Skocz do zawartości
IGNORED

CD lub Transport do 4000 zł


g88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czym mam się kierować ? Mam kupić w ciemno za 4 tys CD nieznanej mi firmy ? Takim sposobem to mogę sobie na allegro wyfiltrować CD od 3 do 5 tys i wybrać najładniejszy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk to rzecz gustu i towarzyszącego sprzętu i pomieszczenia,  a trwałość i niezawodność sprzętu jest cechą obiektywną 

Tym bardziej że myślisz nie tylko o cd ale również transporcie

Za 2500 to odsprzedasz bez straty w razie W, Yamahy są  chodliwe bo to uznany sprzęt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, g88 napisał:

A czym mam się kierować ? Mam kupić w ciemno za 4 tys CD nieznanej mi firmy ? Takim sposobem to mogę sobie na allegro wyfiltrować CD od 3 do 5 tys i wybrać najładniejszy 😉

kolega muda44 cos Ci sugerowal.

a on ma raczej duuuuze doswiadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arek80 napisał:

Jak tylko trafię w idealnym stanie Sony x7esd, najpewniej w Niemczech to kupuję. W tym budżecie da się znaleźć. Ewentualnie 557esd. Wiem, że lasery nie są dostępne, ale też nie psują się, więc pewnie kolejne 10lat pochodzi spokojnie. A jako transport to mistrzostwo świata. Mój Marantz 72SE rani przy takim Sony uszy, niestety przekonałem się o tym boleśnie.

Marantz CD72SE to nie jest klasa odtwarzaczy jakie można kupić w okolicach 5000.

Te Sony to też nic ciekawego, z całym  szacunkiem dla Sony bo bardzo wysoko cenię odtwarzacze tej firmy ale za jakość wykonania, działanie i niezawodność. Tylko że dzisiaj ceny za nie nijak maja się do ich możliwości brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, g88 napisał:

A czym mam się kierować ? Mam kupić w ciemno za 4 tys CD nieznanej mi firmy ? Takim sposobem to mogę sobie na allegro wyfiltrować CD od 3 do 5 tys i wybrać najładniejszy 😉

Nie znam lepiej grającego odtwarzacza poniżej 10 000 od Wadii 830  ( chociaż kiedyś okazyjnie za 7000 kupiłem Ayre C5XEMP ale one normalnie chodzą powyżej 10k ). Dzisiaj odpowiednik brzmieniowy takiej Wadii to gdzieś z 40 000 trzeba dać.

Atoll , Yamaha przy niej to zabawki jeżeli chodzi o brzmienie. 

Wadia 830 co ważne powinna grać bez używania regulacji głośności ( a taki test z użyciem tej regulacji był jej kiedyś w naszym AUDIO ) i nie na 100% a ciut poniżej. 

Gra ciepło, obszernie, z dociążeniem. Wybitna rozdzielczość, selektywność, barwa, różnicowanie itd.

Hi End.

Krella 280 osobiście nie lubię ale i tak gra o niebo lepiej niż jakaś Yamaha czy te tanie Atolle, Sony itp. O Ikemi wiele już pisano.

Bardzo dobry w założonym budżecie jest też Resolution Audio Opus 21. Bdb jako CD i jeszcze lepszy jako DAC.

Godny uwagi jest też NAIM CDX , pierwsza wersja.

 

Szkoda że już nie ma w sprzedaży nowych odtwarzaczy Pioneera PD-30AE i Onyo C-7030 bo to nowe za około 1300 można było kupić , dokupić mu Chorda 2Qute  za około 3500 używany plus kable. To też na dzisiaj bardzo dobre rozwiązanie.

Pioneer PD-50 za 2300 używany to trochę dużo bo był czas że nowe były po 1900 a za tyle pojawiają się po mojej modyfikacji i wtedy już gra na bdb poziomie.

Ale nie Wadii czy PD-30AE/C-7030 plus 2QUTE 😉

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szukając dobrego transportu CD należałoby jednak odpuścić sobie mniej lub bardziej używane sprzęty.

