Skocz do zawartości
IGNORED

Sala kinowa w piwnicy


Gmow1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, przmor napisał:

Ja siedzę 2,4m od ekranu szerokości 2m ale 21:9 (oglądam 90% filmów w tych proporcjach i mam zaimplementowany CIH). Próbowałem bliżej ale było mało komfortowo. Myślę jednak że to jest bardzo indywidualna kwestia więc zanim kupisz ekran wyświetl obraz na czymkolwiek choćby prześcieradłach i sam oceń.

W sumie  materiał na ekran już mam ,tylko naciągnąć.Rama też już gotowa. Mam jeszcze stary z salonu  to popróbuję.Nastawiony jednak jestem na 310cm w podstawie 16:9  maskowany do 21:9 Jest to max jaki w tym pomieszczeniu mogę zainstalować....zamaskować na  mniejszy  zawsze można...😅 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 metry,ekran 255cm szerokosci
Ja mam identycznie. Wolałbym większy, ale u mnie na to nie pozwoliła odległość projektora od ekranu. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje też spróbować opcji z ekranem 21:9 i CIH. Przy ekranie 16:9 mamy swego rodzaju paradoks, że programy TV są subiektywnie większe niż filmy w formacie kinowej panoramy 2.40:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2022 o 09:27, Gmow1977 napisał:

Nie  widziałem twojej salki może wstaw tu jakieś zdjęcie swojego pokoju ,żebym miał jakiś punkt odniesienia...Co do odbioru ogólnego  obrazu dźwięku w porównania łeb w łeb ...pewnie tak .Ale jeśli usiedlibyśmy u mnie w zaadoptowanej salce  a potem  uciebie to nie byłbym taki pewien czy to co usłyszyszałbyś u mnie nie brzmiałoby lepiej  .Welur na ścianach to nie wszystko.Czas pogłosu ,separacja dźwięków ,detale to dzięki Absorberom na pierwszych odbiciach na ścianach  ,suficie akustycznym .Pochłanianie basu.To jak to gra czy nie dudni ? Pozatym tylko pomiary mogą pokazać ogólny stan salki .Ja usiebie takie zrobiłem i wsumie na chwilę obecną jestem naprawdę zadowolony. No i obraz....bym musiał siedzieć 2 m od ekranu żeby poczuć tą jakość .Ponad 3 m to już ludzkie oko nie jest takie czułe ma detale...Pozatym ja tu pokazuję jak za NORMALNE  pieniądze można fajne kino zbudować A sprzęt jak sprzęt dziś jest ten jutro może będzie inny 😁

Wstaw proszę jakieś zdjęcie twojej salki..

Tutaj proszę

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220718_224451.jpg

20220718_224418.jpg

20220718_224808.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

 

20220718_223942.jpg

20220718_224451.jpg

20220718_224418.jpg

20220718_224808.jpg

Przecież na tych zdjęciach nic nie widać! Ludzie, umiecie robić zdjęcia? Naprawdę to takie trudne?!?! 
 

Śmiać mi się chce, tyczy się to też Hank-a bo po rozjaśnieniu telefonu na maksa nie widać tylnich kolumn tylko czerwone kanapy i panele pod lampami… masakra🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
 

Za chwile ktoś napisze ze się nie da…😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszych zdjęć najwidoczniej nie umiem robić, albo mam za słaby aparat w telefonie, nic na to nie poradzę macie takie fotki i cieszcie się z tego że w ogóle jakiekolwiek dałem a nie narzekajcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, JVC 4K napisał:

Lepszych zdjęć najwidoczniej nie umiem robić, albo mam za słaby aparat w telefonie, nic na to nie poradzę macie takie fotki i cieszcie się z tego że w ogóle jakiekolwiek dałem a nie narzekajcie.

Miękkie jajo jesteś! I nie  zasmiecaj już tematu koledze jak i mojego pierdołami… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem nagle chcieliście zdjęcia mojego pokoju kinowego, to macie zdjęcia wrzuciłem autor wątku Gmow wyraził zgodę abym je umieścił w tym temacie więc o co chodzi?

