Skocz do zawartości
IGNORED

ROCKPORT ATRIA II czy MAGICO S3 mkII ?


Profi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, McGyver napisał:

To nie oczekiwanie wysokiej jakości obsługi jest postawą roszczeniową. To oczekiwanie porad dotyczących zakupu kolumn kosztujących ~100 000 i jednoczesne oświadczenie że masz lepsze rzeczy do roboty niż jechać na odsłuch marne 200km jest postawą roszczeniową. Roszczeniową wobec rozmówców. 

1) nie marne 200 km tylko w moim przypadku 300 km w jedną stronę w sumie prawie 600 km

2) co ma wspólnego moja skłonność do odbywania podróży z postawą roszczeniową wobec rozmówców?

3) skoro producent ze Śląska nie jest w stanie zaprezentować mi kolumn w ramach aglomeracji to dla mnie ten temat na tym kończy się. I w czym problem?

43 minuty temu, ASURA napisał:

No ale czy  w takim razie interesuje Cię propaganda a odsłuchy u siebie w domu zostawiasz na dalszy plan?

 

Na prawdę nie wiem skąd masz tyle i których informacji żeby porównywać koszty poszczególnych produktów?

 

Swego czasu Magico miało kolumny cięte z metra, tak był to taki podobny profil tłoczony w hucie jak np długi maszt do jachtu. Technologia tak tania że nie wiadomo z jakiego powodu sobie za gotowy produkt tyle życzyli? Pózniej żeby nie siać oburzenia zaczynali ściemniać z elementami skręcanymi co podkreślał moderator lubią dzwonić! Z Dwonieniem poradził sobie Rockport dając formy stratne odlewane metodą ciśnieniową i z wypełniaczem o właściwościach tłumiący. Pomysł perełka!!! droższy i stąd już znacznie wyższe koszty zamiast cięcie z metra ale i wyższa jakość od dzwoniącego aluminium lotniczego Magico Już na tym etapie bym zdyskwalifikował Magico właśnie za to dzwonienie którego w Rockportach nie uświadczysz a obudowa w tych ostatnich na dodatek milczy jak grób.

 

To jest tylko wierzchołek góry lodowej a całej reszty nie znasz; widziałeś choćby zdjęcie w środku Arktico? Ja nie widziałem ale wielu producentów też nie daje nam danych za tym skończmy z tymi kosztami  i innymi pierdołami i zacznijmy w końcu słuchać bo właścicielowi ma się podobać a nie drukarzowi drukującemu dane techniczne na papierze który jak wiemy wszystko przyjmie :))))

Nie rozumiem w czym znów problem. Jak wiesz Rockport jest to jeden z moich dwóch typów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Profi napisał:

1) nie marne 200 km tylko w moim przypadku 300 km w jedną stronę w sumie prawie 600 km

Robiłem takie trasy w jeden dzień z powodu sprzętu wartego trzydzieści razy mniej niż omawiany tutaj budżet. 

 

7 minut temu, Profi napisał:

2) co ma wspólnego moja skłonność do odbywania podróży z postawą roszczeniową wobec rozmówców?

Domagasz się porad samemu nie chcąc ruszyć zadka z fotela. 

 

8 minut temu, Profi napisał:

3) skoro producent ze Śląska nie jest w stanie zaprezentować mi kolumn w amach aglomeracji to dla mnie ten temat na tym kończy się. I w czym problem?

Problem w tym że rozdrapujesz tę kwestię w co drugim poście. A to nasuwa konkretne skojarzenia. Już wcześniej ktoś z rozmówców napisał że ten wątek wygląda na prowokację. Z każdym postem coraz bardziej wygląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Profi napisał:

skoro producent ze Śląska nie jest w stanie zaprezentować mi kolumn w amach aglomeracji to dla mnie ten temat na tym kończy się. I w czym problem?

Problem w tym że po prostu nie trzeba było wyciągać tematu skoro i tak był nierealny do zrealizowania z braku dostępności produktu.

 

Dwa lata temu znalazłem takie kolumny genialne za 40tysięcy na dodatek i o dziwo krajowej roboty i problem był tego typu  właśnie że z racji sytuacji rynkowej konstruktorowi nie opłacało się robić coś co będzie stało u niego zamrażało środki jak i miejsce do składowania. Też temat dla odważnych zamówić w ciemno kolejne sztuki a nóż po drodze się coś konstruktorowi odmieniło i zmienił ulepszył jeden detal ale dla nas nie musiał to być koniecznie progres. Za tym wolałem odpuścić ale dlaczego przy wyborze kolumn pisałeś o czymś czego nie ma od ręki i nie będzie tego można sprawdzić to koledzy nie zrozumieją

Moderator słusznie wysnuwa wniosek że to jest prowokacja i pewnie kolejny tego typu wątek znów do zamknięcia

Rockporta model Magico na częściach Artico sprzedam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 200-300 km to dla Ciebie problem, to nie nadajesz się na to hobby ?

