Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, AiM-TV napisał:

Nie mniej, dla mnie

 

35 minut temu, AiM-TV napisał:

Nie mniej, dla mnie Zen Stream akurat brzmieniowo mocno się broni.

Pełna zgoda 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie nadaje się do użytkowania i co z tego, że nie źle lub nawet dobrze brzmi. Ja przez tydzień testów ze sto razy chciałem przez okno wyrzucić tym bardziej, że porównywałem na innym urządzeniu z oryginalnym bezpłatnym Volumio.

Podziwiam samozaparcie wszystkich, którzy użytkują tego streama ze swojej własnej nie przymuszonej woli 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, payong napisał:

Ale to nie nadaje się do użytkowania i co z tego, że nie źle lub nawet dobrze brzmi. Ja przez tydzień testów ze sto razy chciałem przez okno wyrzucić tym bardziej, że porównywałem na innym urządzeniu z oryginalnym bezpłatnym Volumio.

Podziwiam samozaparcie wszystkich, którzy użytkują tego streama ze swojej własnej nie przymuszonej woli 🙂

U mnie jeżeli chodzi o funkcjonalność i użytkowanie to całkowicie odwrotnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KotD napisał:

U mnie jeżeli chodzi o funkcjonalność i użytkowanie to całkowicie odwrotnie:)

No to chyba rzeczywiście miałem pecha albo rzadki prąd. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, AiM-TV napisał:

Raczej losowanie, akurat wątpię aby iFi chciało coś "kupić", tam działa zasada sprzedać i zapomnieć😉

Nie mniej, dla mnie Zen Stream akurat brzmieniowo mocno się broni.

Zawsze podkreślam. Brzmieniowo tak. Ale jest momentami nie do użycia.... Więc...... Yyyyy ..... No

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Zawsze podkreślam. Brzmieniowo tak. Ale jest momentami nie do użycia.... Więc...... Yyyyy ..... No

 

U mnie te momenty nie do użycia były tylko w przypadku Tidal, z którego zrezygnowałem i teraz jest OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KotD napisał:

U mnie te momenty nie do użycia były tylko w przypadku Tidal, z którego zrezygnowałem i teraz jest OK.

No i na co przeszedłeś? Ja akurat używam tidala. Innym rozliczało co innego. 

No generalnie wszyscy czekaliśmy na dość poważną sporą aktualizację softu która miała wiele zmienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

No i na co przeszedłeś? Ja akurat używam tidala. Innym rozliczało co innego. 

No generalnie wszyscy czekaliśmy na dość poważną sporą aktualizację softu która miała wiele zmienić

Głównie używam plików zapisanych na dysku bezpośrednio podłączonego przez usb do IFI Zen Stream. Dodatkowo używam Spotify, z którym nie mam najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No generalnie wszyscy czekaliśmy na dość poważną sporą aktualizację softu która miała wiele zmienić

Ta aktualizacja otwiera oczy niedowiarkom! I to nie jest nasze ostatnie słowo!😁😁😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, KotD napisał:

Głównie używam plików zapisanych na dysku bezpośrednio podłączonego przez usb do IFI Zen Stream. Dodatkowo używam Spotify, z którym nie mam najmniejszego problemu.

Spróbuj odtworzyć ten sam flac z NAS np z PC po sieci LAN, a potem to samo z dysku USB. 

Ciekaw jestem, bo na malinie różnica jest słyszalna na korzyść NAS lub karty SD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maciek1 napisał:

Ta aktualizacja otwiera oczy niedowiarkom! I to nie jest nasze ostatnie słowo!😁😁😁

Oby. Oby nie spowodowało to kolejnych 200 stron. 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Oby. Oby nie spowodowało to kolejnych 200 stron. 😛

 

A co tam. Niech ludzie piszą!

11 minut temu, payong napisał:

@KotD

Moje przygody ze Strem-mem opisałem tutaj:

 

To była (jest) bardzo dobrze napisana recenzja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciek1 napisał:

A co tam. Niech ludzie piszą!

Znaczy jak znowu nie będzie działać to jasne że tak. O tym trzeba mówić głośno.

Mówiłem bardziej pod tym kątem że chyba wszyscy liczyli na stosunkowo niedrogi stabilny i dobrze brzmiący streamer ale bez problemowy. 

Ifi nim nie jest.

Dobrze że jest mxn10 i bluesound node

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doświadczenia z aktualizacją? Coś poprawiła? Wracam niebawem do domku i zastanawiam się czy warto w to wchodzić? Mam betę i jak na razie chodzi ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie popsuli aktualizacją. Nie korzystam z air play2 wiec nie pytaj mnie o wrażenia na jego temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gustard r26, icepower 1200as1 x2, T+A Criterion T160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Konrad Szmelter napisał:

Nic nie popsuli aktualizacją. Nie korzystam z air play2 wiec nie pytaj mnie o wrażenia na jego temat. 