Moja propozycja to Pro-Ject CD Box RS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Nie znam lepiej grającego odtwarzacza poniżej 10 000 od Wadii 830  ( chociaż kiedyś okazyjnie za 7000 kupiłem Ayre C5XEMP ale one normalnie chodzą powyżej 10k ). Dzisiaj odpowiednik brzmieniowy takiej Wadii to gdzieś z 40 000 trzeba dać.

Atoll , Yamaha przy niej to zabawki jeżeli chodzi o brzmienie. 

Wadia 830 co ważne powinna grać bez używania regulacji głośności ( a taki test z użyciem tej regulacji był jej kiedyś w naszym AUDIO ) i nie na 100% a ciut poniżej. 

Gra ciepło, obszernie, z dociążeniem. Wybitna rozdzielczość, selektywność, barwa, różnicowanie itd.

Hi End.

Krella 280 osobiście nie lubię ale i tak gra o niebo lepiej niż jakaś Yamaha czy te tanie Atolle, Sony itp. O Ikemi wiele już pisano.

Bardzo dobry w założonym budżecie jest też Resolution Audio Opus 21. Bdb jako CD i jeszcze lepszy jako DAC.

Godny uwagi jest też NAIM CDX , pierwsza wersja.

 

Szkoda że już nie ma w sprzedaży nowych odtwarzaczy Pioneera PD-30AE i Onyo C-7030 bo to nowe za około 1300 można było kupić , dokupić mu Chorda 2Qute  za około 3500 używany plus kable. To też na dzisiaj bardzo dobre rozwiązanie.

Pioneer PD-50 za 2300 używany to trochę dużo bo był czas że nowe były po 1900 a za tyle pojawiają się po mojej modyfikacji i wtedy już gra na bdb poziomie.

Ale nie Wadii czy PD-30AE/C-7030 plus 2QUTE 😉

Dzięki za obszerne wyjaśnienie 😉

Wadia 830 jest niedostępna na dzisiaj. 
Krella znalazłem ale model 250 za 4000 w Katowicach, nie wiem czy warto ? 
Co do PD 50 to są dwa dostępne, oba w okolicach 2300 zł więc chyba rzeczywiście cena trochę wygórowana, bo nowe rzeczywiście koło 2 tys chodziły.

Nie wiem tylko czy 4000zł to nie za wysoki budżet jak na CD ? Czy nie lepiej kupić coś poziom wyższego od mojego CD 67 Se, przyznam, że trochę się na tą CD-S1000 napaliłem, bo wiem, że za rok dwa ją będę mógł odsprzedać bez większej straty i kupić co jeszcze lepszego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, g88 napisał:

Dzięki za obszerne wyjaśnienie 😉

Wadia 830 jest niedostępna na dzisiaj. 
 

Pisałem, jest na giełdzie hifi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, g88 napisał:


Krella znalazłem ale model 250 za 4000 w Katowicach, nie wiem czy warto ? 

Nie warto

8 minut temu, g88 napisał:


Co do PD 50 to są dwa dostępne, oba w okolicach 2300 zł więc chyba rzeczywiście cena trochę wygórowana, bo nowe rzeczywiście koło 2 tys chodziły.
 

To jest dobry odtwarzacz ale TY MASZ 4000 i za tyle da się lepiej

 

9 minut temu, g88 napisał:


Nie wiem tylko czy 4000zł to nie za wysoki budżet jak na CD ? Czy nie lepiej kupić coś poziom wyższego od mojego CD 67 Se, przyznam, że trochę się na tą CD-S1000 napaliłem, bo wiem, że za rok dwa ją będę mógł odsprzedać bez większej straty i kupić co jeszcze lepszego. 

Po co 2x kupować jak teraz możesz kupić coś konkretnego.

A jak Ci się Yamaha podoba to kup, ale może się okazać że nie będzie grała lepiej od tego co masz teraz.