Tu się tłucze kilometry! Ile razy sobie obiecywałem, że już nigdzie nie pojadę, a na pewno nie dalej niż 40-50 km, no może 100, no jak okazja to 150, góra 230...  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, maciek36 napisał:

Raczej kulczyk to miał milion, o ile to było de facto w ogóle jego.
A takich co mają 100k miesięcznie to jest jednak dość sporo.

Profi lubi audio i szaxun, a jeszcze większy, że nie chce się dać zwariować jak my.
Dla niektórych jak Pan Klausca widać jest to niepojęte.
No, ale ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia to już dawno wiadomo.
Jeden jak ja rok będzie wybierał kolumny, a kto inny 2 miesiące.
Są inne priorytety. Ja sam też nie żyję tylko audio, wręcz słucham niewiele jak na bywalca tutaj, posiadacza chyba niezłego hifi.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Maćku, wielkie dzięki za zrozumienie. Dokładnie jak to opisałem na początku mam w życiu wiele atrakcyjniejszych zajęć i wieczny brak czasu na te i kolejne, które czekają. I chyba to nie stoi w żadnym konflikcie, że lubię siąść wieczorem w odpowiednim towarzystwie? z lampką wina przy sushi by się ponapawać ulubioną muzyką i nie muszę z tego czynić zaraz sensu swojego istnienia. I nie krytykuję z tego, że dla kogoś jest to całe życie a inne lepsze rzeczy mu uciekają, tylko proszę i teraz to już jedynie o niepisanie mądrości niezwiązanych z tematem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Profi napisał:

mam w życiu wiele atrakcyjniejszych zajęć i wieczny brak czasu na te i kolejne, które czekają

Raczej kozetka Ci się bardziej przyda niż te kolumny, prędzej czy później te kolumny nie będą Cię interesowały; w ogóle z przepracowania czy nadmiaru zajęć cokolwiek przestanie Cię interesować..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Co do materiałów nie zgodzę sie, użycie droższych materiałów nie zawsze oznacza lepszej

W większości karbonów to słyszę charakterystyczną "ociężałość, przesadną masę" w tych wysoko-tonowych Magico "twardość"

Tak, zgadzam sie ze to podbicie w Magico jest efekciarskie, potrafi zabrzmieć gęstą, dynamiczną średnicą i basem (z ubogim sub-basem) + z wyrazistym dopaleniem wysokich
ale tak jak piszesz, inaczej spoglądasz na dźwięk, jak wpadniesz w wir Audiofila (czego ci nie życzę z paru przyczyn) to będziesz wiedział o czym pisze i będziesz szukał innych aspektów w prezentacji

Jeżeli będzie to zestaw z subem i podbarwieniem, charakterystyką która tobie się podoba, to rzeczywiście ciężko o konkurencje
Wlasnie ROCKPORT jako pierwsze przychodzą mi do glowy ale chyba je odrzuciłeś, jeżeli maja w dystrybucji posłuchaj tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wilson troche mula i to pewnie nie przypasuje tobie

 

nie przepadam za subsonicznym basem, lubię za to zwarty, szybki, zróżnicowany z dynamiką, odpowiednio kontrolowany, koniecznie musi nadążać za resztą

28 minut temu, McGyver napisał:

Robiłem takie trasy w jeden dzień z powodu sprzętu wartego trzydzieści razy mniej niż omawiany tutaj budżet. 

 

Domagasz się porad samemu nie chcąc ruszyć zadka z fotela. 

 

Problem w tym że rozdrapujesz tę kwestię w co drugim poście. A to nasuwa konkretne skojarzenia. Już wcześniej ktoś z rozmówców napisał że ten wątek wygląda na prowokację. Z każdym postem coraz bardziej wygląda. 

Z mojego punktu widzenia niedorzeczność osiągnęła tak niebezpiecznie absurdalny poziom, że odżegnuję się od jakiegokolwiek dalszego komentowania.

I proszę przyjąć, że to Pan rozdrapuje, ponieważ ja w pierwszym poście dzisiejszego dnia jednoznacznie zamknąłem tę kwestię.

