Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@długi89 Mam taki zestaw od FIIO (nie pamiętam modeli ale słuchawki coś koło 600 zł, kabel 200 zł i ten DAC chyba 800 zł) Jak na słuchawki to gra to zajebiście w uj łącznie z basem ale zrozum że dla mnie głośniki to głośniki, dźwięk z głośników a szczególnie bas jest dla mnie lepszy.

Dla mnie ultrasone pro 900 mają niezadowalający bas, coś jeszcze? 

Na siłę z czyjąś pomocą mogę ustawić sprzęt tak jak na tym obrazku dorobionym w paincie ale co jeśli dźwięk będzie na maksa do dupy? a ja to wiem że bas i tak będę słyszał tylko z prawej strony. Przestawienie tego z kumplem zajmie mi pół dnia jak nie więcej.

 

Jak ktoś jest z Trójmiasta to stawiam dobrą flachę za pomoc z tym u mnie w pokoju.

258815536-3046984042283912-8745251625524mistrz.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli sub nie wejdzie to się tym nie przejmuj. Możesz go wstawić obok łóżka nawet na środku pokoju.

Nie wiem dlaczego ty Ciągle usilnie chcesz mieć tego suba w nogach pod biurkiem!!! 
 

Ludzie ci tu dobrze radzą ale ty do tego podchodzisz olewająco! Podany miałeś przykład by suba postawić w miejscu gdzie siedzisz a ty miałeś maszerować na kolanach. Zrobiłeś to?? Założę się o flaszkę dobrej whisky że nie!!! 

Wszędzie widzisz problem! Tego nie tamtego tez nie itp . Ja bym to przestawienie ogarnął sam w godzinę…

Ja odpadam… 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Subem manewruję pod biurkiem w lewo i w prawo oraz wsuwam i wysuwam go do linii biurka. Aktualnie testuję sub od tylnej ściany 17 cm i stoi pomiędzy KEF-ami. Ja w miejscu odsłuchu jestem od suba (licząc od przetwornika) około 120 cm.

 

Obojętnie jak ustawię suba pod biurkiem to i tak najlepszy dla mnie bas jest tu gdzie strzałka . O dziwo w rogu pokoju obok biurka na lewo nie ma prawie wgl basu xD ten pokój to jedna wielka anomalia.

O to właśnie chodzi. Sprawdź też inny miejsca obok biurka, lewa strona, prawa i przed biurkiem. Na szczęście nie ma wielu możliwości ustawienia. Do suba powinieneś mieć bliżej niż do kolumn, co oznacza lewą stronę biurka albo te miejsce gdzie pokazuje czarna strzałka, a na koniec prawa strona biurka z przodu biurka obok Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążę subem pod biurkiem i w okolicy

-Po prawej stronie między biurkiem a łóżkiem prawie zero basu.

-W miejscu na obrazku przy szafie na pomarańczowo (strzałka) ZA DUŻO basu poniżej 40hz, tak zwany bloat chyba.

-Z lewej strony biurka gdzie się ono zaczyna przy oknie w miarę ale też coś nie gra.

Ogólnie obracam subem w każdym miejscu jak stoi ale dużej różnicy nie ma, może lekka zależy gdzie stoi. Ale kierunek gdzie promieniuje głośnik raczej nie robi.

Ogólnie w każdym ustawieniu za dużo basu gdzieś 38-33hz, to jest chyba mod pomieszczenia.

Jak puszczam sweap od 200 do 20 hz to leci sobie 40 hz a okolica 38-33 hz jest chyba z 3-4 razy głośniej niż 50-40hz.

 

Zauważyłem że KEF-y mają podbicie gdzieś w okolicy 120-130hz, pewnie przez akustykę. Na subie tego podbicia tak nie słychać albo bardzo lekko jak dam mu cut off na 140hz. (mam na 90 przy szukaniu miejsca)

 

dsfdsfds.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, przmor napisał:

Z tego co pamiętam masz korektor parametryczny w aplikacji do suba więc go wykorzystaj.

