AU-70 i na jej rozwoju się skupiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GarbataPoczwara napisał:

Nie. Piję do braku ekranowania w postaci uziemionej obudowy.

Też nie masz obudowy?

A czy Sansuix AU70 + Prelamp AU70 to nie to samo co pełny klon AU-70?

1. Tak, też nie mam obudowy, mam wrsję SansuiX na 6AN8 - co ciekawe udostęniłem kiedyś moje lampy Igorowi by mógł opracować taką wersję (czarne PCB) bo pierwotnie w sterowaniu zostały zastosowane analogiczne lampy 6BL8 (niebieskie PCB).
2. @madras wyjasnił dlaczego koncówka AU70 jest mało podatna na brumienia i zbieranie zakłóceń
3. @madras również eksperymentalnie wykazał, że i cały,kompletny klon AU-70 na jego PCB bez obudowy również nie zbiera zakłóceń mimo dużego wzmocnienia w sekcji przedwzmacniacza - nawet na gołym PCB bez obudowy działa to doskonale.
4. SansuiX to tylko końcówka mocy - jednak, jak wielokrotnie też wspominał @igsaudio przy poziomach sygnału ze współczosnych urzadzeń możesz bezpośrednio podawać sygnal z CD czy z DAC prosto na końcówkę i działa to bardoz dobrze.
5. @igsaudio kilka, kilkanaście dni temu zapowiedizał nową wersję swoejgo produktu czyli tym razem kompletny klon AU70 ale o nazwie
SunX - wyglada, że podobnie jak w przypadku SansuiX u niego możesz to mieć na gotowo, jako uruchomiony sprzęt, z gwarancją i gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka bez żadnego DIY, jedynie musisz lampy wsadzić w cokoły. Na razi ena stronei sklepu UTM Industry ani widu, ani słychu o tym. 
6. AU-70 Pro w wersji @madras to kompletny klon AU70 i praktycznie 1:1 identyczny z oryginałem - dopracowana, pomierzona, sprawdzona konstrukcja - jak widizcie w tej chwili łącznie z dedykowaną obudową.
7. @madras wykonał mnóstwo pomiarów, eksperymentów, włożył moc pracy by projekt rozwinać od koślawej, bardoz prowizorycznej i prototypowej wersji RS-a do obecnych o niebo lpeiej dopracowanych.
8. Było to również wspominane - wiele innych osób przyczynio sie do rozwoju tego projektu i jeśli nawet komuś jest to solą w oku, że moga na tym zarobić, to IMHO bardzo dobrze, niech wiedza i włożona praca procentuje. 

9. I pozdrawiam wszystkich - jesteśmy całkiem interesującą, merytoryczną społecznością, od wielu obecnych tu osób uzyskałem pomoc i informacje, samemu też staram się dzielić moimi skromnymi (w porównaniu do innych) doświadczeniami i to dzięki temu forum przeszedłem ze świata tranzystorowego do lampowego.

Dziękuję wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Inmark napisał:

1. Tak, też nie mam obudowy

Niedobrze. Sorry ale kwestie bezpieczeństwa przeciwporażeniowego są dla mnie poza wszelką polemiką.

3 minuty temu, Inmark napisał:

2. @madras wyjasnił dlaczego koncówka AU70 jest mało podatna na brumienia i zbieranie zakłóceń

Co nie oznacza, że sprzęt w którym występują niebezpieczne napięcia może być użytkowany bez obudowy.

5 minut temu, Inmark napisał:

4. SansuiX to tylko końcówka mocy

Wiem o tym, wystarczy rzut oka na lampy.

6 minut temu, Inmark napisał:

7. @madras wykonał mnóstwo pomiarów, eksperymentów, włożył moc pracy by projekt rozwinać od koślawej, bardoz prowizorycznej i prototypowej wersji RS-a do obecnych o niebo lpeiej dopracowanych.

Chylę czoła przed @madras i nie jest to uwaga zgryźliwa tylko szczera i pełna uznania.

7 minut temu, Inmark napisał:

8. Było to również wspominane - wiele innych osób przyczynio sie do rozwoju tego projektu i jeśli nawet komuś jest to solą w oku, że moga na tym zarobić, to IMHO bardzo dobrze, niech wiedza i włożona praca procentuje. 

Nie zarabiam na tym, nie działam w tej branży. Buduję prywatnie klona dla siebie i planuję tylko jeden egzemplarz.

