Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bassfreak93 napisał:

To co proponujesz do MA Bronze 50 i żeby było wyjście na suba? w podobnej cenie.

Nie mam pojęcia jak to zagra...w końcu i tak będziesz odsłuchiwał i sam oceniał. A co z Edifier, nie chcesz aktywnych?

Będziesz tego słuchał razem z tym subem? Tak by było najlepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko razem, sb 1000 pro + monitory + wzmacniacz.

Inaczej to by sensu nie miało, bronze 100 są stanowczo za duże bo też o nich myślałem ale dopiero zobaczyłem parametry na papierze i gabaryt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bassfreak93 napisał:

Tak wszystko razem, sb 1000 pro + monitory + wzmacniacz.

Bardzo dobrze. Powinieneś też posłuchać innych monitorów na tym samym wzmacniacza i innego wzmacniacza no i użyj kilku nagrań znanych tobie i dobrej jakości. W jakiś sposób trzeba się upewnić, że to jest najlepsza konfiguracja, a jest to odsłuch w zbliżonych warunkach do domowych, chociaż pewnie na biurku ci tego nie ustawią. Ten sub ma przynajmniej dużo opcji konfiguracji, to plus, bo często suby nie chcą się zgrać z monitorami. Ciekawe czy ktoś to dobrze ustawi do odsłuchu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo opcji to nie ma, odsyłam do posta 34 gdzie foty wstawiałem.

Teraz, J.Jerry napisał:

no i użyj kilku nagrań znanych tobie i dobrej jakości.

A jakże inaczej, playlista będzie solidna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bassfreak93 napisał:

Za dużo opcji to nie ma, odsyłam do posta 34 gdzie foty wstawiałem.

Mam na myśli regulacje parametrów suba - przeczytaj instrukcje, to w sklepie będziesz mógł potestować różne ustawienia. Możliwe, że pełne ustawienia są przez aplikacje.

Jak by mieli wzmacniacze Yamaha warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, J.Jerry napisał:

Mam na myśli regulacje parametrów suba - przeczytaj instrukcje, to w sklepie będziesz mógł potestować różne ustawienia. Możliwe, że pełne ustawienia są przez aplikacje.

w serii PRO jest wszystko w apce, głośność, odcięcie, faza i nawet parametric EQ.

 

3:20

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem drugi kalkulator 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

W tym można myszą przesuwać głośniki i obserwować wykres oraz dodawać wyposażenie pokoju, tłumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l=4.30m b=2.70m h=2.55m - to ten twój pokój

Wstawiam

carpet 4 m2

curtains 2

sofa 3 seats

chairs 1

cabinets 2 m2

W tym momencie bez narożnych absorberów jest dobrze nie licząc niskiego zakresu, ale zielona linia ma być pomiędzy czarnymi

Dodaje absorbery narożne 350 mm - dwa i już jest prawie dobrze , ale lepiej będzie przy czterech...to oczywiście teoria, bo równie dobrze może być w porządku z samymi meblami + zasłony i trochę wełny na pustą ścianę.

Następnie można przejść do ustawiania kolumn...wykres dotyczy klikniętej kolumny, trzeba ustawić miejsce słuchacza, potem kolumny...pole zielone to lepsze miejsca.

Na dole jest jeszcze możliwość wybrania wysokości głowy.

Tak że mimo fajnego pomieszczenia nie można gdziekolwiek uzyskać najlepszego dźwięku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2021 o 20:54, perotin napisał:

Mody na tamtym obrazku pochodzą właśnie z mojego pomieszczenia (2,7 × 4,3 × 6,95 m). Kolumny stoją 2,1/2,3 m od przedniej ściany/okna i 1,15 m od bocznych, uszy 2,20 m od przetworników wysokotonowych. 

