Skocz do zawartości
IGNORED

Dla tych co mało sobie nie wyprują żył żeby zdobyć wzmacniacz Pioneer A400


pawlik7294
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dodaję post informacyjnie. Jakiś czas temu (20.02.2015) ww. Pioneer wystąpił w 73 odcinku Reduktor Szumu i zrobił furorę. Ceny na OLX i allegroszu poszybowały do 1300 - 1500zł. Ostatnio robiłem rozeznanie i sprawdziłem schematy kilkunastu Pioneer'ów celem znalezienia wzmacniaczy z końcówką z A400 bo niemożliwe jest żeby ten projekt został użyty tylko w jednym produkowanym na rynek brytyjski wzmacniaczu (nie dajcie się nabrać na A400X TO INNA KONSTRUKCJA).

A więc jeśli chcecie posłuchać dźwięku z A400 a nie chcecie wydawać 1.5 klocka to zapraszam do odszukania następujących wzmacniaczy:

A300 młodszy brat naszego bohatera.

A339, A447, A449, A450, A501, A550, A701 mają regulację barwy dźwięku a jeśli w oznaczeniu jest literka R to są wyposażone w zdalne sterowanie.

A301, A401  różnią się trochę wyglądem i mają regulację barwy dźwięku.

Większość z wymienionych modeli jest sporo tańszych od A400. Niektóre z nich można nawet nabyć za 350zł więc chyba warto. Kto wie? Może jest ich więcej. Można porównać schemat i widok elementów końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1940711066_Beztytuu.thumb.jpg.00bb3eb424f65d2849fdc6c07c5f9c0a.jpg

Zdjęcia wnętrza przykładowych wzmacniaczy bez i ze zdalnym sterowaniem

P1000562.jpg

P1000603.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlik7294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem posiadaczem Pioneer'a A300, gra u mnie z kolumnami Dali Oberon 5, słuchałem "go" również na słuchawkach DT770 Pro. Powiem tak: moim transportem jest biedny Google chromecast audio, a i tak na mnie szczególnie scena dźwięku robi wrażenie. Szczególnie słychać to na słuchawkach.

Mam dokładnie ten model(naprawiany w tym odcinku), możecie zobaczyć budowę, gość omawia słabe, mocne strony, polecam ten kanał swoją drogą;)

Kupiłem kartę katalogową na eBayu. W jednej karcie jest zestawiony A300 i A400, generalnie wszystko to samo (parametry), jedynie w a300 niższa moc wyjściowa w porównaniu do a400,
więc zakładam, że grają bardzo bardzo podobnie. Jak ktoś będzie zainteresowany mogę zrobić zdjęcie karty katalogowej i wam wysłać.

Porównanie:
Wcześniej w tym samym pomieszczeniu zamiast P A300 miałem NAD 3240PE (coś al'a NAD3020) i w nim szczególnie utwory na samplach z lat 80 słuchało się lepiej. Bas schodził nisko, był to bardzo przyjemny efekt, brakuje mi go w P A300. W NAD'zie są pokrętła do korekcji dźwięku i efekt - podbicie wysokich i niskich tonów, tutaj w P300 nie ma nic oprócz Volume:) 

Nie mniej jak ktoś ma możliwość kupna A300 to nie ma co się wahać, poza tym (kwestia gustu) wygląda całkiem świeżo jak na 25-30 letni wzmacniacz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, norfi napisał:

...Wcześniej w tym samym pomieszczeniu zamiast P A300 miałem NAD 3240PE (coś al'a NAD3020) i w nim szczególnie utwory na samplach z lat 80 słuchało się lepiej. Bas schodził nisko, był to bardzo przyjemny efekt, brakuje mi go w P A300. W NAD'zie są pokrętła do korekcji dźwięku i efekt - podbicie wysokich i niskich tonów, tutaj w P300 nie ma nic oprócz Volume:) ...

 

To pozostaje wystawić A300 na Allegrosza i nabyć któryś z A339, A447, A449, A-450R, A-501R, A-550R, A-701R wymienione mają regulację barwy dźwięku i przycisk Loudness a jak zatęsknisz za A300 to zawsze jest przycisk DIRECT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękające zębatki w selektorze wejść we wzmacniaczach z funkcją zdalnego sterowania.

