Skocz do zawartości
IGNORED

Sala kinowa w piwnicy


Gmow1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych Świąt....🎄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.....

 

 

20231223_163618.thumb.jpg.cf627cdacdb4137a151a8e7431d8cc15.jpg

 

🎅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie RS1100 jest lepszy ma złoty ring ogólnie Reference Series. Nie kusiła Cię seria RS?

Pod choinkę mój pierwszy przyjechał w lipcu a drugi w lutym to są dobre miesiące, a grudzień chyba nie za dobry. Tylko nie chwal się w rodzinie i sąsiadom bo zeżrą z zazdrości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JVC 4K napisał:

Nie kusiła Cię seria RS?

Kusiła ale kiedyś trzeba sobie postawić granicę....i tu jest  moja.

26 minut temu, JVC 4K napisał:

Pod choinkę mój pierwszy przyjechał w lipcu a drugi w lutym

Znaczy się kurier ci pod tują zostawił ? Czy jak?....🤣

28 minut temu, JVC 4K napisał:

grudzień chyba nie za dobry. Tylko nie chwal się w rodzinie i sąsiadom bo zeżrą z zazdrości.

Miesiąc jak każdy inny choć  atmosfera przedświąteczna dodaje trochę takiej ekstrawagancji  🎅

Co do chwalenia ....Kino u mnie w rodzinie to temat niszowy....Jakbym powiedział ,że dałem tyle $$$  za projektor to by mi się kazali popukać w głowę .

Już żona mi  suszy ,że chory jestem ...ale cóż ŻYCIE😅    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Kusiła ale kiedyś trzeba sobie postawić granicę....i tu jest  moja.

Znaczy się kurier ci pod tują zostawił ? Czy jak?....🤣

Miesiąc jak każdy inny choć  atmosfera przedświąteczna dodaje trochę takiej ekstrawagancji  🎅

Co do chwalenia ....Kino u mnie w rodzinie to temat niszowy....Jakbym powiedział ,że dałem tyle $$$  za projektor to by mi się kazali popukać w głowę .

Już żona mi  suszy ,że chory jestem ...ale cóż ŻYCIE😅    

Nie kurier, N7 odbierałem sam w lipcu 2020r. w Katowicach, a RS2100 w lutym 2022r. przyjechał FedExem ale nie było mnie w domu, żona odbierała.

Ja Tobie Gratuluję tego zakupu i każdego będę przekonywał do JVC z najnowszej serii modelowej tylko nie X7900 bo to zło totalne jest.

Dobrze że nie zdecydowałeś się na Epsona LS12000 jak i Sony XW5000 oba mają laserowe źródło światła i są nawet tańsze sporo od JVC to jednak nie dadzą takiej satysfakcji z obrazu i takiego miękkiego analogowego obrazu takie coś tylko na JVC, na Sony i Epsonie obraz to taka cyfrówka.

Jeszcze raz życzę Tobie aby JVC działał bezawaryjnie nawet przez 10 lat, tylko kwestia wymiany lamp ale podejrzewam że tak jak kuzyn będziesz kupował je w HCX mają świetną cenę i to oryginał PK L2618UW.

Pozdro na Święta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Taki prezent od Mikołaja to ja rozumiem. Gratulacje i czekamy na porównania z poprzednikiem. Fajnie byłoby wyświetlić dwa obrazy po połowie na jednym ekranie i nagrać jakimś aparatem z manualnymi ustawieniami. 

Zmotywowałeś mnie do szybszej budowy mojego kina. 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DrWredman napisał:

Taki prezent od Mikołaja to ja rozumiem. Gratulacje i czekamy na porównania z poprzednikiem. Fajnie byłoby wyświetlić dwa obrazy po połowie na jednym ekranie i nagrać jakimś aparatem z manualnymi ustawieniami. 

Zmotywowałeś mnie do szybszej budowy mojego kina. 😉

 

No tak ja też  lubię🎅 ...tym bardziej ,że sam za niego zapłaciłem😅😁A co tam ... raz sie żyje.💪

Ciebie coś cicho w temacie? Zaraz wiosna ..a ty nic  nie działasz?

Ja coś tam majstruję...

Projektor już działa  zainstalowany w Hushboxie....Jednak nie było się bez problemów....

przeliczyłem się z wymiarami ...

Hushbox poszedł do przeróbki i praktycznie pełni teraz rolę ...regału /półki ,w której został umieszczony Projektor.