W tym pokoju carpet 10 curtains 5 sofa 3 edge abs. 500x500x1000 x 8 i jest dobrze

Licząc od przedniej ściany kolumny 1,45 ściana 1,30 bok słuchacz 3 ściana 2.15 bok. 0,95 wysokość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, J.Jerry napisał:

W tym pokoju carpet 10 curtains 5 sofa 3 edge abs. 500x500x1000 x 8 i jest dobrze

Licząc od przedniej ściany kolumny 1,45 ściana 1,30 bok słuchacz 3 ściana 2.15 bok. 0,95 wysokość.

Ustawienie już na pierwszy rzut oka mocno podejrzane (nie tylko przez strasznie małą szerokość, ale też ze względu na SBIR — akurat ja mam okno wyjątkowo duże i wyjątkowo nisko, poniżej niskotonowego, ale gdyby nie to, byłaby katastrofa — który potrafi wprowadzić o wiele większe problemy niż rezonanse pomieszczenia), a jeśli chodzi o tę absorbcję, to nawet półmetrowe gąbki nie pomogą w dolnym dole pasma. Samego pomysłu powieszenia ośmiu półmetrowej grubości gąbek w salonie nie skomentuję. (Jeśli już miałbym go zawalać, to prędzej rurowymi rezonatorami Helmoltza z przezroczystego pleksi albo wtopionymi w ścianę prostopadłościennymi i pułapkami membranowymi).

Proponuję zostawić kalkulatory i po prostu mierzyć. Jak pisałem, wykonałem dziesiątki pomiarów i najlepiej jest tak, jak jest teraz. Nie wiem, może nie zauważyłeś, że na tamtych wykresach podziałka jest co 0,5 dB?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jasne, walnijmy tam jeszcze 2 metry kwadratowe gąbki. Sorry, ale ta 5-centymetrowa w podobraziach to już i tak dużo. (Jeszcze planuję wymianę regału na książki na prześwitujący 2-metrowy, ale to już pewnie będzie koniec, następny etap to już budowa domu z pomieszczeniem zaprojektowanym pod kątem odsłuchu, tam będę mógł ukryć wszystko w podwójnych ścianach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, perotin napisał:

Ustawienie już na pierwszy rzut oka mocno podejrzane (nie tylko przez strasznie małą szerokość, ale też ze względu na SBIR — akurat ja mam okno wyjątkowo duże i wyjątkowo nisko, poniżej niskotonowego, ale gdyby nie to, byłaby katastrofa — który potrafi wprowadzić o wiele większe problemy niż rezonanse pomieszczenia), a jeśli chodzi o tę absorbcję, to nawet półmetrowe gąbki nie pomogą w dolnym dole pasma.

Tu ma racje ten co pomierzył te pomieszczenie, a nie program, który tylko przetwarza dane. Okno tam nie występuje i wiele innych rzeczy. Te narożne absorbery są dla uzyskania właściwego pogłosu...na tłumienie niskich prawie nie oddziałują. Kolumny masz na pewno lepiej ustawione niż wynika z kalkulatora...trochę dalej od okna jest dół na niskich. Ustawienie na środku to podobno sprawdzony sposób dla dużych kolumn i dużych pomieszczeń.

Godzinę temu, perotin napisał:

Jak pisałem, wykonałem dziesiątki pomiarów i najlepiej jest tak, jak jest teraz.

W porządku.

Godzinę temu, perotin napisał:

Jeszcze planuję wymianę regału na książki na prześwitujący 2-metrowy

A co powiesz na plecy z materiału tłumiącego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Kolumny masz na pewno lepiej ustawione niż wynika z kalkulatora...trochę dalej od okna jest dół na niskich.

