Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Nie działa to tak super jak na tym filmie, robię dokładnie jak on a przy korekcji eq zamiast obniżyć tą górkę między 30 a 40 hz to REW ją jeszcze bardziej podnosi.

Tu macie mój nagrany sweap do pobrania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie moge otworzyc linka.

Wklej zrzut ekranu z pomiarem i pokaz zakres 20-20.000Hz i poziom 0-100dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, xajas napisał:

Nie moge otworzyc linka.

Wklej zrzut ekranu z pomiarem i pokaz zakres 20-20.000Hz i poziom 0-100dB

Ale to leciał sweap 20-180 hz z generatora no ale wstawiam. Spróbuj stąd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , aaa no i test przy otwartej szafie był.

jhgjghjghghjghj.png

Jeszcze chciałem zapytać o słyszalność basu u sąsiadów a szczególnie u sąsiada obok, ja mieszkam pod 8 a on pod 9. Czy to jest zasada że u niego jest większa masakra niż u mnie w pokoju/mieszkaniu? Blok oczywiście stare budownictwo z żelbetu.

Ale klatka nie ma chyba kolorowo biorąc pod uwagę że mieszkam na środku 😄

xd.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuje tych twoich zrzutow/pomiarow.

Nie wiadomo jak byl robiony pomiar (lewy kanal, prawy kanal, suma…)

Gdzie stal mikrofon

Dlaczego pomiar pokazuje jakis importowany WAV

Dlaczego nie zaladowales plika kalibracyjnego dla mikrofonu

Dlaczeg jakis Sweep z z jakiegos generators a nie sweep z REW

Dlaczego sweep tylko do 180Hz

To czysty chaos.

Obejrzyj jeszcze raz Tutorial na youtube.

Zrob sensowny pomiar (lewy, prawy, suma)

Pokaz caly zakres pasma z sensownymi zakresami na osiach, by mozna porownac relacje basu do reszty pasma, pokaz oba kanaly…

Tu tylko przyklad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) REWW1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas

 

Bo chciałem zobaczyć jak to wyjdzie gdy nagram telefonem sweap w miejscu odsłuchu i ten plik wrzucę w REW.

Na razie nie mam kasy na tego mica za 400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, xajas napisał:

Rozumiem. Umiesz lutowac?

Nie za bardzo, przy okazji będąc dziś u babci zmierzyłem pokój który "kiedyś" będzie mój (żeby nie było nie jestem tyranem, niech babcia żyje i 100 lat)

 

3.1m szerokości na 6m długości na 2.5m wysokość, ahhh jak ja bym chciał takie pomieszczenie. Tam bym pewnie postawił wszystko "jak leci" i grało by zajebiście. 6m długości już czuję ten bas co gniecie beret 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Nie za bardzo, przy okazji będąc dziś u babci zmierzyłem pokój który "kiedyś" będzie mój (żeby nie było nie jestem tyranem, niech babcia żyje i 100 lat)

 

3.1m szerokości na 6m długości na 2.5m wysokość, ahhh jak ja bym chciał takie pomieszczenie. Tam bym pewnie postawił wszystko "jak leci" i grało by zajebiście. 6m długości już czuję ten bas co gniecie beret 😄

Ja bym się za bardzo nie ekscytował, długość w oderwaniu od szerokości nic nie znaczy, a tu proporcje są zdecydowanie niekorzystne. A „jak leci” to nie można ustawić nawet w optymalnym pomieszczeniu, bo nawet w takim względnie mała zmiana może skutkować katastrofą. Nastawiaj się raczej na sprzedaż i poszukiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, czysto teoretycznie gdyby mama zamieniła się ze mną pokojem lecz to bardzo wątpliwa sprawa.

Celowo bez mebli tylko rysunek poglądowy, pomiary robione na oko ale raczej się zgadza.

Jak widzicie ustawienie 2.1 w tym pokoju? jak jego proporcje? 

 

dasdasdasdas.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie sprzętu jesteś spłukany ale jedyne wyjście to zafundować mamie wyjazd na tydzień i sprawdzić. Można też tymczasowo powiedzmy na weekend zamienić się z mamą pokojami. Innej metody nie ma jak tylko przeniesc sprzęt do drugiego pokoju i parą uszu testować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przmor napisał:

Po zakupie sprzętu jesteś spłukany ale jedyne wyjście to zafundować mamie wyjazd na tydzień i sprawdzić. Można też tymczasowo powiedzmy na weekend zamienić się z mamą pokojami. Innej metody nie ma jak tylko przeniesc sprzęt do drugiego pokoju i parą uszu testować.

