Skocz do zawartości
IGNORED

Maciupeńki subwoofer do zestawu Rotel A12 & KEF LS50


Gardener Undertaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przywitać się wypada 😇.

Niestety zostałem ogołocony z mojego Onkyo A5-VL z B&W685 przez córkę. Na to miejsce do MAŁEGO biura o kubaturze 42m3 przybył zestaw z tematu okablowany Melodiką. Gra to niestety dla mnie słabo. Nie ma dolnego pasma, a nie rzecz w podbiciu basu na wzmacniaczu, bo to robi katastrofę dla uszu. Słucham klasycznego rocka, muzyki elektronicznej, muzyki klasycznej i tu brak stopy od perkusjil, żadne kino, czy gry.  Z tego powodu nie wymagam współczucia, tylko proszę o podpowiedzi. Nie słucham głośno, ale basu w tym przypadku brak w podstawkach KEF-a. Muzyka wydobywa się jakby z pudełek po butach, żadnej ekspresji niskich częstotliwości membranofonów. Dlatego zestaw należy rozszerzyć do 2+1 w tym zestawieniu. Proszę nie pytać dlaczego, ale nie mam możliwości zabrać wzmacniacza i moich pułkowników na odsłuchy subów po salonach.Warunki:

  1. Pudło rezonansowe subwoofera  w gabarytach NIE SZERSZE niż 28cm, pozostałe wymiary 30-35cm.
  2. Subwoofer aktywny, ze względu na ograniczone wymiary przetwornik pewnie 8 cali.
  3. Wszystko razem musi znajdować się bezpośredniej mojej bliskości, i grać niezbyt głośno, jednocześnie dokładając niskiego pasma.
  4. Cena też nie może powalać, bo już sporo poleciało - powiedzmy do 1200PLN max.
  5. Sub będzie zamontowany na mocnym uchwycie stalowym B-Tech BT77 20cm nad ziemią.
  6. Nie wykluczam innego używanego sprzętu w nienagannym stanie, jak spełni parametry budżetowo-wymiarowe.

Moje typy:

  1. TAGA HARMONY TSW-60 (ok.650zł, wzmacniacz klasy A/B ) Dobre. bo polskie?
  2. Magnat Alpha RS 8 (ok.950PLN, wzmacniacz klasy D)
  3. Yamaha NS-SW050 (ok.550zł)

Może jakieś inne propozycje spełniające kryteria wymiarowe o mocnym, krótkim przyjemnym basie w tym budżecie i wymiarach...

Proszę Jego Ekscelencje o pomoc w zakupie. Pozdrawiam ciepło. Moje miejsce pracy poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze nieco zbyt wysoki Jamo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale od ściany dużo nie odstaje 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale te kolumny nie nadają się do takiego słuchania (sposób montażu), a jaki wzmacniacz masz do kefów podpięty? To są bardzo niskoskuteczne monitory i potrzebują bardzo dużo prądu do właściwego wysterowania. Suby które się nadaje do muzyki to albo REL T5 lub SVS SB-1000 podłączone pod terminale głośnikowe na wzmacniaczu (wyjście High Level)

Szukać trzeba używek.

Do takiego sposobu słuchania poleciłbym monitory Jean Marie Reynaud Lucia, KEF LS50 to bardzo dobry monitor ale trzeba trochę się postarać, żeby zagrał. B&W 685 mogły sobie tak wisieć i jakoś tam sobie grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak jest w tytule, no cóż tej serii rotela nigdy nie słuchałem ale po jego mocy widzę raczej, że on nie do tych LS50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw nigdy dobrze nie zagra ... błędem było iść w tą stronę.

W tym wypadku tylko profesjonalne monitory bliskiego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sorry ale te kolumny nie nadają się do takiego słuchania (sposób montażu), a jaki wzmacniacz masz do kefów podpięty? To są bardzo niskoskuteczne monitory i potrzebują bardzo dużo prądu do właściwego wysterowania.

