Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór monitorów do Lyngdorf TDAI 2170 Bowers 705 S2 czy Monitor Audio Gold 100 5G


jace699
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór monitorów do TDAI 2170?

Forumowicze mam dylemat nad wyborem monitorów do mojego 2170, dodam że tylko monitory wchodzą w rachubę ze względu na ograniczone miejsce, monitory są i będą usytuowane tylko na mojej półce ( komodzie ) bodajże 70cm wysokości. Streamaer USBridge Signature na Moode wer. 7.01.  połączenie kabel audio-usb ( Tidal BubleUpnp, YouTube BubleUpnp, Spotify Connect,Radia Flac oraz inne.)

Miałem wcześniej Dali Zensor 3 grały one przepiękną średnicą, bardzo szeroko grały stereo, bębny, instrumenty klawiszowe, trąbki grało to niesamowicie szczegółowo , wokale były takie że aż ciarki przechodziły zwłaszcza np: przy odsłuchu Yao Si Ting z Youtube poprzez stream z Bubleupnp. Ale zachciało mi się żeby było więcej basu i sprzedałem Zensorki i kupiłem kolumny, monitorki DIY głośniki w nich to Dynaudio.

Tutaj basu już nie brakuje, też grają szeroko, średnica też jest piękna, instrumenty trąbki, bębny, klawiszowe  też grają pięknie ale wokal jest już ciemniejszy ( nie ma takiego wow jak na Zensorach, ogólnie grają ciemno i niestety sprzedaję te kolumny.

Kilka dni temu byłem na odsłuchu Monitorów KEF R3  ( wygrzane ), i Monitor Audio Gold 5G ( wygrzane ). Kefy zagrały już tak pięknie że chciałem je wybrać ale Monitor audio przebiły te Kefy, jeszce lepszym wokalem i mocniejszym basem. Słucham bardzo szerokiego rodzaju muzyki: Dyskotekowa, Pop, Lata 80,90,00, Polskie nagrania od lat 70,80 do teraz, Elektroniczna, Rok polski i zagraniczny, praktycznie wszystko  nawet czasami jazz , muzyka klasyczna ale bez muzyki poważnej.

I teraz mam takie pytanie praktycznie wchodzą dwa monitory w grę Monitor Audio Gold 100 5G którego teraz testuję dopiero drugi dzień w domu ( niestety nie grają tak przepięknie jak wygrzane jak podczas odsłuchu w studiu kilka dni temu, mam nadzieję że z czasem będą pięknie grały średnicą a zależy mi tutaj na jak najmocniej, najczyściej odebranym wokalu przez moje ucho ).

Drugie które biorę pod uwagę to Bower & Wilkins 705 S2, tutaj na pewno ten wokal jest jeszcze lepszy, te kolumny najlepiej grają Jazz, Elektronikę, muzykę poważną ( na You Tube są tylko testy tych kolumn z w/w muzyką, nikt nie demonstruje muzyki dyskotekowej czy popowej na YouTube i tutaj zachodzi pytanie jak sprawdzą się w nagraniach popowych, dyskotekowych oraz o słabszej jakości z lat np: disco 80, słabiej nagranym materiale, czy go podbiją, podkolorują tak jak to delikatnie robią Goldy 100?

Z góry dziękuję za wszelkie porady, może ktoś z forumowiczów miał już Bowersy 705-tki i da mi satysfakcjonującą mnie odpowiedź.

Pozdrawiam

jace699

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli podobały CI się Monitor Audio Gold 100 to koniecznie polecam posłuchać Buchard S400, które zapewnią przestrzenne brzmienie z mocną podstawą basową oraz czystą średnicę. 
Czy Bower & Wilkins 705 S2 słuchałeś czy opierasz się wyłącznie na opiniach w sieci czy co gorsze odsłuchach na YT? Uważam, że są to kolumny które również powinny przypaść Ci do gustu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 09:40, jace699 napisał:

Monitor Audio Gold 100 5G którego teraz testuję dopiero drugi dzień w domu ( niestety nie grają tak przepięknie jak wygrzane jak podczas odsłuchu w studiu kilka dni temu, mam nadzieję że z czasem będą pięknie grały średnicą a zależy mi tutaj na jak najmocniej, najczyściej odebranym wokalu przez moje ucho ).
 

Mogą niestety nie zagrać tak jak się spodziewasz. Kluczowa sprawa to akustyka pomieszczenia, zupełnie inna zapewne w sali odsłuchowej niż u Ciebie.

Najlepszy sposób to wypożyczanie i odsłuchy u siebie.

