Skocz do zawartości
IGNORED

NAD 3020 - czy jeszcze jest wart uwagi?


Tweeter2016
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stary NAD 3020 jest jeszcze wart uwagi? Czy tylko wersje bez literek są warte zainteresowania? Jest dużo ofert z literą A lub I.

Te bez żadnej literki (pierwsza seria) osiagają spore sumy - 1800-2000 i ponad 2k zł. Warto? Te z I czy A są tańsze.

Jak stary (20 letni?) wzmacniacz ma się do nowego 316 BEE?? (ciekaw jestem też porównania z małymi nowymi Chinolami w klasie D).

 

Z zakładki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wynika, że jeszcze niektórym osobom obecnie podoba się.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 3020 to bardzo dobry wzmacniacz ale trzeba uważać na grzebane egzemplarze. W porównaniu do NADa 316bee oferuje większą przestrzeń i swobodę grania, jest bardziej naturalny. 

Jeśli chciałbyś coś w niższej cenie to polecam jeszcze spojrzeć w kierunku NADa 3240PE. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma porównania z nowymi konstrukcjami w klasie D. Dokonał się znaczący postęp technologiczny.

Stary sprzęt nie jest już wart tyle ile za niego żądają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Q21 napisał:

NAD 3020 to bardzo dobry wzmacniacz ale trzeba uważać na grzebane egzemplarze.

Tego się obawiam, bo to są już stare wzmacniacze i sprzedający pisżą, ze już niektóre były naprawiane.

NADem 3020 zainteresowałem się ze względu na dobre opinie - ponoć był to w tamtych czasah "hit", jeden z bardziej udanych produktów firmy.
 

Cytat

 

Jeśli chciałbyś coś w niższej cenie to polecam jeszcze spojrzeć w kierunku NADa 3240PE.

W niskiej cenie jest dużo "złomu", ale jeszcze trzeba się znać dobrze na tych starszych sprzętach. I od ceny (w pewnych granicach!) ważniejsze jest brzmienie.  Przyjrzę się temu 3240 PE. Widzę, że jest dwa razy mocniejszy (2 x 40W ).

 

 

10 minut temu, Piopio napisał:

Moim zdaniem nie ma porównania z nowymi konstrukcjami w klasie D. Dokonał się znaczący postęp technologiczny.

W "tabelkach" dane techniczne zwykle (prawie zawsze) wypadają lepiej, ale czy brzmienie jest lepsze?

Czy nowe samochody są lepsze od tych z lat 90-2000? Dziś 6 cylindrów to rzadkość, a kiedyś najlepsze auta miały V8 czy V12 pod maską 🙂  Dziś robi się wszystko bardzo tanio, często tandetnie i te oszczędności na wszystkim dają często słaby efekt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tweeter2016 napisał:

W "tabelkach" dane techniczne zwykle (prawie zawsze) wypadają lepiej, ale czy brzmienie jest lepsze?

Tak, brzmienie jest LEPSZE. Piszesz o NAD 3020 a nie KRELLu. NAD 3020 to była udana BUDŻETOWA konstrukcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na to pieniędzy. Miałem kilkanaście lat temu 3020. Nic się z tym nie dało zrobić żeby grał znośnie a trochę się znam na wzmacniaczach. Sprzedałem go bodajże za sto kilkadziesiąt złotych i to trudno było. Teraz na fali vintagowego oszołomu osiąga ceny z sufitu ale nie dajcie się wrobić bo to nic nie warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W odpowiedzi na Twoje zapytanie odnośnie NADA 3020, radzę być bardzo ostrożny przy zakupie. Ceny jego na rynku wtórnym są bardzo wygórowane, a jeszcze po zakupie trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem na jego rewitalizację. Powinieneś zainteresować sie ROTELEM RA 921. Jest to o wiele póżniejsza konstrukcja od NADA. Pojawił się w sprzedaży z końcem lat 90-tych. Brzmieniowo deklasuje NADA. Prezentuje świetną scenę dżwiękową, pasujacą do każdego rodzaju muzyki. MImo niewielkiej mocy 2 razy 25 watt przy 8 ohm dysponuje żywym, dynamiczym, pełnym charakteru dżwiękiem. Posiada znakomity przedwzmacniacz gramofonowy. Średnica jest bardzo szczegółowa, a bas wystarczający. Na rynku wtórnym jego cena jest poniżej 1000 złotych. Napędzi większośc kolumn podstawkowych i mniejsze podłogówki. Mały diabełek. Polecam. BOGDAN

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przeznacz te pieniądze na wzmacniacz klasy D, SMSL DA-9, Topping MX5

Patrzę na te ceny wzmacniaczy, to się idzie za głowę złapać. Kiedyś kosztowały nawet o 500-700zl taniej. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu o tym Nadzie? dajcie spokój ile to kosztowało w swoim okresie  378 DM wygląd okropny najniższa półka wśród wzmacniaczy cena nawet jak na początek lat 80 to było bardzo mało, za ok 300-400zł można kupić niezłego Denona pma 750 który kosztował wtedy 1500 DM w tym samym czasie co ten Nad i nie ma takiej kluchy w dźwięku jak w 3020

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, moltos napisał:

Szkoda na to pieniędzy. Miałem kilkanaście lat temu 3020. Nic się z tym nie dało zrobić żeby grał znośnie a trochę się znam na wzmacniaczach. Sprzedałem go bodajże za sto kilkadziesiąt złotych i to trudno było.