Jest ale on coś słabo działa albo jest zbugowany bo mogę zrobić "dołek" na -12db czyli maks a mało co ucina, mam VST do foobara 2000 tam jest dużo więcej opcji ale wiadomo chciał bym ostatecznie pozbyć się całkiem korekcji. W miarę ok jest tak jak stoi wszystko (odsłuch tam gdzie krzesło stoi, szafa otwarta tak aby KEF-y promieniowały do niej a nie w drzwi bo też jest różnica :

 

258750218-263854309134680-75792927185317259367057-301738511810042-59045374863093z258739019-251748143593750-56059081480521

Zaryzykował bym biurko pod krótszą ścianę przy drzwiach ale się boję xD bo serio roboty na cały dzień nie wiem jak te biurko zamienię z łóżkiem stelaż na materac waży 73kg jakoś to po panelach się przeciągnie we dwóch ale będę musiał szafkę obok dużej szafy dać pod okno a później podnieść biurko na skos i lekko te łóżko przesuwać.

Skończy się na tym że się namęczę, usiądę włączę i będzie płacz i zgrzytanie zębami. Jeśli w tym ustawieniu będzie kicha na maksa od początku to chyba żadna adaptacja na ściany nic nie da?

Ktoś się upierał wyżej że pomieszczenie nie jest złe, ciekawe jak by jakiś spec to rozegrał jak by dać mu czas i materiał.

 

Niech ktoś mi wytłumaczy kiedy będzie ten moment że powiem "sprzęt stoi ok teraz można robić adaptację akustyczną" ? To jest błędne koło bo adaptacji na dzień dobry nie zrobisz bo nie ma punktu odniesienia a bez adaptacji jak nie ustawisz sprzętu i tak będzie źle...

 

mistrz.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentowałem z tymi poduchami co leżą na łóżku, dałem je w ten róg nad łóżkiem gdzie goło i wesoło a później na biurko za monitory, albo ja jestem głuchy albo nie ma za bardzo różnicy albo ja powinienem słuchać a ktoś powinien te poduchy dać i potem zabrać, lub po prostu nie ten rodzaj materiału i nie działa. Najbardziej mnie interesuje to co napisałem wczoraj :

 

"Niech ktoś mi wytłumaczy kiedy będzie ten moment że powiem "sprzęt stoi ok teraz można robić adaptację akustyczną" ? To jest błędne koło bo adaptacji na dzień dobry nie zrobisz bo nie ma punktu odniesienia a bez adaptacji jak nie ustawisz sprzętu i tak będzie źle..."

i chciał bym poznać odpowiedź na to zanim wywalę pokój do góry nogami i dam biurko tak jak pisał @długi89 

To jest moje biurko 

malm-biurko-z-wysuwanym-panelem-bialy__0

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ostatni raz coś dodam.

Tak powinieneś ustawić:

416AA4CE-3F12-4941-8071-96A034F99BF4.thumb.jpeg.7feed827791b2099ccdab9b993247514.jpeg

Gdzie czerwone to głośniki a niebieskie ty. 
Teraz tak biurko ma 151 cm a ściana 270 cm, po odjęciu drzwi (90 cm) zostaje Ci 180 cm wtedy biurko nie jest dosuniete do samego narożnika tylko zostawiasz pustkę 30 cm i tam najlepiej by było gdybys wsadził jakiś basstrap od podłogi do sufitu. Na początek mogłyby to być owe poduchy. Suba daj sobie pod biurkiem tak jak chciałeś z tym że najlepiej by było gdybys się pozbył tej wysuwanej części i ustawił centralnie na środku suba! Jeżeli w takim ustawieniu nie bedzie basu to kup 10 m. Kabla i wywal suba na przeciwległą sciane pod okno i posłuchaj. Koszt kabla 20 zł a doświadczenie większe. Kolumny dałbym na takich uchwytach:

 https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-tv-art-ar-82-10-27-15kg-czarny-10185097632
 