Powodzenia 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest taki wybór towaru że polecenie konkretnego jednego modelu jest bardzo trudnym zadaniem... W zasadzie to mnóstwo gra podobnie niewiele się różnią między sobą. Monitory czy podłogowe nie wyczarują brzmienia marzeń. To wszystko jest nieco złudne i zależy od naszej wyobraźni i akceptacji zestawu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slaaawek napisał:

Teraz jest taki wybór towaru że polecenie konkretnego jednego modelu jest bardzo trudnym zadaniem... W zasadzie to mnóstwo gra podobnie niewiele się różnią między sobą. Monitory czy podłogowe nie wyczarują brzmienia marzeń. To wszystko jest nieco złudne i zależy od naszej wyobraźni i akceptacji zestawu

To wszystko prawda.

Dlatego trzymam się swojego zestawu i cieszę się muzyką i  nie gonię króliczka, ktory zawsze mi spier..li Zwłaszcza, że musiałbym wydać nieadekwatne do zysku w brzmieniu pieniądze.

A co do mnogości sprzętu- przez to i łatwiej i trudniej coś znaleźć dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tańsze, ale posłuchaj sobie jeszcze tych ciekawych jak na moje ucho monitorów LINN MAJIK 109. Nie pozorne, ale z bardzo miłą barwą dźwięku i jeszcze by zostało parę złotych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Co prawda tańsze, ale posłuchaj sobie jeszcze tych ciekawych jak na moje ucho monitorów LINN MAJIK 109. Nie pozorne, ale z bardzo miłą barwą dźwięku i jeszcze by zostało parę złotych..

Jeśli autorowi podobały się MA Gold 100 5G, to Linn, mimo że wygląda ciekawie, to w kwestii dynamiki i basu nie będzie miał najmniejszych szans. Choć nie wątpię, że w pozostałych aspektach może być lepszy, bo MA są IMO mocno przereklamowane; wysokie to porażka, sypią sybilantami bez umiaru, a scena w porównaniu bezpośrednim z np. Dynaudio Excite wąziutko i marnie, takie granie dyskotekowe jak dla mnie 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2021 o 10:48, stach_s napisał:

Jeśli autorowi podobały się MA Gold 100 5G, to Linn, mimo że wygląda ciekawie, to w kwestii dynamiki i basu nie będzie miał najmniejszych szans. Choć nie wątpię, że w pozostałych aspektach może być lepszy, bo MA są IMO mocno przereklamowane; wysokie to porażka, sypią sybilantami bez umiaru, a scena w porównaniu bezpośrednim z np. Dynaudio Excite wąziutko i marnie, takie granie dyskotekowe jak dla mnie 😉

 

a no własnie. Monitory mogą zrobić wrażenie "na szybko" - w dłuższej perspektywie takie Linny mogłyby odwdzięczyć się większym dobrem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2021 o 10:48, stach_s napisał:

Choć nie wątpię, że w pozostałych aspektach może być lepszy, bo MA są IMO mocno przereklamowane; wysokie to porażka, sypią sybilantami bez umiaru, a scena w porównaniu bezpośrednim z np. Dynaudio Excite wąziutko i marnie, takie granie dyskotekowe jak dla mnie 😉

A słuchałeś Ty w ogóle Gold 100 5G? One grają inaczej, niż stare Goldy i nie sypią sybilantami. Wyrażasz teraz typową opinię o starych modelach...

Scenie w Gold 100 5G też nie można nic zarzucić. O ile jej szerokość nie powala - jest powiedzmy w normie, dla tej klasy zestawów (są trochę lepsze), to jej głębokość już może zrobić wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 09:40, jace699 napisał:

Miałem wcześniej Dali Zensor 3 grały one przepiękną średnicą, bardzo szeroko grały stereo, bębny, instrumenty klawiszowe, trąbki grało to niesamowicie szczegółowo , wokale były takie że aż ciarki przechodziły zwłaszcza np: przy odsłuchu Yao Si Ting z Youtube poprzez stream z Bubleupnp. Ale zachciało mi się żeby było więcej basu

To dlaczego nie Dali Rubicon 2? Masz to wszystko tylko w jeszcze lepszym wydaniu no i więcej dużo lepszego basu. Moim zdaniem Rubicony grają lepiej (zwłaszcza bas jest lepszy) od MA i Kef (wszystkie odsłuchiwałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, felix napisał:

A słuchałeś Ty w ogóle Gold 100 5G? One grają inaczej, niż stare Goldy i nie sypią sybilantami. Wyrażasz teraz typową opinię o starych modelach...

Scenie w Gold 100 5G też nie można nic zarzucić. O ile jej szerokość nie powala - jest powiedzmy w normie, dla tej klasy zestawów (są trochę lepsze), to jej głębokość już może zrobić wrażenie.