Kanały wentylacyjne zlikwidowałem Wentylatory zdemontowałem,drzwiczki rewizyjne od tyłu...  zdjąłem...Po bokach w przedniej części  wyciąłem  dwie spore  dziury które zapewniają wentylację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240110_010403.thumb.jpg.8c9e5e42643a36cb0433dd3283632ffa.jpg

Niestety kolejny problem który się pojawił to TUNEL PROJEKCYJNY...

Choć otwór projekcyjny jest dość duży to jednak dolna jego krawędź przeszkadzała w projekcji obrazu i rzucała cień na dolny obszar ekranu...

Fuck...

Ale nic,🙄 coś pomyślimy....

Pomogła podstawa ze sklejki o grubości 2cm ...ufff 😅

20240110_010342.thumb.jpg.3d68ffd76e2aaa0cc047d0e2152cb3aa.jpg

Te 2cm uratowały mi życie...

Teraz obraz mieści się w ekranie.

Szyba została .Projektor jest bardzo cichy .W trybie low  praktycznie niesłyszalny .Z HDR coś tam szumi ale praktycznie nic nie słychać z pozycji sofy .Nawet w cichych scenach.To najważniejsze ...Testy były a jakże ...Podzielę sie nimi niedługo😎

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś tam pcham do przodu ale bardziej wkoło kina, np. podłoga na legarach w pomieszczeniu gdzie ma być sprzęt.

No i oczywiście inne wkołodomowe tematy są rozgrzebane, i też muszę je kiedyś dokończyć.

A przed świętami żona chciała dokończyć dopieszczanie salonu. Tam już jest 99% zrobione więc będę miał spokój. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DrWredman napisał:

będę miał spokój.

Przy domu???

Tego mój drogi przyjacielu...NIGDY nie zaznasz .....😅😅😅

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 01:14, Gmow1977 napisał:

No tak ja też  lubię🎅 ...tym bardziej ,że sam za niego zapłaciłem😅😁A co tam ... raz sie żyje.💪

Ciebie coś cicho w temacie? Zaraz wiosna ..a ty nic  nie działasz?

Ja coś tam majstruję...

Projektor już działa  zainstalowany w Hushboxie....Jednak nie było się bez problemów....

przeliczyłem się z wymiarami ...

Hushbox poszedł do przeróbki i praktycznie pełni teraz rolę ...regału /półki ,w której został umieszczony Projektor.

Kanały wentylacyjne zlikwidowałem Wentylatory zdemontowałem,drzwiczki rewizyjne od tyłu...  zdjąłem...Po bokach w przedniej części  wyciąłem  dwie spore  dziury które zapewniają wentylację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240110_010403.thumb.jpg.8c9e5e42643a36cb0433dd3283632ffa.jpg

Niestety kolejny problem który się pojawił to TUNEL PROJEKCYJNY...

Choć otwór projekcyjny jest dość duży to jednak dolna jego krawędź przeszkadzała w projekcji obrazu i rzucała cień na dolny obszar ekranu...

Fuck...

Ale nic,🙄 coś pomyślimy....

Pomogła podstawa ze sklejki o grubości 2cm ...ufff 😅

20240110_010342.thumb.jpg.3d68ffd76e2aaa0cc047d0e2152cb3aa.jpg

Te 2cm uratowały mi życie...

Teraz obraz mieści się w ekranie.

Szyba została .Projektor jest bardzo cichy .W trybie low  praktycznie niesłyszalny .Z HDR coś tam szumi ale praktycznie nic nie słychać z pozycji sofy .Nawet w cichych scenach.To najważniejsze ...Testy były a jakże ...Podzielę sie nimi niedługo😎

 

 

Pisałem że seria N od JVC to strasznie wielka krowa i do tego ciężka to nie seria X gdzie proj jest malutki i lekki, wiedziałem że będziesz miał spore problemy aby wcisnąć go w tą Twoją wnękę na projektor, Epson się mieścił ale był 2x mniejszy i lżejszy.

Robiłeś już aktualizację softu z USB polecam najnowszy firmware, testowałeś tryb FILMMAKER, HDR10+ itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JVC 4K napisał:

strasznie wielka krowa i do tego ciężka

Tak jest wielki....i ciężki  powiem nawet ,trochę nieporęczny ....mieścił się do Hushboxa ale.....

