Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze KD


77Mariusz77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Właśnie miałem pisać. Tak kupiłem. Podłączyłem. Muszę dokupić tylko ten heos link lub DNP 800 . Dowiedziałem się, że to urządzenie jest o wiele lepsze od linka .

Zgadza się, Heos link podałem jako alternatywę😉 

I jak wrażenia z odsłuchu stereo Amplituner vs Wzmacniacz jako końcówka mocy? Jest większy Power? Jak brzmienie? Zmieniło się mocno czy tylko niuanse a może nic? Napisz krótko jak byś mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to bez tego linka czy innego źródła podłączonego niewiele to wnosi. Tak jak pisałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Groot napisał:

Zgadza się, Heos link podałem jako alternatywę😉

I jak wrażenia z odsłuchu stereo Amplituner vs Wzmacniacz jako końcówka mocy? Jest większy Power? Jak brzmienie? Zmieniło się mocno czy tylko niuanse a może nic? Napisz krótko jak byś mógł

Córka mówi, że jest dużo lepiej. Ja mam za bardzo zmęczoną głowę. Zrobiłem 500 km i w aucie cały czas coś dudniło  , trochę nerwów z podłączaniem i z kalibracją żeby amplituner widział, że podpięty jest wzmacniacz. Umęczony za bardzo jestem żeby to ocenić. Jest fajnie tak czy inaczej  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Córka mówi, że jest dużo lepiej. Ja mam za bardzo zmęczoną głowę. Zrobiłem 500 km i w aucie cały czas coś dudniło  , trochę nerwów z podłączaniem i z kalibracją żeby amplituner widział, że podpięty jest wzmacniacz. Umęczony za bardzo jestem żeby to ocenić. Jest fajnie tak czy inaczej  🙂

To teraz już ochłoń, spędź wieczór z rodzinka☺️ A jutro odpalasz muzykę i testujesz przepinając kable. Pamiętaj test dokonuj na Pure Direct z pominięciem korektora, wszystkich ulepszaczy, kalibracji itp. Włącz sobie np Yello - Touch albo jakaś dobrze znana płytę lub utwór i testuj przepinając raz z samego amplitunera a raz z Amplitunerem+Wzmacniacz. 
 

polecam ten utwór np 

 

 

 

skup się na stereofonia, scenie w głąb i w szerz, na makro skali, na dynamice, na szczegółach. Wiem że Monitor Audio maja piękna stereofonie i grają bardziej ciepło. Z Denonem jeszcze ich nie słyszałem wiec miło będzie jak coś skrobniesz 😉 No i na koniec jeszcze to: 

calutki album jest mega zrobiony oraz jeszcze dwa inne utwory:

Nie zapomnij o fotkach😉👍😁

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedugo będę niedługo robił podobne porównania w domu. Również x4700H ale z końcówką mocy Atoll AM200, więc temat trochę mnie poruszył z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po przesłuchaniu  wszystkiego co @Groot zaproponowaleś do odsłuchu jak również wszystkiego z tej stronki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na tej stronce jest fajnie napisane na co zwrócić uwagę w poszczególnych utworach i kiedy ewentualnie sprzęt wyp ..ić albo oddać kumplowi którego się nie lubi 🙂 Wszystko z odrobiną humoru. 

Czy lepiej gra ze wzmacniaczem ? , Tak lepiej. Nie potrafię określić jakoś fachowo jak to wszystko się sprawuje. Audiofilem nie jestem  ale wiele lat muzykowałem więc słuchając czegokolwiek mój mózg rozbija utwór na poszczególne instrumenty. Słyszę każdą  ścieżkę i potrafię się skupić np. na tamburynie nie słysząc całej reszty 😉 Mam nadzieję, że jakoś zrozumiale to napisałem 🤔

Co do samego grania na pewno jest ciepło. Czy za dużo góry, środka czy basu według mnie nie. Dla mnie gra to przepięknie. Z tym subwoofera co go chciałem podłączać do stereo to trochę mnie poniosło 😂 basik jest naprawdę dobry, szybki , precyzyjny według mnie wybrzmiewa tak jak bas powinien wybrzmiewać. Nie jest go na pewno za mało żeby cokolwiek tam dokładać a jestem basolubem 😂

Nie mam co prawda porównania z lepszym droższym sprzętem ale w moim subiektywnym odczuciu jest super. 

Powien więcej nawet zaczynam rozumieć tych co piszą , że stereo wystarczy żeby był efekt wow przy oglądaniu filmów co zazwyczaj jest odbierane kontrowersyjnie 🤔

Wygląda to tak :IMG_20220213_124102_copy_1373x1033.thumb.jpg.ce09f69b64498842a40b2121371284ab.jpg

Teraz w planie może jutro ogarnę bo do środy mam urlop odtwarzacz sieciowy czy streamingowy jak zwał tak zwał. 

Tylko  nie wiem jaki bo znowu naczytałem i naoglądałem się za dużo 😤

Na pierwszym plan wysunął się bluesound node .