A450, A501, A550, A701

a tak naprawdę

A-450R, A-501R, A-550R i A-701R mają funkcję zdalnego sterowania i no... 25 lat w związku z tym sypią się zębatki w selektorze wejść Alps ASD1017. Pioneer zrobił taką konstrukcję, że są 2 selektory jeden przy gałce a drugi przy złączach cinch. Na szczęście na allegroszu można kupić zębatki do Pioneer'a i Yamaha'y - są takie same. Temat jest znany w necie. W celu wymiany zębatek i przeczyszczenia bez rozlutownicy/ dobrego odsysacza się nie obejdzie. Konieczne jest zrobienie zdjęć selektora przy jego rozkręcaniu na każdym kroku z każdej strony bo inaczej powodzenia ze składaniem coś pomylicie i jesteście w du... Ale warto bo fajnie mieć Pioneer'ka z pilotem. Na allegroszu są piloty zamienniki dobrej jakości mniejsze albo jak cegła. Kto co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modę na te wzmacniacze zapoczątkował reduktor szumu,  też nie wiem co ludzie w tym widzą znajomy miał Pioneera a400x szybko się tego pozbył w bezpośrednim porównaniu śmieszny amplitunerek yamaha rx 300 grał lepiej tamten Pioneer to suchy dźwięk wzmacniacze warte do 300zł nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dune napisał:

Modę na te wzmacniacze zapoczątkował reduktor szumu,  też nie wiem co ludzie w tym widzą znajomy miał Pioneera a400x szybko się tego pozbył w bezpośrednim porównaniu śmieszny amplitunerek yamaha rx 300 grał lepiej tamten Pioneer to suchy dźwięk wzmacniacze warte do 300zł nic więcej.

A400X to inna konstrukcja niż te które wymieniłem. A400X ma inną końcówkę niż A400 a większość wzmacniaczy wymienionych przeze mnie ma Loudness a wszystkie mają regulację barwy dźwięków (A400 i A300 tych regulacji nie mają). Więc twoja wiadomość jest SUCHA bo dotyczy innego wzmacniacza. A400X to co innego.

PS. Co ciekawe napisałem to w głównej wiadomości i załączam zdjęcie i schemat A400X można sobie porównać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bez tytułu1.png

3 godziny temu, Dune napisał:

Modę na te wzmacniacze zapoczątkował reduktor szumu,  też nie wiem co ludzie w tym widzą znajomy miał Pioneera a400x szybko się tego pozbył w bezpośrednim porównaniu śmieszny amplitunerek yamaha rx 300 grał lepiej tamten Pioneer to suchy dźwięk wzmacniacze warte do 300zł nic więcej.

A jeszcze coś. Ten wzmacniacz za twoim zdaniem "do 300zł" a konkretnie A-450R rozwalił Cambridge Audio Azur 640 V2. Słuchałem sobie jednego i drugiego wzmaka na tym samym CD i tych samych płytach CD oraz tych samych kolumnach. Tylko żebyśmy się źle nie zrozumieli Azur 640 V2 też jest bardzo dobry. Jakbym nie miał 3 zestawów audio to bym sobie ten wzmacniacz nabył ale starczy mi tego dobrego. Więc proszę najpierw zapoznać się z Postem a szczególnie z ...nie dajcie się nabrać na A400X TO INNA KONSTRUKCJA...

4 godziny temu, Bumpalump napisał:

Ten jak i wiele innych Pioneerów to przecietniak, sztuczna legenda podobnie jak I NAD 3020

Skoro pan szanowny tak uważa to spoko. Tylko opinie piszę też ludzie, którzy podłączają A400 do Altusów 140 a za źródło mają mp3 128kbps ze smartfona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bumpalump napisał:

Ten jak i wiele innych Pioneerów to przecietniak, sztuczna legenda podobnie jak I NAD 3020

Nie wiem czy pan zrozumiał posta. Tutaj podałem informację dla tych którzy chcą kupić a 400 i okazuje się, że nie muszą wydawać 1500zł a mogą kupić wzmacniacz A400 podobny z końcówką mocy A400 z reg. barwy dzwięku, Loudness i ze zdalnym sterowaniem od 350zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlik7294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dune napisał:

Modę na te wzmacniacze zapoczątkował reduktor szumu,  też nie wiem co ludzie w tym widzą znajomy miał Pioneera a400x szybko się tego pozbył w bezpośrednim porównaniu śmieszny amplitunerek yamaha rx 300 grał lepiej tamten Pioneer to suchy dźwięk wzmacniacze warte do 300zł nic więcej.

Modę to zapoczątkował nie reduktor szumu a Magazyn Hi Fi z Gdyni na początku lat 90-ch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fan64 napisał:

Modę to zapoczątkował nie reduktor szumu a Magazyn Hi Fi z Gdyni na początku lat 90-ch.