Ile „pradu“ potrzeba sluchajac glosnikow z skutecznoscia 85dB z odleglosci 60cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaką mają mierzoną skuteczność i jak ma zagrać monitor z dużym basreflex powieszony na ścianie. Ten monitor powinien stać min. 60cm od ściany. Można i słuchać i ze wzmacniacza z 30W zapewne jak ktoś tak lubi. Ja tak nie lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i monitory z takiej odległości wystarczą z nadmiarem. Niestety, "wiszące w powietrzu" małe monitorki grają tak jak wyglądają 😉 Nie napisałeś, z czego słuchasz, bo jak z komputera, to rozsądnie aplikowana korekcja może zrobić dużo (i jest za darmo). Może niestety być tak, że masz jakieś mody i w miejscu odsłuchu dołu nie ma, wtedy trochę kłopot. Sub oczywiście pomoże, w takich cenach to chyba w sumie wszystko jedno jaki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałeś, z czego słuchasz, bo jak z komputera, to rozsądnie aplikowana korekcja może zrobić dużo (i jest za darmo). 

Ano wlasnie!
Akurat zainstalowalem w kuchni porownywalne monitory, zaaplikowalem korekcje DSP i bylem zaskoczony, co z tego wyszlo. Liczylem sie z dodatkowym subwooferem, ale chyba go sobie podaruje (mimo ze jestem fanatykiem subwooferow!). To mi sie jeszcze nie zdarzylo, az wstyd sie przyznac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xajas napisał:


Ile „pradu“ potrzeba sluchajac glosnikow z skutecznoscia 85dB z odleglosci 60cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Brak prądu to brak basu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:

Ten zestaw nigdy dobrze nie zagra ... błędem było iść w tą stronę.

W tym wypadku tylko profesjonalne monitory bliskiego pola.

Bardzo dobra sugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten zestaw nigdy dobrze nie zagra ... błędem było iść w tą stronę.
W tym wypadku tylko profesjonalne monitory bliskiego pola.

Czym bedzie sie roznic to granie tych profesjonalnych monitorow i dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, xajas napisał:


Czym bedzie sie roznic to granie tych profesjonalnych monitorow i dlaczego?

Są strojone do słuchania z bliska i mają bas reflex z przodu. No i na ogół mają regulację tonów ...

"To, że dane kolumny potrafią zagrać całkowicie różnie w innym pomieszczeniu, to nie tylko kwestia innej akustyki. Lecz także innego pola (odległości) odsłuchu. Kolumny strojone pod bliskie pole, z dalszej odległości zabrzmią stłumionym dźwiękiem, na skutek podbicia (równo przetwarzanego) basu."

"Musimy pamiętać że niski bas w mniejszym metrażu na prawdę ciężko usłyszeć z racji długości fali i odległości od kolumn."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

mają bas reflex z przodu

A druga połowa z tyłu 😉

Godzinę temu, Piopio napisał:

na ogół mają regulację tonów

A wzmacniacz nie ma? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słuchaliście tych kefów kiedykolwiek? Wiecie co mówicie, monitory rozstawione w odległości 100cm od siebie. Jak czytam niektórych to wydaje mi się, ze powinno się większość firm z branży audio zamknąć bo i tak wszystko gra tak samo i wystarczy kilka modów i ustawień dsp i wyjdzie na jedno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piopio napisał:

Są strojone do słuchania z bliska i mają bas reflex z przodu. No i na ogół mają regulację tonów ...

"To, że dane kolumny potrafią zagrać całkowicie różnie w innym pomieszczeniu, to nie tylko kwestia innej akustyki. Lecz także innego pola (odległości) odsłuchu. Kolumny strojone pod bliskie pole, z dalszej odległości zabrzmią stłumionym dźwiękiem, na skutek podbicia (równo przetwarzanego) basu."

