Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dźwięki pewnie super. Ale filmy to słabe. Już nawet nie skomentuję nowego Thora. Mi zepsuł patrzenie na Marvela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, długi89 said:

Zgadzam się co do Thora… natomiast Free Guy mi się podobał, coś innego, dużo też fajnych efektów

Oglądałem Free Guy i tez mi się ten film spodobał. Z pewnością było to coś innego niż dotychczas oglądałem. Pamiętam jednak ze po filmie miałem wrazenie jakby potencjał filmu był niewykorzystany ale mimo wszystko polecam ☺

I jeszcze jedno. Oglądałem go zanim rozbudowałem nagłośnienie do Atmos, tak więc o efektach przestrzennych się nie wypowiem 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
  • Espectro odblokował(a) ten temat

No to co, zaczynamy od nowa😎

Na początek jeszcze raz podziękuję Panu @Espectro za odblokowanie mojego starego tematu.

Muszę przyznać że nie potrafię żyć bez sprzętu audio i wiecznego zmieniania, kombinowania i etc…. 
 

Postanowiłem powrócić do budowy salki od podstaw, szkoda tylko jest mi tej którą już miałem skończoną no ale nie ma to tamto i trzeba zapiąć pas i zrobić to tym razem zgodnie ze sztuką. Zaczniemy najpierw od szkiców i wymiarowania, później przejdziemy do konstruowania… Tym razem daję sobie czas i na spokojnie podejść do tematu. 

ps. Przez ten czas nie dorobiłem się komputera bo twierdzę nadal że jest mi zbędny dlatego wszystkie rysunki bede wykonywał odręcznie bo w końcu w Zawodówce miałem Rysunek Techniczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, max720 napisał:

Jestem głodny nowych spostrzeżeń , myśli 

Nic nowego nie wymyślę😉

Jedynie co to pierwszy raz bede instalował DBA więc tutaj każda wiedza się przyda… Z instalacją sobie poradzę bo to łatwizna tylko później to zestroić będzie ciężko 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, może zacznę od tego iż w innym temacie pisałem jak to ma wyglądać… doszedłem do wniosku że jednak zrobię tak jak kiedyś czyli ( a miało być tak 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale niestety nie będzie dojścia do okna czy to też grzejnika lub i montażu klimatyzatora przenośnego ) obrócę wszystko o 180 stopni… 

Tylną ściankę już sobie rozrysowałem, zaznaczyłem ulokowanie głośników [ Dali Fazon LCR jako boczne i tylne kanały ( ewentualnie coś podobnej jakości ) oraz 4 subwoofery z układu DBA 8 calowe Dayton Audio Ultimax,

B82996C1-1B5C-41B5-8DB8-1E263F0BA56B.thumb.jpeg.f24dda92915abb9f323703bf653b0bd5.jpeg

niestety po środku dojście do okna i grzejnika 60 cm szerokie oraz 200 cm wysokie a nad nim Projektor JVC NZ8 ( lub ewentualnie jeżeli pojawił by się TV 98 cali Oled w cenie 50-55 tys zł to bym raczej wtedy poszedł w TV ) Cała ta odgroda ( czy Baffle Wall ) będzie miała wymiary 324 cm( szerokość ) x 250 cm ( wysokość ) x 60 cm ( głębokość ) co daje 4,8dm3 natomiast ściana frontowa będzie miała 5,67dm3 co daje łącznie 10,47dm3 gdzie sam pokój ma 40,9dm3 więc jedna czwarta powierzchni pokoju nie licząc ścian bocznych czy sufitu. Mam nadzieję że to zda egzamin przy DBA na 8x 8 cali głośnikach ☺️ 

 

ps. Nie oczekuję zejścia do 15 hz lecz równomiernego rozłożenia basu choć by miał tylko zejść do 30-35hz 

ps2. Jutro dodam frontowy rysunek poglądowy ponieważ za chwilę zaczynają się rozgrywki Piłki Nożnej no i z tego powodu wpadną znajomi…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stary200 napisał:

Z instalacją sobie poradzę bo to łatwizna tylko później to zestroić będzie ciężko 

No właśnie...albo kogoś zatrudnisz, albo musisz zainwestować w umika i najtańszy laptop.Bez tego nie ustawisz DBA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle jest sens w coś inwestować a już kino, skoro pokój ma być oddany do użytku za 1,5 roku a już teraz nie ma co oglądać bo nowości filmowe słabe, trafia się 1 na 10 tytułów naprawdę warty obejrzenia,

a w PL już wycofał się Universal,Sony,Disney z produkcji i wydawania filmów na nośnikach fizycznych DVD,Blu-ray i 4K, zaraz dołączy do nich pewnie Paramount.

Coraz gorsza sytuacja z nowymi filmami w kinach - nie ma co fajnego obejrzeć samo gów....

Coraz bardziej olewany rynek Polski jeżeli chodzi o dystrybucje nowych jak i starych filmów na nośnikach fizycznych z katalogów dużych wytwórni filmowych a dalej będzie tylko gorzej.

Patrząc na to co się dzieje z Blu-ray po dziś dzień nie wymyślono następcy UHD Blu-ray, a historia jest taka VHS 75r. - Betmax 85r. DVD 1996r. - Blu-ray 2005r. - Blu-ray 3D 2010r. oraz 4K UHD Blu-ray 2016r.

Więc wychodzi średnio po około dekadę na technologię więc pod koniec 2024r powinniśmy zobaczyć płyty 8K Super HD Blu-ray a wychodzi na to że nic nie zobaczymy. I ten standard który jest teraz jest ostatnim i na dodatek umierającym.

Zaczynam się zastanawiać czy jakiekolwiek remonty, budowy za nie małe pieniądze całkowite rujnowanie pokoi mieszkalnych tylko po to aby wstawić tam sprzęt za kupę hajsu aby oglądać Netfliksa, HBO Max czy apple tv wiadomo że jakość platform streamingowych daleko odbiega od tego co jest na zwykłym Blu-ray a nie wspominając o płytach UHD, więc rujnowanie mieszkań/pokoi - zabieranie sobie dojścia dosyć w sumie ważnego do okna i grzejnika to podstawa i robienie pod górkę tylko po to aby już nic nie kupić żadnych filmów.

No nie wiem, filmy na nośnikach fizycznych się kończą tak samo jak odtwarzacze BD,

a budować salkę za 100k tylko po to aby oglądać Apple TV czy Netfliksa trochę mija sie z celem. Ja żałuję trochę wydanych pieniędzy na moje kino bo mam kredyt do sierpnia 2025r.na moją salkę i do tego czasu z pokojem nie mogę nic zrobić, a pewnie zapewne zrobił bym z niego normalny pokój a nie salkę norę która nie pozwala mi myśleć o niczym innym tylko o spłacaniu rat kredytu na salkę.

W pierwszej kolejności pozbycie się ekranu i projektora i zakup dużego TV nie koniecznie OLED - bo się wypalają piksele może QLED.

Zmniejszenia ilości głośników o połowę i zmniejszenia gabarytów tych głośników są za duże do tak małego pokoju.

Zostawił bym tylko wzmacniacz i odtwarzacz BD, powiesił jakieś obrazy na ścianach jakieś galerie nie koniecznie antyki, wstawił meble dużo mebli w kolorze buku, wywalił zasłonę bo po co jak nie będzie proja, usunął wykładzinę, zostawił bym jednak welur bo on wyrównał krzywe ściany i sufit zamaskował raczej niedociagniecia malarskie.

Dużo bym zmienił ale nie mam siły a na dodatek 120 tys kredytu + odsetki jeszcze 1,5 roku.

Nie będzie już płyt z filmami to do Cyfrowego Polsatu i nc+ wystarczy połowę mniej głośników i nie za drogi Telewizor.

To moje przemyślenia i zawiodłem się na wszystkim na kredycie i w ogóle.

