Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wartości elementów to 82k i 200p - te elementy sprawdziłem i działają na 100 z każdym trafem poprawnie nawiniętym. Te elementy na moich trafach dają praktycznie płaska charakterystykę do 92khz i potem spadek . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, madras napisał:

Obejrzalem ten odcin. Jestem zaskoczony ilością zmian względem oryginału:

- brak dzielnika napięcia 12k + 2k dla B2
- zmiany rezystora w katodzie preampu,
- zmiany filtra w 6AN8,
- grid stoppery, ktorych oryginalnie nie ma.
 

Ewidentnie ten wzmacniacz się mu wzbudzał mocno, że tak kombinował. Razem z @tenkowal też projektowaliśmy własne płytki i wzmacniacz oparty o nie się nie wzbudza na oryginalnych wartościch elementów ani na obciążeniu rezystancyjnym ani na obciążeniu impedancją kolumn, mimo, że użuwaliśmy tych samych traf od lis1984. Jakby kogoś interesowało tu link do naszego wzmacniacza, bo od tego czasu nasypało się sporo postów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym kilka razy wspominał sprzężenie katodowe pokazując fragment schematu, na którym jest błąd:
915638830_Screenshotfrom2022-10-2620-05-00.thumb.png.560a9f559a7d9c5a6b7e6b93eea2acb3.png

Sprzężenie katodowe powinno być podłączone odwrotnie, w przeciwnym razie mamy dodatnie sprzężenie zwrotne w CFB (żółty na pierwotnym i żółty na wtórnym są w fazie). Powinno być tak:680398823_Screenshotfrom2022-10-2620-18-032.thumb.png.2291630aef5349a12b69e0e336f430d2.png


Oczywiście RS pewnie poprawił swoje płytki pod tym względam, ale liczyłem, że chociaż wspomni o błędzie na oryginalnym schemacie.

Ogólnie, to nie żałuję, że zaprojektowaliśmy własne płytki. 😉 

 

Wspomniane trafa IGS 7070 nie są niestety nawijane według układu sekcji oryginałów. To nie są transformatory dedykowane do AU-70. To, że gra to nie znaczy, że odzwierciedla oryginał 🙂

Tak mnie zaintrygowałeś, ze az postanowiłem napisać i zapytac. Skąd Twoja wiedza o tym, ze trafa Igora nie sa nawijanie wg układu sekcji oryginałów? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, gruchugruch napisał:

Tak mnie zaintrygowałeś, ze az postanowiłem napisać i zapytac. Skąd Twoja wiedza o tym, ze trafa Igora nie sa nawijanie wg układu sekcji oryginałów? 

Prosta sprawa , oryginały nie mają 4 ohm , jak myślisz gdyby miały to producent pominol by taki darmowy bonus w opisie wzmacniacza ?? Oryginał ma 8ohm i 16ohm . To po pierwsze , po drugie są inne bo nie działają w klonie poprawnie.Rs  miał trafa IGS i nie dały rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciekawe co to za transformatory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lis1984 napisał:

oryginały nie mają 4 ohm , jak myślisz gdyby miały to producent pominol by taki darmowy bonus w opisie wzmacniacza ?? Oryginał ma 8ohm i 16ohm

Odczep czteroomowy "znika" w oryginalnej aplikacji i jest wykorzystywany do sprzężenia. Z punktu widzenia przekładni w oryginale jest zwykły transformator z wyjściami 4/8/16 tylko inaczej podłączonymi. Między wyjściem głośnikowym "C" i masą jest 4 i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tam podłączyć czteroomowy głośnik. Jak widać, producent taki ficzer pominął, prawdopodobnie nie był potrzebny że względu na małą popularność takich zestawów głośnikowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 16:42, voltamper napisał:

Może słowo wyjaśnienia z mojej strony: skąd pytanie o jakość transformatorów od Igora igsaudio Moim absolutnie subiektywnym zdaniem są...... świetne. Musicie/nie musicie (niepotrzebne skreślić) uwierzyć mi na słowo, że brzmią bardzo dobrze. Niestety nie jestem w stanie pokazać żadnych pomiarów pasma itd bo nie dysponuję stosownym interfejsem. Nie potrafię opisywać brzmienia tak jak czynią to audiofile ale jedna rzecz, której jestem stuprocentowo pewien to: detaliczność brzmienia. Czy warto nabyć te transformatory? Nie ukrywam, że miałem obawy przed zakupem. Na szczęście zakup stuprocentowo trafiony, choć w zasadzie na 99%: W moim przekonaniu przewody powinny być 5cm dłuższe. Musicie sami zdecydować czy kupować u Igora czy nie. Ja się nie zawiodłem. Abstrahuję od ceny, która jest b. rozsądna.

