Skocz do zawartości
IGNORED

Moje obawy i wasze porady czyli zestaw 2.1 do pokoju w bloku, jak uzyskać dobry bas i jak najmniej problemów z nim?


bassfreak93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, perotin napisał:

Jeśli nie zostawiałeś grającego sprzętu, wychodząc, tylko go słuchałeś, to nie możesz tego ocenić, bo nawet jeśli jakaś zmiana jest, to i tak przyzwyczajenie do dźwięku jest sto razy silniejsze.

Boję się zostawić tak sprzęt jak gdzieś wychodzę nawet na chwilę xD że będzie jakieś przepięcie czy coś i się podgłośni.

4 godziny temu, xajas napisał:

to uszy sie „wygrzaly“ (czyli przyzwyczaily), a nie sprzet.

Nie do końca, sub przestał trochę "buczeć" i ten bas zrobił się taki bardziej sprężysty, satelity też trochę na plus zaczęły grać.

 

Ale jak będę w domu to sprzęt będzie grał cały czas na mniejszej głośności, tylko czy przy wygrzewaniu suba odcinać na tych 90 hz czy ma się wygrzewać na całości bez odcięcia?

 

Wyłączać suba i wzmacniacz "pstryczkami" zasilania na noc? co prawda ma listwę ale jest do niej podłączony mały przedłużacz i przez to często nie mogę po prostu wyłączyć całej listwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mam trochę problem z kalibracją tego suba, kombinuję na wszystkie możliwe sposoby w apce svs i ciężko uzyskać "dobry" efekt. Jedyne czego nie ruszam to low pass na 90 hz. Kombinuję z głośnością, fazą, polaryzacją i room gain compensation. Raz basu za mało raz za dużo, przy room gain compensation na 31 hz i 12db w miejscu odsłuchu jest trochę mało "mięsa" za to nie niesie tak po mieszkaniu.

Nie rozumiem za bardzo technicznie do czego służy faza i reverse polarity, czy przy jednym subie to coś wgl daje? jak powinien grać dobrze skalibrowany sub 2.1? Gdzieś czytałem że ma się on zatopić "w całości" zestawu cokolwiek to znaczy.

BTW wczoraj z ciekawości robiłem test chodząc po mieszkaniu puszczając kawałek poniżej (oczywiście we FLAC).

Na klatkę schodową nie wychodziłem ale chodząc po mieszkaniu i słuchając to raczej u sąsiadów nie jest kolorowo xD ja nie wiem jakie to trzeba mieć pomieszczenie nawet dla takiego "malucha" jak sb 1000 pro żeby tak nie niosło basu za ścianami? 30m2? takimi pomieszczeniami mało kto dysponuje w blokach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale nie mogę edytować. Gdy mam  room gain compensation na 31 hz i slope 12db to gdy tam polarity na negative bas jest lepszy i jest go więcej zdecydowanie.

 

Suba mogę "wygrzewać" (muza leci cicho a ja coś robię w domu, "nie słucham) na własnych ustawieniach czy lepiej na default?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Wiecie co mam trochę problem z kalibracją tego suba, kombinuję na wszystkie możliwe sposoby w apce svs i ciężko uzyskać "dobry" efekt. Jedyne czego nie ruszam to low pass na 90 hz. Kombinuję z głośnością, fazą, polaryzacją i room gain compensation. Raz basu za mało raz za dużo, przy room gain compensation na 31 hz i 12db w miejscu odsłuchu jest trochę mało "mięsa" za to nie niesie tak po mieszkaniu.

A jak ty to ustawiasz - przy muzyce?

Low pass możesz ruszać - to określa do ilu Hz działa sub. Kolumny grają do jakiegoś momentu np. 50 Hz, to suba ustawiasz nieco wyżej np.60. Potem ustawiasz fazę szukając najgłośniejszego momentu, jak nie da rady zmieniasz polaryzacje i znów kręcisz fazą. Jak mimo to jest słabo pozostaje wysunąć suba przed głośniki i powtórzyć.