Można powiedzieć że mama ma "wolne" bo leży w szpitalu po covid ale już czuje się lepiej, mimo wszystko przenoszenie wszystkiego obecnie mija się z celem bo ten pokój jest zagracony na maksa a dwa że nie mam jak puścić muzyki tam kompa z monitorem nie przeniosę nie ma bata a mój tel nie ma jacka żeby podpiąć do NAD-a na AUX jack x 2 RCA

Ale co mówi teoria o tym pokoju? jak jego wymiary, proporcje itd?

Trochę za duże to wszystko ale rysuję poglądowo a nie w skali, wk***iają mnie już te "pokoje" w blokach z wielkiej płyty, to są więzienia a nie pomieszczenia do życia :

 

dasdasdasdas.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Jak widzicie ustawienie 2.1 w tym pokoju? jak jego proporcje? 

Na pewno wyraźnie lepiej, ale przy takich wymaganiach ja bym już myślał o kredycie za kilka lat.

Trochę za duże to wszystko ale rysuję poglądowo a nie w skali, wk***iają mnie już te "pokoje" w blokach z wielkiej płyty, to są więzienia a nie pomieszczenia do życia

Nowe budownictwo zmierza w tym samym kierunku. Nie dość, że od dawna więcej kwadratów, to jeszcze metraże w przeliczeniu na liczbę pomieszczeń lecą na łeb, na szyję. W moim bloku sprzed 6–7 lat (numer B) nie ma ani jednej kawalerki, dwupokojowe zbliżają się do 50 metrów, a czteropokojowe sięgają 100, podczas gdy we właśnie budowanym przez tego samego dewelopera obok (numer A) nie brakuje kawalerek, a największe to trzypokojowe o metrażu poniżej... 50 metrów, czyli jak w wielkiej płycie z lat 60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupić te nóżki do suba? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli ma to choć troszkę pomóc mi albo sąsiadom to jestem za 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Jeśli ma to choć troszkę pomóc mi albo sąsiadom to jestem za 😜

Mikroskopijne troszke

jestem przeciw

Wsadz kase w sensowniejsze ustrojstwa

 

Patrz: "...Na razie nie mam kasy na tego mica za 400 zł..."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

Mam taką polewkę z tego tematu i właściciela że szkoda gadać😆😂🤪

To lej dalej, forum jest od tego żeby zadawać pytania. Pytałem czy takie nóżki pomogą ogólnie a nie tylko na dźwięk.

 

Jak bym spał na hajsie wziął bym kogoś kto zajmuje się tym zawodowo, wywalił wszystkie meble z pokoju i powiedział bym "działaj pan jak należy aby wyciągnąć z tego pomieszczenia ile się da" .

Pomiary, ustroje, ustawienia głośników itd. a na sam koniec wrzuciło by się meble które zapewne by zjebały efekt 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 22:00, bassfreak93 napisał:

Jeśli ma to choć troszkę pomóc mi albo sąsiadom to jestem za 😜

Ten wymóg zostanie spełniony. Sub w tej chwili gra w podłogę ponieważ głośnik jest bardzo blisko podłogi...nie, nie musi celować w podłogę, bo to głośnik niskich Hz. Tak że ten problem nie zostanie rozwiązany, ale jeśli drży podłoga, bo przenoszą się drgania obudowy suba to pomoże. Sprawdź to unosząc całego suba ciut nad podłogę, czy mniej drga podłoga?

Na pierwszy problem pomoże dopiero wytłumienie podłogi...i od razu na drugi problem - to będzie drogo kosztowało, więc lepiej popytaj w paru firmach co, za ile robią.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w między czasie myśląc jak mogę polepszyć dźwięk w pokoju czas na wyczekiwany wyjazd do Gliwic w sobotę, prace idą pełną parą aby mogło nas konkretnie przycisnąć ciśnienie 😄 tam to "tłuszczu" na basie nie zabraknie.

261738246_1561129460900339_8524505158330

Będzie ogień i iskry z butów 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, bassfreak93 napisał:

Jak bym spał na hajsie wziął bym kogoś kto zajmuje się tym zawodowo, wywalił wszystkie meble z pokoju i powiedział bym "działaj pan jak należy aby wyciągnąć z tego pomieszczenia ile się da" .

Pomiary, ustroje, ustawienia głośników itd. a na sam koniec wrzuciło by się meble które zapewne by zjebały efekt 😆

Meble mogłyby się już nie zmieścić.

Proponuję spożytkować czas i energię na naukę języków czy czegokolwiek, co pozwoli szybciej wziąć kredyt na budowę domu, a przynajmniej na mieszkanie z sensownym salonem, bo jeśli chcesz mieć dużo dobrej jakości niskiego basu bez jakiejś zaawansowanej adaptacji, to nie ma cudów: pierwszy rezonans ma być nisko, a następne możliwie blisko. Czyli ma być długo i zarazem szeroko, a przy tym jak najdalej od kwadratów i wielokrotności (np. 6,5 × 5,2 × 3,5 — coś takiego można ustrzelić w przedwojennych kamienicach, czyli względnie tanio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perotin Zapomnijmy o kredycie w moim przypadku

Dziś powinny przyjść te gąbki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  aby odizolować KEF-y od biura i je dać wyżej by były bliżej ucha. Coraz bardziej podoba mi się ich brzmienie, mają mega zajebistą scenę i "przestrzeń", chyba dobrze wybrałem do muzyki elektronicznej.

