Skocz do zawartości
IGNORED

Wokalistyka - lekkie sybilanty - jak sobie radzicie, czym eliminujecie?


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, lete napisał:

Raczej "menisk" wypukły ?

No właśnie. Czyli materiał nie jest zwilżony. 

Edit straszne byki literówki robię... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

No właśnie. Czeli materiał nie jest zwilżony. 

Ja nigdy nie nawilżam materiału - to materiał się sam nawilża ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w ogóle wpadł na pomysł lutowania? - śrubki dali przecież...czy to atrapa?

20 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Utwór oczywiście znam i słuchałem wiele razy, ale muszę powiedzieć że jego realizacja jakoś nigdy mnie nie drażniła, w przeciwieństwie do wielu innych które wręcz doprowadzały mnie do szału (autentycznie).

To oznaka, że masz wybitny hiend, doprowadzanie do szału świadczy, że sprzęt w ogóle nie ingeruje w nagranie...taki mógł być zamysł realizatora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Puść sobie Anastacie "Left Outside Alone". Jeżeli nie da się/ciężko się słucha to oznacza problemy z rezonansami Bo to jest świetna piosenka do testowania wokali. Bo po prostu na dobrych kolumnach, bez większych dzwonów gra tak jak powinno i brzmi dobrze. A na szajsie leci krew z uszu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Za dobrze ten głośnik nie wygląda. 

Realizacja to jedno, barwa głosu drugie (bardzo ładna) ale co innego maniera wokalistki do tego dziwnego "zaśpiewu" - często go słyszę nawet u doswiadczonych wokalistek (nie spotkałem chłopa ktory by cos rakieggo robił). Na swije potrzeby nazywam to zaspiewem weselnym, bo kojarzy mi sie z taką szkołą spiewu.
Zawsze zmieniam muzykę kiedy słyszę ten zmanierowany nawyk, bo bardzo mnie drazni.
I noe chodzi mi o mozliwosci sprzetu w zadnym razie - na zywo tez mam alergię

O, znalazlem fachową nazwę: biały głos. Ale wolę "ludowy zaspiew"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no i co innego stylistyka ludowa - tak sie spiewa zgodnie ze szyuką, ale co innego takie ludoweo weselne naleciałosci w muzyce - umownie nazwe - popularnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 00:16, przemak napisał:

Przy czym żeby było jasne, w co nie wierzę - te zmiany nie mogły zlikwidować zniekształceń w zakresie prezencyjnym. Zadowolony oczywiście możesz być, zwłaszcza, że nie ma możliwości porównania. 

Wracając do Anastacia... Jak sepleniła, tak sepleni ? Wszystkie naturalne i zrealizowane na płycie sybilanty są spoko - brzmią normalnie (nic poza normą, tam gdzie mają być, to są), nic nie wkurza. Ale te jej dmuchane "ffff" (przynajmniej u mnie) było, jest i pozostanie...

Ale poza tym, kto powiedział, że jakiś mierny utworek miernej wokalistki ma być testem referencyjnym brzmienia systemu? Dla mnie całe to nagranie jest gówniane (wystarczy zobaczyć przebieg w dowolnym programie do edycji plików audio - np. zakres dynamiczny) i szczerze mówiąc, 80% moich zbiorów (jakieś 12 tys. plików APE) brzmi lepiej - niezależnie od okresu z którego pochodzą (część to lata '60'te).

Zaraz tu mi jakiś mądrala "wyskoczy", że "łeeee... to masz zj**... system" (w domyśle "no, ale mój to jest suuuuper...") - takie trochę bezsensowne leczenie kompleksów się ujawni ? Uprzedzając - w dupie mam takie opinie ? Mi to granie odpowiada i jest zajebiście, a maruderzy niech puchną z irytacji ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lete napisał:

Ale te jej dmuchane "ffff" (przynajmniej u mnie) było, jest i pozostanie...

No właśnie, tego FF tam po prostu nie ma, także ten... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra realizacja, bez sybilantów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, przemak napisał:

No właśnie, tego FF tam po prostu nie ma, także ten... 

Zalezy... Ja mam sluch absolutny, wiec moze przewrazliwienie... Wielu tu jest z ubytkami sluchu nawet pow. 30% (np. ze wzgledu na wiek...), wiec moze inaczej slysza - to moze nie byc kwestia sprzetu nawet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 23:39, lete napisał:

Dołożenie w sekcji wysokotonowej do kondensatora Jantzen Alumen 4,7uF dodatkowego kondensatora, który w synergii "barwi" brzmienie na średnicy (wybitne zestawienie z Alumenem - potwerdzone tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - ClarityCAP CSA 0,1uF.

Wylutuj tego małego CSA, będzie lepiej.

Tony Grę miał na myśli łącznie alumen z CSA w relacji co najmniej 20:80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, lete napisał:

Ja mam sluch absolutny, wiec moze przewrazliwienie

Słyszysz wysokość FFF? Ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, EMiL napisał:

Wylutuj tego małego CSA, będzie lepiej.

Tony Grę miał na myśli łącznie alumen z CSA w relacji co najmniej 20:80.