Lubię jajka na miękko tak na boku.

Teraz już nie potrzebujecie tych zdjęć, nie istotne najważniejsze że Gmow1977 minął się z prawdą uważając że w ogóle nie mam kina to teraz już wie że to nie jest prawda a kino za 160 tys jak najbardziej istnieje i nie jest żadną ściemą. Bez odbioru.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ...ale ma....

Czyli nie ściemnia 

To że się chwali i nie ma taktu nie zmienia faktu...że ma.

Ja tam nie mam z tym problemu.

Mimo wszystko kolega JVC mógłby trochę przytemperować język...  i podejść racjonanie do kwestji sprzętu...bo sprzęt nawet jak ma taki jak ma ,nie upoważnia go do robienia z siebie "Zenka Martyniuka"...😁

Pozdrawiam serdecznie i zwracam Honor za Kasprzaka...

jednokasetowego.....😁

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobra ...ale ma....
Czyli nie ściemnia 
To że się chwali i nie ma taktu nie zmienia faktu...że ma.
Ja tam nie mam z tym problemu.
Mimo wszystko kolega JVC mógłby trochę przytemperować język...  i podejść racjonanie do kwestji sprzętu...bo sprzęt nawet jak ma taki jak ma ,nie upoważnia go do robienia z siebie "Zenka Martyniuka"...
Pozdrawiam serdecznie i zwracam Honor za Kasprzaka...
jednokasetowego.....
 
Nie przesadzajmy z tym. Takie zdjęcia można mieć ze wsząd. Ale spoko.
Można wejść w zakładkę nasze zestawy i zobaczyć jak wyglądają prezentacje zestawów ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STELVIO napisał:

Nie przesadzajmy z tym. Takie zdjęcia można mieć ze wsząd. Ale spoko.
Można wejść w zakładkę nasze zestawy i zobaczyć jak wyglądają prezentacje zestawów ludzi.
 

No tak. Ja nie oceniam.

Forum jest dostępne dla wszystkuch....Kolega @JVC 4K 

Odważył się i " dziewiczo obnarzył " no i chwała mu za to...👍

Personalne zaczepki...pomijam.

Mimo wszystko przechwalanki  i oceny w jego formacie uważam za ...niskich lotów.

Podejście typu...mój jest lepsze bo wydałem więcej niż TY...jest na prawdę prymitywne.

TO ,że ktoś ma sprzęt niiższej klasy niż TY...W OGÒLE nie upoważnia ciebie do takich oceń czy porównań...

Nie znasz sytuacji i podejścia danego forumowicza do "TEMATU "

Może ma inne preferencje ...i kino to taki dodatek .Moźe założył sobie :

Ok ,pokój ma fajnie wyglądać ...sprawiać fajną atmosferę przed i po ,a sprzęt? Ma grać  ... nie każdy jest AUDIOFILEM  Ja tu nie chcę prowadzić  jakiejś krucjaty,ale na Boga...

ludzie opamiętajcie się...@JVC 4K  Forum jest dla ludzi umiejących sie wspierać i wymieniać poglądami i radami , a nie dla "DUPKÓW "co to mają mniemanie  na twoim poziomie.

Wszyscy już wiedzą jaki masz sprzęt i za ile...Wszyscy teź wiedzą,że masz go na kredyt...i co?

Myślisz ,że ty jedyny miałeś  taką zdolność kredytową?

Nie jeden też by go dostał...Ale Nie jeden ma inne wydatki.

Ja nie wiem, to taka polska przypadłość?Ja to mam lepsze niż ty ...Zastaw sie a postaw się?

Dzisiaj byłem wydrukowć wouchery w biurze turystycznym

Babka mówi... Proszę Pana ludzie biorę kredyt ,żeby pojechać na wakacje za granicą, a potem przez Trzy lata spłacają...no ręce opadają ,ale można...

Chłopie ...

Ciesz się projektorem  (bo jest niezły)

i szanuj ludzi ,bo nie wiesz kto stoi po drugiej stronie ...

i na co go stać...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia😉

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajmy z tym. Takie zdjęcia można mieć ze wsząd. Ale spoko.
Można wejść w zakładkę nasze zestawy i zobaczyć jak wyglądają prezentacje zestawów ludzi.