Tylko znowu nie wiem który model jest  najnowszy bo dojść do ładu z tym nie jest łatwo. Czy model bez cyferki czy model 3. A może to ten sam odtwarzacz 🤔

Chciałby żebyście doradzili jakiś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 77Mariusz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 77Mariusz77 napisał:

Czy lepiej gra ze wzmacniaczem ? , Tak lepiej.

Ja tam też nie jestem fanem opisywanie dźwięku w słowa. Ale jeśli byśmy próbowali użyć skali do 10 to jak byś ocenił wzmacniacz i sam amplituner w stereo? Dla niektórych różnica jest meeeeega, a inni nie widzą powodu by dopłacać te kilka tysięcy bo różnica w dźwięku jest tak minimalna że gra nie warta świeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butler napisał:

Ja tam też nie jestem fanem opisywanie dźwięku w słowa. Ale jeśli byśmy próbowali użyć skali do 10 to jak byś ocenił wzmacniacz i sam amplituner w stereo? Dla niektórych różnica jest meeeeega, a inni nie widzą powodu by dopłacać te kilka tysięcy bo różnica w dźwięku jest tak minimalna że gra nie warta świeczki.

Skali to użyję jak już kupię node bluesound i porównam wtedy . Ze wzmacniaczem bardzo mi się podoba ale nie chcę używać skali bo dam za dużo jeszcze 😂

Z drugiej strony mam jeszcze wrażenie, że jest zapas który można poprawić. 

Mam nadzieję , że jak dźwięk z Tidala nie będzie szedł przez amplituner tylko od razu do wzmacniacza z node to będzie jeszcze lepiej 🙂

Znalazłem sklep co ma to całkiem niedaleko to podjadę rano i kupię o ile faktycznie będzie na stanie. 

Mam pytanie czy mając ten wzmacniacz co mam jest jakikolwiek sens kupować  bluesound powernode, zamiast tańszego node bluesound ?

Poczytałem o nich , zastosowanie znam. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany które słyszysz możesz opisać ludzkimi (nie audiofilskimi) słowami. Barwa, scena, lokalizacja źródeł to dość proste do opisania różnice w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RAF77 napisał:

Powernode....
No jak już masz wzmacniacz, to co niby...
 

Tak myślałem, że nie potrzeba. Ale pytam przez mętlik w głowie. Już chciałbym to kupić podłączyć i mieć spokój. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Twój wzmacniacz jest lepszy niż ten co oni tam wsadzili, to na pewno.

Powiesz mi może w którym jest lepszy DAC . W jednym jest świetny a w drugim też świetny według opisów producentów 🙂

Załóżmy , że lepszy DAC jest we wzmacniaczu to muszę te urządzenia połączyć wtedy kablem optycznym lub koaksjalnym dobrze myślę ? 

Jeżeli tak to którym lepiej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz.
Ja bym wybrał coaxialny.

A w którym jest lepszy DAC, to nie wiem. Jak już będziesz miał sprzęt, to sam sobie porównasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wojować ,no prawie powiedzmy ale o tym później. 

Więc zakupiłem node bluesound i podłączyłem pod wzmacniacz. 

Ani amplituner ani wraz ze wzmacniaczem jako końcówka nie może się równać z tym co jest teraz.

Poprzednio głośność miałem ustawioną około 50% a nawet z górką. Było dobrze ale odnosiłem wrażenie , że nie jest to takie "lekkie" granie. 

Teraz jest po prostu poezja, dźwięk płynie "lekko" niczym dzisiejszy słoneczny powiew wiosny 😉

Wzmacniacz nawet nie gra na ćwierć swojej mocy a sąsiedzi już dobrze się bawią  😂  

Słychać dźwięki  w utworach takie o których istnieniu nie wiedziałem 🙂

Rewelacja,  w końcu osiągnąłem spokój 😤

Teraz kombinuję żeby to jakoś podpiąć pod TV.  🤔

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy ja coś zrobiłem źle , że wzmacniacz odmówił posłuszeństwa. Konkretnie jest taki błąd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacz mam jutro zawieźć do sprzedawcy. 

Co ja mogę zrobić żeby takich sytuacji uniknąć w przyszłości ???

Wszystko starannie i dobrze podłączone było. 

Jednego dnia hulało a następnego odmówiło posłuszeństwa. 

Jedno co mi przychodzi do głowy to , że wzmacniacz jest wpięty z innymi urządzeniami do listwy. 

Może to być przyczyną ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, 77Mariusz77 napisał:

Co ja mogę zrobić żeby takich sytuacji uniknąć w przyszłości ???

Kupić porządna listwę. Nie marketówke za 200 zł bo to jest szrot. W Denonie powiedzą Ci to samo. 
 

Zrób zdjęcia jak było podłączone za nim go rozłączysz i oddasz. Będziesz miał w razie co gdyby próbowali coś Ci wmówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Groot napisał:

Kupić porządna listwę. Nie marketówke za 200 zł bo to jest szrot. W Denonie powiedzą Ci to samo

Porządną znaczy jaką według Ciebie ?

Czytam właśnie o tych listwach i znowu teorii wiele od wpięcia wzmacniacza bezpośrednio w ścianę do listew przeciwprzepięciowych , filtrujących ,stabilizator itd itp.