Co masz na myśli? Lokalizacja „dołu na niskich” przesuwa się w zależności od odległości przetwornika niskotonowego od frontu zgodnie ze wzorem: prędkość dźwięku przez odległość od ściany w metrach przez cztery (co daje jedną czwartą długości fali). Gdy miałem podstawkowce z punktem odcięcia na 46 Hz, trzymałem je oddalone na 2,3 m od ściany (dół na 36 Hz), bo tak mi wyszło z pomiarów, podłogowe chciałem, a jakże, oddalić jeszcze bardziej, żeby zejść z dołkiem w okolice 30 Hz, ale się okazało, że są skutki uboczne, a korzyści żadnych, bo zawalone książkami, nisko schodzące okno ma pomijalnie mały wpływ na najniższy zakres, więc stanęły na 2,1 m od przedniej ściany. Bliżej znowu pojawiają się skutki uboczne (niewynikłe ze SBIR).

Cytat

Ustawienie na środku to podobno sprawdzony sposób dla dużych kolumn i dużych pomieszczeń.

Chodzi przede wszystkim o SBIR, czyli nakładanie się fali odbitej z bezpośrednią. Są dwa sposoby: albo dajesz kolumny na dwa coś tam, dzięki czemu przesuwasz dołek poniżej użytecznego pasma, albo przysuwasz je do ściany na 0,8 m i mniej, dzięki czemu przesuwasz dołek w górę, ale poza sekcję rytmiczną (i przy okazji w zakres, który łatwiej okiełznać bez strojonych rezonatorów). Tyle że drugi sposób zwiększa potrzebę adaptacji, a pierwszy — nie.

Cytat

A co powiesz na plecy z materiału tłumiącego?

To ten sam problem co dwa metry sześcienne gąbki (poprzednio się walnąłem i napisałem o kwadratowych): skoro regał ma prześwitywać — a regał, który ma oddzielać aneks kuchenny, powinien prześwitywać, i to nie tylko ze względu na światło — to nie mogę go szpecić gąbką. Zresztą po co, skoro będą książki, a do tego z tyłu zostanie jeszcze metr do lodówki i ponad półtora do ściany? Po to wybierałem mieszkanie pod kątem akustyki i robiłem pomiary, żeby maksymalnie ograniczyć potrzebę adaptacji. Oczywiście, można było poszukać czegoś z dodatkowym pokojem, ale tylko 20-metrowym „salonem” i w tym dodatkowym, 10–12-metrowym pokoju nawalić gąbek, strojonych rezonatorów i innych pułapek, dyfuzorów i tak dalej, ale podejrzewam, że efekt wcale nie byłby lepszy, poza tym co to za przyjemność siedzieć w czymś takim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Kolumny masz na pewno lepiej ustawione niż wynika z kalkulatora...

Zajrzałem do tego kalkulatora na hunecke.de i się okazuje, że mam ustawione w zasadzie tak, jak jest w kalkulatorze: kolumny na 2,1 m (kalkulator: 2 m), słuchacz 2,2 m od kolumn, czyli 4 m od ściany (kalkulator: tak samo). Jednak podejrzewam, że ten kalkulator wciąż nie uwzględnia SBIR, który u mnie prawie nie występuje, a który przy standardowym oknie (moje się zaczyna na 62 cm) zmusiłby mnie do odsunięcia kolumn na co najmniej 2,5 m (stety niestety, czasem się trafi jakieś organowe C1 albo coś w ten deseń).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, perotin napisał:

To ten sam problem co dwa metry sześcienne gąbki (poprzednio się walnąłem i napisałem o kwadratowych): skoro regał ma prześwitywać — a regał, który ma oddzielać aneks kuchenny, powinien prześwitywać, i to nie tylko ze względu na światło — to nie mogę go szpecić gąbką. Zresztą po co, skoro będą książki, a do tego z tyłu zostanie jeszcze metr do lodówki i ponad półtora do ściany?

Też bym nie chciał mieć gąbki po kątach i na środku. To jest raczej propozycja eksperymentu umieszczenia kawałka materiału tłumiącego za głową na potrzeby testów szerokość metr, wysokość z pół metra co tam masz pod ręką. Jak rozwiązanie będzie interesującą można część regału wypełnić gąbką czy innym materiałem i czymś zamaskować albo ustawiać jakiś parawan tylko do odsłuchu.