I Pana sprawa ile jest Pan w stanie dla czego zrobić i w jaki sposób, a mój zakup i wybór to moja sprawa i moje kryteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Profi napisał:

nie przepadam za subsonicznym basem, lubię za to zwarty, szybki, zróżnicowany z dynamiką, odpowiednio kontrolowany, koniecznie musi nadążać za resztą

jesli nie zainwestujesz tyle samo co w system w akustyke swojego pokazanego pokoju to będa tylko pobozne zyczenia bez wzgledu na to jakie kolumny sobie kupisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ASURA napisał:

Problem w tym że po prostu nie trzeba było wyciągać tematu skoro i tak był nierealny do zrealizowania z braku dostępności produktu.

 

Dwa lata temu znalazłem takie kolumny genialne za 40tysięcy na dodatek i o dziwo krajowej roboty i problem był tego typu  właśnie że z racji sytuacji rynkowej konstruktorowi nie opłacało się robić coś co będzie stało u niego zamrażało środki jak i miejsce do składowania. Też temat dla odważnych zamówić w ciemno kolejne sztuki a nóż po drodze się coś konstruktorowi odmieniło i zmienił ulepszył jeden detal ale dla nas nie musiał to być koniecznie progres. Za tym wolałem odpuścić ale dlaczego przy wyborze kolumn pisałeś o czymś czego nie ma od ręki i nie będzie tego można sprawdzić to koledzy nie zrozumieją

Moderator słusznie wysnuwa wniosek że to jest prowokacja i pewnie kolejny tego typu wątek znów do zamknięcia

Rockporta model Magico na częściach Artico sprzedam ?

To przeczytaj chronologicznie co i kiedy napisałem. Zamiar odsłuchania studio16hz pojawił się przedwczoraj wieczorem. Mój post przez 1 dobę w tej między innymi sprawie był w przechowalni - pytanie dlaczego? Do tego jak napisałem w odpowiedzi chyba na post Maćka, że wszystko dokładnie opisałem ale cenzurują i nie wiem dlaczego - a ten mój post usunęli całkowicie o tej wiadomości ? a rozmowę z właścicielem na temat studio16hz odbyłem dopiero wczoraj przed południem. Pierwszego telefonu z rana nie odebrał. Gdybym miał jakiekolwiek głośniki na stanie to nie miał by takiego parcia na zakup nowych. Czy zastanawiałeś się nad logikę tego co napisałeś i wnioskowania co niektórych innych osób? Co tu dzieje się? Powariowaliście? Ja chcę tylko kupić kolumny, ludzie.

23 minuty temu, ASURA napisał:

Raczej kozetka Ci się bardziej przyda niż te kolumny, prędzej czy później te kolumny nie będą Cię interesowały; w ogóle z przepracowania czy nadmiaru zajęć cokolwiek przestanie Cię interesować..

 

 

mylisz się po raz kolejny, miałem Blade przez 4,5 roku i w zimę 2 - 3 razy w tygodniu muzyczny wieczór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Profi napisał:

I proszę przyjąć, że to Pan rozdrapuje, ponieważ ja w pierwszym poście dzisiejszego dnia jednoznacznie zamknąłem tę kwestię.

Tere fere, bo uwierzę ?. Mimo że wielokrotnie odżegnywałem się od odniesień do rzeczonego producenta, to Ty uparcie właśnie do tego wracałeś. Co każe mi myśleć że ten temat, jak już wcześniej zauważył kolega Sonic, jest w istocie prowokacją. 

5 minut temu, Profi napisał:

 Mój post przez 1 dobę w tej między innymi sprawie był w przechowalni - pytanie dlaczego?

Nikt nie wie, zdarzyło się to parę dni temu w przypadku kilku postów kilku różnych autorów. Podejrzewam błąd oprogramowania. Zresetowałem wczoraj pewne narzędzie i jak dotąd błąd się nie powtórzył. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

jesli nie zainwestujesz tyle samo co w system w akustyke swojego pokazanego pokoju to będa tylko pobozne zyczenia bez wzgledu na to jakie kolumny sobie kupisz

wiem, że to przede mną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Profi napisał:

wszystko dokładnie opisałem ale cenzurują i nie wiem dlaczego - a ten mój post usunęli całkowicie o tej wiadomości ?

Nie ma żadnej cenzury, wystąpił dziwny błąd jak pisałem powyżej. A skoro zrobiłem reset narzędzia to Twój post o cenzurze stał się doskonale zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Profi napisał:

Co tu dzieje się? Powariowaliście? Ja chcę tylko kupić kolumny, ludzie.