Jakiś generator by się przydał np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  tylko głośność ustaw na początek na 10% albo ścisz wzmacniacz. Na początek trzeba ustalić od ilu Hz grają kolumny przy wyłączonym subie, potem odpowiednio Low pass i można zacząć dostrajać.

Godzinę temu, bassfreak93 napisał:

Na klatkę schodową nie wychodziłem ale chodząc po mieszkaniu i słuchając to raczej u sąsiadów nie jest kolorowo xD ja nie wiem jakie to trzeba mieć pomieszczenie nawet dla takiego "malucha" jak sb 1000 pro żeby tak nie niosło basu za ścianami? 30m2? takimi pomieszczeniami mało kto dysponuje w blokach.

Na pewno mógłby zrobić małe trzęsienie ziemii w bloku. Widzisz w ogóle ruch membrany przy normalnej głośności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Widzisz w ogóle ruch membrany przy normalnej głośności?

Wzmacniacz godzina 10 sub -5db (w skali od -60 do 0 db) i normalnie głośnik śmiga. Piszę co i jak bo "normalna" głośność to kwestia względna. Generator mam na kompie zrobię tak jak mówisz i dam znać jakie efekty.

1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Potem ustawiasz fazę szukając najgłośniejszego momentu, jak nie da rady zmieniasz polaryzacje i znów kręcisz fazą. Jak mimo to jest słabo pozostaje wysunąć suba przed głośniki i powtórzyć.

 

W miarę "głośno" Kefy na 50 hz grają, 40 hz na nich jest około połowę ciszej. Więc dam cutoff suba na 65hz tylko teraz nie czaje z tym najgłośniejszym momentem? Ile hz puścić przy włączonym subie gdy mam kręcić fazą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba dam chyba wyżej tak na 100hz bo te kefy jakoś mało basu dają dla mnie, albo mam je do dupy ustawione.

Mam gdzieś podbicie między 40hz a 30hz i słychać to mocno w tym kawałku co wyżej podałem, jak ten bas przechodzi z tego w okolicy 40 na ten 30 hz to ten wyżej za głośno zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zacznij najpierw od odpowiedniego ustawienia kolumn razem z subwooferem, później pobaw się trochę akustyka pokoju a na koniec ustawiaj sprzęt. Weź se poszukaj kalkulator by wiedzieć w których miejscach masz mody pomieszczenia. Na 1000% narożniki będą do zaadaptowania tam pewnie bas gniecie uszy… 

Zamień łóżko z biurkiem i obróć o 90’ tak byś siedział tyłem do okna, mała szafeczki wywal z tamtąd będziesz mógł bardziej rozstawić się ze sprzętem, po pierwsze wywal tego suba z pod biurka i ustaw po prawej obok biurka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, ale ja to życzliwie pisałem. Sam przechodziłem kiedyś taką walkę na własnej skórze z konfiguracją 2.1. 

Autorze, zacznij od optymalnego ustawienia systemu 2.0 a dopiero potem dołączaj zmienną w postaci suba. Poważny producent subów, a svs takim jest raczej dołącza instrukcję zalecanej konfiguracji, przeczytałeś ją?

Z tą polaryzacją to walisz na oślep obecnie. Polaryzacja dla suba jest odpowiednia dla pomieszczenia/ustawienia gdy w konkretnym ustawieniu bas jest słyszalnie niższy, głośniejszy, wyraźniej kontrolowany czyli niższy a nie "większy". Zacznij ustawienia od skrajnych pozycji 0 i 180. Jeśli regulacja fazy jest płynna już to ci podpowie czy powinieneś być bliżej 0 czy 180. Częstym błędem jest zbyt wysokie cięcie suba. Lepiej ciąć niżej i zwiększyć vol. niż ciąć za wysoko z mniejszym vol.

Czy sub wchodzi na pasmo satelit sprawdzasz wyłączając zdalnie suba na chwilę, zazwyczaj tnie się w realu trochę poniżej częstotliwości satelit na spadku -3dB. Tej małej dziurki w paśmie raczej nie usłyszysz, ale górkę przy nałożonych na siebie częstotliwościach usłyszysz raczej łatwo.

