Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-ject debut III S Audiophile stuki/buczenie


MartinezT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Pacjent to nowy gramofon Pro-ject debut III S Audiophile z wkładką Ortofon Pick-It 25A podłączony do nowego amplitunera Yamaha MusicCast RX-V685. Podłączenie gramofonu kablem 2RCA z żyłą uziemiającą do wejścia Phono w amplitunerze. Przy włączonym amplitunerze i wyłączonym gramofonie, po opuszczeniu igły na płytę, słychać stuki przy dotykaniu plinty, dotykaniu podnóżka ramienia, stukaniu palcami w podłogę nawet metr od szafki z gramofonem. Nie jest to tzw. brumienie słyszalne przy włączonym gramofonie. Nie mam pomysłu co może być przyczyną tej czułości obudowy gramofonu. Z rzeczy które są lub które sprawdzałem:

Stabilna szafka 

Podkładki antywibracyjne 

Wymieniłem kabel RCA na kabel Malodika 

Ustawiałem gramofon z dala od amplitunera 

Żadne z powyższych działań niczego nie zmieniło. Myślę sobie, że może to wina 4 kabelków łączących wkładkę z ramieniem. 

Macie jakieś sugestie? Co jeszcze można sprawdzić? Z góry bardzo dziękuję za wskazówki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktorze Winylomaniak, pacjent do Ciebie.Trzeba diagnozę postawić. 

Dodam tylko, że doktor W zapisuje w takich sytuacjach na receptę lek o nazwie Technics , ale niestety nie jest refundowany przez NFZ.

"Recepty" przychodzą na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gitarrra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MartinezT napisał:

Podłączenie gramofonu kablem 2RCA z żyłą uziemiającą do wejścia Phono w amplitunerze.

Jakim cudem podpiąłeś żyłę uziemiającą do wejścia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, źle się wyraziłem 🙂 RCA do wejścia Phono a żyła uziemiającą do śruby z oznaczeniem uziemienia na tylnej ściance amplitunera obok wejścia Phono. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z podłogą u Ciebie?

Klepki na betonie, płytki, panele, klepka na legarach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MartinezT napisał:

Przy włączonym amplitunerze i wyłączonym gramofonie, po opuszczeniu igły na płytę, słychać stuki przy dotykaniu plinty

Nie pokiełbasiłeś coś przy podłączaniu?

 

1 godzinę temu, MartinezT napisał:

Wymieniłem kabel RCA na kabel Malodika 

Melodika to mam rozumieć również rca?Jakich przewodów użyłeś do spięcia gramofonu z amplitunerem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, MartinezT napisał:

Macie jakieś sugestie? Co jeszcze można sprawdzić?

Jeśli istnieje możliwość zwrotu, zwrócić, a jak nie, to sprzedać, jak najszybciej. 

To jest cecha wrodzona takiego gramofonu. Z metra cięta decha i żadnej myśli technicznej tłumienia rezonansu.....   

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, rochu napisał:

A jak z podłogą u Ciebie?

Klepki na betonie, płytki, panele, klepka na legarach?

Panele na podłożu z maty wygłuszającej. 

37 minut temu, piku bb napisał:

Nie pokiełbasiłeś coś przy podłączaniu?

 

Melodika to mam rozumieć również rca?Jakich przewodów użyłeś do spięcia gramofonu z amplitunerem?

Z podłączeniami wszystko jest OK. Tam nie ma co pomylić. Kabel Melodika spina właśnie gramofon z amplitunerem.

37 minut temu, Winylomaniak napisał:

Jeśli istnieje możliwość zwrotu, zwrócić, a jak nie, to sprzedać, jak najszybciej. 

To jest cecha wrodzona takiego gramofonu. Z metra cięta decha i żadnej myśli technicznej tłumienia rezonansu.....   

 

To jest nówka sztuka. Kolega ma Pro-ject Carbon z wkładką Ortofon 2M-Red i takiego objawu nie ma a też z metra cięta decha. 

Chciałbym wiedzieć czym jest spowodowany taki objaw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MartinezT napisał:

...

Myślę sobie, że może to wina 4 kabelków łączących wkładkę z ramieniem. 

 

Źle myślisz. Otoczenie gramofonu sprawia, że drgania przenoszą się na zespół igła - wkładka i wywołują dźwięki w głośnikach. Jeśli ich nie ma gdy igła jest podniesiona, to nie masz czego szukać w kablach.