To pojedź po pobliskich salonów posłuchać co mają i wybierz najlepsze opcje 2-3 dla Ciebie i zaciągnij je do domu. Szkoda Ci czasu na jeżdżenie , a z drugiej strony zajmujesz czas ludziom z forum. Ich czasu Ci nie szkoda ? W Twoim salonie mimo, że ładny szkoda by mi było wydać nawet połowy tej kwoty na kolumny. Chyba , że chodzi o to żeby pochwalić się nową technologią przed znajomiony i ceną to naj najbardziej tak. Jak budujesz system za taką kasę to pomyśl o osobnym pomieszczeniu. Zakładam , że Panowie z mega salonów Ci o tym też powiedzieli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, Profi napisał:

nie przepadam za subsonicznym basem, lubię za to zwarty, szybki, zróżnicowany z dynamiką, odpowiednio kontrolowany, koniecznie musi nadążać za resztą

Mamy podobne oczekiwania. Z tym ,że ja to wyjeździłem i mam to za 50 koła a nie 100. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Silver_85 napisał:

To pojedź po pobliskich salonów posłuchać co mają i wybierz najlepsze opcje 2-3 dla Ciebie i zaciągnij je do domu. Szkoda Ci czasu na jeżdżenie , a z drugiej strony zajmujesz czas ludzią z forum. Ich czasu Ci nie szkoda ? W Twoim salonie mimo, że ładny szkoda by mi było wydać nawet połowy tej kwoty na kolumny. Chyba , że chodzi o to żeby pochwalić się nową technologią przed znajomiony i ceną to naj najbardziej tak. Jak budujesz system za taką kasę to pomyśl o osobnym pomieszczeniu.  

Zgadzam się całkowicie. W żadnym wypadku nie chcę marnować niczyjego czasu. Bez sensu zmarnowałem również tyle swojego dzisiaj bezproduktywnie. Wczoraj po południu postanowiłem też zakupić pierwsze kolumny, posłuchać u siebie z opcją możliwego zwrotu w ciągu kilku dni i czekam na odpowiedź w tej sprawie. I zdecydowanie idę w kierunku dedykowanego pokoju. A tutaj już nic więcej nie osiągnę. Koniec

6 minut temu, paul klacska napisał:

Mamy podobne oczekiwania. Z tym ,że ja to wyjeździłem i mam to za 50 koła a nie 100. 

To dlaczego do cholery nie poleciłeś co masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, paul klacska napisał:

Mamy podobne oczekiwania. Z tym ,że ja to wyjeździłem i mam to za 50 koła a nie 100. 

Tylko Ty kupiłeś swoje kolumny z ciemno , a nie po odsłuchu więc nijak ma się to tematu wątku. Kupiłeś przetworniki w hurtowni i zleciłeś wykonanie na nich kolumny. Nie miałeś okazji ich porównać postawionych obok drugich.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Profi napisał:

To dlaczego do cholery nie poleciłeś?

bo Ty nie słuchasz tego co sie pisze do Ciebie opierasz swoje wybory na stereotypach które z jakichś powodów przyswoiłes sobie jestes uparty i stawiasz swój brak doswiadczenia wyżej niż rady osluchanych kolegów grubo po czterdziestce a raczej po piędziesiątce nazywajac ich dziećmi

poza tym wierzysz w belkot marketingowy , ktory czasem durne pomysły (eliptyczne zwrotnice) stawia jako najnowsza technologię

aby świadomie wybrać kolumny do danego pomieszczenia trzeba miec bardzo dużą wiedzę i słuchać róznych układów , Twoje wybory to raczej snobizm niz audiofilizm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Silver_85 napisał:

Tylko Ty kupiłeś swoje kolumny z ciemno , a nie po odsłuchu więc nijak ma się to tematu wątku. Kupiłeś przetworniki w hurtowni i zleciłeś wykonanie na nich kolumny. Nie miałeś okazji ich porównać postawionych obok drugich.  

Jak nie, przecież stoją jedne obok drugich.????

Do tego na co ja się zdecydowałem to potrzeba mieć wiesz dobrze co.???

IMG_20200608_142240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, paul klacska napisał:

Bo to Polski producent raz, a på drugie to trzeba się ruszyć ?. Pisz do @slawek.xm, @sly30, chłopaki powiedzą ci co i jak , gdzie i za ile ??.

ok, dzięki, rozumiem faktycznie to nie dla mnie - wolę przepłacić ?