A, nie... no to przepraszam za pytanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To teraz będzie znowu strach uaktualniać? Komis działa to lepiej nie ruszać 😛

Aż strach to ruszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

od kilku dni mam jakieś "komplikacje" z Zen Stream,  nagle zaczął mocno rwać połączenie w trakcie odtwarzania muzyki z Roon, ale również z Tidal. Dodatkowo, połączenia z urządzeniem możliwe jest jedynie z telefonu przez aplikacje IFI i to też nie za każdym razem. Laptop nie jest w stanie połączyć się z żadnej przeglądarki, aplikacja Tidal nie widzi Tidal Connect. Ciekawostką, jest również, że Stream nie jest w stanie zapamiętać w opcjach wyjścia USB do którego mam podpięty Dac Magic 200M, muszę ręcznie zmieniać ze SPIDIF, a co za tym idzie nie jestem w stanie odtwarzać w trybie ROON, bo nie mam jak przełączyć na USB a z automatu idzie na SPIDIF... Lekko irytujące to jest, sprawdziłem kilka razy poprawność instalacji sieciowej, routera, kable. Nadmienię, że Zen Steram podłączony jest kablem do Routera, źródło to tylko i wyłącznie strumień z Tidal, głównie przez ROON. Mam wrażenie, że po ostatniej aktualizacji jakby się wszystko zaczęło chrzanić, albo ja coś źle robię... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sabipabi1 napisał:

Dzień dobry,

od kilku dni mam jakieś "komplikacje" z Zen Stream,  nagle zaczął mocno rwać połączenie w trakcie odtwarzania muzyki z Roon, ale również z Tidal. Dodatkowo, połączenia z urządzeniem możliwe jest jedynie z telefonu przez aplikacje IFI i to też nie za każdym razem. Laptop nie jest w stanie połączyć się z żadnej przeglądarki, aplikacja Tidal nie widzi Tidal Connect. Ciekawostką, jest również, że Stream nie jest w stanie zapamiętać w opcjach wyjścia USB do którego mam podpięty Dac Magic 200M, muszę ręcznie zmieniać ze SPIDIF, a co za tym idzie nie jestem w stanie odtwarzać w trybie ROON, bo nie mam jak przełączyć na USB a z automatu idzie na SPIDIF... Lekko irytujące to jest, sprawdziłem kilka razy poprawność instalacji sieciowej, routera, kable. Nadmienię, że Zen Steram podłączony jest kablem do Routera, źródło to tylko i wyłącznie strumień z Tidal, głównie przez ROON. Mam wrażenie, że po ostatniej aktualizacji jakby się wszystko zaczęło chrzanić, albo ja coś źle robię... 

Ale czekaj ty mówisz o laptopie czy ifi?

Jak ifi to co Cię dziwi?

Zaktualizowałes do najnowszej wersji?

W dniu 27.08.2023 o 21:05, StachMuszel napisał:

Aż strach to ruszać.

To jest aż nie do wiary że mówimy o tym w 2023. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o Ifi Zen Stream, właśnie po aktualizacji do najnowszej wersji zaczęły się takie chece, do tej pory w miarę dobrze chodziło i sporadycznie urwało połączenie, a teraz prawie na każdym utworze, dodatkowo to co opisałem wcześniej. Napisałem do serwisu Ifi, poczekam na odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sabipabi1 napisał:

Mówię o Ifi Zen Stream, właśnie po aktualizacji do najnowszej wersji zaczęły się takie chece, do tej pory w miarę dobrze chodziło i sporadycznie urwało połączenie, a teraz prawie na każdym utworze, dodatkowo to co opisałem wcześniej. Napisałem do serwisu Ifi, poczekam na odpowiedź.

Daj znać co odpowiedzą. Aż wierzyć się nie chce!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jestem... Strach było włączać streamer. Bałem się, że mam jakąś automatyczną opcję aktualizacji, ale na szczęście nie:) Stara beta chodzi. Jednak zastanawia mnie ta rozwijająca się długaśna lista "napraw" rozwijająca się po naciśnięciu sprawdzenia aktualności firmwearu... To oni tyle pracowali, naprawiali, a my nic o tym nie wiedzieliśmy?! O co tutaj chodzi? Ostatecznie w sumie wyszło, jak wyszło...

Update v2.32.9

FIXES

Add Airplay 2 functionality and optimize CPU usage during device operation.