Kino ma.
Były zdjęcia lepsze, wcześniej.
Nie zmienia to faktu, że piątej klepki brakuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/19/2022 at 9:56 PM, długi89 said:

Przecież na tych zdjęciach nic nie widać! Ludzie, umiecie robić zdjęcia? Naprawdę to takie trudne?!?! 

Trudno zrobić zdjęcia w idealnie pochłaniającym swiatło pomieszczeniu. Miałem podobne w innym domu, chociaz tam był tylko czarny materiał na suficie, scianach i ciemna wykładzina. Za bocznymi zasłonami miałem poduszki 😉 brzmi komicznie ale jakosc obrazu nawet z taniego projektora była lepsza niz z wypasionego w białych scianach 😉 ekran to była szara farba lateksowa, a dookoła czarny mat Hammerite (akurat taka mi została po malowaniu innych rzeczy). Pokoj w czarnym welurze jest idealny (z sufitem włącznie) jesli chodzi o obraz. Kwestie dzwięku samym welurem się nie ogarnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, długi89 said:

A co ma welur do zdjęć? Po pierwsze to jak ma się chu…wy telefon/aparat to się nie dziwię że takie cyrki wychodzą…

Wyluzuj trochę z poziomem wypowiedzi. Nie twierdzę, ze nie da się zrobić jasnych zdjęc ale po prostu wymaga to doswietlenia ktorego akurat moze nie bylo podczas fotografowania. Robiąc zdjęcie nie kazdy zaopatruje się w "parasolkę"  fotograficzą czy jak to się tam zwie ☺ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Trochę czasu minęło ,a i prace posuneły sie nieznacznie do przodu....

Ekran...

jeden z głównych najważniejszych komponentów w salce.

Z uwagi na to ,że ich  ceny w takich wymiarach to niezły "Kosmos".Tak na szybko:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220724_235000.thumb.jpg.d4ca4a1d14659673e9c233a3d96fc201.jpg

 

1448967927_Screenshot_20220724-114536_SamsungInternet.thumb.jpg.a274a58732c54140b0b94b48bcec2e1d.jpg

Postanowiłem znów wziąść sprawy w swoje ręce...😎

Materiał zakupiłem z importu ,dzięki życzliwości jednego z forumowiczów....przyleciał do mnie z USA

Seymour center stage XD 

Akustycznie transparentny.Ma bardzo dobre parametry  i jest polecany na wielu forach zagranicznych....jak i tutaj.

Rama na sam ekran jes już gotowa.Jednak zanim naciągnę sam materiał ,muszę dopieścić resztę.... Więc czas na mechanikę maskowania góra/ dół. 

Ze starego ekranu chowanego w suficie  DIY  w salonie, zostały mi dwie rury aluminiowe wraz z silnikami do rolet Somfy RTS (Sterowanie radiowe) , na których miałem ekran i pas rozbiegowy .Śmigało to aż miło...

No cóż ...coś się kończy coś zaczyna....

Pojawiła się piwnica i postanowiłem  ,że pozostałości od starego ekranu w  salonie wykorzystam w mojej nowej salce💪👍

Tak więc rury aluminowe fi 80mm posłużą za wały ,na które nawinę pasy z czarnego materiału do maskownic na dole i górze ekranu.

 Amelinim przyciołem na wcześniej ustaloną długość. 20220724_111315.thumb.jpg.1a209835e95e9489b232eb4e10d47f8e.jpg

 Wypełniłem materiałem wygłuszającym i zamontowałem ponownie wszystkie końcówki.

20220724_111353.thumb.jpg.a0b4306be576bba10f54a2c363e3bf2f.jpg

20220724_111259.thumb.jpg.62ad38e09d0dc4d55fd1cc0b9a1cefaf.jpg

20220724_111242.thumb.jpg.dc65a3611bbb1c33cedb54658c8cf139.jpg

To wszystko wylądowało na wcześniej przygotowanych deskach montażowych na frontowej ścianie.