Po odsłuchach też tak uważam ale decyzja należy do każdego za Was

Służę swoją skromną osobą jeżeli chodzi o odsłuch nowych transformatorów 🙂 Za wcześnie chyba pytać o szczegóły?

 

 

Cytat

 bo nie działają w klonie poprawnie.Rs  miał trafa IGS i nie dały rady.

 

a takie dobre opinie na forum miały 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, przemak napisał:

Odczep czteroomowy "znika" w oryginalnej aplikacji i jest wykorzystywany do sprzężenia. Z punktu widzenia przekładni w oryginale jest zwykły transformator z wyjściami 4/8/16 tylko inaczej podłączonymi. Między wyjściem głośnikowym "C" i masą jest 4 i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tam podłączyć czteroomowy głośnik. Jak widać, producent taki ficzer pominął, prawdopodobnie nie był potrzebny że względu na małą popularność takich zestawów głośnikowych. 

O popatrz jakie to proste 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lis1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gruchugruch napisał:

Tak mnie zaintrygowałeś, ze az postanowiłem napisać i zapytac. Skąd Twoja wiedza o tym, ze trafa Igora nie sa nawijanie wg układu sekcji oryginałów? 

Przeanalizowałem fakty.

Z tego co wiem:
- Piotr rozwinął oryginalny transformator.
- Przemek (Trafan) rozwinął kilka oryginalnych transformatorów
- IGS z tego co wiem nie miał w ręku oryginalnej sztuki ani razu, opracował transformator na podstawie notatek, ktore pozniej okazały się nieoryginalnym transformatorem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oprócz tego miałem w ręku 3 transformatory:
- IGS
- Piotra
- Trafan
(niestety traf Trafonica nie dostałem)
313004393_1897827227086266_2653314559900183711_n.thumb.jpg.db841e273e5064fe2a3c1587608d3a30.jpg313220682_2395469153925781_5057071452567132919_n.thumb.jpg.24139324036c3032284e6af3ed7651c8.jpg

Zmierzyłem im napięcia a potem policzyłem przekładnię zwojową i przekładnię impedancyjną, a na tej podstawie impedancję pierwotną Zp:
144364222_Screenshotfrom2022-10-2700-43-04.png.dc40949cccf3c0a2db87587291e6980e.png
Eksperyment był wykonany przy użyciu pomocniczego transformatora o napięciu ok 27.5VAC.

Jak widać Zp dla traf Piotra i Przemysława są zbliżone, natomiast trafo IGS odstaje. Na tej podstawie doszedłem, że nawój Piotra i Przemka prawdopodobnie są takie same i odpowiadają oryginalnemu. IGS natomiast musi mieć jakiś inny układ sekcji.

Parametr Zp ma przełożenie na punkt pracy lamp mocy i głębokość sprzężeń NFB i CFB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lis1984 napisał:

O popatrz jakie to proste 🤣

albo to takie proste, albo wynika z niewiedzy😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lis1984 napisał:

O popatrz jakie to proste 🤣

Czyli nie wiesz, co odpisać merytorycznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, przemak napisał:

Czyli nie wiesz, co odpisać merytorycznie. 

Tak , masz rację , nie znam się na tym kompletnie .... A tak serio to ile można w kółko pisać to samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lis1984 napisał:

Rs  miał trafa IGS i nie dały rady.

Padło takie stwierdzenie, że trafa Igora były u RS, domniemam z wypowiedzi - testowane.