 

Twój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wadia 1000 zł ponad budżet, Krell 280 niedostępny, był w komisie w Częstochowie. 

 

 

5 minut temu, muda44 napisał:

A jak Ci się Yamaha podoba to kup, ale może się okazać że nie będzie grała lepiej od tego co masz teraz.

W sensie, że mój CD 67 jest aż tak zajebisty ? 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, g88 napisał:

Wadia 1000 zł ponad budżet, Krell 280 niedostępny, był w komisie w Częstochowie. 

 

Dokładasz 1000 i masz hi endowy odtwarzacz CD, Twój wybór. 

 

37 minut temu, g88 napisał:

 

W sensie, że mój CD 67 jest aż tak zajebisty ? 😉 

Fabryczny nie ale poprawiał go ktoś kto się na tym zna wiec taka Yamaha czy Atoll może nie być lepszy albo minimalnie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, w takim razie wstrzymam się na razie z zakupem i spróbuje zapolować na powyższe modele 😉

1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

chyba sam wiesz jaki jest twoj cd.

i dlaczego szukasz zmian.

No wiem, powiem szczerze, że nie mam w nim na co narzekać. Za te pieniądze jest wręcz rewelacyjny 😉 
Zmieniłem niedawno kolumny, w planach mam też lepszy wzmacniacz i po prostu pomyślałem, żeby do tego wszystkiego dopasować źródło, które nie będzie wąskim gardłem całego systemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Marantz CD72SE to nie jest klasa odtwarzaczy jakie można kupić w okolicach 5000.

Te Sony to też nic ciekawego, z całym  szacunkiem dla Sony bo bardzo wysoko cenię odtwarzacze tej firmy ale za jakość wykonania, działanie i niezawodność. Tylko że dzisiaj ceny za nie nijak maja się do ich możliwości brzmienia.

może nie wyraziłem się precyzyjnie. Nie porównywałem ich w roli odtwarzacza, ale tylko transportu. I jako transport to chętnie dowiem się gra lepiej od tego Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, g88 napisał:

Dzięki za informację, w takim razie wstrzymam się na razie z zakupem i spróbuje zapolować na powyższe modele 😉

No wiem, powiem szczerze, że nie mam w nim na co narzekać. Za te pieniądze jest wręcz rewelacyjny 😉 
Zmieniłem niedawno kolumny, w planach mam też lepszy wzmacniacz i po prostu pomyślałem, żeby do tego wszystkiego dopasować źródło, które nie będzie wąskim gardłem całego systemu. 

tu masz swietny wzmacniacz,obecnie takie kosztuje 60-80tys zl,a moze i wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Arek80 napisał:

może nie wyraziłem się precyzyjnie. Nie porównywałem ich w roli odtwarzacza, ale tylko transportu. I jako transport to chętnie dowiem się gra lepiej od tego Sony.

Zależy czego oczekujesz. Jeżeli max informacji to PD-30AE Pioneera mając na uwadze że kabel zasilający ma tu znaczenie.

Albo jeszcze lepiej Onkyo C-7030 ale wywal ten kabel i wstaw Furutecha Inlet G i też dobra sieciówka.

 

Dziwię się co do Twojego opisu że CD72 " rani uszy " . Może kabel cyfrowy , DAC ?

One jako transporty są można napisać neutralne a SONY zamulacze.

Poprzez wycinanie informacji i zaokrąglaniu wszystkiego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 08:31, piotrek7 napisał:

Do słabej góry dodaj jeszcze gorszy bas. Poza tym OK

Od ponad 3 lat jestem zadowolonym użytkownikiem Atoll CD 100 SE i nigdy bym nie pomyślał, że ma "słabą górę" i "jeszcze gorszy bas". Słaba góra, to znaczy zbyt ostra, sucha czy co konkretnie? Nie zgodziłbym się też co do oceny basu. Wzmacniacz Atoll In 100 SE ma rozlazły bas, z tym się zgodzę, ale odtwarzacz z tej serii radzi sobie z oddaniem barwy i różnicowaniem basu bardzo dobrze. Moim zdaniem to świetny odtwarzacz i niezły transport, bo i w takiej roli go wykorzystuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Zależy czego oczekujesz. Jeżeli max informacji to PD-30AE Pioneera mając na uwadze że kabel zasilający ma tu znaczenie.