Po pierwsze wedłóg instrukcji zalecają po 15 cm wolnej przestrzeni wokół projektora.

Po drugie  projektor zasysa z tyłu a wylot powietrza ma po obu stronach z przodu ,także kolidowało to z ergonomią. Postanowiłem nie ryzykować....

Trzecie i ostatnia sprawa

On jest naprawdę cholernie cichy...Naprawdę.To znaczy nie na tyle aby mi wisiał 1m nad głową. ale z tyłu odgrodzony szybą i tą pseudościaną...niesłyszalny .W związku z tym mniej roboty było wywalić wszystko niż przerabiać Hushbox pod jego kątem.Teraz jest "przewiewnie"  i dalej cicho. Temperatura 30 st...stabilna 

5 godzin temu, JVC 4K napisał:

Robiłeś już aktualizację softu z USB polecam najnowszy firmware, testowałeś tryb FILMMAKER, HDR10+ itp.

Tam gdzie kupowałem ,wgrali mi z automatu najnowszy soft.Ten sklep jest konkretny .Sprawdzili projektor pod kątem błędu obiektywu i pixeli...jest Git👌.

Co do tych trybów jest tego tyle że głowa mała ...Jeszcze sie muszę z tym wszystkim oswoić...Z tyłu głowy mam ten Autocal...Kalibracja za pomocą darmowego oprogramowania jvc.Tylko  trochę zachodu z tym i trzeba zachować pierwsze ustawienia na pendrive bo jak się wgra nową gammę to ponoć problem jest , by to potem odwócić do poziomie standardowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam w domu wgrałem soft banalnie proste opisz później jak działa w NP5 Adapt Frame HDR 1 do 3 i który najlepiej mapuje tony w NP5 jest trochę chyba inaczej jak w NZ7 mniejsza jasność i do tego lampa, nie masz tego płynnego przejścia lasera w zakresie 0-100 a to fajna sprawa jest.

U mnie NZ7 jest też obok głowy i też w oszczędnym trybie lasera jest niesłyszalny, a powiedz jak z uciekającym ciepłem czy NP5 też wydziela ogromne pokłady ciepła jak NZ7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na wylotach czuć gorące powietrze ale przed Projektorem mam zamontowany czujnik temperatury i on pokazuje  max  30 ' praktycznie bez zmian...Po takiej sesji 3 godz HDR  też .Gompki wygłuszające na froncie są wyczuwalnie ciepłe...ale nie na tyle  by wzbudzać jakiś alarm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 20240111_192147.thumb.jpg.1015a6688a58fc3aa268299b08819b4e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać lampowy się mniej grzeje od lasera, co potwierdza jasność 1800 lumenów(lampa) vs. 2200 lumenów(laser).

Proszę przypomnij mi jak duży rzucasz obraz jaki masz ekran w jakim formacie i ile masz szerokości aktywnej w podstawie?

Czy używałeś już lens memory i ile zapisałeś sobie na bankach pamięci tylko 16:9 i 2:35:1 czy jeszcze jakieś inne proporcję obrazu. Np. 2:76:1 The Creator ma taki format już do mnie jedzie z UK albo 1:66:1 itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

co potwierdza jasność 1800 lumenów

Małe sprostowanie...jasność 1900 lumenów.

Tak ekran DIY  coś koło tego Center Stage XD AT import z USA ...Lens memory jeszcze nie ruszałem...mało czasu.Poza  tym przy moim ekranie multiformatowym raczej rzadko będzie używany .Siedzę około 3m od ekranu ...oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Mała próbka jakości....😁😁😁

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, fetek napisał:

jak oceniasz czerń na amerykańckim wybryku natury ?

Dlaczego wybryk natury...???

Tutaj porównanie z moim Epsonem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem JVC jest super nawet najniższy model da dużo więcej frajdy z obrazu od całej konkurencji, łącznie z Barco i Christie.

Przypomnij mi proszę jaki posiadasz odtw. Ultra HD Blu-ray a jeżeli nie masz to jak odtwarzasz filmy na płytach i czy posiadasz dużą kolekcję filmów na blu-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała rada Gmow dla Ciebie, JVC jako jedyna marka projektorów na rynku ma możliwość indywidualnego ustawienia rodzaju ekranu i powierzchni projekcyjnej, wielkości obrazu,formatu i ustawienia gain.