8 minut temu, Inmark napisał:

9. I pozdrawiam wszystkich - jesteśmy całkiem interesującą, merytoryczną społecznością

Dokładam starań żeby moje uwagi (a zwłaszcza te krytyczne) były merytoryczne.

Nie wiem co jest niemerytorycznego w twierdzeniu że jakiekolwiek urządzenie lampowe bez obudowy to śmiertelna pułapka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Inmark napisał:

3. @madras również eksperymentalnie wykazał, że i cały,kompletny klon AU-70 na jego PCB bez obudowy również nie zbiera zakłóceń mimo dużego wzmocnienia w sekcji przedwzmacniacza - nawet na gołym PCB bez obudowy działa to doskonale.

Gwoli sprostowania znowu 😄 Nie pamiętam, żebym coś takiego wykazywał. Wręcz przeciwnie - zachecalem do użyuwania obudowy i ekranownia toru sygnałowego. Kazdy wzmacniacz wymaga ekranowania i goła płytka zawsze zbiera smieci. Płytka w obudowie też zbiera smieci, ale duzo mniej - fizyki sie nie oszuka. Niektorzy tego nie słyszą, ale ja wiem, ze bez obudowy i poprawnego ekranownia, to układ AU-70 ma słabe parametry szumowo-brumowe.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, GarbataPoczwara napisał:

Tak, oczywiście, nie zbiera 😂

 

Może inaczej. Sansuix bez metolowej obudowy, która może być elementem ekranującym nie jest podatny na zakłócenia pochodzące z zewnętrznych pól magnetycznych, elektrycznych , czy elektromagnetycznych. Nie jest podatny, to znaczy, że wpływ tych pól jest pomijalny w normalnym użytkowaniu tzn. tego "nie słychać" . Nie widać też tego w pomiarach. Nie słychać i nie widać w pomiarach nadmiernego  przydźwięku 50/100Hz. Mam taki wzmacniacz, użytkuję intensywnie  i zrobiłem mu pomiary  - wyniki pokazywałem gdzieś w tym wątku. 

 

12 godzin temu, GarbataPoczwara napisał:

 

Pod warunkiem że urządzenia dotyka tylko jego autor i nie jest wtedy zmęczony, zaspany, zaganiany, pod wpływem alkoholu itp.

Jeśli natomiast w domu są jeszcze np. dzieci, to takie urządzenie stanowi dla nich śmiertelne zagrożenie.

Prawda, że wersja "deskowa" może być niebezpieczna, chociaż jak wspominałem górna płytka jest pewnym zabezpieczeniem. Mój wzmacniacz ma pełną obudowę, tyle ze nie jest ona metalowa i nie stanowi w żadnym razie ekranu. Jej zdjęcie tez już gdzieś tu pokazywałem. Wersja z nie osłoniętym wzmacniaczem  była dla mnie właśnie z powodów bezpieczeństwa nie do zaakceptowania. Ale to już każdy użytkownik musi sam zdecydować co mu pasuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, madras napisał:

Gwoli sprostowania znowu 😄 Nie pamiętam, żebym coś takiego wykazywał. Wręcz przeciwnie - zachecalem do użyuwania obudowy i ekranownia toru sygnałowego. Kazdy wzmacniacz wymaga ekranowania i goła płytka zawsze zbiera smieci. Płytka w obudowie też zbiera smieci, ale duzo mniej - fizyki sie nie oszuka. Niektorzy tego nie słyszą, ale ja wiem, ze bez obudowy i poprawnego ekranownia, to układ AU-70 ma słabe parametry szumowo-brumowe.

 

 

@madras
Pamiętam Twojego posta (lub prywatną wiadomość), gdzie wspominałeś, że twoja wersja PCB, nawet bez obudowy, ma niską podatność na zbieranie "śmieci" - o wiele bardziej można sobie nabroić używając kable sygnałowe o dużej pojemności.
I oczywiście tak, pełna zgoda, lepiej mieć coś w blaszanej (metalowej) puszce, klatce niż nie mieć i dlatego tak bardzo się cieszę, że podszedłeś do tematu od A, do Ź i poza PCB i radź sobie sam (niektórzy tak do tego podeszli) Ty proponujesz wszystkie elementy jeśli nie samemu to rekomendując, mierząc, sprawdzajac.