Mądry Polak po szkodzie jak to mówią 3 dom wybudujesz już idealny, w pierwszym domu popełnisz masę błędów w drugim będzie już lepiej jednak daleko do perfekcji a dopiero 3 dom będzie spełniał wszystko to idealnie uszyte na miarę, tak samo z salką kinową trzeba wybudować z 6 albo nawet 8 takich salek kinowych aby wiedzieć co się chcę i jakie mają być uzyskane efekty.

Mądry Polak po szkodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Gmow1977 napisał:

No właśnie...albo kogoś zatrudnisz, albo musisz zainwestować w umika i najtańszy laptop.Bez tego nie ustawisz DBA

 

Nie no, nie ma to jak testy na sobie… jasne że wolę inwestycję bo czego się nauczę to moje… tylko tutaj wydaje mi się że pomoc będzie zerowa ze strony forum ponieważ nikt jeszcze nie instalował DBA😞😭 ale mogę się mylić… wtedy trzeba 1500€ szykować na specjalistę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Stary200 napisał:

Nie no, nie ma to jak testy na sobie… jasne że wolę inwestycję bo czego się nauczę to moje… tylko tutaj wydaje mi się że pomoc będzie zerowa ze strony forum ponieważ nikt jeszcze nie instalował DBA😞😭 ale mogę się mylić… wtedy trzeba 1500€ szykować na specjalistę

Eee no co ty ...ten Typ od grobi chyba 500 euro+dojazd bierze . Ale ja bym ci radził umika upolować za 80 eur i jakiś laptop za 50 Euro i się bawisz...😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem kolumny frontowe Dali Rubicon 2 oraz Vocal.

Natomiast zastanawiam się nad tylnymi kolumnami souround, biorę pod uwagę Opticon 1mk2 oraz Oberon 3 i szczerze to nie wiem co będzie lepsze… natomiast górna strefa to albo Oberon 1 albo Fazon Sat. 
 

Co byście polecili???

Ma to być 5.1(DBA).6 

Dolby Atmos z 6-ścioma górnymi lub Auro3D z 4-rema górnymi kolumnami…

Sprzęt to albo Denon 8500 albo najnowszy flagowiec Denona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Stary200 napisał:

Wybrałem kolumny frontowe Dali Rubicon 2 oraz Vocal.

Natomiast zastanawiam się nad tylnymi kolumnami souround, biorę pod uwagę Opticon 1mk2 oraz Oberon 3 i szczerze to nie wiem co będzie lepsze… natomiast górna strefa to albo Oberon 1 albo Fazon Sat. 
 

Co byście polecili???

Ma to być 5.1(DBA).6 

Dolby Atmos z 6-ścioma górnymi lub Auro3D z 4-rema górnymi kolumnami…

Sprzęt to albo Denon 8500 albo najnowszy flagowiec Denona

Frontowe to są Rubicon 6 lub 8, a Rubicon 2 to małe głośniki podstawkowe które jako frontowe nie zagrają tak dobrze jak duże podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JVC 4K napisał:

Frontowe to są Rubicon 6 lub 8, a Rubicon 2 to małe głośniki podstawkowe które jako frontowe nie zagrają tak dobrze jak duże podłogówki.

Ale ja nie chcę podłogówek, wiem jak grały w 15mk2 Heco Celan 702GT z Marantzem 5012 w tym pokoju… I wiem jak zagrały Heco Celan 302GT z Denonem 4700 w tym pokoju i to było dużo lepsze granie niż z tych 702GT, dlatego biorę tylko pod uwagę kolumny podstawkowe które w kinie będą odcięte na 80hz i nie ważne jest to że one schodzą do 23hz jak np Canton Reference 9K , niestety Canton za głęboki… 

Chcę je zainstalować pomiędzy subwooferami gdzie mam tylko 250cm(wysokość pokoju) : 4= 62,5 cm czyli między subami mam 113 cm więc ni w oko dla kolumn wolnostojących… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Stary200 napisał:

Ale ja nie chcę podłogówek, wiem jak grały w 15mk2 Heco Celan 702GT z Marantzem 5012 w tym pokoju… I wiem jak zagrały Heco Celan 302GT z Denonem 4700 w tym pokoju i to było dużo lepsze granie niż z tych 702GT, dlatego biorę tylko pod uwagę kolumny podstawkowe które w kinie będą odcięte na 80hz i nie ważne jest to że one schodzą do 23hz jak np Canton Reference 9K , niestety Canton za głęboki… 

Chcę je zainstalować pomiędzy subwooferami gdzie mam tylko 250cm(wysokość pokoju) : 4= 62,5 cm czyli między subami mam 113 cm więc ni w oko dla kolumn wolnostojących… 

Ok zabudowa Baffle Wall chcesz to wszystko schować w ścianie za ekranem, rozumiem. Co do odcięć to ja fronty mam na 40Hz, central 60Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JVC 4K napisał:

Ok zabudowa Baffle Wall chcesz to wszystko schować w ścianie za ekranem, rozumiem. Co do odcięć to ja fronty mam na 40Hz, central 60Hz.

Mając tak jak ty 6 i Vocal ustawiłbym tą samą częstotliwość odcięcia czyli 40hz na LCR by dźwięk był spójny…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stary200 napisał:

Mając tak jak ty 6 i Vocal ustawiłbym tą samą częstotliwość odcięcia czyli 40hz na LCR by dźwięk był spójny…

OK tak zrobię zmienię to, a surroundy i Atmosy 80Hz czy wyżej np.100Hz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JVC 4K napisał:

OK tak zrobię zmienię to, a surroundy i Atmosy 80Hz czy wyżej np.100Hz.

 

Masz On Wall LCR więc zostawił te 80hz natomiast te Alteco 100hz 


 

Gdyby było to moje kino to bym zrobił front + center na full band a reszta na 80hz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2024 o 17:09, Stary200 napisał:

 

Dolby Atmos z 6-ścioma górnymi lub Auro3D z 4-rema górnymi kolumnami…

Sprzęt to albo Denon 8500 albo najnowszy flagowiec Denona

Na te 16m2 flagowiec Danona? AVC A1H? To może salkę, zamiast wzdłuż, to w szerokości zamknij :)) Dasz radę w 8K :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kayko napisał:

Na te 16m2 flagowiec Danona

A w czym problem kolego?

W tej cenie nie dostanę Procesora+Końcówki który nie bedzie grał bułowato… Najlepszy wybór to albo Flagowiec za 5500€ albo Kupno X6800H plus Końcówka mocy w tej cenie… 

Chociaż te Ampli mają słabą sekcje Pre Out…

Przeszukuję internet cały czas i narodziła się nowa koncepcja odnośnie nagłośnienia.

A może by iść w system Sub-Sat topowych marek ? Suby mam z głowy bo system DBA… Było by wszystko z tej samej serii, odcięte na 80hz, mniejsze wymiary, topowe przetworniki za ułamek cen wysokich modeli? 
 

Co sądzicie? 20-25 tys zł na 9 kanałów to nie jest tak dużo za jedną kolumnę gdzie np kupując 8 szt Dali Oberon 3 plus Grand Vocal wychodzi 15 tys zł wymieniając tylko LCR na serię wyższą jak Rubicon już mamy ponad 20 tys zł ale kolumny trzy krotnie większe…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj podjąłem decyzję o kupnie kolumn, miały być satelity ale stanęło na kolumnach.

Front Dali Oberon 3

Centralny Dali Oberon Grand Vocal

Tylne Dali Oberon 1

Górna warstwa Dali Oberon 1

Tak że jutro zamawiam kolumny😎

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary200 napisał:

No i dzisiaj podjąłem decyzję o kupnie kolumn, miały być satelity ale stanęło na kolumnach.