Wejdź w trzecią kafelkę menu później w Screen Setting i ustaw to co napisałem powyżej do tego dopisz numer ekranu Saymour AV Center Stage XD ma numer 129. I wtedy wejdź w ustawienia JVC o nazwie Theater Optimizer i potwierdź te powyższe ustawienia i wtedy projektor ma wszystkie potrzebne informacje do dostosowania obrazu HDR.

Jak JVC będzie wiedział jaki jest duży ekran, jaki ma format, gain, i powierzchnię projekcyjną wtedy mapowanie dynamiczne tonów do HDR-u będzie idealnie dopasowane.

Masz tu kilka zdjęć i link do numeru ekranu JVC jak to zrobić.https://www.jvc.com/global/projector/screen/

Sony czy Epson nie posiada indywidualnego ustawienia producenta ekranu, rodzaju powierzchni, wielkości obrazu, formatu, gain. Jest to bardzo fajna opcja wtedy projektor sam wie już jaki masz ekranu i automatycznie mapuje te tony dość dokładnie.

Pozdro. Myślę że trochę pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jvc-screen-size-model.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, JVC 4K napisał:

Jeszcze mała rada Gmow dla Ciebie, JVC jako jedyna marka projektorów na rynku ma możliwość indywidualnego ustawienia rodzaju ekranu i powierzchni projekcyjnej, wielkości obrazu,formatu i ustawienia gain.

Wejdź w trzecią kafelkę menu później w Screen Setting i ustaw to co napisałem powyżej do tego dopisz numer ekranu Saymour AV Center Stage XD ma numer 129. I wtedy wejdź w ustawienia JVC o nazwie Theater Optimizer i potwierdź te powyższe ustawienia i wtedy projektor ma wszystkie potrzebne informacje do dostosowania obrazu HDR.

Jak JVC będzie wiedział jaki jest duży ekran, jaki ma format, gain, i powierzchnię projekcyjną wtedy mapowanie dynamiczne tonów do HDR-u będzie idealnie dopasowane.

Masz tu kilka zdjęć i link do numeru ekranu JVC jak to zrobić.https://www.jvc.com/global/projector/screen/

Sony czy Epson nie posiada indywidualnego ustawienia producenta ekranu, rodzaju powierzchni, wielkości obrazu, formatu, gain. Jest to bardzo fajna opcja wtedy projektor sam wie już jaki masz ekranu i automatycznie mapuje te tony dość dokładnie.

Pozdro. Myślę że trochę pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jvc-screen-size-model.jpg

Dzięki  👍

Te ustawienia ogarnąłem i mam ustawione pod mój ekran Magiczna liczba 😉 129....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Dzięki  👍

Te ustawienia ogarnąłem i mam ustawione pod mój ekran Magiczna liczba 😉 129....

 

Nie ma za co trzeba sobie pomagać, wpisz jeszcze wielkość chyba masz 140 cali po przekątnej, format 16:9 i bardzo ważna wskaźnik gain.

Link do indywidualnego ustawienia różnych marek ekranów do nowej serii JVC tak na przyszłość jak by ktoś inny chciał skorzystać :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JVC 4K napisał:

Nie ma za co trzeba sobie pomagać, wpisz jeszcze wielkość chyba masz 140 cali po przekątnej, format 16:9 i bardzo ważna wskaźnik gain.

Link do indywidualnego ustawienia różnych marek ekranów do nowej serii JVC tak na przyszłość jak by ktoś inny chciał skorzystać :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A do czego służą te opcje w zakładce  MPC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gmow1977 napisał:

A do czego służą te opcje w zakładce  MPC ?

A więc tak po kolei Graphic Mode ustaw na high res u mnie jest 1 a porównywałem z 2 i na pierwszym mam wrażenie że jest lepiej tylko jedno ale ja mam ten cały e-shift a w twoim nie ma tego wynalazku więc u Ciebie może okazać się że lepszym rozwiązaniem będzie użycie 2 ale porównaj z 1 i będziesz wiedział.

1.Enhance czyli Wzmocnienie - służy do wyregulowania i wyostrzenia krawędzi konturów obrazu fajnie to wygląda jeżeli mamy pokazaną twarz i im bardziej regulujemy paskiem w zakresie to wszystkie detale i pryszcze na twarzy są bardziej uwydatnione. Ogólnie fajna opcja jeżeli lubisz ostry obraz do transmisji sportowych czy grania na konsoli OK lub gdy oglądasz słaby materiał źródłowy nie Blu-reya. Jeżeli jesteś purystą wideo i chcesz oglądać tak jak reżyser zostaw na 0 wtedy masz najbardziej wiernie oddany materiał.