 

20220724_111717.thumb.jpg.3e0c3f6fff6e3e9749a5c156c017e9b0.jpg

 

 

20220724_111736.thumb.jpg.49b396342f906cafac2e227074559f8d.jpg

 

20220724_111657.thumb.jpg.db53a2f484cf340e8e727d071893abfe.jpg

Silniki podpiołem w puszce za ekranem ,ale wtyczki  zasilania  ukryłem za jednym z paneli akustycznych,na jednej ze ścian bocznych.Pozwoli to  na łatwiejsze przełączanie w czasie programowania poszczegòlnych motorów maskownic.

670972112_Screenshot_20220725-004019_SamsungInternet.thumb.jpg.c45e3556d7e46f42332357760fc5f1dd.jpg

Następny krok to tor jazdy  maskownic...

Prosta sprawa ...meblowe prowadnice kulkowe  do szuflad.Zamówiłem czarne.Pasują  doskonale.👍

 

 

20220724_111800.jpg

Na końcu wyjeżdzanego elementu w prowadnicy zamontowałem nity z gwintem.Posłużą do zamocowania płaskowników ,ktòre będą zakończeniem na ekranie  pasów maskownic i będą wyznaczały rant ekranu.   

20220724_111816.thumb.jpg.b05625e9ec48d1a0b7d516fea9db5683.jpg

Prowadnice wylądowały po obu stronachekranu i wystają lekko poza jego płaszczyznę ,tak żeby płaskownik na nich zamocowany praktycznie nie dotykał powierzchni ekranu ale jednocześnie prawie do niego przylegał.

Prawa strona 

20220724_111834.thumb.jpg.716dc9d24d7d11476bc007d56bea7c89.jpg

Lewa stona 

20220724_111852.thumb.jpg.0ecbfc5de10bd7fd7c161716e94f0d9b.jpg

No i płaskowniki..

20220724_111915.thumb.jpg.3c48621ba1a6eee216627c1644e6e856.jpg 

CDN....😎

Pozdrawiam serdecznie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Z uwagi na to ,że ich  ceny w takich wymiarach to niezły "Kosmos".Tak na szybko:

 Nie porównuj najdroższych ekranów do twojego bo tamte zjadają go na śniadanie… 

do twojego to powinieneś patrzeć na ten:

https://heimkinobau-shop.de/collections/leinwandtucher/products/adamantium-audio-crystal-screen-gewebtes-leinwandtuch
 

10 cm kosztuje 16€ czyli przy 350 cm szerokości zapłacisz 560€ za sam materiał😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, długi89 napisał:

Nie porównuj najdroższych ekranów do twojego bo tamte zjadają go na śniadanie… 

Oj Kolego ...kolego ty to jak zwykle walisz w tę klawiaturę bez zastanowienia...😔  

Czytaj ze zrozumieniem.Chodziło mi o koncepcję ekranu maskowanego typu Multiformat,a nie o rodzaj wykorzystanych komponętów.Przecież to logiczne  ,że za te PIENIĄDZE dostajesz towar z najwyższej półki to i wykonanie jest inne...raczej profesjonalne.Tego nie klepie jakiś Janusz w garażu.

 Ja pokazuję jak sobie radzić w normalnych pieniądzach...i warunkach "garażowych" z polskim zacięciem do majsterkowania ,gdzie produkt końcowy  będzie  spełniał funkcje  tak , jak te z  zamieszczonych zdjęć, a użyte materiały wcale im nie odbiegają zbyt wiele jakościowo ,a kosztują UŁAMEK tego co zamieściłem.