Konsultowałeś problem z pracownikiem sklepu który Ci sprzedał ten gramofon?

Nacisk igły na płytę ustawiony zgodnie z parametrami wkładki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie są normalne objawy. Mogą występować gdy "pukasz" w podstawę gramofonu, a nie w podłogę na której stoi szafka z gramofonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

To nie są normalne objawy. Mogą występować gdy "pukasz" w podstawę gramofonu, a nie w podłogę na której stoi szafka z gramofonem.

To ci polecam zrobić sobie taki najprostszy test. Zatrzymujesz talerz opuszczasz ramię z igła na plytę.

Wzmacniacz na full..... i sobie stukasz, drgania przenoszą się zawsze, w lepszych gramofon mniej, w kiepskich duuużo więcej...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, na pewno taki test zrobię. Nie muszę, ale zrobię. Bo coś mi cisza panuje w głośnikach w takiej konfiguracji płyta - igła - wkładka - podłoga.

"lampkę od obrotów" też sprawdzę. A dokładnie to diody led od obrotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kapstan_Biasu napisał:

Źle myślisz. Otoczenie gramofonu sprawia, że drgania przenoszą się na zespół igła - wkładka i wywołują dźwięki w głośnikach. Jeśli ich nie ma gdy igła jest podniesiona, to nie masz czego szukać w kablach.

Konsultowałeś problem z pracownikiem sklepu który Ci sprzedał ten gramofon?

Nacisk igły na płytę ustawiony zgodnie z parametrami wkładki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie są normalne objawy. Mogą występować gdy "pukasz" w podstawę gramofonu, a nie w podłogę na której stoi szafka z gramofonem.

Nacisk igły na płytę ustawiony idealnie. Pod tym względem jestem bardzo pedantyczny 🙂

Gramofon dostałem od znajomych na urodziny. Dowiedziałem się, że był kupiony w sklepie RMS.pl Dzwoniłem do nich ale powiedzieli, że to wina złego wytłumienia i żeby postawić gramofon na podkładkach antywibracyjnych lub z daleka od amplitunera i kolumn co jak pisałem na początku kompletnie nic nie zmieniło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MartinezT napisał:

... postawić gramofon na podkładkach antywibracyjnych lub z daleka od amplitunera i kolumn co jak pisałem na początku kompletnie nic nie zmieniło. 

Z daleka od zestawów może wyeliminować sprzężenie mogące wystąpić pomiędzy głośnikami i wkładką przy głośniejszym graniu. Amplituner też nie wywoła na tyle silnych drgań, a jeśli już to jednostajny "brum" od ew. wibrującego transformatora, a nie pojedyncze stuki.

Postaw, na próbę, gramofon na podłodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Winylomaniak napisał:

To ci polecam zrobić sobie taki najprostszy test. Zatrzymujesz talerz opuszczasz ramię z igła na plytę.

Wzmacniacz na full..... i sobie stukasz, drgania przenoszą się zawsze, w lepszych gramofon mniej, w kiepskich duuużo więcej... 

Winylowy...

i chcesz mi powiedzieć,że takie objawy występują nawet w takim superhejafestcódmiódmalina gramofonie jakim jest GRE ?Bo jeżeli tak to nie ma opcji że go kiedykolwiek kupię?

Tylko szczerze i bez ściemy,jak na spowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MartinezT napisał:

Gramofon jeździł już po całym mieszkaniu: podłoga, inne stabilne szafki itd. Kompletnie nic to nie zmieniło ☹️

Zademonstruj co robisz, żeby "stukało".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kapstan_Biasu napisał:

Zademonstruj co robisz, żeby "stukało".

Tak jak pisałem na wstępie. Stukam palcami w podłogę (nawet metr od gramofonu), to samo jest jak chodzę, dotykam plinty, dotykam ramienia i nóżki na którym się opiera. Wszystko jest "czułe" i jakby rezonuje. 

9 minut temu, Winylomaniak napisał:

Że jak? Że co?

