Jump to content
IGNORED

Jakie monitory do yamahy 803d

Recommended Posts

Koledzy proszę o pomoc  jakie monitory do cichego słuchania ale zpełnym dźwiękiem ni raniacym uczu na górze i ni dodniącym ale fajnym basem

Pokój 14 metrów będą srały blisko ściany niestety

takich mam faworytów

dali oberon 3

,castle knight 2,

elac uni-fi 2.0 ub52 ,

CHARIO Syntar 520 (trochę drogie)

Elac Debut Reference B6

powiedzcie coś proszę o tym połączeniu muzyka jaką słucham to głównie antyradio , rock blues metal wszystko raczej cicho

Edited by Rafał Knot

z naszej oferty posłuchaj z tym piecem Elac Debut Reference B6, UniFi, Carina 243.4, Indiana Line Diva 262. 

Zapraszamy do nas 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Dziękuję za odpowiedź czy  unifi lub cariny  będą dobrze grać po cichu , mają 85db tylko i w recenzjach piszą że potrzebny bardzo wydajny wzmacniacz . Nie chcialbym tej yamaha zmieniać na nic innego. jaka jest między nimi różnica w dźwięku?

O BR z tyłu raczej zapomnij, bo mało jest tolerujących bliskość ściany.

Elac Deb Reference 6 czy Cambridge Audio SX 60 lub Indiana Line Diva 262

to bezpieczny wybór, a bojąc się o wydajność masz Elaca - 6 Ohm, a CA nawet 8 😉 

Ale Yamaha da radę z każdymi monitorami ...

... i zamiast IV RP jest PRL II

Jeden i drugi ma taki woofer, że Stevie Ray Vaughan by się przekręcił w grobie 😉 

Elac Debut B6 czy wymienione wyżej to 16 cm woofer, a nie wielkości frontu kopułki.

Zresztą im ciszej się słucha, tym woofer powinien być większy - sam mam 21 cm ...

Fakt, że najładniejsze mogą być E. reference, ale co kto lubi, bo i CA ma swój urok.

tymi sx-60 dałeś mi do myślenia ciekawe jaki to charakter grania i jak kontrola by nie buczał.

4 minuty temu, Rafał Knot napisał:

tymi sx-60 dałeś mi do myślenia ciekawe jaki to charakter grania i jak kontrola by nie buczał.

znalazłem właśnie recenzję że grając cicho grają płasko
https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/3446-cambridge-audio-sx-60.html
odpada

O tym w dużym stopniu stanowi również wnętrze, a sam pewnie bym się

skłaniał do jednego z dwóch Elac'ów - albo Debut, albo Debut Reference.

Dobrze byłoby jednak posłuchać u siebie ... Pamiętaj też, że kupione przez sieć

możesz w dość długim terminie zwrócić.

I zawsze możesz pozostać przy Koda EX 569T 😉 

Cześć,
umiejscowienie bas refleksu niestety nie świadczy o tym, że kolumny można przysunąć czy oddalić od ściany, wiele zależy od danej kolumny. 
Z Yamahą RN803d świetnie zgrywają się fancuskie Jean Marie Reynaud Lucia, Elac Debut Reference B6 oraz Xavian Joy. 
Elac zapewnią dynamiczne brzmienie z neutralnym środkiem oraz szczegółową ale nie kłującą górę. Jean Marie Lucia to muzykalny charakter brzmienia ze zróżnicowanym dołem oraz bliższą średnicą. 
Xavian Joy to połączenie dynamiki oraz soczystej średnicy. Bas jest szybki, punktowy, a góra delikatnie mocniejsza niż we francuskich Lucia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz po wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

15 godzin temu, Rafał Knot napisał:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,castle knight 2,

elac uni-fi 2.0 ub52 ,

CHARIO Syntar 520 (trochę drogie)

Elac Debut Reference B6

Dobrze z Yamahą współpracuje Dali Oberon 3. Alternatywą może być KEF Q350 lub nie co drożej Elac Carina 243.4.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

41 minut temu, S4Home napisał:

Dobrze z Yamahą współpracuje Dali Oberon 3. Alternatywą może być KEF Q350 lub nie co drożej Elac Carina 243.4.

Myślę o tym oberonie ale cz nie będzie buczał ba ze wzgędu na br z tyłu i bliskość ścianyn? kefa słuchałem nie podoba mi się brzmienie

55 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
umiejscowienie bas refleksu niestety nie świadczy o tym, że kolumny można przysunąć czy oddalić od ściany, wiele zależy od danej kolumny. 
Z Yamahą RN803d świetnie zgrywają się fancuskie Jean Marie Reynaud Lucia, Elac Debut Reference B6 oraz Xavian Joy. 
Elac zapewnią dynamiczne brzmienie z neutralnym środkiem oraz szczegółową ale nie kłującą górę. Jean Marie Lucia to muzykalny charakter brzmienia ze zróżnicowanym dołem oraz bliższą średnicą. 
Xavian Joy to połączenie dynamiki oraz soczystej średnicy. Bas jest szybki, punktowy, a góra delikatnie mocniejsza niż we francuskich Lucia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz po wyceny. 