Chciałbym usłyszeć od kolegi lis1984 skąd takie informacje i czy je potwierdza z cała odpowiedzialnością!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lis1984 napisał:

Tak , masz rację , nie znam się na tym kompletnie .... A tak serio to ile można w kółko pisać to samo?

Może się znasz, nie wiem, ale "oryginał" ma odczep 4 omy. 

8 godzin temu, madras napisał:

trafo IGS odstaje

IGS podaje że ma 8k i ma. Za dużo drutu dał 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rjs49ce napisał:

Padło takie stwierdzenie, że trafa Igora były u RS, domniemam z wypowiedzi - testowane.

Chciałbym usłyszeć od kolegi lis1984 skąd takie informacje i czy je potwierdza z cała odpowiedzialnością!

Mówię z całą odpowiedzialnością , trafa IGS u reduktora nie sprawdziły się .Co nie oznacza też że to źle trafa ogółem , nie nadają się do klona au70 ale spokojnie będą grały w każdym tradycyjnym wzmacniaczu PP na lampach el84 i pochodnych . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo amplituner fal długich można sobie zrobić 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko się odniosę do tego co zostało napisane na temat moich transformatorów.

Sprzedałem ich aktualnie kilkanaście kompletów, kolejne kilkanaście jest w realizacji. 
Nasze transformatory są objęte 3 letnią gwarancją i można je zwrócić do 2 tygodni po zakupie bez podawania powodu. Prawdopodobnie większość osób, które je kupiła czyta to forum. Jak do tej pory, nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. U mnie też te trafa grają a wyniki pomiarów wzmacniacza wrzucałem na forum.

Wczoraj pod nowym filmem reduktora napisałem komentarz: "Fantastyczny wzmacniacz, fantastyczny film, fantastyczni goście". Dziś widzę, że komentarz został skasowany. 

Nie sądzicie, że ktoś może mieć interes w tym, że jedne trafa poleca a drugich nie?

Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał, że bez dokumentacji wzmacniacz Reduktora, przez przeciętnego czytelnika tego forum, jest zwyczajnie niewykonalny. Kilometry kabli, dziesiątki kostek do połączenia. Nie rozumiem, jak można tak bardzo skomplikować taki prosty projekt. Już widzę te maile: "Szanowny Panie Krzysztofie. Nie działa mi..." 🤣🤣🤣

Do tego ta cena, która się pojawia pod filmem 8-10 tys zł 😱 Moją wersję można zbudować za niespełna 2000zł. I to się nazywa wyjście frontem do klienta 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

IGS z tego co wiem nie miał w ręku oryginalnej sztuki ani razu, opracował transformator na podstawie notatek, ktore pozniej okazały się nieoryginalnym transformatorem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@igsaudio ważne ze ci sie udało:)

 

Cytat

Prawdopodobnie większość osób, które je kupiła czyta to forum. Jak do tej pory, nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. 

Jest takie powiedzenie ze „Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, igsaudio napisał:

Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał, że bez dokumentacji wzmacniacz Reduktora, przez przeciętnego czytelnika tego forum, jest zwyczajnie niewykonalny. Kilometry kabli, dziesiątki kostek do połączenia.

Pod tym mogę się podpisać, nie jestem fachowcem jak koledzy z forum, sam w wakacje kompletowałem elementy i mam już praktycznie wszystko, była to frajda ale też nauka. Mam podstawową wiedzę i głowę na karku, więc łap w 230V nie wsadzę, ale jak pomyślę jak to wszystko połączyć by czegoś nie zepsuć zwyczajnie mnie stresuje 🙂

Na szczęście p. Mariusz z SinusAudio założył forum z pomocą dla osób składających wersję RS i musze przyznać odetchnąłem z ulgą, bo nie ma co ukrywać, ten wątek to jedynie nieustanna wojna i wbijanie sobie szpilek. Oprócz informacji o alpsie i ciekawych postów osób które złożyły swoje wersje wzmaka, nic z tego wątku nie wyniosłem, nic co by pomogło mi bezproblemowo złożyć i uruchomić ten wzmak. Zapewne target nie ten, więc luzik 🙂