byś mógł sobie rozsuwać je na czas odsłuchu dalszego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno, gdy już znajdziesz sobie miejsce do odsłuchu pobaw się w tedy z pierwszymi odbiciami. Metoda na lusterko. Jakiś dywan na podloge, dodaj/powieś jakieś obrazy na ramie ( będą działały jak membrana z pustka powietrzna ) jakieś kwiaty jako rozpraszacze typu paproć czy coś innego w ten deseń, może być nawet sztuczne to nadziała jako rozpraszacz fal , porządne grube zasłony na okna a nie cieniutka firaneczke. To tak na początek. Sam zobaczysz że wszystko z czasem zacznie się zmieniać jak sukcesywnie będziesz adaptował pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@długi89

Wstępnie zrobiłem tak jak w opcji ostatecznej czyli suba zostawiłem przy szafie pod oknem i udałem się na miejsce nowego odsłuchu gdzie będę siedział przy biurku (łóżko trochę niżej niż fotel ale różnicy nie słyszę w sumie)

 

Basu jak słychać na filmie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam nie brakuje (a głośność suba -10 w skali do -60db więc można dać jeszcze sporo do pieca), sprawdzałem na różnych kawałkach ale uwiera mocno podbicie tych około 38-33hz, a i tak już mam obcięte wszystko poniżej 39hz na -6db jak na obrazku widać. 

dsfdsfds.png

Ta adaptacja o której piszesz zlikwiduje częściowo te podbicie 38-33hz? mówię jak puszczam sweap 200 do 20hz to te 38-33hz jest tak głośne że tragedia to brzmi jak jakieś bombardowanie xD , czy to jest właśnie ten słynny mod pomieszczenia u mnie na tych widełkach hz co podaję ?

 

Staram się uniknąć tego ustawienia bo raz że brakuje mi kontaktów w pokoju a dwa musiał bym kupić drugi kabel do suba i to dłuższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawie kwadratową ścianę, więc „anomalie” nie dziwią, a do tego małą powierzchnię i najniższy mod na 40 Hz. Cokolwiek będziesz robił, niskiego basu albo nie będzie, albo będzie niskiej jakości, chyba że poświęcisz sporo kasy i kubatury na adaptację.

Chcesz mieć możliwie estradowy bas, nie ryzykując przy tym sprawy sądowej albo gówna na wycieraczce, to budujesz dom z co najmniej jednym pomieszczeniem o odpowiednich parametrach. Albo kupujesz odpowiednie słuchawki i ewentualnie dodajesz, co trzeba, cyfrową korekcją. Próbowałeś zmieniać krzywą w tych swoich ultrasone? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perotin

 

Jutro przyjdzie do mnie kumpel to ustawimy wszystko tak jak @długi89 radzi i suba dam najpierw na lewo w róg przy biurku, potem przy drzwiach na prawo potem manewrowanie pod biurkiem.

 

Ultrasone miałem dawno temu, teraz mam zestaw FIIO który pokazywałem wyżej i jestem zadowolony. Ale ogólnie wolę dźwięk i bas z głośników, dla mnie jakoś lepiej to brzmi. 

Jaka adaptacja ogólnie wchodzi w grę? Bastrapy? Jakieś panele na ściany gołe? Zasłona zamiast firany? 

Rozumiem że bas nie lubi gładkich i twardych powieszchni? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Jaka adaptacja ogólnie wchodzi w grę? Bastrapy? Jakieś panele na ściany gołe? Zasłona zamiast firany?

Duża i raczej strojona.

Rozumiem że bas nie lubi gładkich i twardych powieszchni?

Rezonanse (czyli twarde ściany) same w sobie są dobre o tyle, że pozwalają osiągnąć wysokie poziomy dźwięku z użyciem normalnego sprzętu i w normalnej odległości od przetworników. Tyle że muszą być odpowiednio liczne i zagęszczone (proporcje, rozmiar). W dobrze zaprojektowanej sali muzyka zabrzmi lepiej niż na świeżym powietrzu z muszli koncertowej (swoją drogą, nieprzypadkowo te muszle się buduje — bez odbić zabrakłoby mocy).