Mój materiał na ekran wyniósł mnie ok.400 eur...i lepszego nie potrzebuję.Jest sprawdzony  i chwalony pod kątem akustyki ,obrazu  i efektu Morii(czy jak to się tam nazywa)  także luz....lepszego nie potrzebuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Gmow1977 napisał:

Oj Kolego ...kolego ty to jak zwykle walisz w tę klawiaturę bez zastanowienia...😔

Wybacz nie klepie w klawiaturę… po prostu ująłeś to tak że ja zrozumiałem że porównujesz twój ekran o szerokości 350 McDonalda tych podanych przez Ciebie… dlatego tak zareagowałem😉

13 minut temu, Gmow1977 napisał:

Mój materiał na ekran wyniósł mnie ok.400 eur...i lepszego nie potrzebuję.Jest sprawdzony  i chwalony pod kątem akustyki ,obrazu  i efektu Morii(czy jak to się tam nazywa)  także luz....lepszego nie potrzebuję

No i super👍👏 cieszy mnie to☺️

14 minut temu, Gmow1977 napisał:

 Ja pokazuję jak sobie radzić w normalnych pieniądzach...i warunkach "garażowych" z polskim zacięciem do majsterkowania

Ja tego nie neguje wręcz podziwiam☺️ Jestem stolarzem z zawodu wiec tylko się przypatruje🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze całość bez ekranu...😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I detale z prawej strony 20220807_082859.thumb.jpg.edb6e65ee9cf0616c8b7cec2065f0f03.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran zamontowany....😎

Ale po kolei...

Na ramę uprzednio pomalowaną na czarno zamontowałem tzw

Black backing zapobiega on refleksom  od komponentów umieszczonych za ekranem,które to mogą powodować efekt podwójnego obrazu...W sumie nie musiałem bo u mnie I tak wszystko czarne ale material był chęci też... no to jazda z tym koksem💪 Materiał oczywiście akustycznie transparętny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 20220807_205833.thumb.jpg.2ba187eee7af85724ae18fa35ffec017.jpg

Teraz już tylko sam material projekcyjny 20220807_205851.thumb.jpg.c722a6098831df073881eb8a7199821b.jpg

To rodzaj takiej plecionki z plastiku...Sztywne cholerstwo, trzeba dobrze naciągać ,żeby nie powstały fałdy. Najlepiej Robić to we dwóch jedna osoba naciąga, druga "takuje ".Zawsze zaczynamy od środka danego boku I na przemian po przeciwnych stronach....

Można wedle tego schematu.1364378136_Screenshot_20220725-193435_SamsungInternet.thumb.jpg.73b6434e1e1679c71b3eec54cad288e9.jpg

I gotowe...

SEYMOUREK napięty jak tromelek😅

 

20220807_083028.thumb.jpg.e01b641791d9feb60177d67b97cb6ff6.jpg

 

20220807_205445.thumb.jpg.17ca9146d7b6ba5845f3c275bb37ac8c.jpg

Chciałem dodać filmik z pracy maskownic...

ale nie wiem jak😔...

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, 20 lat temu zbudowałem IDENTYCZNA maskownice 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cala "mechanika" była z przodu zakryta ramą

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wygląda .Twój wariant jest trochę innej budowy ale funkcja ta sama ...Jak to mówią :Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Ja już jestem z niego bardzo zadowolony😁Mechanika śmiga aż miło .Przez zastosowanie dwuch niezależnych napędów maskownic , ekran jest bardzo uniwersalny .Tym bardziej ,że przy tym rozmiarze i funkcji jakie spełnia ....(Można oglądać wszystkie formaty ) to wyniósł mnie ułamek tego co na internetach można spotkać ...Jeszcze tylko ramę ekranu muszę ogarnąć ...

A potem już tylko wykładzina  ...no i można wstawiać kanapę ...😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja była bardzo "prymitywna" -> ręcznie napędzaną. Ale już dawno temu wszystko wywalilem. Kino szybko się znudziło. Pozostała tylko zasłona i głośniki do komputera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xajas napisał:

Moja wersja była bardzo "prymitywna" -> ręcznie napędzaną. Ale już dawno temu wszystko wywalilem. Kino szybko się znudziło. Pozostała tylko zasłona i głośniki do komputera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może czas powrócić  do tego zacnego hobby ?Wkońcu przez te 20 lat w kinie i technice się coś posunęło do przodu😅

Atmos czy Auro 3d naprawdę robią robotę at swoim doświadczeniem mógłbyś zbudować niezłą salkę 😁

Automatyka bardzo ułatwia sprawę😅

Naumiałem się jak wstawić filmik😁....to wstawiam

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może czas powrócić  do tego zacnego hobby ?Wkońcu przez te 20 lat w kinie i technice się coś posunęło do przodu

Tak, DUZE telewizory staly sie tak danie i tak dobre, ze nie widze potrzeby instalowania ekranu. A zachlysniecie wielokanalowym dzwiekiem szybko przemija.

