Jump to content
IGNORED

Pierwszy budżetowy drapak - szukam gramofonu z budżetem 400-650 zł.

Recommended Posts

Proszę bardzo- oto drapak dobry na początek. Odpicowany dla kolegi do Pianocrafta, a więc musi dać sygnał liniowy, czyli przedwzmacniacz do środka, wyprowadzenie sygnału na cinchach, założona nowa wkładka, regulacje, czyszczenie, smarowanie, (skrzynka wcześniej srebrna, została pryśnięta czarną farbą).

Kolejny rezydent strychu dostał nowe życie.

😁👍

IMG_20210411_000010.jpg

IMG_20210411_000147.jpg

IMG_20210411_001007.jpg

Edited by porlick
  • Like 1

Na szafie, w kartonie, czeka na swoją kolej C.E.C.

Niewysoki i niezbyt wyszukany model, ale firma niezła. Tu technicznie jest ok, ale muszę się nim zająć pod kątem estetyki. Ten będzie dla syna, bo też chce zaznać winylowego szczęścia.

😉

Tu też brak wkładki. Ramię ma lekkie, więc trafi na nie Ortofon OM10. 

Niestety, na obudowie ma bardzo brzydkie obtarcia, czeka więc mnie rozbiórka, malowanie i montaż. Jakoś nie mogę się na to zdobyć... ☹️

• Like 1
W dniu 28.03.2021 o 20:44, treborzg napisał:

Sama firma Technics wcale nie była takim super szczytem techniki na świecie. 

I na tle naszego rodzimego sprzętu był szczytem techniki. Ale biorąc pod uwagę i porównując go do innych japońskich marek ówczesnych lat i sprzętów jakie wypuszczały jak Sansui, Nakamichi, czy też Toshiba, Denon, JVC, Pioneer itp. to Technics był marnym sprzętem o marnych parametrach. To był w większości idealny sprzęt do łupania po dyskotekach, remizach i do pokazania się przed znajomymi jakie to ma ładne mrugające i falujące bajery. 

Odniosę się jeszcze do tego. 

Ja to wszystko wiem. Chodzi jak zawsze o pieniądze. Żeby kupić jakiegoś sensownego Sansui, to trzeba mieć budżet raczej z przedziału 1-2 tys. Jedyny, jakiego widziałem w moim budżecie to FR-D35, który nie jest jakaś rewelacyjną konstrukcją, a i co do stanu można było mieć zastrzeżenia. Pioneery w tym budżecie to nie są jakieś wybitne konstrukcje. Nakamichi z kolei to u nas raczej egzotyka trudna do kupienia.

Taki Technics jednak miał modele typu SL-Q2, SL-Q3 czy SL-Q33, które oferowały dużo i grały dobrze, jak na to ile kosztowały. Nigdzie nie twierdzę, że sprzęt, który zdecydowałem się kupić to jakiś szczyt techniki audio. Twierdzę natomiast, że w moim (subiektywnym) odczuciu jest bardzo fajny jak na moje potrzeby i to, ile za niego zapłaciłem.

W dniu 9.04.2021 o 06:57, gitarrra napisał:

Morty...

To skoro już wszystko zostało wyjaśnione to może zapodaj jakieś zdjęcia rzeczonego Technicsa.A może zestawu z Twoją Yamahą?

Tak to wygląda. Wyregulowałem mu wczoraj punkt auto-startu, bo zaczynał bardzo blisko krawędzi płyty.

DSC_7791_02mm.jpg

Edited by Morty
W dniu 28.03.2021 o 20:44, treborzg napisał:

To, że Technics dalej produkuje gramofon z jakąś obłędną ceną to nie znaczy że inny sprzęt jest również ceniony.

Zapomniałem skomentować jeszcze ten fragment - ja tu jestem laikiem, ale Technics i obłędne ceny? 😄

2 godziny temu, Kapstan_Biasu napisał:

Dire Straits na talerzu?

Nie, chociaż też mam. Przesłuchiwałem Status Quo - Just Supposin'  znalezioną u teścia w piwnicy. Moja kolekcja płyt winylowych aktualnie wygląda tak (zrobiłem sobie excela ze spisem płyt, gdzie mam też rozpisane kawałki ze składanek):

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam. Pytanie umieszczam tutaj bo tyle ile jest w temacie dałem za Duala 505-3. Zwracam się z pytaniem dla wyjadaczy z działu gramofon😉Czy ze zdjęcia może ktoś określić jaka będzie potrzebna igła? Czy oryginalna DN 165 będzie pasowała?była licytacja na ebay i tak dla jaj zalicytowałem i się udało a do gramika jakoś powoli się zabierałem i to będzie mój pierwszy drapak 😊

Screenshot_20210411_214706.jpg

To Ortofon OM5 robiony dla Duala. Ja bym kupił dobry, eliptyczny zamiennik:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taką wkładkę na "ławce rezerwowych", z dokładnie taką samą igłą. Przesluchalem na niej 20-30 płyt i jest naprawdę ok. 

OM 5 i 10 to prawie to samo, nie licząc szlifu igły- kiedyś 5 miała tylko sferyczne igły, a 10 eliptyczne, teraz i 5 występuje w wersji 5E. Igły do nich są wzajemnie wymienne.