"Musimy pamiętać że niski bas w mniejszym metrażu na prawdę ciężko usłyszeć z racji długości fali i odległości od kolumn."

O BR i regulacji tonow juz pisal Przemak, a ten cytat z slyszeniem i strojeniem basu to bezsens. Skad to wygrzebales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpotek73 napisał:

Po prostu słabe te kefy.....

Są bardzo dobre ale nie do takiego słychania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gardener Undertaker napisał:
  • Pudło rezonansowe subwoofera  w gabarytach NIE SZERSZE niż 28cm, pozostałe wymiary 30-35cm.
  • Subwoofer aktywny, ze względu na ograniczone wymiary przetwornik pewnie 8 cali.

Nowy B&W ASW608 - mam taki, lub używany REL Quake 2 gen (co do wymiarów obu musisz się upewnić).

5 godzin temu, Piopio napisał:

"Musimy pamiętać że niski bas w mniejszym metrażu na prawdę ciężko usłyszeć z racji długości fali i odległości od kolumn"

Niski bas z mojego suba najgłośniej słychać z uchem 10cm od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa, pozwolę sobie po przeczytaniu skomentować.

  • (RobG1974) KEF Serii LS w porównaniu do B&W 685 i 606 praktycznie nie używa niskich częstotliwości, niezależnie od tego, czy napędzałem go moim nowym Rotelem A12 RMS2x60W (można obejrzeć na Youtube kilka filmów o takich właśnie zestawach), czy starym Onkyo A-5VL RMS2x80W, a to wzmacniacze dedykowane do metalu, klasycznego rocka, z dobrym basem, gdzie stopa perkusji ma znaczenie. Oczywiście żeby to udowodnić sobie i obalić Wasz mit, że z bliska się nie słucha, ustawiłem wczoraj monitory na 30kg podstawkach 60cm od ściany, 2,8m pomiędzy nimi i usiadłem 2m od nich. Potem postawiłem w tym samym miejscu Bowersy. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak słabo przy tej klasie cenowej monitorów KEF. Niskiego pasma dalej brak. W B&W w tych samych warunkach bas jest. Wiem, trudno się spodziewać ze współosiowych  przetworników 165mm cudów.
  • Przy bliskim odsłuchu zestaw pobiera 40W razem - sprawdziłem miernikiem.
  • (przemak, xajas) podbicie basu + 10dB na Rotelu niewiele wnosi do życia, jeśli puszczę sygnał dodatkowo przefiltrowany z karty audio Sound Blaster AE-7 w trybie głośniki podstawkowe/tryb stereo/+ dodatkowe podbicie basu z karty/ przy tej samej dynamice, to dalej z niskim pasmem jest słabiej niż w Bowersach
  • (audioburak) - Suby z linków nie mieszczą się z wymiarami w warunkach pytania w poście.
  • (szymon1977) B&W - myślałem, ale cena wykracza 2x poza budżet

Na chwilę obecną uważam, że nawet napędzenie tych KEF-ów wzmacniaczem 150W na kanał nic nie zmieni, bo nie mogę we wsi robić codziennie zabawy dożynkowej, a pokazane miejsce służy mi do pracy zdalnej i służy do bliskiego odsłuchu. Głośniki półkowe KEF zostawiam, bo są wykonaniem technicznym dziełem sztuki inżynierskiej, to cieszy oko, gorzej z ich pasmem i były dla mnie bardzo preiswert. Nie ma sensu wystawienie im walizek przed dom.