Również to pamiętam. Mnie specjalnie nie zachwycił, wtedy przepadałem za Creekiem 4330 z Harbetami HL5. Była swego czasu stronka (chyba włoska) oldies and goldies, tam też był wymieniany jako super. Mam wrażenie, że dziś przy takim natłoku używanych wzmaków jest w czym wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te Pioneery były tanie w latach 90 ceny na poziomie 500-700DM odpowiednik współczesnych nowych wzmacniaczy za ok 800-1500zł waga 6-8kg 50 W na kanał   niepojęte jest, że takie coś drożeje z wiekiem i ktoś dorabia temu legendy, już pominę fakt, że można trafić na zużytą sztukę która po prostu przez tyle lat grała bardzo często i tej klasy urządzeń nie opłaca się ratować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś bierze pod uwagę, że kiedy w latach 90 ktoś zachwycał się jakimś wzmacniaczem, to porównywał go do wzmacniaczy z tamtych czasów i gustów i grał na nowych sprzętach, a nie prosił o zrobienie z nowego egzemplarza tego co będzie sobą przedstawiał w 2022r...na wszelki wypadek, gdyby stał się legendą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Część osób pisze, że te wzmacniacze to nic ciekawego. Ciekawa sprawa bo ostatnio sprzedałem A339 za 370 zł na allegroszu a facet nachwalić się nie mógł jaki super wzmacniacz. Był taki zadowolony, że 4 dni później dokupił A301 za 320zł. Ktoś pomyśli to dlaczego sprzedałeś te wzmacniacze??? Bo kupiłem A-450R i A-550R i piloty zamienniki do nich. Dla nieaudiofilów taki A400 w przebraniu to świat i ludzie. Brzmienie wzmacniacza bierze się nie z kondensatorów Jantzen tylko z konstrukcji wzmacniacza. A400 ma rozbudowaną końcówkę mocy. Zamiast Jantzen Audio Superior Z-Cap 24zł za sztukę wolę wrzucić Wima za 2zł.

Proszę nie psujcie ludziom którzy w przyszłości nabędą wzmacniacze A400 podobne przyjemności ze słuchania. Oczywiście kiedy podłączą do dobrego CD, tunera, DAC'a i dobrych kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Dune napisał:

Wszystkie te Pioneery były tanie w latach 90 ceny na poziomie 500-700DM odpowiednik współczesnych nowych wzmacniaczy za ok 800-1500zł waga 6-8kg 50 W na kanał   niepojęte jest, że takie coś drożeje z wiekiem i ktoś dorabia temu legendy, już pominę fakt, że można trafić na zużytą sztukę która po prostu przez tyle lat grała bardzo często i tej klasy urządzeń nie opłaca się ratować.

Czasem się zdarza, że firmy POPEŁNIĄ jakiś wzmacniacz czy CD. Na przykład wzmacniacze A400 podobne albo Technics sl-ps7. O których to sprzętach mówią Giant Killer i Hi End Killer.

A odnośnie tego czy opłaca się ratować. To nie jest HK980 w którym jest nasrane kondensatorów i płytka drukowana jest dwustronna. A400 i jemu podobne nie mają ich dużo a wymiana to nie jest jakiś Rocket Science. Selektor wejść w tych z literką R można zregenerować. Przywrócenie elektroniki do stanu fabrycznego nie jest trudne.

Ja was audiofili po części rozumiem bo jak nie widzicie w temacie Vincent SV226 i lepsze sprzęty to jeździcie po nich jak po szmacie.

Ja zaproponowałem tańczą opcję niż A400 dla nieaudiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Dla tych co mało sobie nie wyprują żył żeby zdobyć wzmacniacz Pioneer A400”

a są tacy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, morawka napisał:

„Dla tych co mało sobie nie wyprują żył żeby zdobyć wzmacniacz Pioneer A400”

a są tacy ?

Wiesz co to przenośnia?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pawlik7294 napisał:

Wiesz co to przenośnia?? 