Front Dali Oberon 3

Centralny Dali Oberon Grand Vocal

Tylne Dali Oberon 1

Górna warstwa Dali Oberon 1

Tak że jutro zamawiam kolumny😎

 

No i bardzo trafna decyzja a wiem że lubisz brzmienie Dali, jak ktoś raz posłucha podwójnego tweetera to już nigdy się z takim graniem nie będzie chciał rozstać. Ja też lubię Dali bo mam i sobie chwalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JVC 4K napisał:

No i bardzo trafna decyzja a wiem że lubisz brzmienie Dali, jak ktoś raz posłucha podwójnego tweetera to już nigdy się z takim graniem nie będzie chciał rozstać. Ja też lubię Dali bo mam i sobie chwalę.

Niestety ale pomyliłeś się…

Gdyby były dostępne kolumny Heco Celan GT w sprzedaży to bym je kupował z miejsca bez zastanawiania się, a tak to jest Revolution i najmniejszy model to 3 i jedyna podstawkowa kolumna w ofercie której już też tak nie widać i nie słychać w sprzedaży…

Rozważałem firmy takie jak Monitor Audio Bronze, Kef Q-serie, Klipsch RP oraz Dali Oberon i najbliżej mi do Dali bo mają nowy w ofercie głośnik centralny na dwóch 18 cm głośnikach a przy takich wooferach dialogi są zajeb…iste jeżeli oczywiście jest ona tak samo zestrojona jak wspomniane Heco Celan GT(center 42)

Cenowo w grobi.tv wychodzi 2530€ = 11 tys zł i mogą dać w gratisie 100 m kabla głośnikowego… w Polsce 2350€ = 10800 zł bez rabatu… tak że biorę się za chwilę za telefon i próbujemy wyrwać cały set 9-cio kolumnowy za mniej niż 10 tys zł… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary200 napisał:

Niestety ale pomyliłeś się…

Gdyby były dostępne kolumny Heco Celan GT w sprzedaży to bym je kupował z miejsca bez zastanawiania się, a tak to jest Revolution i najmniejszy model to 3 i jedyna podstawkowa kolumna w ofercie której już też tak nie widać i nie słychać w sprzedaży…

Rozważałem firmy takie jak Monitor Audio Bronze, Kef Q-serie, Klipsch RP oraz Dali Oberon i najbliżej mi do Dali bo mają nowy w ofercie głośnik centralny na dwóch 18 cm głośnikach a przy takich wooferach dialogi są zajeb…iste jeżeli oczywiście jest ona tak samo zestrojona jak wspomniane Heco Celan GT(center 42)

Cenowo w grobi.tv wychodzi 2530€ = 11 tys zł i mogą dać w gratisie 100 m kabla głośnikowego… w Polsce 2350€ = 10800 zł bez rabatu… tak że biorę się za chwilę za telefon i próbujemy wyrwać cały set 9-cio kolumnowy za mniej niż 10 tys zł… 

Powodzenia,

Też przed zakupem Dali do siebie słuchałem innych kolumn, nie słuchałem Klipscha tylko z tej twojej listy, dodam od siebie Sonus Faber i Focala ale też porwało mnie tak jak Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2024 o 08:28, Stary200 napisał:

Cenowo w grobi.tv wychodzi 2530€ = 11 tys zł i mogą dać w gratisie 100 m kabla głośnikowego… w Polsce 2350€ = 10800 zł

Teraz zauważyłem że się wkradł błąd w Polsce 10200 zł bez negocjacji.

Po wykonaniu paru telefonów udało mi się zejść z ceny na Oberon 1 za 1500 zł para przy zakupie trzech par, Oberon 3 za 2500 zł oraz centralny w tej samej cenie… reasumując całość wynosi 9500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2024 o 23:49, JVC 4K napisał:

skoro pokój ma być oddany do użytku za 1,5 roku a

to jest bardzo dobra pora by zaoszczędzić kasę i przygotowywacz pomieszczenie kiż na etapie budowy, odpowiednio wykonać ściany, wywalić zbędne okno itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.