Generalnie panie Igorze, RS+SinusAudio+producenci traf opracowali swój model biznesowy, Pan może mieć swój, więc może warto przemyśleć dystrybucję własnych płytek do kompletu z własnymi trafami. I nie uważam iż RS ze swoim zespołem, robią nietakt przekazując informacje, że Pana trafa z płytkami RS nie współgrają jak należy. Ja akurat w to wierzę, ale też jestem pewien, że Pana wersja wzmaka gra lepiej niż Pana trafa z płytkami RS 🙂 Kibicuję obu zespołom, bo włożyły sporo pracy i na to zasługują, ale dajmy już spokój z tym udowadnianiem, że moje lepsiejsze niż twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiterSan napisał:

 Kibicuję obu zespołom, bo włożyły sporo pracy i na to zasługują, ale dajmy już spokój z tym udowadnianiem, że moje lepsiejsze niż twoje.

W ty, wypadku nie chodzi o to czyje, lepsze lecz o ważną informację stąd wynikającą:

Trafa gł IGS zostały przetestowane w projekcie RS i nie będą "współgrały" z płytkami RS DreamAmp.

Ja przynajmniej tak to rozumie i myślę, że pozwoli to wielu osobom uniknąć rozczarowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PiterSan napisał:

Na szczęście p. Mariusz z SinusAudio założył forum z pomocą dla osób składających wersję RS

Prośba, czy mógłbyś podać namiar na to forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarys_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zdradzę jakiejś tajemnicy ale... IGS dodaje (dodawał) swoje PCB do traf niejako w pakiecie, w każdym razie dostałem takie info ale czy to tylko ekstra i ograniczona promocja czy na stałe, to tego już nie wiem. 🙂 Odnoszę wrażenie, że dla Pana Przemka to hobbystyczna zabawa, dla Drem Teamu powołanego przez RS-a to projekt z hobbistycznego stał się już tylko czysto komercyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo autoryzowane transformatory, płytki, albo dajcie sobie spokój - szkoda pieniędzy, ja transformatory zamówiłem pod koniec maja w listopadzie maja być do odbioru. Lepiej kupić klasyka w ładnym stanie wizualnym do remontu, przynajmniej będzie miał wartość, niż budować podróbkę klona gdzie koszt samych lamp to 1500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PiterSan napisał:

I nie uważam iż RS ze swoim zespołem, robią nietakt przekazując informacje, że Pana trafa z płytkami RS nie współgrają jak należy. Ja akurat w to wierzę, ale też jestem pewien, że Pana wersja wzmaka gra lepiej niż Pana trafa z płytkami RS 🙂 Kibicuję obu zespołom, bo włożyły sporo pracy i na to zasługują, ale dajmy już spokój z tym udowadnianiem, że moje lepsiejsze niż twoje.

4 godziny temu, Rjs49ce napisał:

W ty, wypadku nie chodzi o to czyje, lepsze lecz o ważną informację stąd wynikającą:

Trafa gł IGS zostały przetestowane w projekcie RS i nie będą "współgrały" z płytkami RS DreamAmp.

Ja przynajmniej tak to rozumie i myślę, że pozwoli to wielu osobom uniknąć rozczarowań.

Czyli sugerujecie, że układ płytki drukowanej wpływa na to czy ten wzmacniacz współpracuje z danym trafo czy nie? Odważna teoria. No chyba, że związane jest to z innym schematem to owszem. Ale wtedy to są już inne wzmacniacze i nie można ich porównywać.

4 godziny temu, voltamper napisał:

Jak to nikt nie wspomniał? Cofnij się parę stron w wątku to znajdziesz moje "ale" co do projektu. Dlaczego do dnia dzisiejszego nie ma schematu-punkt wyjścia żeby cokolwiek zaczynać robić. Kiedy jakiś czas temu zwróciłem uwagę chociażby na brak schematu do projektu w który jakby nie patrzeć te parę tysięcy PLN trzeba włożyć to omal mnie tu nie zlinczowano.

A po co komu schemat? Jak ktoś bardzo chce to z płytek go odtworzy. Projekt wg mnie był pomyślany raczej jako kit więc zmontować płytki i uruchomić, schemat do tego nie potrzebny (a dokładniej wystarczy ten oryginalny Sansui). A jak ktoś chce w nim "grzebać" to raczej niech idzie swoją drogą jak wielu tutaj czyli własne płytki i własne modyfikacje. Nikt nikomu nie nakazuje budować wg projektu RS.