2.NR - służy do wyregulowania tzw. efektu Juddera znanaego z plazm Pioneera KURO, na projektorze jest to mało widoczne więc zostawił bym na 0.

3.BNR - jego celem jest pozbycie się szumów obrazu, ustaw na 0 chyba że oglądasz coś słabej naprawdę słabej jakości i rozdzielczości.

4.MNR - czyści obraz na 2 i 3 planie, dobre przy słabo doświetlonej kamerą scenie ogólnie nie polecam ustaw na 0.

Jedynie Enhance i NR jest prze ze mnie używane i polecany resztę mam na 0. Szczególnie ten pierwszy mozesz ustawić nawet na 5 jak lubisz bardziej wyostrzony obraz.

Ale jeżeli chcesz oglądać filmy tak jak widzi je reżyser w studiu filmowym to wszystkie te 4 tryby powinieneś ustawić na 0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Dlaczego wybryk natury...???

bo to coś więcej niż dziury w szmacie. Kiedyś chciałem na nim robić, teraz sam nie wiem drogo to wychodzi.

Pamiętaj o pixel sdjustment.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fetek napisał:

bo to coś więcej niż dziury w szmacie. Kiedyś chciałem na nim robić, teraz sam nie wiem drogo to wychodzi.

Pamiętaj o pixel sdjustment.

 

Nie musi regulować pixel aligment jak nie chcę ja po zakpie obejrzałem najpierw kilka filmów nie dotykając w ogóle tej opcji i wcale fabrycznie po opuszczeniu fabryki przez projektor źle to nie wyglądało i nie widziałem na obrazie jakiś większych problemów, a później to wyregulowałem i nie wiem czy jest lepiej, a i tak nie pamiętam jak było przed regulacją.

Wniosek jest taki nie trzeba tego ustawiać jak się nie chcę, projektor po opuszczeniu fabryki ma to już dobrze ustawione, i nie jest to zależne od jakiegoś konkretnego egzemplarza bo tak samo miałem na N7 i teraz na RS2100, obydwa miały to dobrze ustawione po wyjęciu z pudełka.

Słyszałem że Sony i Epson ma z tymi panelami problem i tam to trzeba poświecić ładne kilka godzin aby to wszystko dobrze wyregulować, na JVC nie ma tego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, JVC 4K napisał:

Nie musi regulować pixel aligment jak nie chcę ja po zakpie obejrzałem najpierw kilka filmów nie dotykając w ogóle tej opcji i wcale fabrycznie po opuszczeniu fabryki przez projektor źle to nie wyglądało i nie widziałem na obrazie jakiś większych problemów, a później to wyregulowałem i nie wiem czy jest lepiej, a i tak nie pamiętam jak było przed regulacją.

jak włączy to będzie widział czy ma rozjazd czy nie, ważne by wiedział że coś takiego jest a nie co w Polsacie gadają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, fetek napisał:

jak włączy to będzie widział czy ma rozjazd czy nie, ważne by wiedział że coś takiego jest a nie co w Polsacie gadają.

 

Pixel adjustiment już przerobiłem ....Owszem nie było tragedii,ale i tak po rozgrzaniu lampy się za to wziołem. Trochę z tym schodzi ...

Seymour daje radę ustawiłem w opcjach ekranu projektora i powiem ,że jasności mu nie brakuje...ostrości równierz ...Seymour to nie byle Firma w USA jest bardzo popularna. Wielu Youtuberów prowadzăcych kanały o tematyce Hometheatre ma ten model isobie xhwalą.Wcale nie uważam że wyszedł drogo ...Już nie pamiętam z wysyłką  450 Euro? Opcjonalnie jest jeszcze folia Gerriets dziurkowana  109 €/m.Tylko trochę obawiałem sie, je te dziurkowanie z 3 m będzie widać...

3 godziny temu, JVC 4K napisał:

Ale jeżeli chcesz oglądać filmy tak jak widzi je reżyser w studiu filmowym to wszystkie te 4 tryby powinieneś ustawić na 0.

Dzięki za wyjaśnienie....Jeszcze sie nimi nie bawiłem w wolnej chwili wezmę się za to...👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.