19 godzin temu, perotin napisał:

Zajrzałem do tego kalkulatora na hunecke.de i się okazuje, że mam ustawione w zasadzie tak, jak jest w kalkulatorze: kolumny na 2,1 m (kalkulator: 2 m), słuchacz 2,2 m od kolumn, czyli 4 m od ściany (kalkulator: tak samo). Jednak podejrzewam, że ten kalkulator wciąż nie uwzględnia SBIR, który u mnie prawie nie występuje

Chyba nigdy do końca nie jesteś z czegoś zadowolony...kiedy standardem jest brak doskonałych rzeczy, można ulepszać w nieskończoność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakaś alternatywa dla NAD C326BEE żeby było wyjście na suba? rozumiem że we wzmacniaczu stereo dedykowane wyjście na suba nie powoduje zablokowania funkcji sterowania subem? (odcięcie, faza itd) tak jak wyjście LFE w ampli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 01:06, xajas napisał:


Ktory wzmacniacz to potrafi?

NuPrime ida-8 ma dedykowane wyjście na suba z tego co pamiętam. F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Funnykris napisał:

NuPrime ida-8 ma dedykowane wyjście na suba z tego co pamiętam. F

Mu nie chodziło o wyjscie na suba tylko który wzmacniacz potrafi odcinać podłogowe/podstawkowe na danych HZ na dolnym paśmie.

 

Przykładowo podstawkowe grają od 45hz przy +/-3db

Odcięcie suba ustawiam na 50hz a odcięcie kolumn głównych na 45 albo właśnie 50hz. Ale to faktycznie musi być chyba jakiś dobry ampli stereo aby mógł sobie odcinać pasmo w kolumnach głównych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bassfreak93 napisał:

Mu nie chodziło o wyjscie na suba tylko który wzmacniacz potrafi odcinać podłogowe/podstawkowe na danych HZ na dolnym paśmie.

 

Przykładowo podstawkowe grają od 45hz przy +/-3db

Odcięcie suba ustawiam na 50hz a odcięcie kolumn głównych na 45 albo właśnie 50hz. Ale to faktycznie musi być chyba jakiś dobry ampli stereo aby mógł sobie odcinać pasmo w kolumnach głównych.

A po co chcesz zakładać filtr na kolumny jak one same w sobie mają swoje ograniczenie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem czy to potrzebne ale jakiś czas temu w salonie audio po prostu gościu wspomniał o takiej opcji w droższych wzmacniaczach.

 

I tak chyba odcięcie suba powinno się robić "na ucho"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trochę więcej kasy jest Denon PMA-600NE oraz Marantz PM6007 oby dwa mają wyjście na suba.

Jak to będzie grało z MA bronze 50? Ajjj ale bym już chciał posłuchać moich kawałków na nowym sprzęcie. Dobra średnica i góra też jest potrzebna mimo że jestem basolub np ten kawałek 1:30 i 4:30 ❤️ Oczywiście minimum co słucham to mp3 320 kbps ale zbieram coraz więcej flaców i wave.

 

 

 

 

 

Czy jeżeli suba podłączę pod wyjście na sub to będę mógł na subie nadal regulować jego parametry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A po co chcesz zakładać filtr na kolumny jak one same w sobie mają swoje ograniczenie? 

Bo moze taki niski bas jest lepszy z Subwoofera niz z wyzylowanych kolumn?

Czy jeżeli suba podłączę pod wyjście na sub to będę mógł na subie nadal regulować jego parametry?


Bedziesz mogl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Czy jeżeli suba podłączę pod wyjście na sub to będę mógł na subie nadal regulować jego parametry?

Możesz regulować parametry suba, bo regulacje są w subie.

We wzmacniaczu lub w innym urządzeniu powinieneś ustawić podział pasma między suba, a kolumny.