Jedyne co będzie większe do dyspozycji ten ten pokój u babci co ma 6mx3.1x2.5m albo podmiana pokoju z mamą który ma 4.8m x 3.1m x2.5m , oba sufity można obniżyć w razie co (bo kiedyś będą i tak podwieszane).

W kalkulatorze modów pokój mojej mamy wygląda całkiem nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, przmor napisał:

Jest dobrze. Zaczynasz w muzyce dostrzegac coś więcej niż tylko bas. W dobrym kierunku idziesz.

Wiesz nigdy nie było raczej tak że reszta pasma nie miała wgl znaczenia, przecież taki paul kalkbrenner czy boris brejcha też ma trochę środka i wysokich no a muzyka trance to potrafi mieć bogate zaplecze pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprezentuję sobie dopiero na święta ten umik 1 ale jest dużo opinii że mikrofon i wykres w REW a co innego ucho, nie wiem czy to jest warte zachodu.

 

Na waszych doświadczeniach warto? i czy podlikuje ktoś dłuższy stojak do niego? bo ten fabryczny to tylko taki trójnóg mały.

Kombinuje i kombinuje suba ustawiłem na odcięcie 65hz przy 12db i innych ustawień poza głośnością nie ruszam, KEF-y jakoś w miarę symetrycznie stoją na biurku no fakt że jeden stoi bliżej okna i rogu pokoju a drugi praktycznie na środku długiej ściany ale jest minimalna różnica w basie i głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie zdążyłem edytować, denerwuje mnie to że przy takim "w miarę" ustawieniu i tak słyszę suba bardziej lewym uchem (muszę się z "godziny 12" krzesłem obrócić na "godzinę 10" aby słyszeć to symetrycznie, dziś przestawiłem nawet biurko pod okno ale nie było tam efektu dobrego. Gdy sub stał pod biurkiem tak jak stoi teraz na filmie (w tym samym miejscu) basu było mało, biurko też odsuwałem od okna trochę i bez szału. (przy otwartej szafie jak zawsze, przy zamkniętej nieciekawie)

Mikrofon zdecydowanie inaczej łapie ten bas niż słuch bo gdy słucham tego co nagrałem na słuchawkach brzmi to całkiem nieźle. Bas normalnie nie jest taki "długi" i "gęsty" jak na filmie.

Tak samo jak puszczę z generatora to mikrofon łapie częstotliwości które albo ledwo słyszę albo słabo z suba. O co z tym chodzi nie czaję.

 

Cały bas i tak się zbiera przy otwartej szafie taki "najtłustrzy" (jak bym się krzesłem do lewej pod okno dosunął)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może sprezentuję sobie dopiero na święta ten umik 1 ale jest dużo opinii że mikrofon i wykres w REW a co innego ucho
.

I to prawda, bo ucho nigdy nie jest w stanie ocenic tak precyzyjnie „co jest grane“, jak mikrofon. Tylko ci, ktorzy maja o tym zero pojecia ciagle probuja dyskredytowac znaczenie pomiarow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Kombinuje i kombinuje suba ustawiłem na odcięcie 65hz przy 12db

Ma to coś wspólnego z pasmem KEF? Chyba sporo niżej schodzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, J.Jerry napisał:

Ma to coś wspólnego z pasmem KEF? Chyba sporo niżej schodzą?

Schodzą ale "mało" tego basu jest, na ucho przy 65hz jak sub cięty jest ok. Jak leciałem na samych kefach generatorem to tak do 50 hz jest w miarę ok.

Przy takiej odległości słychać chyba ich "maksymalny" bas, jeździłem tymi kefami w tył i w przód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bassfreak93 napisał:

Schodzą ale "mało" tego basu jest, na ucho przy 65hz jak sub cięty jest ok. Jak leciałem na samych kefach generatorem to tak do 50 hz jest w miarę ok.

Jak kolumny i sub odtwarzają te same pasmo, to ich nie zestroisz.

Jeszcze warto spróbować zatkać czymś otwory bass reflex w kolumnach, sprawdzić pasmo i znów suba wyregulować. Może wtedy KEF się skończą sporo wcześniej i będziesz mógł pograć już poprawnie samym subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J.Jerry

 

Są w zestawie do kef gąbki, jutro zatkam i sprawdzę na generatorze. 

Czyli rozumiem liczy się pasmo kef gdy mają zatkany br? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.