Jest jeszcze inna opcja: odsłuch w samochodzie na parkingu. Ale sąsiedzi też będą mieli prze**ane, ja na przykład źle znoszę te wibracje i nawet kupiłem sobie słuchawki z aktywnym tłumieniem dźwięków otoczenia ze względu na sąsiada, który codziennie manewruje swoją tuningowaną insignią (albo ją rozgrzewa), generując ultradźwięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, perotin napisał:

Generując ultradźwięki.

Oczywiście miało być: infradźwięki.

Jeszcze coś mi przyszło do głowy, a nie widzę w wątku wzmianki o tym. Myślałeś o użyciu dwóch par subwooferów, jak Xajas, żeby zlikwidować problem na samym dole (chociaż domyślam się, że nie znajdziesz na nie miejsca) albo virtual bass array (o czym też Xajas niedawno pisał na forum)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, perotin said:

Oczywiście miało być: infradźwięki.

Jeszcze coś mi przyszło do głowy, a nie widzę w wątku wzmianki o tym. Myślałeś o użyciu dwóch par subwooferów, jak Xajas, żeby zlikwidować problem na samym dole (chociaż domyślam się, że nie znajdziesz na nie miejsca) albo virtual bass array (o czym też Xajas niedawno pisał na forum)?

hmm...to na serio było? człowiek z jednym subem ma problem a dwie pary sub'ów mają go rozwiązać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po wojowaniu z meblami z kumplem ustawiłem to tak jak zalecał @długi89

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kefy są ustawione 70 cm od ściany i drzwi i 13 cm od tylniej ściany, Sub jak widać stoi na razie po lewej w rogu niestety bas nie jest zadowalający.

Obawiam się że tak jak wczoraj przypuszczałem Sub wyląduje pod oknem na drugim końcu pokoju między łóżkiem a szafą, w tamtym miejscu bas na całym paśmie jest mięsisty, pełny (słyszę go do okoła) , nie buczy. Ale ciągle na drugim końcu pokoju jest to masakryczne podbicie w okolicy 38 do 34/33 hz.

 

Zakładając że Sub zostanie pod oknem a ja na drugim końcu pokoju to co muszę dokładnie zrobić aby wyeliminować to podbicie okolicy 38 do 34/33 Hz?

Druga sprawa jak powinny stać Kefy aby bas z nich był optymalny i dźwięk ogólnie? W ustawieniu wystarczy równa odległość od rogów pokoju i aby miały z moją głową trójkąt równoboczny ? Kefami mogę tylko operować na biurku bo nie mogę wyjść z miejsca gdzie po przestawieniu suba będzie w miarę dobry dźwięk. 

 Znajomy znajomego korzystał z gościa od pomiarów który ma własny mikrofon itd. Może się z nim zgadam i wtedy będziemy walczyć? Milionów nie bierze podobno. 

 

Aby postawić suba pod oknem muszę kupić kabel 6 albo 7 metrowy, nie rozwali mi to dźwięku na subie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Airmike napisał:

hmm...to na serio było? człowiek z jednym subem ma problem a dwie pary sub'ów mają go rozwiązać?

Chodzi o takie skonfigurowanie subów za pomocą cyfrowych filtrów, żeby tylna para niwelowała odbicia z pierwszych. No i jeszcze jest ta virtual bass array, w której główny przetwornik z opóźnieniem sam dodaje do sygnału, co trzeba.

32 minuty temu, bassfreak93 napisał:

Aby postawić suba pod oknem muszę kupić kabel 6 albo 7 metrowy, nie rozwali mi to dźwięku na subie? 

