Jump to content
IGNORED

Haiku Audio SEnsei 211 czy Ars-sonum Filarmonia - zapraszamy na film

Q21
 Share

Recommended Posts

Dwa 艣wietne wzmacniacze lampowe w bezpo艣rednim por贸wnaniu -聽馃嚨馃嚤聽Haiku Audio SEnsei 211 oraz 馃嚜馃嚫聽Ars-sonum Filarmonia.

Zapraszamy na film:

Pomagamy, doradzamy, wypo偶yczamy, zapraszamy na indywidualne ods艂uchy.

Najlepsze ceny dla forumowicz贸w magazynu Audiostereo - zapytaj o ofert臋!聽Pe艂na oferta na stronie www.Q21.pl.

Dok艂adnie tak, na fabrycznych lampach. Przekaz jest bardziej narzucaj膮cy na twarz w por贸wnaniu do Haiku SEnsei 211. Mam u siebie w domu Ecc88 i bardzo fajny efekt przestrzeni uzyskali艣my na starych Philipsach Miniwatt D-getter z lat 50-tych.

Pomagamy, doradzamy, wypo偶yczamy, zapraszamy na indywidualne ods艂uchy.

Najlepsze ceny dla forumowicz贸w magazynu Audiostereo - zapytaj o ofert臋!聽Pe艂na oferta na stronie www.Q21.pl.

Ars Sonum-y s膮 czu艂e na wymian臋 lampek na聽 stare=lepsze. Bardzo dobr膮 konfiguracj臋 uzyskali艣my z聽 telefunkenem e88cc na 艣rodku i ECC82 Amperex Bugle Boy na bokach, z Mullardem Gf1 by艂o aksamitniej i w sposob bardziej doci膮偶ony, r贸wnie偶 wymiana E34L na NOS-y RFT wnios艂a du偶o dobrego (efekt "zdj臋tego koca"). To wdzi臋czny wzmacniacz do kszta艂towania d藕wi臋ku lampami pod w艂asne upodobania. Wszystkie stare D-gettery a szczeg贸lnie D-foil gettery s膮 艣wietne. Nikt ju偶 takich lamp nie zrobi 馃槥

3 godziny temu, Q21 napisa艂:

Dok艂adnie tak, na fabrycznych lampach. Przekaz jest bardziej narzucaj膮cy na twarz w por贸wnaniu do Haiku SEnsei 211. Mam u siebie w domu Ecc88 i bardzo fajny efekt przestrzeni uzyskali艣my na starych Philipsach Miniwatt D-getter z lat 50-tych.

S艂ucha艂em w Q21(dawniej)聽 na Audio Show i w domowych warunkach . Je艣li system jest dobrze dobrany to nie ma odczucia " wypchi臋cia " srodka pasma . Ars sonum gra przepi臋knie: barwa聽 ,detale ,powietrze jest moc!聽 czu膰 swobod臋 i BAS takiej jako艣膰 niespotykany !聽 praktycznie w przypadku tych lamp .聽

Kosztuje ( lub tyle podro偶a艂) du偶o聽 ,ale gra 艣wietnie .Trzeba sprawdzi膰, je艣li planuje si臋 zakup w tym przedziale cenowym .聽 warto.

9 minut temu, piotr6 napisa艂:

Je艣li zasypiasie przy muzyce mo偶na zakupi膰 gniazdo Wiem film i sobie zaprogramowa膰 wy艂膮czanie.聽

Je艣li komu艣 muzyka pomaga spa膰.聽 To czy聽 lampy ,czy pr膮d , czy .... co to ma za znaczenie 馃槈 nasze zdrowie i dobry humor TO MA DLA NAS NAJWI臉KSZ膭 WARTO艢膯聽

9 minut temu, szpotek73 napisa艂:

...ani s艂owa o haiku.. taki kiepski?

Film聽 widzia艂e艣? Haiku ma sw贸j charakter 馃檪 gra inaczej .Trzeba w tych pieni膮dzach!!! Nie ma艂ych , samemu zdecydowa膰???? Tu Ci nikt nie powinien powiedzie膰 kt贸ry lepszy . Twoja wola聽 i Tw贸j gust聽 ma znaczenie . Nigdy nie s艂ucha膰 nikogo . TW脫J聽 system i Tobie ma si臋 podoba膰.聽聽

Panowie z Haiku nie bardzo chc膮 sprzedawa膰 swoje urz膮dzenia. Jak szuka艂em ko艅c贸wki mocy do pre box rs2 digital to us艂ysza艂em ze ich ko艅c贸wki nie graj膮 z tak s艂abymi preampami. No nie wiem jak to ocenia膰, ale nie uda艂o mi si臋 pos艂ucha膰 Haiku.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

13 godzin temu, krzysztof.filipak napisa艂:

Panowie z Haiku nie bardzo chc膮 sprzedawa膰 swoje urz膮dzenia. Jak szuka艂em ko艅c贸wki mocy do pre box rs2 digital to us艂ysza艂em ze ich ko艅c贸wki nie graj膮 z tak s艂abymi preampami. No nie wiem jak to ocenia膰, ale nie uda艂o mi si臋 pos艂ucha膰 Haiku.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

Przykro us艂ysze膰 takie s艂owa o swoim pre .

Nie chc臋聽 broni膰 Haiku ale 偶eby聽 pos艂ucha膰 trzeba si臋聽 uda膰 do salon贸w np: Q21 lub AudioOn lub tam wypo偶yczy膰 do domu.聽 Niestety i tam nie ma ca艂ej oferty Haiku bo cz臋艣膰 jest na zam贸wienie. I ko艂o si臋 zamyka .Bo jak pos艂ucha膰 przed zakupem?聽

Mam taki model na zam贸wienie i jestem bardzo zadowolony.聽 Zrobi艂em tak pos艂uchalem seryjnego modelu i zadzwoni艂em pogada艂em i zam贸wi艂em taki jaki chcia艂em.聽

Pozdrawiam i聽 偶ycz臋聽 dobrych kontakt贸w i udanych zakup贸w.聽

Co prawda oba wzmacniacze na podobnym poziomie cenowym, ale zbudowane w oparciu o zupe艂nie r贸偶ne lampy mocy (EL34, 211) i topologie, tj push-pull versus single-ended. Ich bezpo艣rednie por贸wnanie mija si臋 z celem - to jak por贸wnanie gruszek z jab艂kami...i to owoc i to owoc. Tytu艂 filmu jest myl膮cy. W rzeczywisto艣ci mamy opowie艣膰 o obu wzmacniaczach i ich sposobie odtwarzania muzyki. I to faktycznie ma sens: wolisz push-pull czy single-ended? Dobrze zaaplikowan膮 EL34 czy 211?