Wiem 

tylko dziwi mnie robienie z przeciętnego wzmacniacza jakich tysiące świetego graala audiofilizmu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, morawka napisał:

Wiem 

tylko dziwi mnie robienie z przeciętnego wzmacniacza jakich tysiące świetego graala audiofilizmu 

Nigdzie nie napisałem, że to wzmacniacz audiofilski. Twierdzę natomiast, że A400 i wymienione przeze mnie w pierwszym wpisie są bardzo dobrze brzmiącymi wzmacniaczami oraz są inne niż A400X i wzmacniacze z układem PA0016. Myślę, że będzie więcej takich wpisów bo ludzie nie czytają postów a audiofile jak wcześniej napisałem jadą jak po szmacie wszystko co jest inne niż ich przekonania audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Tak po prawdzie to jest to dość mocno naciągane. Rzeczywiście sam końcowy stopień prądowy jest taki sam (bodaj 3 pary tranzystorów), ale reszta (idąc do tyłu) już nie. Proszę spojrzeć na schematy - od wejścia do VAS (włącznie) to inna konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ten temat bo zastanawiałem sie o co chodzi z tym wzmakiem, mam 450R ktory dostałem za darmo od kumpla 🙂 razem z kilkoma innymi klamotami, podpiąłem i lekko szczena opadła, to po prostu bardzo udana konstrukcja, mam wrażenie ze moje Buchardty S300 nigdy nie graly lepiej, nawet pod Atollem IN200SE. Jakby dostały tlenu… Ten wzmak to skarb 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mały update ze szczegółami do 450R, 501R, 550R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220915_205522.jpg

IMG_20220920_150634.jpg

POTENCJOMETR ALPS Z SILNIKIEM RK168 100KBX2.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna ważna rzecz. Mianowicie zmiana uzwojeń z 220V na 240V. Tym spowodujecie, że wzmacniacz odetchnie bo w gniazdku zwiększyło się nam napięcie do właśnie ok 240V. BARDZO WAŻNYM jest ustawienie prądu spoczynkowego po zmianie napięcia. Przestawiamy napięcie z sieci na kołek 4 i 5. Jeśli nie jesteśmy pewni możemy zmierzyć omomierzem na kołkach 4 i 5 będzie większa wartość (U mnie 5.9Ω na 3 i 4 a 6,2Ω na 4 i 5). I tak ma właśnie być ma być większa wartość i kołki 4 i 5. Następnie ustawiamy prąd spoczynkowy wg instrukcji serwisowej. Wstarczy w wujka Google wpisać nazwę swojego wzmacnacza i schematics albo service manual. Powinna wyskoczyć strona z plikiem PDF do ściągnięcia. Przypominam, że wzmacniacz musi być włączony przez ok 15 - 20minut i głośność na minimum (ja jeszcze odłączam głośniki i źródła dźwięku). Prąd spoczynkowy dla Pioneer A450R, 501R, 550R to spadek napięcia 20mV mierzone na zewnętrznych pinach rezystora emiterowego mierzone w każdym kanale z osobna.

WSZYSTKIE ZMIANY DOKONUJECIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2022 o 15:42, pawlik7294 napisał:

Nigdzie nie napisałem, że to wzmacniacz audiofilski. Twierdzę natomiast, że A400 i wymienione przeze mnie w pierwszym wpisie są bardzo dobrze brzmiącymi wzmacniaczami

Jest takich na pęczki w tej cenie. Nie wiem o co ten szum? Bo coś reduktor szumu popaplał na YT? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

Jest takich na pęczki w tej cenie. Nie wiem o co ten szum? Bo coś reduktor szumu popaplał na YT? 

..."Nie wiem o co ten szum?"... Też nie wiem o co szumisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafal735r napisał:

Szmisz jak stary pioneer. 

Nowego Pioneer'a np. takiego jak A30 nie chcę bo ma prehistoryczną budowę (schemat końcówki mocy). Wolę STAREGO Pioneer'a A400 podobnego.  Nie wiem dlaczego myślisz, że jak coś jest nowe to jest lepsze. A tu przy kilku zabiegach i niewielkich pieniądzach można mieć przyzwoity wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawlik7294 napisał:

Wolę STAREGO Pioneer'a A400

i sprzedajesz? Za 1500zł? Hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, 5maniek napisał:

i sprzedajesz? Za 1500zł? Hmmm

Za 1525zł mogę oddać A400 w dobre ręce. Jak ci przypasuje to napisz a ja obniżę na aukcji.

Za jakiś czas (lada dzień) wystawię Pioneer A449 też po wymianie potencjometru, przekaźników na wyjściu, 2 kondensatorów na WIMA 2.2uF (wejście końcówki), wyczyszczony selektor wejść i napięcie sieci przełożone na uzwojenie trafo 240V oraz ustawiony prąd spoczynkowy. 449 będzie dużo taniej ok 500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawlik7294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Drodzy forumowicze dopisuję kolejne wzmacniacze do listy A400 podobnych:

Pioneer A676, A777, A878 i A51 elite

Stety ww. nie maja zdalnego sterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.