Nic się nie stanie, w każdym razie nie poniżej 100 000 Hz albo coś w ten deseń, 6–7 metrów to jest nic. Jeśli chcesz mieć pewność, to po prostu kup raczej grubszy niż cieńszy (i dobrze izolowany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co za masakra!

https://ibb.co/nLdC87v

Sub wciśnięty w sam kąt, głośniki ustawione tak że aż się proszą o pomstę do nieba! Żarty se robisz? Czy jak? Kup te uchwyty, zamocuj i ustaw kolumny! No i tego suba wypier… z tego narożnika🤦🤦🤦 masakra… ta dostawka musi być przy tym biurku? Wywal ja jak jest mobilna! nawet jak byś miał odkręcić 10 szt śrub wstaw tam suba na środku pod tym biurkiem. Inaczej nawet akustyk czy kalibrator nie pomoże. 
 

Ja nie rozumiem koleś chce mieć bass i dobrze grający sprzęt a podchodzi olewająco do wszystkiego!!! Ledwo co dał się namówić na przestawienie biurka.

Trzeba było zrobić out tak jak pisałem wcześniej😞😞😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, perotin said:

Chodzi o takie skonfigurowanie subów za pomocą cyfrowych filtrów, żeby tylna para niwelowała odbicia z pierwszych. No i jeszcze jest ta virtual bass array, w której główny przetwornik z opóźnieniem sam dodaje do sygnału, co trzeba.

 

to jest działanie na zasadzie: stwórzmy sobie problem a potem spróbujmy go rozwiązać. Pozostaje w sferze czysto teoretycznej dla autora bo on jeszcze nie uporał się z podstawami. I nie w pomieszczeniu 11m jakie ma bo on się w nim ledwo "obrócić" może i na postawienie jednego suba ma zaledwie kilka pozycji, jak się sam przekonał żadna nie jest dobra. Bo nie mogła być. i żadne tu dodatkowe suby nie pomogą. Jak ma taki mod jak napisał  (że dwukrotnie czy trzykrotnie  głośniejszy) pomieszczenia na 33-37Hz to niech dobierze przednie boxy które mają spadek -12dB na modzie i ominie cały ten mod tnąc suba poniżej modu na 32Hz (co wcale nie oznacza jeszcze sukcesu, bo napisał że niezbyt dużo się dzieje poniżej 30Hz w pokoju  - załóżmy że podkręci vol sub'a a wtedy przetestuje cierpliwość sąsiadów, bo w pokoju nadal może się niewiele dziać pod 30hz.

ad długi gruby kabel

A po co?, przecież to aktywny sub, stanowi znikome obciążenie dla wzmacniacza napędzającego fronty (rozumiem że autor wchodzi Hi-Level na suba), nawet jak będzie cienizna dluga na 7m to i tak nie ma  znaczenia, nawet ekranowanie przewodu nie musi być jakieś zajebiste, ważne żeby RF nie zbierał i nie robić pętli na nim, ważniejsze żeby trwały był jak ma zamiar żyć z takim sznurkiem ciagnietym przez caly pokój. Przewód do suba to powinien być z konkretnymi parametrami dobrany (niska pojemność) A w ogóle to nie ma to żadnego sensu w tym przypadku, to oddalanie się subem...bo to jest 11m2!!! równie dobrze może spróbować wsadzić tego suba do szafy, a nuż osiągnie przypadkiem" sukces?

Angole mają na to powiedzenie: first things first.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Airmike napisał:

[...]

Co do kabli, to jak pisałem, nic się nie stanie, a grubość tylko dla spokoju ducha (jeśli ktoś tego potrzebuje — ja mam w tej chwili raczej cienką 5-metrową taniochę z Allegro, chociaż po przemeblowaniu zamierzam ją zmienić na coś grubszego, co i tak mam, wyłącznie dla lepszej izolacji).

A jeśli chodzi o rozwiązania z subami albo jednym i VBA, to przy tych wymaganiach co innego pozostaje? Albo przeprowadzka, albo pół pokoju na adaptację. Albo słuchawki, ale tych kolega nie chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez perotin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz dobry kabelek hi-level do suba zrób sobie np. z przewodu Sommer Cable Mistral, zrobiłem kiedyś taki do 2.1 i był lepszy od oryginalnego przewodu Rel-a za 250zł.