Mea culpa - to byly Silvery 100, w Goldach siedzi inny tweeter, pewnie masz racje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem 🙂

Częsty błąd w przypadku nowych Goldów. Wszyscy przypisują im brzmienie starych/innych zestawów, a one grają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że przez ponad tydzień czasu nikt jeszcze nie zaproponował Ci jednej z kilku polskich manufaktur np: YB Audio, BMN, Akustyk. W tym budżecie zagrają dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krzychu72 napisał:

Dziwię się, że przez ponad tydzień czasu nikt jeszcze nie zaproponował Ci jednej z kilku polskich manufaktur np: YB Audio, BMN, Akustyk. W tym budżecie zagrają dużo lepiej.

były na forum już próby kierowania w tą stronę , ale to Panie DIY, wynalazki , głośniki za drogie w tych kolumnach to na pewno skopane itd wymysły , a trzeba spróbować chyba można wypożyczyć , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, daniel-de napisał:

To dlaczego nie Dali Rubicon 2? Masz to wszystko tylko w jeszcze lepszym wydaniu no i więcej dużo lepszego basu. Moim zdaniem Rubicony grają lepiej (zwłaszcza bas jest lepszy) od MA i Kef (wszystkie odsłuchiwałem).

Dokładnie, podobały się Z3 to czemu nie sprawdzić Rubicon 2. 

 

17 minut temu, Krzychu72 napisał:

Dziwię się, że przez ponad tydzień czasu nikt jeszcze nie zaproponował Ci jednej z kilku polskich manufaktur np: YB Audio, BMN, Akustyk. W tym budżecie zagrają dużo lepiej.

Czy ja wiem, miałem paczki od YB Audio i od S16hz i dla mnie obecnie produkowany model Dali Menuet gra wyraźnie lepiej, ładniej itd. od słuchanych monitorów YB Audio czy S16Hz. Trzeba porównać i wybrać co tam się komu najbardziej spodoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w Media Hit w Gliwicach i oczarowały mnie dźwiękiem te kolumny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grają przepięknie, średnica, wysokie, mocny bas, słychać wszystkie sybilanty,  piękne stereo, grają bardzo dobrze każdy rodzaj muzyki ( nawet Heavy Metal ) wokale przepięknie są wyciągnięte, po cichu też grają już ładnie, tylko martwią mnie dwie rzeczy: są 8 omowe 85 db a co za tym idzie trzeba trochę mocniej odkręcić pokrętło wzmacniacza żeby zaczęły grać a drugie to jeżeli za kilka lat chciałbym je odsprzedać to będzie problem. ( no i z wyglądu są brzydkie ale to już tylko szczegół ) I teraz jest dylemat czy czasem nie kupić Dali Rubicon 2? Bowersy 805 S2 odsłuchiwałem, bardzo mi się spodobały ale na niskim poziomie głośności grają kiepsko a ja lubię sobie też coś po cichu wieczorem puścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli podoba Ci się sposób prezentacji Monitor Audio serii Gold to sprawdziłbym jeszcze podstawkowe Quadral Aurum Sedan 9, możesz się bardzo miło zaskoczyć. To duży monitor, dołu mu nie brakuje, natomiast wstęga w zakresie wysokich pięknie czaruje.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Rubicon 2

Mega fajne paczki i idealnie się zgraja z Lyngdorfem. Wiem bo sam mam Lyngdorfa i miałem wszystkie serie Dali🙃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szczypior88 napisał:

Dali Rubicon 2

Mega fajne paczki i idealnie się zgraja z Lyngdorfem. Wiem bo sam mam Lyngdorfa i miałem wszystkie serie Dali🙃

A miał Ty Menuety? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A miał Ty Menuety? 🙂

Aaa zapomniałem o tych szkrabach. Menuetow nie mialem. I Megaliine też. 

Jednak dziod jestem... 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali mogą być za "kremowe" do tego Lyngdorfa. Tam potrzebny jest głośnik bardziej stanowczy. Nie przesadzony z górą.

Może Elac z serii Solano, by się tu sprawdził. Słuchałeś może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daniel-de napisał:

Nic z tych rzeczy.

Miałem w swoich systemach, bardzo dużo głośników Dali. Stare serie (blue, suit) to były zupełnie inne kolumny a niż te dziś. No jeszcze Helicon czy Euphonia były bardzo dobre, ale pomiędzy bez fajerwerków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca modele o jakie jest pytanie, ale posiadam starszego Lyngdorfa SDAI-2175 razem z MA Silver 100 6G i dopiero zmiana na Lyngdorf'a pozwoliła zagrać im na prawdę dobrze jak na ich klasę a co ważniejsze pomimo braku odpowiedniej akustyki w pomieszczeniu ten zestaw jest bardzo bezpieczny. Gra poprawnie w całym zakresie, niczego nie wywyższa i nie kaleczy, więc jeśli spodobała Ci się seria Gold to mogę powiedzieć że połączenie MA i Lyngdorfa jest udane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.