Dlatego zapytałem, co wniesie instalacja dodatkowego subwoofera w mojej sytuacji, czy po prostu ktoś próbował i z jakim efektem uzupełnić niskie pasmo odsłuchu małym subwooferem, jeśli kolumny podstawkowe produkują za mało niskich częstotliwości. Nie mogę też ustawić suba byle gdzie - mam do dyspozycji podłogę pod dużym biurkiem, lub jego prawą stronę zbyt blisko siebie. Czy jednak zaryzykować rozszerzenie zestawu o subwoofer, czy odpuścić też temat na zawsze. W ostateczności mogę zamówić do odsłuchu i ewentualnego zakupu jeden z niżej podanych subów, jeśli to ma sens, to który rokuje na połowiczny sukces, bo z Waszych wypowiedzi wynikają słabe przesłanki. A jeśli na tak, to który warto spróbować najpierw, nie chcę Sprzedawcom uprzykrzać życia.

  1. TAGA HARMONY TSW-60 (ok.650zł, wzmacniacz klasy A/B ) Dobre. bo polskie?

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  2. Magnat Alpha RS 8 (ok.950PLN, wzmacniacz klasy D) 

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  3. WHARFEDALE WH-D8 (ok.1000PLN)

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  4. Yamaha NS-SW050 (ok.550zł)

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomóżcie mi to wymóżdżyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Gardener Undertaker napisał:

(szymon1977) B&W - myślałem, ale cena wykracza 2x poza budżet

Jakto 2x? 1200pln to jakieś £240 a nowy kosztuje £350 - musiałbyś trochę dołożyć, ale chyba nie 2x. Jest jeszcze REL T Zero, chyba jeszcze mniejszy ale chyba jeszcze droższy. Chyba lepiej dołożyć niż męczyć się z czymś, co do stereo nie bardzo się nadaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Gardener Undertaker napisał:

(przemak, xajas) podbicie basu + 10dB na Rotelu niewiele wnosi do życia, jeśli puszczę sygnał dodatkowo przefiltrowany z karty audio Sound Blaster AE-7 w trybie głośniki podstawkowe/tryb stereo/+ dodatkowe podbicie basu z karty/ przy tej samej dynamice, to dalej z niskim pasmem jest słabiej niż w Bowersach

Nie miałem na myśli ani podbijania dołu we wzmacniaczu ani nie liczyłbym na czary-mary w szumblasterze. Te monitory mają potencjał:

21989-max_kef_ls_lab.jpg

i akurat przy cichym słuchaniu (bo skuteczność straszna) mają szanse dobrze zabrzmieć. Podbijanie dołu w korektorze Bass-Treble to podbijanie półkowe zaczynające się łagodnie i wysoko, co niestety skutkuje podbiciem "kartona" w okolicy niższego środka. Nie chcesz podbijać 300Hz, chcesz podbić 60Hz.
Na oko to tak: zainstaluj korektor (np APO Equalizer), zdejmij w nim na początek ze 6dB 150Hz z dobrocią trochę ponad 1 i ewentualnie po odsłuchu dodaj jakieś czy ile będzie fajnie 60Hz z większą trochę dobrocią (2-3). Oczywiście można też zmierzyć. Dziesięć minut i wiesz.

58 minut temu, Gardener Undertaker napisał:

co wniesie instalacja dodatkowego subwoofera

Potencjalnie rozszerzy pasmo. W praktyce nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gardener Undertaker napisał:

(RobG1974) KEF Serii LS w porównaniu do B&W 685 i 606 praktycznie nie używa niskich częstotliwości, niezależnie od tego, czy napędzałem go moim nowym Rotelem A12 RMS2x60W (można obejrzeć na Youtube kilka filmów o takich właśnie zestawach), czy starym Onkyo A-5VL RMS2x80W, a to wzmacniacze dedykowane do metalu, klasycznego rocka, z dobrym basem, gdzie stopa perkusji ma znaczenie. Oczywiście żeby to udowodnić sobie i obalić Wasz mit, że z bliska się nie słucha, ustawiłem wczoraj monitory na 30kg podstawkach 60cm od ściany, 2,8m pomiędzy nimi i usiadłem 2m od nich. Potem postawiłem w tym samym miejscu Bowersy. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak słabo przy tej klasie cenowej monitorów KEF. Niskiego pasma dalej brak. W B&W w tych samych warunkach bas jest. Wiem, trudno się spodziewać ze współosiowych  przetworników 165mm cudów.