Nic nie ma prawa brumić, w porządnym gramofonie 

Tu chodziło mi tylko o to, żeby dokładnie opisać problem a użytkownicy forum nie radzili co zrobić z brumieniem bo to jest inny przydźwięk. A czytałem dużo w necie o problemach z brumieniem w różnych gramofonach. Tam zazwyczaj problem był szybko rozwiązywany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MartinezT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MartinezT napisał:

Tak jak pisałem na wstępie. Stukam palcami w podłogę (nawet metr od gramofonu), to samo jest jak chodzę, dotykam plinty, dotykam ramienia i nóżki na którym się opiera. Wszystko jest "czułe" i jakby rezonuje. 

Tylko podłoga jest "nienormalna".  Reszta to uroki mechanicznego - elektrycznego odtwarzania zapisu na płycie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, MartinezT napisał:

Tu chodziło mi tylko o to

14 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

Tylko podłoga jest "nienormalna".  Reszta to uroki mechanicznego - elektrycznego odtwarzania zapisu na płycie. 

 

Być może i się wszystko chwieje. bo np jakiś cymbał położył panele podłogowe na zbyt grubej gąbce

16 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

Reszta to uroki mechanicznego - elektrycznego odtwarzania zapisu na płycie. 

 

Tak, ale w tych prodżektach to tłumienie wszelkich rezonansów jest jak w wozie drabiniastym, a w takim np mercedesie ledwie delikatnie buja 🙂   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Winylomaniak napisał:

lub pozbycie się tego cuda techniki

Jo, jo. Paaanieee, kiedyś to byłooo, kuurrła, hurr durr, a teraz to panieee, syf kiła i mogiła...

Jak Ci powiem jaki mam gramofon, to pewnie dostaniesz apopleksji słownej i zjazdu po ślizgawce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gitarrra napisał:

Winylowy...

i chcesz mi powiedzieć,że takie objawy występują nawet w takim superhejafestcódmiódmalina gramofonie jakim jest GRE ?Bo jeżeli tak to nie ma opcji że go kiedykolwiek kupię?

Tylko szczerze i bez ściemy,jak na spowiedzi.

A ja czekam na odpowiedź.

No chyba,że odpowiedzi nie będzie bo wstyd się przyznać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MartinezT napisał:

Panele na podłożu z maty wygłuszającej. 

IMO, mikrofonuje Ci wkładka.

 

Trzeba sprawdzić wszystkie połączenia, poczynając od kabli łączących wkładkę. Sprawdź czy nie pomyliłeś kolorów kabli na pinach i czy kable są mocno podłączone do pinów wkładki.

Druga sprawa to gniazda cinch z tyłu obudowy. Też trzeba je sprawdzić pod względem mechanicznym.

Trzecia sprawa. Kabel gramofon/pre. Daj sobie spokój z Melodiką i wróć do Pro-Jecta.

 

Jeżeli to nic nie da, trzeba na chwile zamontować jakąkolwiek inną wkładkę MM i sprawdzić czy coś się zmieniło. Jeżeli słychać zmianę - masz winowajcę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rochu 🙂 W końcu jakieś konkrety. Moim zdaniem też coś jest nie tak z wkładką. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które mają Pro-jecta i u nich wszystko śmiga jak należy. 

Kabli od wkładki nie mogłem pomylić bo ona była już fabrycznie zamontowana w ramieniu. Kable są mocno podłączone do pinów wkładki. 

Pytanie jak mogę jeszcze sprawdzić czy coś przy tych kabelkach nie jest uszkodzone/przerwane itd. Da radę samemu to sprawdzić? Nie chcę czegoś uszkodzić. 

Gniazda cinch są w porządku. 

Kabel mam oryginalny Pro-ject. Na chwilę zmieniłem tylko na Melodika, żeby wyeliminować przyczynę i przy okazji z ciekawości sprawdzić czy jest różnica w odsłuchu. Ale nic się nie zmieniło. 

Nie znam nikogo kto ma wolne, zapasowe wkładki ale chętnie był podmienił, żeby zobaczyć czy tu leży przyczyna. 

Może ktoś z forumowych kolegów jest z Warszawy mógłby pomóc i ma ochotę podjechać przy okazji na odsłuchy i szklaneczkę Whisky 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, rochu napisał:

Kabel gramofon/pre. Daj sobie spokój z Melodiką i wróć do Pro-Jecta.

 

I jeżeli masz taki interkonekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to pamiętaj ,że wtyki przy których są takie żółte klipsy-pierścienie,no nie wiem jak to nazwać,mają być włożone do gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.