Albo jeszcze lepiej Onkyo C-7030 ale wywal ten kabel i wstaw Furutecha Inlet G i też dobra sieciówka.

 

Dziwię się co do Twojego opisu że CD72 " rani uszy " . Może kabel cyfrowy , DAC ?

One jako transporty są można napisać neutralne a SONY zamulacze.

Poprzez wycinanie informacji i zaokrąglaniu wszystkiego. 

Nie do końca zgadzam się z tą opinią o Sony w roli transportu. Porównywaliśmy go na tym samym DACu do SOTM ultra z dedykowanym zasilaniem i Roonem. Efekt był taki, że SOTMa szybko wyłączyliśmy. To było granie na każdym polu wyższej klasy i o żadnym wycinaniu informacji czy zamulaniu mowy nie było. A tak zaaplikowany SOTM to już bardzo wysoka półka transportów plikowych. Warto poczytać co Filip Kulpa pisze na temat tych Sony w roli transportów, a nie można mu zarzucić, że promuje 30letnie urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Arek80 napisał:

Nie do końca zgadzam się z tą opinią o Sony w roli transportu. Porównywaliśmy go na tym samym DACu do SOTM ultra z dedykowanym zasilaniem i Roonem. Efekt był taki, że SOTMa szybko wyłączyliśmy. To było granie na każdym polu wyższej klasy i o żadnym wycinaniu informacji czy zamulaniu mowy nie było. A tak zaaplikowany SOTM to już bardzo wysoka półka transportów plikowych. Warto poczytać co Filip Kulpa pisze na temat tych Sony w roli transportów, a nie można mu zarzucić, że promuje 30letnie urządzenia.

Jak wolisz.  

🙂

 

 

Jedyny dobry poziom z wykorzystaniem starych napędów Sony na wyjściu cyfrowym jaki znam to Accuphase DP-55. 

 

Sotm Ultra ma tylko wyjście USB jak dobrze pamiętam więc rozumiem że porównany był ten sam DAC ale przez różne wejścia cyfrowe co może mieć Widget span

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elhaz_77 napisał:

Moim zdaniem to świetny odtwarzacz i niezły transport

I masz prawo tak uważać. Tak samo jak ja mam prawo pozostawać przy swoim zdaniu, że jest słaby pod względem dźwięku. Sporo osób narzekało na wysoką awaryjność tych odtwarzaczy choć dotyczyło to tylko jakiejś części produkcji. Zdaje się wcześniejszych egzemplarzy. Tak więc ten czynnik warto tez wziąć pod uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, muda44 napisał:

Jak wolisz.  

🙂

 

 

Jedyny dobry poziom z wykorzystaniem starych napędów Sony na wyjściu cyfrowym jaki znam to Accuphase DP-55. 

 

Sotm Ultra ma tylko wyjście USB jak dobrze pamiętam więc rozumiem że porównany był ten sam DAC ale przez różne wejścia cyfrowe co może mieć Widget span

SOTM to faktycznie USB, ale łączony był poprzez konwerter usb/spidif Gustarda do tego samego wejścia Coaxial w Dacu. Nie bronię na siłę Sony, bo go nie mam, a mam SOTMa. Ale wiem co słyszałem i to opinia kilku tam obecnych osób. A co uważasz o Audiomece Mephisto w roli transportu? Ktoś sprzedaje teraz widzę. Piękna jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek7776 napisał:

Audiomeca  Mephisto II.

mialem.wybitny transport.żałuje.ze sprzedałem.