2.31.7 -- Roon Ready certified, added MQA authenticator, optimised USB DAC hotplug detection, added system Auto Update switch, optimised ssl verification of internet radio, changed Format/Freq LED colors so as to be compliant with MQA's UI indication: Yellow 44/48kHz, White 88/96/176/192/352/384kHz, Cyan DSD64/128, Red DSD256, Green MQA, Blue MQA Studio, Magenta Original Sample Rate(OFS).

2.30.7 -- Added MQA passthrough option to Tidal Connect, fixed Spotify Connect not compatible with some DACs, fixed DoP LED color, fixed infinite loop in config wizard.

2.30.6 -- Fixed light color when playing DoP.

2.30.5 -- Fixed no sound coming out of Spotify Connect with some USB DACs, added hardware volume control to Spotify Connect, added DSD/DoP auto select when switching output.

2.30.4 -- Fixed no sound coming out of Spotify Connect with some USB DACs, added DSD/DoP auto select when switching output.

2.30.3 -- Fixed infinite loop in wizard, added virtual USB DAC entity, enabled logfile upload to cloud.

2.30.2 -- Enabled debug mode switch and logfile generation.

2.30.1 -- Added MQA device auto detection to Tidal Connect, enabling 'Passthrough MQA' setting from UI.

2.29.9 -- Synced with bug-fixed Tidal Connect service(fixing occasionally stops playing), fixed auto detect USB DAC.

2.29.8 -- Suppress Tidal Connect audible noise out of SPDIF, fixed incorrect mdns device name, optimised system update.

2.29.7 -- Suppress Tidal Connect audible noise out of SPDIF, fixed incorrect mdns device name, optimised system update.

2.29.6 -- Optimised UI, updated some translation.

2.29.5 -- Fixed spdif DoP output, fixed error info from Foobar UPnP, optimised UI.

2.29.4 -- Updated pushwifi API, fixed some mixer bugs.

2.29.3 -- Enabled all channels of 5G

2.29.2 -- Added speed info in system update, optimised OTA update, fixed wifi ESSID not supporting utf-8, hided some unnecessary hotspot configurations, fixed not showing wired IP, revised push wifi API, optimised some codes.

2.28 -- Added APIs for Android/iOS apps, fixed bricking system reset, updated translation, added media server tag, disabled hotspot feedback, optimised some threads.

2.25 -- Fixed unstable soundcard state, fixed hotspot fallback, fixed unupdated files, optimised internet connection

2.23 -- Installed pulseaudio, fixed some play/pause bugs

2.22 -- Updated spotify connect, fixed some runtime bugs

2.21 -- UI revised, LEDs updated, update mechanism upgraded

2.20 -- updated UI, LEDs

2.19 -- updated kernel

2.18 -- updated upgrade UX

2.17 -- fixed some connects interleaving bugs, added system quick reset, added hotspot led flashing, changed internet leds showing senario

2.16 -- fixed some hotspot, poweroff bugs

2.15 -- changed hotspot logic, leds' display, added Spotify Connect

2.32.7 -- Updated alsa related libraries.

2.32.6 -- Fixed not showing MQA lights.

2.32.5 -- Fixed bricking device after update and factory reset, fixed cannot asign diffrent name to shairport-sync among devices.

2.32.4 -- Fixed bricking device after update and factory reset.

2.32.3 -- Support airplay 2, fixed related bugs, optimised LED toggle button event.

2.32.2 -- Support airplay 2, fixed related bugs.

2.32.1 -- Support airplay 2.

2.31.11 -- Fixed update not compatible with old system image.

2.31.10 -- Fixed remembering multiple wifis.

2.31.9 -- Fixed not remembering historical wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, StachMuszel napisał:

😱😨

On chyba sam się nie zaktualizuje jak jest ustawiony na pozycji innej niż 1.

Mam nadzieję:) A tak przy okazji... Ktoś pisał, że to wersja beta... Czy gdzieś jest to tutaj zaznaczone, czy ja czegoś nie widzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na przekór po aktualizacji do nowego softu, wszystko śmiga - pliki i tidal. Zauważyłem znacznie lepszą responsywność, błyskawiczne reaguje na kliknięcia. Była tam zdaje się wzmianka o poprawionym zarządzeniu CPU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, AiM-TV napisał:

A u mnie na przekór po aktualizacji do nowego softu, wszystko śmiga - pliki i tidal. Zauważyłem znacznie lepszą responsywność, błyskawiczne reaguje na kliknięcia. Była tam zdaje się wzmianka o poprawionym zarządzeniu CPU.

No i tak trzymać! To pocieszające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie banalne pytanie. Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji softu, czy taki downgrade jest możliwy na zenku? 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.