Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable do zestawu


Gość tulifi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tulifi

(Konto usunięte)

Witam.. jak w temacie.. mam/posiadam zestaw NADc326bee + KEF q350 z kablami REALCABLE bm 250 t (brzmi to nawet dobrze) ale zapytam jeszcze bo nie mam porównania.. czy te kable są wystarczające do takiego zestawu? Może polecacie inne? I dlaczego.. 

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro brzmi dobrze .... czego szukasz, a może jednak chciałbyś coś więcej usłyszeć ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posiądź inne kable i posłuchaj.

Nikt tutaj za ciebie nie udzieli odpowiedzi na twoje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tulifi napisał:

mam/posiadam zestaw NADc326bee + KEF q350 z kablami REALCABLE bm 250 t

Nie szukaj poprawy brzmienia tego systemu w kablach. Na poziomie tego wzmacniacza (NAD) i tych głośników szukanie innych jest stratą pieniędzy. Chcesz poprawy (realnej a nie urojonej) kup panele akustyczne (takie po 50 zł za sztukę) i wtedy faktycznie usłyszysz poprawę brzmienia systemu zamiast wyobrażać sobie, że słyszysz zmianę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rochu napisał:

Nikt tutaj za ciebie nie udzieli odpowiedzi na twoje pytanie.

A ja to co!?

4 godziny temu, tulifi napisał:

...czy te kable są wystarczające...

Tak, tak samo jak każde inne kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nasze wieloletnie badania wykazały, że kable głośnikowe, odpowiednio długie aby połączyć wzmacniacz z zestawem kolumn sprawdzają się dużo lepiej niż kable o mniejszej długości"

Nelson Pass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tulifi napisał:

czy te kable są wystarczające do takiego zestawu? Może polecacie inne? I dlaczego.. 

Nie polecamy innych. A jak chcesz zmienic cos w brzmieniu, zmien kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rochu napisał:

"Nasze wieloletnie badania wykazały, że kable głośnikowe, odpowiednio długie aby połączyć wzmacniacz z zestawem kolumn sprawdzają się dużo lepiej niż kable o mniejszej długości"

Nelson Pass

"Porównywałem ze sobą wiele kabli i drogi długi kabel zawsze przegrywał z kablem tańszym lecz krótszym."

Andrzej Lipiński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)

 

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi..

 

 

 

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Chcesz poprawy (realnej a nie urojonej) kup panele akustyczne (takie po 50 zł za sztukę) i wtedy faktycznie usłyszysz poprawę brzmienia systemu zamiast wyobrażać sobie, że słyszysz zmianę 

I to testowałem ale podejrzewam i "mówca" nie ma narzędzi pomiarowych. Co do kabli.. (wymiany itd) tak wiele "urojonych/nie urojonych" wypowiedzi czytam na temat kabli i zdania są naprawdę różne.. Co do mojego modelu kabli jest nawet test na audiostereo.. opinie a i nawet model 400 (po coś grubsze) ale nie wypowiadam się po co bo aż tak się jeszcze nie znam. Pozdrawiam.

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Nie szukaj poprawy brzmienia tego systemu w kablach. Na poziomie tego wzmacniacza (NAD) i tych głośników szukanie innych jest stratą pieniędzy. 

Nie byłbym taki do przodu osądzając/zostawiając w tyle ten sprzęt.. a i też o ściganie się tu nie chodzi... czy oszukiwanie samego siebie.

Na innych wątkach tego właśnie NAD-a porównują z Atoll-em o ileś droższym czy Audiolab-em itd...

Oczywiście na korzyść NAD-a cena/jakość

Co do jakości i np takie Yamahy trafiają w tej samej częstotliwości co NAD-y do serwisu w Warszawie Audioklan.

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał zawalczyć o większą analityczność, bardziej otwarty dźwięk czy naturalną

agresję gitar czy instrumentów akustycznych polecam na próbę, zanim będziesz sprzedawał

nerkę na kable ? tani eksperyment. Powiedzmy, że masz kable ok 2m więc 4m zwykłego

przewodu instalacyjnego typu   YTKSY 5x2x0,5 lub  YTDY 10x0,5 

Po rozdzieleniu po 5 na plus i 5 na minus i odizolowaniu 25-30 mm i skręceniu drucików

zalecam dłuższe posłuchanie różnych gatunków.    Szkoda, że nie masz bi-wiringu.

Koszt żaden; doświadczenie bezcenne ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tulifi napisał:

I to testowałem ale podejrzewam i "mówca" nie ma narzędzi pomiarowych.

Jeśli tym "mówcą" jestem ja, to mam narzędzia pomiarowe. W postaci własnych uszu i poczucia własnej estetyki i wynikających z tego możliwości oceny określonych zmian w brzmieniu. A także świadomości ile pieniędzy wyrzuciłem w błoto na poszukiwania kablowe sugerując się gazetowymi recenzjami czy wpisami na forach o "opadach szczęk", "bananach na twarzy" 

 

47 minut temu, tulifi napisał:

I to testowałem

I do jakich wniosków doszedłeś?

24 minuty temu, tulifi napisał:

Na innych wątkach tego właśnie NAD-a porównują z Atoll-em

Słaby punkt odniesienia. Atoll to........ Atoll. Porozmawiajmy raczej o dobrze zaprojektowanych i wykonanych urządzeniach

Zestawienie zaś NAD-a  Audiolabem to raczej kwestia gustu jeśli chodzi o dźwięk niż stwierdzenie wyższości jednego rozwiązania nad drugim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)

Ten cały bi wiring - Tannoy je posiada ten dzisiejszy (przynajmniej w m1 i m2 nie miałem) ale wybrałem Kef ze względu na m.in 32 mm grubości przednią ścianę/ nie komercyjne rozmiary skrzynek i nie marketingowe jednak w odsłuchu "patenty" na jedną oś dwóch głośników.. choć Tannoy dalej kładzie inne kolumny pod względem papierowych membran (dla jednych tak dla drugich nie lub mniej). Co do narzędzi pomiarowych, gąbek na ścianę itd.. zrezygnowałem na słuch własny.. 