Jako CD też dawał radę czy to tylko transport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Arek80 napisał:

SOTM to faktycznie USB, ale łączony był poprzez konwerter usb/spidif Gustarda do tego samego wejścia Coaxial w Dacu. Nie bronię na siłę Sony, bo go nie mam, a mam SOTMa. Ale wiem co słyszałem i to opinia kilku tam obecnych osób. A co uważasz o Audiomece Mephisto w roli transportu? Ktoś sprzedaje teraz widzę. Piękna jest .

Czyli był konwerter który mógł to zepsuć. Co innego DAC z dobrze zrobionym USB a takim jest np Cambridge SM6 lub CXN po modzie. 

Nie miałem ale nie przekonuje mnie to co widzę w środku i jak szukałem to ceny były albo z kosmosu a stan przeważnie na granicy działania.

Miałem różne transporty czy odtwarzacze CD w tej roli a bawiłem się w to od 2000r. One nie potrafiły wyciągać z płyt tyle informacji co ten 30AE czy 7030.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Arek80 napisał:

Jako CD też dawał radę czy to tylko transport?

transport.mialem transport.

mam rewelacyjny przetwornik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek7776 napisał:

transport.mialem transport.

mam rewelacyjny przetwornik.

Co to za daczek?

2 godziny temu, muda44 napisał:

Czyli był konwerter który mógł to zepsuć. Co innego DAC z dobrze zrobionym USB a takim jest np Cambridge SM6 lub CXN po modzie. 

Nie miałem ale nie przekonuje mnie to co widzę w środku i jak szukałem to ceny były albo z kosmosu a stan przeważnie na granicy działania.

Miałem różne transporty czy odtwarzacze CD w tej roli a bawiłem się w to od 2000r. One nie potrafiły wyciągać z płyt tyle informacji co ten 30AE czy 7030.

Konwerter na pewno nie psuł, bo grało lepiej niż po USB, a dac to wysoki model Lampizatora był, Big7 chyba, więc nie podejrzewam, że usb jest tam źle zrozumiałem zrobione. No nic, osobiście nie słyszałem jeszcze lepszego CD transportu niż ten Sony, jestem na zakupie czegoś nowego i pomysłów innych brak. Może ta Audiomeca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotrek7 napisał:

I masz prawo tak uważać. Tak samo jak ja mam prawo pozostawać przy swoim zdaniu, że jest słaby pod względem dźwięku. Sporo osób narzekało na wysoką awaryjność tych odtwarzaczy choć dotyczyło to tylko jakiejś części produkcji. Zdaje się wcześniejszych egzemplarzy. Tak więc ten czynnik warto tez wziąć pod uwagę

Jaki odtwarzacz CD we wskazanym przez autora tematu pułapie cenowym jest, Twoim zdaniem, dobry pod względem dźwięku? 

Co do awaryjności to szczególnie odradzam Audiolab. Po 2,5 roku mój Audiolab 8000 CDE wyzionął ducha i autoryzowany serwis nie podjął się jego naprawy. Kolega ma Audiolab 8200 CD i nie czyta mu wielu płyt, zacina się.

Natomiast z moim cedekiem Atoll, odpukać, zero problemów, a używam go często, jako oldschoolowy posiadacz prawie 1000 CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2021 o 22:19, Arek80 napisał:

Jak tylko trafię w idealnym stanie Sony x7esd, najpewniej w Niemczech to kupuję.

Umarł w butach. Do tego od ćwierć wieku nie ma laserów. 

W dniu 2.11.2021 o 22:19, Arek80 napisał:

lasery nie są dostępne, ale też nie psują się

Mity, legendy i podania ludowe. Wszystko się psuje, nic nie jest wieczne. Te lasery są tylko długowieczne, a mają już po 35 lat. Tylko patrzeć jak padną. 

W dniu 2.11.2021 o 19:23, tomek7776 napisał:

tu masz ciekawa propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Linn Ikemi jako transport est tragiczny. 
Audionet jest OK.

W dniu 3.11.2021 o 07:27, g88 napisał:

Mam kupić w ciemno za 4 tys CD nieznanej mi firmy ?

Audionet to nie jest nieznana firma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.