4 godziny temu, voltamper napisał:

Do tej pory miałem okazję przetestować dwa rodzaje transformatorów wyjściowych. Moim subiektywnym zdaniem oba zagrały świetnie. Mam cichą nadzieję otrzymać do moich (jak by nie było) subiektywnych testów trzecią wersję transformatorów. Nie wiem jak brzmi oryginał Sansui ale wiem, że bez względu na to jak wzmacniacz się nazywa i kto go wykonał ma on odpowiadać gustom słuchającego. Nie interesuje mnie zupełnie "autoryzacja" Pana Krzysztofa. Nie interesuje mnie to czy On się pod czymś podpisuje lub nie. To ja jestem użytkownikiem końcowym i to co Pan Krzysztof powiedział na temat tej czy innej konstrukcji jest dla mnie sprawą co najwyżej drugorzędną. Oczywiście każda opinia jest ważna ale wnioski musi wysnuć ten najbardziej zainteresowany czyli odbiorca końcowy.

To czy w konstrukcji pojawi się @igsaudio, @lis1984czy konstrukcja Piotra to TYLKO I WYŁĄCZNIE decyzja odbiorcy. Ode mnie na pewno nikt nie usłyszy: nie montuj tego czy tego.

Skoro nie wiesz jak brzmi oryginał to skąd wiesz czy to co uruchomiłeś brzmi tak jak powinno? Rozumiem, że brzmi tak jak Tobie odpowiada ale na tej podstawie nie możesz wysuwać wniosków co do trafo czy są zgodne z pierwowzorem czy nie. Dlatego mnie autoryzacja bardzo interesuje. Gdybym miał oryginalnego Sansui to sam bym mógł sobie ocenić a tak zdaję się na opinię kogoś, kto już trochę tego posłuchał (nie chodzi o to jak brzmi tylko czy zgodnie z oryginałem).

4 godziny temu, voltamper napisał:

A tak zupełnie na marginesie: z tego wzmacniacza naprawdę zostało niewiele względem oryginału więc nie próbujmy na siłe z tej konstrukcji sklonowanego oryginału robić.

A kto tu mówił o klonie? RS nigdy tak nie mówił. Chcąc robić klona to trzeba na dzień dobry zrezygnować z płytek i lutować tak jak w oryginale. Pisałem o tym wcześniej ale bez odzewu.

Wzbudzanie wzmacniacza wzięło się wg mnie w dużej mierze z tego, że zamieniamy "pajęczynę" płytkami drukowanymi (zresztą w ostatnim filmie jest o tym mowa). To wymusiło modyfikacje. Oryginalne połączenia miały duże pojemności dodane, których teraz brak. Pytanie czy celowo ten wzmacniacz był właśnie tak montowany i konstruktorzy właśnie tak eliminowali te wzbudzenia czy wyszło to przypadkowo (płytki już wówczas były znane). Owszem, jak donoszą niektórzy, nie każdy miał te problemy ale to wg mnie raczej kwestia szczęścia (tak się akurat elementy spasowały).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6AN8 sprzedawane sa często używane jako nowe lepiej 5AN8 kupić po 3 Euro sztuka i sobie dobrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, januszowe napisał:

6AN8 sprzedawane sa często używane jako nowe lepiej 5AN8 kupić po 3 Euro sztuka i sobie dobrać