Życzę Ci pozytywnego finału, tak szczerze a nie przekonania się do złego ustawienia/przyzwyczajenia uszu itd. No i wyrozumiałych sąsiadów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja również z tym walczyłem i nawet przyniosłem ze sklepu sub i owszem było go dobrze słychać ale w kuchni i przedpokoju. Teraz mam malutki pokoik ale dźwiękowo jest dobrze, tyle że umeblowanie podporządkowane słuchaniu muzyki i ogladaniu filmów. Miejsce odsłuchowe w miejscu podbicia 50-52Hz co mi odpowiada bo poza tym miejscem basu znikoma ilość. Subwoofer do kina mam, Canton AS22 używany za 270zl bo nic lepszego w tym pomieszczeniu nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

Zacznij najpierw od odpowiedniego ustawienia kolumn razem z subwooferem, później pobaw się trochę akustyka pokoju a na koniec ustawiaj sprzęt. Weź se poszukaj kalkulator by wiedzieć w których miejscach masz mody pomieszczenia. Na 1000% narożniki będą do zaadaptowania tam pewnie bas gniecie uszy… 

Zamień łóżko z biurkiem i obróć o 90’ tak byś siedział tyłem do okna, mała szafeczki wywal z tamtąd będziesz mógł bardziej rozstawić się ze sprzętem, po pierwsze wywal tego suba z pod biurka i ustaw po prawej obok biurka 

Masz na myśli takie ustawienie jakie dorobiłem w paincie? Fizycznie nie możliwe bo biurko jest za duże aby je zamienić z łóżkiem, druga sprawa jak widać sub by stał "za drzwiami" i promieniował w szafkę z otwartą szufladą, kolejna sprawa że nawet jak by to jakoś grało bas będę miał tylko z prawej strony a staram się go w miarę wycentrować chociaż w obecnym ustawieniu i tak bardziej jest z lewej strony. Przy obecnym ustawieniu basu w pokoju jest najwięcej w okolicy którą zaznaczyłem na pomarańczowo, dużo lepiej i więcej z basem jest jak otworzę szafę za K.

Sub (licząc od ściany gdzie ma głośnik) do drzwi szafy ma 144 cm, szafa ma jakieś 51 cm głębokości więc po otwarciu szafy "linia strzału suba" zwiększa się z 144 do 195cm. Może mi ktoś wytłumaczyć czemu basu jest więcej i jest "lepszy" po otwarciu szafy? w środku są ciuchy na wieszakach i jakieś pudełka na dole.

Przypominam że rozmiar pokoju to plus minus 4.3 dł x2.7 szer x2.5 wys

mistrz.jpgghjghjghjg.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, bassfreak93 napisał:

promieniował w szafkę z otwartą szufladą

Gdzie tu jest problem bo nie wiem? Pamiętaj bas nie jest kierunkowy że musisz mieć go ustawionego idealnie do ucha. 

 

7 minut temu, bassfreak93 napisał:

nawet jak by to jakoś grało bas będę miał tylko z prawej strony a staram się go w miarę wycentrować chociaż w obecnym ustawieniu i tak bardziej jest z lewej strony

Jak byś miał wszystko zestrojone tak jak się należy, ciężko było by ci go zlokalizować w ciemno/ślepo. 

 

8 minut temu, bassfreak93 napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu basu jest więcej i jest "lepszy" po otwarciu szafy? w środku są ciuchy na wieszakach

Bo ta owa szafa działa jak pochłaniacz czyli jak bass trap dzięki temu że ja otwierasz i jest wypełniona ciuchami działa na jakieś tam częstotliwość z którymi masz ogólnie problem. 
 

 

Po pierwsze czemu nie kupiles monitorów bliskiego pola zamiast tych kefów i wzmacniacza? Przecież ty praktycznie siedzisz przy tym biórku!

Aha zapomiałem, masz puste ściany. Zaadaptuj jakoś je, kwiatki, obrazy, grube zasłony itp zmieni się troszeczkę akustyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz sub centrować? I tak nie słyszysz jego lokalizacji. Postaw go w miejscu odsłuchu a następnie na czworaka pospaceruj po pokoju i posłuchaj gdzie jest najlepszy bas a następnie w tym miejscu postaw sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@długi89

Gdy słucham to się oddalam od biurka ale o dziwo siedząc przy biurku grają całkiem nieźle z takiej odległości.