Te Jean Marie Lucia są bardzo ciekawe ale czy ze względu na 85db będą miały bas przy cichym graniu no i widzę ze Pasmo przenoszenia: 65 do 18 kHz nie chcę suba kupować

Są takie kolumny z BR z tyłu ale przystosowane do ustawienia blisko ściany, a nawet

powieszenia na ścianie za element rozpraszający ( foto ) niskie tony.

Basu nie zabraknie a górę obsługuje tekstylna kopułka:

Hidden Content

albo z 18 na basie, ale mogą być zbyt poważne do metrażu - z BR z tyłu, ale na górze:

Hidden Content

Hidden Content

38 minut temu, Rafał Knot napisał:

Myślę o tym oberonie ale cz nie będzie buczał ba ze wzgędu na br z tyłu i bliskość ścianyn? kefa słuchałem nie podoba mi się brzmienie

Te Jean Marie Lucia są bardzo ciekawe ale czy ze względu na 85db będą miały bas przy cichym graniu no i widzę ze Pasmo przenoszenia: 65 do 18 kHz nie chcę suba kupować

Problemu z basem nie będzie nawet przy niższych poziomach głośności. Jest to bardzo częsty wybór po odsłuchach w naszym salonie. 
Dali Oberon 3 będą cieplejsze i mają nieco poluzowany dół. Są to monitory, które potrzebują trochę przestrzeni aby dół się nie wzbudzał. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

49 minut temu, Q21 napisał:

Problemu z basem nie będzie nawet przy niższych poziomach głośności. Jest to bardzo częsty wybór po odsłuchach w naszym salonie. 
Dali Oberon 3 będą cieplejsze i mają nieco poluzowany dół. Są to monitory, które potrzebują trochę przestrzeni aby dół się nie wzbudzał. 

A macie Lucie na miejscu?

2 godziny temu, Rafał Knot napisał:

Czemu zakładasz od razu że będzie buczeć... Pytanie gdzie będzie znajdować się twoje miejsce odsłuchowe. Polecam nie nakręcać się w negatywnym kierunku. Zakupy mają sprawiać przyjemność a nie kłopot.

Na efekt "buczenia" składa się wiele współczynników. Samo dostawienie do ściany nie świadczy o tym że kolumna zagra źle!

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

no właśnie w różnych miejscach chcę by muza towarzyszyła mi w tle  nie zakładam siedzenia na kanapie i słuchania .

Na ile dźwięk różni się względem oberonów 5 ?

5-tki słuchałem u siebie i było buuu  , buuu.

A te elac carina jaki mają charakter brzmienia ?

Nie chciałbym do yamahy zbyt jasnego grania

2 godziny temu, Q21 napisał:

boje sie że te lucie będą żbyt jasne do yamahy podoba mi sie trochę ciepłe brzmienie ale by miało dobrą kontrolę basu

3 godziny temu, audioburak napisał:

Są takie kolumny z BR z tyłu ale przystosowane do ustawienia blisko ściany, a nawet

powieszenia na ścianie za element rozpraszający ( foto ) niskie tony.

Basu nie zabraknie a górę obsługuje tekstylna kopułka:

Hidden Content

albo z 18 na basie, ale mogą być zbyt poważne do metrażu - z BR z tyłu, ale na górze:

Hidden Content

Hidden Content

polki słcuhałem kiedyś jakoś taki dziwny ten dźwięk jak kino domowe quadrale zdecydowanie  za wielkie

Może miałeś okazję słuchać Dynaudio Emit M20 ? - kiedyś słuchałem; nie znając

Twojego budżetu można by się nimi zainteresować. Dołu nie podbijają i odwrotnie,

niż kilka modeli Dali z podbitą górą, mają wyrównane, płaskie pasmo na górze i 6 Ohm..

Hidden Content

można trafić używane nieco taniej, jeśli to problem. Poszukaj opinii ...

Fakt, że tył ale nawet jak jest na froncie lepiej za blisko ściany nie stawiać.

Powinieneś zrobić "rachunek sumienia" 😉 wyznaczając sobie kilkanaście cm luzu i wtedy

szukać klamotów, które mogą spełnić wymagania; nawet z tylnym BR, bo monitorom

taki dystans zwykle wystarcza.

53 minuty temu, Soomi napisał:

Miałem okazję słuchać debut reference b6 u znajomego może nie z 803d ale z rn602 grało fajnie podejrzewam że z rn803 będzie jeszcze ciekawiej, miłe nie kłujące po uszach kolumienki. 

Dzięki są na moje liści faworytów a jaki miał duży pokój i czy stały na standach czy jakiejś komodzie i jak daleko od ścian?

Posłuchaj czegoś z Vienny Acoustics, jeśli budżet udźwignie ;) Ogólnie rzecz biorąc do jamachy bym się najpierw dobrał i zrzucił. Nie mogę więc nic sensownego oprócz tych powiedzieć ;/

>| Touch the Sound of Silence |<

Godzinę temu, Rafał Knot napisał:

Czy miałeś może okazje słyszeć jedne i drugie ?

Tak, ale nie w tych samych warunkach. UNI-FI brzmią dokładniej i precyzyjniej, ale Reference dają więcej frajdy i skali. Moim zdaniem powinieneś posłuchać w salonie jednych i drugich.