1 godzinę temu, GarbataPoczwara napisał:

Niedobrze. Sorry ale kwestie bezpieczeństwa przeciwporażeniowego są dla mnie poza wszelką polemiką.

Co nie oznacza, że sprzęt w którym występują niebezpieczne napięcia może być użytkowany bez obudowy.

Nie wiem co jest niemerytorycznego w twierdzeniu że jakiekolwiek urządzenie lampowe bez obudowy to śmiertelna pułapka.

Powiem tak, wersja Sansuix na desce, z górną pokrywą oddaloną od PCB ze ścieżkami (lakierowanymi czyli izolowanymi, tylko pola lutownicze są gołe) o jakieś 10 mm praktycznie uniemożliwoa przypadkowe dotknięcie tychże pól pod napięciem.
Jesli jednak jesteś osobą z problemami z motoryką i nie jesteś pewien ruchów swoich rąk czy palców, to odradzam taki sprzęt - to zdecydowanie urzadzenie dla ostrożnego i świadomego użytkownika - dla mnie tymczasowe, przejściowe.
Oczywiście nie jest to sprzęt dla kogoś, u kogo po domu biega wszędoblylski malec, wtykający widelec w każdy znaleziony otwór. Jesli jesteś osobą doroslą, która wie, że do gniazdka elektrycznego nie należy nic wtykac do środka co nie jest wtykiem elektrycznym lub dedykowanym dla elektryków narzędziem to SansuiX powinien być do ogarnięcia.

IMO największym mankamentem SansuiX-a jest jego włącznik na tyle deski - ja sobie dorobiłem włącznik na froncie a samo urządzenie zapakowałem do wentylowanej szafki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inmark powtórzę się i będę się powtarzał za każdym razem:

Kwestie bezpieczeństwa przeciwporażeniowego są dla mnie poza wszelką polemiką.

Nie mam problemów z motoryką, ale jestem świadomy że jestem tylko człowiekiem i czasem mogę popełnić jakiś błąd. W przypadku urządzenia lampowego "saper myli się tylko raz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GarbataPoczwara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GarbataPoczwara napisał:

@Inmark powtórzę się i będę się powtarzał za każdym razem:

Kwestie bezpieczeństwa przeciwporażeniowego są dla mnie poza wszelką polemiką.

 

Jako inżynier elektryk i osoba z uprawnieniami do 1kV całkowicie podzielam Twoje zdanie, osobie przypadkowej SansuiX-a bym nie polecał. Jak pisałem możliwośc przypadkowego porażenia jest tu mała, jeśli jednak zechcesz i się postarasz (lub jesteś nieświaodmym dzieckiem lub dorosłym) to się doigrasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GarbataPoczwara napisał:


 Nie mam problemów z motoryką, ale jestem świadomy że jestem tylko człowiekiem i czasem mogę popełnić jakiś błąd. W przypadku urządzenia lampowego "saper myli się tylko raz".

Musiałbyś próbowac grzebać we wnętrzu urzadzenia pod napięciem - normanie nie masz na wierzchu punktów pod napięciem, dostęp do nich jest utrudniony co nie znaczy, że niemożliwy. Przypadkowe dotknięcie jest tu trudne, prędzej oparzysz się gorącymi lampami. 
Nikogo nie namawiam, docelowo będe używać urządzenie w obudowie, w tej chwili Sansuix jest u mnie w zamkniętej szafce ale to ze względów praktycznych, by się nie kurzył, bo wiekszość dnia i tak jest wyłączony gdy jestem w pracy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2024 o 10:53, GarbataPoczwara napisał:

@Inmark powtórzę się i będę się powtarzał za każdym razem:

Kwestie bezpieczeństwa przeciwporażeniowego są dla mnie poza wszelką polemiką.

Nie mam problemów z motoryką, ale jestem świadomy że jestem tylko człowiekiem i czasem mogę popełnić jakiś błąd. W przypadku urządzenia lampowego "saper myli się tylko raz".

Dopadł pesymizm? Tak bywa na przednówku. To chwilowe jest. 

"Wiosna - ach to ty" Marek Grechuta

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LJ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam "zajawkę". Podłączona już "na pająka" i uruchomiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co to?

3 godziny temu, GarbataPoczwara napisał:

Wrzucam "zajawkę". Podłączona już "na pająka" i uruchomiona.

DA.thumb.JPG.cbb5d80386d4fd6f37d7146ce10c6c22.JPG

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez GRZEHOO_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.