Nie do końca... Testowałem też bez CSA i jest gorzej na średnicy. Tu CSA robi trochę w roli "ocieplacza" na średnicy - nie wiem, jakim cudem tak to działa, ale działa... Ten wspomniany podział 20/80 jest czysto umowny - to nie jest prawda objawiona ? 

Generalnie po co mam grzebać, jak wreszcie mi się podoba? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lete napisał:

Nie do końca... Testowałem też bez CSA i jest gorzej na średnicy. Tu CSA robi trochę w roli "ocieplacza" na średnicy - nie wiem, jakim cudem tak to działa, ale działa... Ten wspomniany podział 20/80 jest czysto umowny - to nie jest prawda objawiona ? 

Generalnie po co mam grzebać, jak wreszcie mi się podoba? ?

Wiele elementów wymieniłeś na raz, probe z CSA robiłeś po reszcie zmian?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, przemak napisał:

Słyszysz wysokość FFF? Ciekawe...

Nie tylko słyszę wysokość dźwięków, ale i nawet będąc jeszcze nastolatkiem zajmowałem się kompozycją... A to były czasy, kiedy w Polsce mało kto miał jeszcze PC w domu ? A ja już wtedy bawiłem się w tzw. "demoscenę" i miałem na koncie kilkadziesiąt utwórków... A były to czasy, kiedy w Polsce dopiero powstawały pierwsze utwory disco polo... No i ludzie słuchali jeszcze Marka Bilińskiego, jako autora muzyki elektronicznej ?

Czujesz ten talent? 25 lat temu... DWADZIEŚCIA PIĘĆ LAT... I to jako dzieciak ?

To taki sameplek z tego okresu (wszystko zapisywało się, jako osobne instrumenty, zsamplowane na 8 bitach, każda nutka "wklepywana" z palca - i tak wiele godzin... aż powstała krótka kompozycja). Wtedy to była jakość... Nawet po 25 latach, przy współczesnych możliwościach, można by było te kompozycje ładnie "przepisać" na solidne 16-bit i dobre sample... Jeszcze bym karierę zrobił ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lete napisał:

Nie tylko słyszę wysokość dźwięków

No ale FFF? ?

8 minut temu, lete napisał:

Czujesz ten talent? 25 lat temu

No ładnie, tylko dlaczego w 1995-2000 używałeś archaicznej wtedy technologii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

No ale FFF? ?

No ładnie, tylko dlaczego w 1995-2000 używałeś archaicznej wtedy technologii?

Bo byłem nastolatkiem i nie żyliśmy na bogatym Zachodzie, gdzie takie talenty "wyłapuje" się i wspiera, dając zaplecze techniczne, studio, sprzęt?
Ile masz lat? Pamiętasz, jak wyglądała Polska w 1995 roku? ?

Masz pojęcie, jakie możliwości miały wtedy komputery 8-bitowe? Jak wyglądały pierwsze sample dostępne DOPIERO na Amiga500? Sprzęt dysponował jedynie 4-ma ścieżkami, stąd było wiele ograniczeń, które dodatkowo trzeba było pokonać, aby coś jednak brzmiało "bogato" w kwestii ilości barw i instrumentów.

To, co robiłem, na tamte czasy było wręcz hiper-nowoczesne, jak na amatorskie rozwijanie talentu... Na uczelniach muzycznych pierwsze podstawy muzyki elektronicznej z wykorzystaniem komputerów wprowadzono wiele lat później ?

Zresztą... I tak nie zrozumiesz... Mój syn też nie "kuma", jak to jest, że w tamtym czasie nawet nie znano pojęcia "smartfon", a "stary" robił tak nowoczesne rzeczy...

A Ty tu o... "archaicznej technologii"? Nie byłem wtedy kumplem Stinga, czy Madonny, aby mieć do dyspozycji wszystkie narzędzia i możliwości świata lat '90? Oprzytomnij ?

To był talent, który został w tym obszarze zmarnowany, bo perła została rzucona "między wieprze" - kraj, który nie był przygotowany do korzystania z ludzi zdolnych w kwestii IT, muzyki. To się dopiero zaczęło zmieniać po roku 2010... Prawie dwie dekady za późno na mnie ? Poszedłem w nieco innym kierunku, ale słuch i talent pozostał. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, EMiL napisał:

Wiele elementów wymieniłeś na raz, probe z CSA robiłeś po reszcie zmian?

Muszę zakończyć już te zmiany, bo pochłania to ostatnio zbyt wiele czasu. Priorytety trochę inne będą w najbliższym okresie. Teraz czas na słuchanie muzyki, a "grzebanie" odkładam na później, gdy znów zacznie mnie "nosić", ale... to brzmi naprawdę znacznie lepiej, niż jeszcze 2 tygodnie temu, wiec nie wiem... Może nie będę ruszał nic przez dłuższy czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lete napisał:

Bo byłem nastolatkiem

I to wystarczy. Cała reszta jest niepotrzebna. 

4 godziny temu, lete napisał:

Ile masz lat?

Więcej ?

4 godziny temu, lete napisał:

Pamiętasz, jak wyglądała Polska w 1995 roku? ?