A gdzie mozna zakupic po 3 euro? proszę o link na prv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie wlaczyc do dyskusji.Igsaudio nie mail trafa ale ja mialem dwa. I jedno rozwinalem bo bylo spalone.Wyslale mu dokladny opis ilosc zwojow, grubosc drutu, kierunki nawojow, ilosc warstw I grubosci przekladek itp czyli wszystkie informacje jake powinny wystarczac do wykonania kopii. Sam nawinalem piec kopii tego trafa. Myslalem ze mozna by z tego zrobic maly biznes. Niestety nie jestem w stanie zejsc z czasem nawiniecia tego trafa ponizej czterech godzin uzywajac nawijarki kupilem nawet napinacze do drutu nawojowego. Moze gdybym z czasem dopracowal lepiej metode nawijania bez bez karkasu ktory wymaga naprawde niezlego doswiadczenia. Nawoj musi byc idealny zwoj obok zwoja z odpowiednim napieciem zeby nie spadal z bokow (za luzno) badz nie krzyzowal sie.Na przekladki uzywalem nomex410 grubosc  0.05mm I 0.20mm. Ktos w poprzednich postach sugerowal ze moze moje trafo nie bylo orginalne . Otwarlen obydwa I byly wykonane tym samym sposobem. W USA gdzie mieszkam istniala tylko jedna fima/osoba ktora przawijala trafa sansui. Transcendar. Gosc umarl/poszedl na emerytore  janies dwa lata temu a trafa przez niego nawijane to do dzisial niedoscigniony wzor/legenda. Kiedys reduktor chwalil se ze kupil pare od niego. Odnosnie przekladmi transformatora to podajac na pierwotne  117Vac na 16ohm bylo 5.31Vac   czyli przekladnia 22.047.  Wyliczalna impedancja wejsciowa to 7,777kohm.to samo wychodzi z przekladni uwzgledniajac ilosc zwokow. W pomiarach  obciazajac wyjscie oporem 16-Ohm  przy czestliwosci 100Hz wyszlo prawie 8k. Przy okazji zmiedrzylem indukcyjnosc pierwotnego tez na 100hz. Co do autoryzaji przez pana Krzysztofa to mysle ze to project po czesci komercyjny I nie ma sie co dziwic ze nie chce sie dzielic informajami jak na przyklad sposob nawiniecia trafa tym bardziej ze przewiniecia traf jako pierwszy dokonal pan z trafonica I to jest jego patent/tajemnica . Sam pracuje w w biznesie naprawy elektroniki profesjonalnej 35lat I nie dzielimy sie miedzy innymi firmami sposobami/instrukjami napraw jaki wypracowalismy pomimo ze na stopie prywatnej jestemy przyjaciolmi. Wracajac do tematu to mysle ze wszyscy trzej producenci  z tego forum nawijaja wystarczajaco dobre trafa do tego “klona”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

uu70 impedance.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, maly63 napisał:

Chcialbym sie wlaczyc do dyskusji.Igsaudio nie mail trafa ale ja mialem dwa. I jedno rozwinalem bo bylo spalone.Wyslale mu dokladny opis ilosc zwojow, grubosc drutu, kierunki nawojow, ilosc warstw I grubosci przekladek itp czyli wszystkie informacje jake powinny wystarczac do wykonania kopii. Sam nawinalem piec kopii tego trafa. Myslalem ze mozna by z tego zrobic maly biznes. Niestety nie jestem w stanie zejsc z czasem nawiniecia tego trafa ponizej czterech godzin uzywajac nawijarki kupilem nawet napinacze do drutu nawojowego. Moze gdybym z czasem dopracowal lepiej metode nawijania bez bez karkasu ktory wymaga naprawde niezlego doswiadczenia. Nawoj musi byc idealny zwoj obok zwoja z odpowiednim napieciem zeby nie spadal z bokow (za luzno) badz nie krzyzowal sie.Na przekladki uzywalem nomex410 grubosc  0.05mm I 0.20mm. Ktos w poprzednich postach sugerowal ze moze moje trafo nie bylo orginalne . Otwarlen obydwa I byly wykonane tym samym sposobem. W USA gdzie mieszkam istniala tylko jedna fima/osoba ktora przawijala trafa sansui. Transcendar. Gosc umarl/poszedl na emerytore  janies dwa lata temu a trafa przez niego nawijane to do dzisial niedoscigniony wzor/legenda. Kiedys reduktor chwalil se ze kupil pare od niego. Odnosnie przekladmi transformatora to podajac na pierwotne  117Vac na 16ohm bylo 5.31Vac   czyli przekladnia 22.047.  Wyliczalna impedancja wejsciowa to 7,777kohm.to samo wychodzi z przekladni uwzgledniajac ilosc zwokow. W pomiarach  obciazajac wyjscie oporem 16-Ohm  przy czestliwosci 100Hz wyszlo prawie 8k. Przy okazji zmiedrzylem indukcyjnosc pierwotnego tez na 100hz. Co do autoryzaji przez pana Krzysztofa to mysle ze to project po czesci komercyjny I nie ma sie co dziwic ze nie chce sie dzielic informajami jak na przyklad sposob nawiniecia trafa tym bardziej ze przewiniecia traf jako pierwszy dokonal pan z trafonica I to jest jego patent/tajemnica . Sam pracuje w w biznesie naprawy elektroniki profesjonalnej 35lat I nie dzielimy sie miedzy innymi firmami sposobami/instrukjami napraw jaki wypracowalismy pomimo ze na stopie prywatnej jestemy przyjaciolmi. Wracajac do tematu to mysle ze wszyscy trzej producenci  z tego forum nawijaja wystarczajaco dobre trafa do tego “klona”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