Na przykład takie coś z Xonara DX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Możesz regulować parametry suba, bo regulacje są w subie.

We wzmacniaczu lub w innym urządzeniu powinieneś ustawić podział pasma między suba, a kolumny.

Na przykład takie coś z Xonara DX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przecież wzmacniacz z kartą dźwiękową podłączasz przez RCA x2 na RCA 2x. To co masz na obrazku to jak masz kartę 5.1/7.1 i podłączasz takie głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bassfreak93 napisał:

To co masz na obrazku to jak masz kartę 5.1/7.1 i podłączasz takie głośniki.

Tu chodzi o coś innego. Pokazuje na tym przykładzie jaką funkcje powinien mieć wzmacniacz. Mogę sobie ustawić podział niskich między suba a głośniki.

22 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Osobiście nie wiem czy to potrzebne ale jakiś czas temu w salonie audio po prostu gościu wspomniał o takiej opcji w droższych wzmacniaczach.

W tym zestawie co masz i w tym nowym działa tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtorze sie, ktory wzmacniacz ma taka funkcje filtrowania sygnalu glownych glosnikow?
Ja bym tutaj „rozszerzyl horyzonty“ i zainteresowal sie ustrojstwem nastepujacym ustrojstwem i uzupenil je aktywnymi glosnikami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2021 o 17:11, xajas napisał:

Powtorze sie, ktory wzmacniacz ma taka funkcje filtrowania sygnalu glownych glosnikow?

Praktycznie żaden... Jednak najwyraźniej to musi być typowy wzmacniacz, sub musi być i ma to idealnie współpracować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem

NAD C326BEE

Kef Q100 , mam gąbki do nich żeby zatkać BR ale chyba nie ma potrzeby.

SVS SB 1000 pro + kabel do suba też svs za 175 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  2x 1,5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  8 sztuk , musiałem jechać do innego salonu żeby mi to zrobili bo sam bym spędził na to 10 lat xD

Suba nie odsłuchiwałem bo były zapakowane ale też w jednym i drugim salonie mówili że tego suba nie ma sensu słuchać bo w tej cenie the best. Kef i NAD słuchałem w salonie i przypadły mi do gustu tylko że te kefy w sklepie były chyba bardziej wygrzane bo grały trochę lepiej (fakt że salka odsłuchowa ale te same kable i ten sam wzmacniacz).

Tylko jedna dziwna rzecz że subwoofer reaguje na pokrętło bass we wzmacniaczu obojętnie czy podepnę w subie LFE czy ten biały obok. Dźwięk ten sam ale pod LFE nie działa mi regulacja z suba więc mam na białym obok.

Ten sprzęt trzeba dobrze wygrzać szczególnie to słychać po subie, ale wiem że to ważne bo nawet moje głośniki do kompa miały dużą różnicę z suba bo +150h grania.

Ogólnie nie mam jakiejś mega zajawki bo mam bardzo stresujące dni (mama leży w szpitalu po covid) i mój stan nie jest stanem optymalnym do odsłuchu.

Nie mogę rozkminić opcji room gain compensation w apce suba, gdy to włączę to duża ilość basu znika i czym wyżej hz tym więcej basu "znika". Suba odciąłem wstępnie na 90 hz.

 

258183735-289696919701068-47019651191709258747793-878850652813718-66848330935093

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować.

Odwrócona polaryzacja czy regulacja fazy też "zabiera" basu. Może źle się do tego zabieram?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Ten sprzęt trzeba dobrze wygrzać szczególnie to słychać po subie, ale wiem że to ważne bo nawet moje głośniki do kompa miały dużą różnicę z suba bo +150h grania.

Jeśli nie zostawiałeś grającego sprzętu, wychodząc, tylko go słuchałeś, to nie możesz tego ocenić, bo nawet jeśli jakaś zmiana jest, to i tak przyzwyczajenie do dźwięku jest sto razy silniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.