Ciężko się w tym wszystkim połapać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Z racji tego , że się przeprowadzam i mam nadzieję, że to już docelowo będą zmiany. 

Chcę zbudować 7.1.4 

Pierwsze o co chciałem zapytać to o głośniki atmos.

Dwa już mam AMS (7G) Monitor Audio

Chciałbym dokupić jeszcze dwa i podwiesić pod sufit. 

Podsuńcie jakiś patent jak je zamocować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub podobnej mocy z otworem na łeb śruby i zamocuj głośniki podobnie jak te Heco Ambient z fotkek poniżej. Nie zapomnij o zachowaniu zaleceń Dolby z ich ustawieniem.

IMG_20220313_183418.thumb.jpg.bcaa4792f7

IMG_20220313_183327.thumb.jpg.6474aa4529

IMG_20220313_183311.thumb.jpg.807f6fce7f

IMG_20220312_214318.thumb.jpg.2f2b342d28

IMG_20220312_201041.thumb.jpg.c888acd902

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Na Ciebie zawsze można liczyć 🙂

Chcę to zrobić jak na rysunku z zachowaniem kątów oczywiście. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 77Mariusz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, na próbę możesz je ewentualnie skręcić i bardziej rozszerzyć. Tu robiłem symulację dla dwóch Atmosów, wiesz o co chodzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

x2.PNG

x3.PNG

x4.PNG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do takiego  fajnego materiału gdzie facet wszystko tłumaczy . 

Naprawdę zrobił kawał dobrej roboty.

Przy dwóch atmosach jego zdaniem powinny one być najlepiej pod kątem 80 stopni , czyli lekko nachylone do słuchacza. I na wysokości stóp. 

Przy czterech najlepiej żeby były pod kątem 45 stopni . 

Rozmieszczone tak żeby wysokość od głowy do sufitu była równa odległości punktu nad głową do głośnika. 

Zachowując to nie każde pomieszczenie się nada. Czasami mniej jest lepiej jeżeli nie możemy zachować tych wytycznych. 

Namieszałem 🙂 ale chodzi żeby powstał trójkąt prostokątny. 

Co do szerokości to ponoć wlaśnie nie za szeroko ale też nie za wąsko . 

Powiedzmy szerokość kanapy. O ile mamy kanapę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namieszałeś, wszystko się zgadza. Te Atmosy co masz nie mają 45 stopni nachylenia by je geometrycznie ustawić wg. zaleceń na 7.1.4, dlatego można je trochę skręcić i rozszerzyć. Tak jak piszesz - nie za szeroko, nie za wąsko 😉

Wiesz co i jak to głupot nie zrobisz, działaj 👌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem właśnie ile stopni mają.

Wrócę do domu to sprawdzę.

Tak się zastanawiam jak to ewentualnie skorygować , w sufit będę się wkuwał i musi być dobrze od strzała.

Poza tym będę miał na odsłuch Definitive Technology Demand D17.

Jak mi się spodobają to zostaną i myślę wtedy swoje MA 300 wywalić na tył.

Wiem , że tak dużych nie potrzeba ale chyba źle nie będzie.

Z czasem może je zabiorę do innego pokoju a dokupię jakieś mniejsze podstawkowe głośniki ale póki co mam masę innych wydatków.

 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Szerokość atmosów ustawia się w ten sposób że ( od 0,5 do 0,7 ) razy szerokość pomieszczenia i to jest prawidłowe rozmieszczenie względem szerokości. Resztę się robi pod katem 45’ i w kwadracie. Czyli jeżeli masz pomieszczenie 250 wysokie a twoje uszy znajdują się na wysokości 95 cm to przekątna kwadratu powinna wynosić 310 cm a środek kwadratu powinien znajdować się po środku przekątnej czyli 155 cm od każdego głośnika 

9 godzin temu, Butler napisał:

Kup magnesy neodymowe np. 30x7/3,5x3 lub podobnej mocy z otworem na łeb śruby i zamocuj głośniki podobnie jak te Heco Ambient z fotkek poniżej. Nie zapomnij o zachowaniu zaleceń Dolby z ich ustawieniem.

IMG_20220313_183418.thumb.jpg.bcaa4792f7

IMG_20220313_183327.thumb.jpg.6474aa4529

IMG_20220313_183311.thumb.jpg.807f6fce7f

IMG_20220312_214318.thumb.jpg.2f2b342d28

IMG_20220312_201041.thumb.jpg.c888acd902

 

Nigdy bym tak nie zainstalował głośników, nie ważne jaki to magnes. Są specjalne uchwyty wystarczy dobrze wymierzyć i zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyliczenia. Ale kolega montuje kolumienki z nieregulowanymi głośnikami o kącie pochylenie ściany obudowy ~20-30°. Musi jakiś kompromis zrobić.

14 minut temu, Groot napisał:

Nigdy bym tak nie zainstalował głośników, nie ważne jaki to magnes. Są specjalne uchwyty wystarczy dobrze wymierzyć i zamontować.

Mam kuzyna instalatora w Kanadzie, montują tak na potęgę od lat. Pokaż jakie uchwyty masz na myśli, może jakiś dobry patent jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.