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

bo Ty nie słuchasz tego co sie pisze do Ciebie opierasz swoje wybory na stereotypach które z jakichś powodów przyswoiłes sobie jestes uparty i stawiasz swój brak doswiadczenia wyżej niż rady osluchanych kolegów grubo po czterdziestce a raczej po piędziesiątce nazywajac ich dziećmi

poza tym wierzysz w belkot marketingowy , ktory czasem durne pomysły (eliptyczne zwrotnice) stawia jako najnowsza technologię

aby świadomie wybrać kolumny do danego pomieszczenia trzeba miec bardzo dużą wiedzę i słuchać róznych układów , Twoje wybory to raczej snobizm niz audiofilizm

ani snobizm ani audiofilizm - dokładnie wyjaśniłem to na początku, a merytoryczne rady kolegów zdecydowanie przyswoiłem i jestem całkowicie do nich przekonany - pytanie co na to dystrybutor bo póki co cisza w temacie ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, Profi napisał:

ok, dzięki, rozumiem faktycznie to nie dla mnie - wolę przepłacić ?

Masz jeszcze jedno wyjście. 

Znaleźć salon który ma obie pary kolumn w ofercie. Znając życie, mając 100 koła, dodasz trochę a oni zrobią ci takie rabaty, że kupisz jedne i drugie. Wtedy twoje dylematy się skończą. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej dyskusji.
Przeciez nie ma obowiazku poradnictwa i uszczesliwiania goscia na sile.
Jesli uwazacie, ze jego podejscie jest niewlasciwe i wbrew waszym zaleceniom, to zamiast sie ekscytowac, po prostu przestancie zalecac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paul klacska napisał:

Masz jeszcze jedno wyjście. 

Znaleźć salon który ma obie pary kolumn w ofercie. Znając życie, mając 100 koła, dodasz trochę a oni zrobią ci takie rabaty, że kupisz jedne i drugie. Wtedy twoje dylematy się skończą. ????

Panowie jeśli Wy jesteście w stanie kupić (już boję się podawać nazwy) powiedzmy te droższe za 100k to bardzo proszę o kontakt - chętnie podzielę się oszczędnościami. Za 100k to wziąłbym je nawet wbrew zaleceniom kolegów w ciemno, bez odsłuchu u siebie

3 minuty temu, xajas napisał:

Nie rozumiem tej dyskusji.
Przeciez nie ma obowiazku poradnictwa i uszczesliwiania goscia na sile.
Jesli uwazacie, ze jego podejscie jest niewlasciwe i wbrew waszym zaleceniom, to zamiast sie ekscytowac, po prostu przestancie zalecac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

popieram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpotek73 napisał:

co to za dziwolag dwie kolumny jedna na drugiej ?

przede wszystkim jest to próba udowodnienia swiatu ,ze dwa tweetery w jednej kolumnie sie nie pogryzą ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

przede wszystkim jest to próba udowodnienia swiatu ,ze dwa tweetery w jednej kolumnie sie nie pogryzą ?

Tandberg Studio Monitor o ile się nie mylę zaczął tą modę która się szybko zakończyła a jednak to fajnie gra mimo różnych teoriii z przesunięciem fazy między głośnikami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim jest to próba udowodnienia swiatu ,ze dwa tweetery w jednej kolumnie sie nie pogryzą
 

Nie trzeba nic udowadniac, po prostu trzeba umiec je odpowiednio wysterowac


Pasywnie nie tak latwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_5966.thumb.jpg.949cbd8119c189cf1d43408a41d012da.jpgIMG_5964.thumb.jpg.bd8bff0d2f94198915ffbe5f3b017a1f.jpgIMG_5965.thumb.jpg.0a5b37f67d5ddc7d9c1629bd069dcf17.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:

Pasywnie nie tak latwo

Pewnie  że nie łatwo Bang Olufsen zupełnie do mnie nie przemawiały

 

Tu są też kolumny dla nie lubiących dwóch wysoko tonowców na raz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Nie trzeba nic udowadniac, po prostu trzeba umiec je odpowiednio wysterowac

nie chodzi o wysterowanie tylko o odpowiedni podział pasma

np dwa tweetery zewnętrzne odtwarzaja pasmo niżej niż środkowy

lub jak w jednym z pokazanych przypadków w zależności od kata odsłuchu dane pasmo przejmuje odpowiedni głośnik a pozostałe zostają odpowiednio skorygowane fazowo

jeśli dwa rozsunięte takie same tweetery jak w Arctico przetwarzają to samo pasmo a tak raczej jest w tej biernie filtrowanej kolumnie to rozjazdy fazowe mogą negatywnie wpływać na odwzorowanie sceny stereo lub dodawać większej przestrzeni trochę jak podłączenie w przeciw fazie

ale sa to raczej efekty negatywne zaburzające dokładność odwzorowania źródeł pozornych

niemniej mogą być odbierane jako bajer lub cos innego niż wszyscy przywykli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.