@przmor Odsłuch na czworaka to jakiś celowy zabieg? przecież inaczej słyszysz bas na stojąco, inaczej na siedząco a inaczej na kucając czy tam na czworaka. :d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub stoi na podłodze dlatego właśnie masz na czworaka chodzić :) A w miejscu odsłuchu na wysokości głowy go umieść. Później zamieniasz głowę z subem miejscami, łapiesz o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sprawdzałeś jak wyglada mod w twoim pokoju? Wystarczy kalkulator ze strony https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/

 

Tak wyglada twój pokój:E1FEA27E-C536-4909-81C9-22A907A44076.thumb.png.081adaf661d4fd08fe324a655bdb63d2.pngC96A3725-591A-4628-860A-0AD31246EAC7.thumb.png.5c224620093a58afd0cb501e0492c31d.png

Tak wyglada mod przy 75 Hz 

85A40BD6-22E7-4D32-87F3-63DAD755859A.png

Polecam przetestować taki generator, by wiedzieć z którymi częstotliwościami masz problem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Wzmacniacz godzina 10 sub -5db (w skali od -60 do 0 db) i normalnie głośnik śmiga. Piszę co i jak bo "normalna" głośność to kwestia względna. Generator mam na kompie zrobię tak jak mówisz i dam znać jakie efekty.

Byłem ciekaw jak głośno gra sub...do kilku milimetrów drgań to jak dla mnie normalna głośność. Testy lepiej robić przy cichszych ustawieniach, a potem można najwyżej wyregulować głośność suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 37/36hz a 34/33hz bardzo duży skok głośności względem reszty na tym teście. @długi89

Poniżej 30hz słabo słychać cokolwiek ale to chyba brak adaptacji albo rozmiar pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bassfreak93 napisał:

W miarę "głośno" Kefy na 50 hz grają, 40 hz na nich jest około połowę ciszej. Więc dam cutoff suba na 65hz tylko teraz nie czaje z tym najgłośniejszym momentem? Ile hz puścić przy włączonym subie gdy mam kręcić fazą?

To jest ten moment, kiedy KEF gra razem z subem...drgania membran KEF i suba muszą być w tym zakresie w fazie. Powiedzmy że ustawiasz suba na 65, ale na razie jest ściszony, dajesz sygnał z generatora np. 65 i wtedy pogłaśniasz suba i spodziewasz się pogłośnienia, ale jeśli faza się nie zgadza może być ciszej lub głośność nie wzrośnie maksymalnie. Dlatego zmieniasz fazę i obserwujesz głośność. Można sprawdzić kilka częstotliwości no i w razie czego wysunąć suba nieco dalej przed głośniki i powtórzyć strojenie

2 godziny temu, bassfreak93 napisał:

Suba dam chyba wyżej tak na 100hz bo te kefy jakoś mało basu dają dla mnie, albo mam je do dupy ustawione.

Mam gdzieś podbicie między 40hz a 30hz i słychać to mocno w tym kawałku co wyżej podałem, jak ten bas przechodzi z tego w okolicy 40 na ten 30 hz to ten wyżej za głośno zdecydowanie.

Na razie może zrób wstępne rozpoznanie gdzie można postawić suba, gdzie najlepiej wtedy słuchać, to samo dla kolumn i może jest takie miejsce gdzie można obu słuchać równie dobrze z tego samego miejsca odsłuchowego. W KEF można zatkać otwór bass-reflex?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Svs w manualu prawie nic nie napisał, tyle co Chińczyk w instrukcji obsługi wok-a. Przeczytaj sobie co pisze REL o ustawieniach i pozycjonowaniu na str 14-16 tu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dotyczą co prawda REL-a ale wytyczne sprawdzają się także przy innych markach z zastrzeżeniem że to tylko generalne wskazania i zawsze konkretna sytuacja jest trochę inna. Szafa działa jednocześnie jako pułapka na pewne czestotliwości ( prawie wcale na te naprawdę niskie) i jako pudło rezonansowe bardziej lub mniej otwarte i jednocześnie jako dodatkowa bliższa powierzchnia odbijająca ( otwarte drzwi) wyższe czestotliwości, to dlatego masz takie odczucia, balans Ci się zmienia. Twoje biurko też działa na monitory trochę jak pudło rezonansowe, lepiej byłoby odizolować je od tej powierzchni jeśli na niej obecnie stoją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Airmike napisał:

Twoje biurko też działa na monitory trochę jak pudło rezonansowe, lepiej byłoby odizolować je od tej powierzchni jeśli na niej obecnie stoją.

Mam chyba w zestawie takie "gumki" żeby podkleić monitory na rogach pod spodem ale muszę zobaczyć jakiej są grubości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle masz wąską bazę. Ile? 1 metr? Rozważ zakup regulowanych wieszaków do ściany, odizolują monitory od podłoża ale także poszerzą bazę, to jest b. ważne dla stereofonii. Jak się cofasz do odsłuchu to na ile? Na 2 m od kolumn ( od linii bazy)? Tłumienie odbić za plecami też ważne, jak masz jakiś materac, wrzuć go na chwilę na płaszczyznę szafy za głowę przy odsłuchu i zobaczysz jak się zmieni całokształt. Bezkosztowe doświadczenie a bezcenne. Jak nie masz, to nawet te dwie duże grube  poduchy na moment na szafie przymocuj, na wysokości głowy. Eksperymentuj. Na Twoim obecnym etapie to ważniejsze niż wywalanie kasy na kable za 170zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym sluchal przed biurkiem i to w roznych odstepach, to pierwsze co, co bym zmajstrowal, to wysiegniki na sciane, ktore umozliwiaja umocowanie glosnikow na sensownej wysokosci i w sensownym odstepie. Wszystkie inne bajery tlumienia, obracanie suba itd. jest bez znaczenia, jesli ten podstawowy warunek nie jest spelniony.

A aby to zrealizowac wybral bym/zmajstrowal obrotowe konsole/wysiegniki umozliwiajace umocowanie glosnikow na wysokosci uszu i zmiane rozchylenia w z zaleznosci od pozycji siedzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Cos w tym kierunku

IMG_8731.thumb.png.babf254e2ed0c677e69519b4f7a992bd.pngIMG_8732.thumb.jpg.db3b33ba567d7ef441f0bcb3bbb5ee90.jpgIMG_8733.thumb.png.ade897659969f8172dc54c618e1f3f45.pnghttp://jpg.133aa6df43512bc26d604a0f03d795c1.jpg[/img]



IMG_8736.thumb.png.6425637c52b9292e10535f71c428dbb0.png


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie zadbasz o PODSTAWY -> wlasciwe umiejscowienie glownych glosnikow, mozesz wszystko inne jak kabeki, sub, symulacje, absorbery... o D roztrzasc i zapomniec.  To jest zabieranie sie za dyskusje o fizyce atomowej bez opanowania tabliczki mnozenia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie KEF-y stoją 70cm od siebie licząc od wewnętrznej strony od monitora, od tylnej ściany 24 cm.

Wiem że powinien być trójkąt równoramienny ze słuchaczem ale w miejscu odsłuchu jestem od KEF-ów 120 cm licząc pod skosem.

Subem manewruję pod biurkiem w lewo i w prawo oraz wsuwam i wysuwam go do linii biurka. Aktualnie testuję sub od tylnej ściany 17 cm i stoi pomiędzy KEF-ami. Ja w miejscu odsłuchu jestem od suba (licząc od przetwornika) około 120 cm.

 

Obojętnie jak ustawię suba pod biurkiem to i tak najlepszy dla mnie bas jest tu gdzie strzałka . O dziwo w rogu pokoju obok biurka na lewo nie ma prawie wgl basu xD ten pokój to jedna wielka anomalia.

 

Edit: ale i tak siedząc w miejscu gdzie strzałka słyszę bardziej bas z lewej strony niż z prawej. A i sub stoi na kawałku wykładziny jak coś.

dsfdsfds.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.