Przy wymaganiach i możliwosciach autora wątku, pozostaje jakiś rodzaj szczęscia że uda się trafić z pozycją (fizyczną) suba żeby jak najmniej przeszkadzał (w paśmie) ale nadal myślę, że powinien oddać suba jak najszybciej jeśli ma taką możliwość i ogarnąć sobie poprawne stereo z kolumnami które ładnie się spasują z modem (modami) pomieszczenia, przecież odejmowanie sobie powierzchni życowej z 11m2  na adaptację PRO jest dysfunkcjonalne (życiowo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem suba pod oknem między szafą a łóżkiem i powiem wam że ręce mi opadły. Coś się zmieniło w pokoju po przemeblowaniu. 

Gdy wcześniej łóżko stało w miejscu biurka bas był dużo lepszy w docelowym miejscu odsłuchu czyli tu gdzie siedzę teraz. Mimo że Sub stoi dokładnie w tym samym miejscu. Ten bas gdzieś ucieka albo się dziwacznie odbija. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to i tak nalezy Ci się szacunek za jedno: nie mówisz że jest super gdy rzeczywiście jest do bani. Pod Stalingradem poległo wielu ludzi jeśli wiesz co mam na myśli, tak już jest że pewne działania w określonych okolicznościach przyrody po prostu z góry nie mają wielkich szans powodzenia. Rozważ opcję którą sugerowałem we wpisie wyżej, naprawdę z dwóch poprawnie dopasowanych i ustawionych boxów stereo można mieć mega radochę, nawet jak się lubi trochę więcej basu, kwestia dobrania odpowiednich paczek i wzmacniacza i będzie "mruczeć" jak trzeba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Airmike

Przerabiałem już duże monitory kiedyś i nie zdało to egzaminu. Wróciłem do starego ustawienia mebli i będę wysuwał suba pod okno przy biurku na czas słuchania. Może w między czasie coś lepszego wymyślę.

Ciekawostka gdy było ustawione biurko na krótszej ścianie, jak na filmach widać i słychać sub ustawiony przy drzwiach daje spoko bas na drugim końcu pokoju gdy siedzi się na wprost, jednak na takim ustawieniu zamiana suba ze słuchaczem nie daje już takiego efektu. Nie szło ustawić tego dobrze gdy biurko było na krótszej ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niebieskie na łóżku to miało być docelowe miejsce odsłuchu po przestawieniu biurka i grało spoko (siedząc na łóżku prawie ta sama wysokość co krzesło)
vcbcv.png

Czerwone pole nie było nigdzie zadowalającego basu

 

dsfdsgdgdfgdfgfdgdfgdfg.jpg

Moja dedukcja jest taka że w obszarze przy oknie dzieją się jakieś akustyczne cuda przy przestawianiu mebli czy suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystartujesz REW, to mozesz zobaczyc i zrozumiec te zaleznosci.

Dopoki siedzisz blisko srodka pokoju, pozycja suba ma male znaczenie na najnizszy bas, ale masz dziure przy 100Hz, a to jest ta czestotliwosc, ktora daje „Punch“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) TT2.thumb.jpg.3c8879308f1168398b131007b5339960.jpgTT3.thumb.jpg.53198049863ac8528e16c739f2a4c318.jpg

Jak sie cofniesz do tylu i postawisz sub po lewej, osiagniesz najbardziej zrownowazone pasmo, a peak przy 140Hz mozesz zbic za pomoca EQ

TT4.thumb.jpg.c2843d3dc72b7517879fb66eb7db382e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez mikrofonu nie ma co kombinować, jak będę miał kasę to ogarnę namiar na gościa od akustyki od kumpla i będziemy działać. 

 

On ma swój sprzęt i pewnie REW też używa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sprzet jaki potrzebujesz to UMIK-1 za 100€

REW jest zadarmo.

Wszystko inne to jest bezcelowe „miotanie“
Skup sie na wysiegnikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.