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tulifi napisał:

Co do (............) gąbek na ścianę

Ja akurat sugerowałem panele akustyczne a nie gębki ?. Zasadnicza różnica. I jeśli zmiany w akustyce pomieszczenia nic nie wniosły co stwierdziłaś na słuch, uwierz mi, na pewno nie usłyszysz jakichkolwiek zmian na drodze wymiany kabli.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)

Za dużo zabawy z tymi panelami i gąbkami.. napisałem "m.in" a i przesunięcie o 40 czy 30 cm całego odsłuchu dało niezłe efekty tzn różnice..

 

Chyba wystarczające i bez ryzyka przytłumienia średnich kosztem nadmiernego rozlewającego się basu czy w nadmiarze wysunięcia czegoś na plan pierwszy itd.. nie róbmy filharmonii czy studia z pomieszczenia mieszkalnego bo jeszcze tylko sknocimy bez narzędzi pomiarowych - zdałem sobie z tego sprawę.

 

Co do NAD-a - wykonania pod maską.. nie znam się tak na elektronice ale wygląda przyzwoicie bez plątaniny kabli itd.. 

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)
46 minut temu, piotrek7 napisał:

 

Słaby punkt odniesienia. Atoll to........ Atoll. Porozmawiajmy raczej o dobrze zaprojektowanych i wykonanych urządzeniach

 

Podobno Atoll ma bardziej boomiasty bas i nienaturalne wokale w porównaniu z NAD (ale podobno) choć nie jeden tak pisał. Nie bądźmy tu jednak poetami dźwięku czy narzekaczami na naprawdę dobre potencjometry w NAD czy inne podzespoły/wykonanie.

 

 

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)

Czy kimś kto sra pieniędzmi i sądzi tańsze sprzęty nie zawsze gorsze.. 

Wróćmy jednak do okablowania po za wzmacniaczami czy kolumnami które należy niby wymienić..

Czy będzie też znacząca różnica w lepszym okablowaniu rca obok głośnikowych między wzmacniaczem a tunerem, interfejsem usb?

Czytam na temat przeróżnych kabli..

Pozdrawiam i zamykam temat.

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, tulifi napisał:

Wróćmy jednak do okablowania po za wzmacniaczami czy kolumnami które należy niby wymienić..

Czy będzie też znacząca różnica w lepszym okablowaniu rca obok głośnikowych między wzmacniaczem a tunerem, interfejsem usb?

Czytam na temat przeróżnych kabli..

Pozdrawiam i zamykam temat.

Podstawowa sprawa. Przeczytaj od początku do końca swoje wypowiedzi w tym wątku. Ciekawe czy sam zadasz sobie w końcu pytanie: "O co mu chodzi"? Gonitwa myśli (to najbardziej parlamentarne określenie), która nijak nie może być przelana w logiczny i spójny sposób na tekst pisany 

Zadajesz pytania czy zamykasz temat?

Oczekujesz odpowiedzi czy wiesz lepiej bo za cholerę w powyższych wypowiedzi nie można tego wywnioskować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość tulifi

(Konto usunięte)

 

6 minut temu, piotrek7 napisał:

 

Podstawowa sprawa. Przeczytaj od początku do końca swoje wypowiedzi w tym wątku. Ciekawe czy sam zadasz sobie w końcu pytanie: "O co mu chodzi"? Gonitwa myśli (to najbardziej parlamentarne określenie), która nijak nie może być przelana w logiczny i spójny sposób na tekst pisany 

Zadajesz pytania czy zamykasz temat?

Oczekujesz odpowiedzi czy wiesz lepiej bo za cholerę w powyższych wypowiedzi nie można tego wywnioskować

 

chał chał chał - właściciel tematu

aż tak nabroiłem/zamieszałem?

 

a czy zamykam temat to już moja sprawa i z kim chcę dalej rozmawiać (i czy tu czy gdzie indziej)

Edytowane przez tulifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tulifi napisał:

chał chał chał

Z tobą wszystko OK?

 

2 minuty temu, tulifi napisał:

aż tak nabroiłem/zamieszałem?

Nie. Jedynie sposób w jaki piszesz świadczy o Tobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tulifi napisał:

Czy kimś kto sra pieniędzmi i sądzi tańsze sprzęty nie zawsze gorsze..

Skoro poziom wpisów założyciela wątku szoruje już po dnie to sobie coś wkleję.

A co?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rochu napisał:

Skoro poziom wpisów założyciela wątku szoruje już po dnie to sobie coś wkleję.

Ulubiony serial mojego dzieciństwa. Aby pozostać w głównym nurcie Forum. Miłego słuchania 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.

A propos Zwierzaka, lubię to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tulifi napisał:

Podobno Atoll ma bardziej boomiasty bas i nienaturalne wokale w porównaniu z NAD (ale podobno) choć nie jeden tak pisał. Nie bądźmy tu jednak poetami dźwięku czy narzekaczami na naprawdę dobre potencjometry w NAD czy inne podzespoły/wykonanie.

Co do jakości NAD-a obejrzyj ten materiał 

 

A tu konkretnie o twoim modelu, tak że tego.... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.