uu70 impedance.jpg

I stąd całe zamieszanie , te transformatory których dokumentację udostępniłes są trafami wkładanymi do sansui w przypadku uszkodzenia oryginałów . One grają , ale zupełnie inaczej jak oryginały , w wielu naprawianych przeze mnie wzmacniaczach było tak że było jedno trafo oryginalne i jedno które ty miałeś , ale te twoje to nie oryginał tylko Hashimoto wl 25-8 produkowane po dziś dzień .jest ono zupełnie inaczej skonstruowane , różni je praktycznie wszystko oprócz wielkości rdzenia.Transedar nawijał trafa , ale nie te które ty masz , tylko oryginalne , te prawidłowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lis1984 napisał:

I stąd całe zamieszanie , te transformatory których dokumentację udostępniłes są trafami wkładanymi do sansui w przypadku uszkodzenia oryginałów . One grają , ale zupełnie inaczej jak oryginały , w wielu naprawianych przeze mnie wzmacniaczach było tak że było jedno trafo oryginalne i jedno które ty miałeś , ale te twoje to nie oryginał tylko Hashimoto wl 25-8 produkowane po dziś dzień .jest ono zupełnie inaczej skonstruowane , różni je praktycznie wszystko oprócz wielkości rdzenia.Transedar nawijał trafa , ale nie te które ty masz , tylko oryginalne , te prawidłowe. 

Wniosek jest taki, Jeżeli Igor będzie miał oryginalne trafa do Sansui, to na ich podstawie będzie mógł stworzyć wierną kopię.

Pytanie do lis1984, czy możesz Igorowi udostępnić jak powinny być nawinięte trafa oryginalne? Pozwoli to odciążyć Twoją produkcję, bo ja czekam od maja 2022 do listopada przyszłego roku (2023) na trafa od Ciebie, a chcialbym mieć je wcześniej! 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lis1984 nie ma żadnego interesu, żeby przekazywać takie informacje, chyba, że się dogadają z igs na jakiś deal, to może.

Natomiast nie wiem kto, ale ktoś z Was mówi nieprawdę w sprawie oryginałów traf...

maly63 pokazał zdjęcia które nie wyglądają jak:  HW-25-8 (tube-amps.net)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maly63 napisał:

W USA gdzie mieszkam istniala tylko jedna fima/osoba ktora przawijala trafa sansui. Transcendar. Gosc umarl/poszedl na emerytore  janies dwa lata temu a trafa przez niego nawijane to do dzisial niedoscigniony wzor/legenda. Kiedys reduktor chwalil se ze kupil pare od niego. Odnosnie przekladmi transformatora to podajac na pierwotne  117Vac na 16ohm bylo 5.31Vac   czyli przekladnia 22.047.  Wyliczalna impedancja wejsciowa to 7,777kohm.

Sęk w tym, że ten Transcendar z USA nawijał trafa z impedancją pierwotną Zp=6.2k, tak jak Piotr i Przemysław:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

U IGS jest ok 8kOm, i to się nie zgadza z tym Transcendarem, na który się podajesz. 😕

Strona spadła z rowerka, bo jego firme wykonczyl covid, ale jest zarchiwizowane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.