Masz pojęcie, jakie możliwości miały wtedy komputery 8-bitowe? Jak wyglądały pierwsze sample dostępne DOPIERO na Amiga500?

Tak. Pamiętam. Mam pojęcie. Ja wtedy robiłem to disco polo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chciałem Kolegów poinformować, że również 

4 godziny temu, lete napisał:

słyszę wysokość dźwięków

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A jak chciałem Kolegów poinformować, że również 

 

 

No tak, ale masz absoluta czy nie? Nie, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, zwłaszcza w dyskryminacji "częstotliwości szumu", ale o tym jest poddyskusja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lete napisał:

Bo byłem nastolatkiem i nie żyliśmy na bogatym Zachodzie, gdzie takie talenty "wyłapuje" się i wspiera, dając zaplecze techniczne, studio, sprzęt?
Ile masz lat? Pamiętasz, jak wyglądała Polska w 1995 roku? ?

Masz pojęcie, jakie możliwości miały wtedy komputery 8-bitowe? Jak wyglądały pierwsze sample dostępne DOPIERO na Amiga500? Sprzęt dysponował jedynie 4-ma ścieżkami, stąd było wiele ograniczeń, które dodatkowo trzeba było pokonać, aby coś jednak brzmiało "bogato" w kwestii ilości barw i instrumentów.

To, co robiłem, na tamte czasy było wręcz hiper-nowoczesne, jak na amatorskie rozwijanie talentu... Na uczelniach muzycznych pierwsze podstawy muzyki elektronicznej z wykorzystaniem komputerów wprowadzono wiele lat później ?

Zresztą... I tak nie zrozumiesz... Mój syn też nie "kuma", jak to jest, że w tamtym czasie nawet nie znano pojęcia "smartfon", a "stary" robił tak nowoczesne rzeczy...

A Ty tu o... "archaicznej technologii"? Nie byłem wtedy kumplem Stinga, czy Madonny, aby mieć do dyspozycji wszystkie narzędzia i możliwości świata lat '90? Oprzytomnij ?

To był talent, który został w tym obszarze zmarnowany, bo perła została rzucona "między wieprze" - kraj, który nie był przygotowany do korzystania z ludzi zdolnych w kwestii IT, muzyki. To się dopiero zaczęło zmieniać po roku 2010... Prawie dwie dekady za późno na mnie ? Poszedłem w nieco innym kierunku, ale słuch i talent pozostał. 

 

Kto miał łeb na karku, to rzucał w cholerę Protrackera i Amige, bo do poważnej muzyki to się nie nadawało. Owszem, były jakiś niszowe produkcje, czy bity klepane na Amigach przez pierwsze grupy raperów, ale można było na tym zarobić i kupić lepszy sprzęt, a nie biadolić, że kraj nieprzygotowany na nadejście takich wielkich artystów ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2020 o 20:33, #Szakovsky napisał:

Puść sobie Anastacie "Left Outside Alone". Jeżeli nie da się/ciężko się słucha to oznacza problemy z rezonansami ? Bo to jest świetna piosenka do testowania wokali. Bo po prostu na dobrych kolumnach, bez większych dzwonów gra tak jak powinno i brzmi dobrze. A na szajsie leci krew z uszu. 

Odsłuchane z Tidala, drze japiszona konkretnie, ale zero nieprzyjemnych odczuć, rozumiem że jest ok? ? A wydaje mi się że mi system gra dość ostro i przejrzyście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

Absolutny to miałem dekady temu...

 

Czyli nie masz i nie miałeś... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, meloV8 napisał:

Kto miał łeb na karku, to rzucał w cholerę Protrackera i Amige, bo do poważnej muzyki to się nie nadawało. Owszem, były jakiś niszowe produkcje, czy bity klepane na Amigach przez pierwsze grupy raperów, ale można było na tym zarobić i kupić lepszy sprzęt, a nie biadolić, że kraj nieprzygotowany na nadejście takich wielkich artystów ?

 

Misio, ja mialem wtedy... 12-14 lat. I to bylo moje dzieciece hobby. Pisze to, abys zrozumial, jaki wtedy mialem talent, samorodny. I nie bylo nikogo, kto wtedy to rozumial... Raperzy? Raperzy w wiekszosci nie mieli wtedy pojecia o kompozycji, a te tandetne zabawy zapetlonymi, gotowymi loopami z bankow brzmien, to nie zadna kreatywnosc... Oni nawet nut nie znali i nie potrafili grac na czymkolwiek... Na palcach jednej reki mozna bylo wymienic tych, ktorzy znali sie na robocie i mieli podstawy. 

A Ty, Misiu, pokaz swoje hobby z czasow kiedy byles nastolatkiem? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, przemak napisał:

Czyli nie masz i nie miałeś... 

Jest coś takiego jak słuch absolutny nabyty. I trzeba się "stroić" raz na jakiś czas. 
Np. u mnie jako, że Bozia nie poszczędziła na skali głosu, używam C6 jako referencji, czyli 1khz. "Piszczę" sobie pod nosem i obliczam daną częstotliwość. A niektóre częstotliwości można bezpośrednio z pamięci podać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.