Znam wymienione monitory i Kefy oraz 685 miałem je u siebie. To zupełnie inna szkoła grania. LS50 na pewno nie mają rewelacyjnego dolnego pasma, nie schodzą nisko (tam jest membrana 13cm) ale środek i góra jest na dobrym poziomie. Ale każdy ma swoje doświadczenia i upodobania, u mnie w pokoju 12m2 grały najpierw ze wzmacniaczem 80W później 150W a na koniec 200W przy 4Ohm. I z mojego doświadczenia na wysterowanie kolumn, szczególnie w niskich zakresach wmacniacz i jego wydajność prądowa ma kluczowe znaczenie. I jeżeli ktoś uważa, że Rotel a12 to dedykowany wzmak do metalu i rocka to niech się nim cieszy i wymieni ls50, bo to nie kolumny do takiej muzyki, na pewno nie z nim. Większość z subów, które rozważasz nic dobrego poza buczeniem i hukiem nie wprowadzą to są suby do kina domowego. Może łatwiej się zamienić z córką z powrotem na Bawersy jak się podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno nie zgodzić z argumentami, wybiłeś mi skutecznie z głowy pomysł z tymi kinowymi subami. Jak sądzisz, może warto zaryzykować dołożenie Bowersa ASW608… Ma oczekiwane wymiary, zamknięta obudowa = szybki bas, brak dudnienia, można dać mu sygnał wyjściem pre-amp… Dobry kierunek poszukiwań? I będziesz tu zdrowy? A może odpuścić temat? 🤷‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
(przemak, xajas) podbicie basu + 10dB na Rotelu niewiele wnosi do życia, jeśli puszczę sygnał dodatkowo przefiltrowany z karty audio Sound Blaster AE-7 w trybie głośniki podstawkowe/tryb stereo/+ dodatkowe podbicie basu z karty/ przy tej samej dynamice, to dalej z niskim pasmem jest słabiej niż w Bowersach
...
Czy jednak zaryzykować rozszerzenie zestawu o subwoofer, czy odpuścić też temat na zawsze.

Subwoofera bym nie odpuscil, niezaleznie od twojego aktualnego problemu

Apropos korygowania sygnalu.
Mysle Przemak podobnie jak ja mial cos wiecej na mysli niz tylko pokretlo basu
jesli zrodlem jest PC, to mozesz uzyc programowych DSP lecacych w tle na PCie, umozliwiajacych bardzo zaawansowe korekcje sygnalu i dopasowanie brzmienia do wlasnych upodoban. Przykladem jest Equalizer APO

Skad te ograniczenia rozmiarowe subwoofera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wszystkiemu jest winny Mietek i jego pazury, dlatego KEF jest skazany na wiszenie a Sub musi być mały, żeby go nie sponiewierał 😀

image.jpeg.f0a7373e7b66caa6b5f0533540c6cae6.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gardener Undertaker napisał:

Szczerze? Wszystkiemu jest winny Mietek i jego pazury, dlatego KEF jest skazany na wiszenie a Sub musi być mały, żeby go nie sponiewierał 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitory masz zasadniczo w powietrzu ale jednak przy ścianie, co trochę dołowi pomaga. Spróbuj skorygować i będziesz wiedział. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refleksy są oddalone 45cm od ściany, jeden półkownik jest obrócony o 180 stopni, żeby wydmuch powietrza był podobny z obu, bo niełatwo było je rozmieścić podobne przy narożnym biurku, tyle dałem radę zrobić. Ten Bowers mnie jednak intryguje… Niezależnie od wszystkiego przyglądam się tera Equalizerowi. Na chwilę obecną jestem pesymistą że software coś pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gardener Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.