Ale ja mysle, ze to zupelnie naturalne. Kazdy musi ten etap fascynacji, ewolucji przerobic. I nie zapominajmy najwaznieszego. Przeciez nie chodzi tylko o ogladanie kina. Chodzi takze o podjecie wyzwania, realizacje projektu, dzialanie, ktore daja mnostwo satysfakcji i zadowolenia i sa po czesci glownym motrem napedowym takich przedsiwziec

A po zakonczeniu realizacji, fascynacja z czasem przeminaja i szuka sie nowych wyzwan, nowych projektow.

Sam piszesz, technika posuwa sie do przodu.
Duzy ekran i duzo glosnikow, to nic nowego

Zycze dlugiej uciechy z aktualnym projektem i duzo nowych wyzwan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:


Tak, DUZE telewizory staly sie tak danie i tak dobre, ze nie widze potrzeby instalowania ekranu. A zachlysniecie wielokanalowym dzwiekiem szybko przemija.

Ale ja mysle, ze to zupelnie naturalne. Kazdy musi ten etap fascynacji, ewolucji przerobic. I nie zapominajmy najwaznieszego. Przeciez nie chodzi tylko o ogladanie kina. Chodzi takze o podjecie wyzwania, realizacje projektu, dzialanie, ktore daja mnostwo satysfakcji i zadowolenia i sa po czesci glownym motrem napedowym takich przedsiwziec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A po zakonczeniu realizacji, fascynacja z czasem przeminaja i szuka sie nowych wyzwan, nowych projektow.

Sam piszesz, technika posuwa sie do przodu.
Duzy ekran i duzo glosnikow, to nic nowego emoji3.png

Zycze dlugiej uciechy z aktualnym projektem i duzo nowych wyzwan

Dziękuję za miłe słowa .

Masz 100% racji. Ja też tak do tego podchodzę.Można by wydać X pieniędzy i mieć kino, ale  tak naprawdę frajdę ma się z tego, że coś się osiągneło własnymi rękami ... a zachwyt dzieci i żony z efektów tej pracy...?

BEZCENNY 😁😁😁 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, xajas said:

zachlysniecie wielokanalowym dzwiekiem szybko przemija.

Ja się zachłystnąłem jakies 15 lat temu i też mi minęło. Potem poszedłem w stereo i przez wiele lat uważałem, ze to wystarcza. Jakiś rok temu naszła mnie myśl, zeby dodac jakieś głośniki "efektowe" i na nowo wskrzesic "kino" ( jako dzwięk wielokanałowy). Zaczęły się poszukiwania amplitunera, głośników, optymalnego ustawienia i na nowo był ten dreszczyk, jak to będzie kiedy to wszystko podłącze 😉 jestem swieżo po testach w konfiguracji 5.2.4 i znowu miałem banana na twarzy ☺ głośniki zawieszone jak na razie "roboczo", a z sufitu zwisają mi kable. Dema Dolby Atmos brzmią ciekawie ale w filmach jak na razie zachwytu nie ma chociaz oglądałem do tej pory 3 tytuły.. mimo wszystko uważam, ze 

49 minutes ago, przmor said:

Niekiedy dążenie do celu daje więcej frajdy niż jego osiągnięcie. Sprawdza się w wielu dziedzinach życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Gmow1977 świetna robota. Czy możesz ten mechanizm pokazać z bliska? Albo nagrać filmik jak przełożyłeś te linki? Czy wykorzystałeś krańcowe regulacje przy silniku w rurach?

U siebie będę robił coś podobnego ale raczej jako boczne przysłonięcia bo planuję ekran 21:10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.