Da się zrobić, żeby grało nie tylko znośnie. Trzeba wyjąć zwory, olać przedwzmacniacz i wpiąć się w końcówki bezpośrednio. Wtedy jest bdb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2022 o 15:13, Piopio napisał:

Stary sprzęt nie jest już wart tyle ile za niego żądają. 

Ogólnie sprzęt  wart jest takich pieniędzy  jakie da za niego kupujący. Ty dasz za jakiś  wzmacniacz 1500 zł, a ktoś  inny da 2000 zł.

Nad 3020 to Dobry wzmacniacz, ale moja granica ile bym dał za niego to 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe samochody są lepsze od tych z lat 90-2000? Dziś 6 cylindrów to rzadkość, a kiedyś najlepsze auta miały V8 czy V12 pod maską   Dziś robi się wszystko bardzo tanio, często tandetnie i te oszczędności na wszystkim dają często słaby efekt.
 

porownanie bez sensu.
dzis tez dostaniesz V8 albo V12. Ale jestes gotow za nie zaplacic?
Nie, wszyscy chca placic za tandete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, xajas napisał:


porownanie bez sensu.
dzis tez dostaniesz V8 albo V12. Ale jestes gotow za nie zaplacic?

Dlaczego porównanie bez sensu? To jest dobre porównanie, bo dziś oszczędza się już na wszystkim.

Dostaniesz V8 czy V12, ale jest ich obecnie bardzo bardzo mało. Rzadkość.

6-cylindrowców już jest garstka w porównaniu do tego co było w latach 90-tych. Zauważ, że teraz masz silniki 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 1.5 - w latach 90-tych to one się nadawały, ale tylko ....do kosiarki 🙂  🙂 KIedyś było to nie do pomyślenia żeby włożyć do sporego auta litrowy silnik z trzema cylindrami 🙂

 

Cytat

Nie, wszyscy chca placic za tandete

Czyli?

Tandeta będzie zawsze, ale najważniejsze czy masz wybór między dobrymi produktami a tandetą bo w niektórych branżach niedługo będzie tylko tandeta 😞

Zauważ w elektronice, np. markowe telewizory robi jeszcze Sony. Nie wiem czy są jeszcze jakieś firmy z Japonii? Są niszowi producenci z Europy czy USA, ale oni się nie liczą. Reszta to Chinole. Chiczycy przejęli Sharpa, JVC i Philipsa z tego co się orientuje. Nie wiem czy Panasonic jeszcze jest japoński?  Są jeszcze koreańskie, ale generalnie tych najlepszych producentów (poza Sony) już nie ma.

Inny przykład - smarkfony. Prawie cała światowa produkcja jest w rękach Chińczyków, niewiele zostało ze starych markowych telefonów (tylko Sony i tajwańskie / koreańskie przetrwały).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaro, 20 lat temu silniki 2l byly do dupy a dzisiaj to rakieta

a czy mam wybor?

mam

jak otworze potfel

w 97 mialem 6 cylindrow (E240) 170KM.

Dzis z 4 cylindrow mam 250KM.

te stare to byly nudy na pudy

porownuj jablka z jablkami a nie z gruszkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to moc, ale trwałość, niezawodność, użyte materiały - dziś już jest z tym gorzej niż kiedyś (w wielu markach, nie we wszystkich oczywiście).

Kiedyś Mercedesy robiły nawet 2-3 mln. km.  Volvo było na całe życie, itd. itd. A dziś nie robi się już tak trwałych i solidnych samochodów. Nowe "zielone samochody" (ekologiczne) są obliczone na 7-10 lat, bo więcej nie wytrzyma bateria, która stanowi spory procent wartości samochodu. Baterię niby można zmienić, ale nie wiadomo czy będzie się to opłacać.

Wiele z nowych "zero emission vehicles" to tandeta, są wyraźnie gorzej wykonane od spalinowych aut nawet w obrębie modeli tej samej firmy!

Odjechaliśmy w niezły offtop..... A co do NAD 3020 - tak jak pisałem, odpuściłem go sobie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 3020 to moje pierwsze spotkanie z haj endem.Pod stadionem ŁKS -u pan sprzedawał ten wznak z kolumienkami Infiniti i plejerem, bodajże Marantza,druciki były za grosze.Najpierw stało nas kilku,za chwilę kilkunastu i wszyscy szczerze zdziwieni, że w szczerym polu tak to może zagrać.Zestawik sprzedał się za 1500 zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałam od bratanka który mieszka w Londynie Nad'a 3120, i tak jak ktoś wyżej napisał, trzeba wiedzieć co się kupuje. Bratanek się nie zna, kupił go przez internet, chciał mi zrobić prezent, bo kiedyś mu wspominałem że chciałbym takiego mieć, ale wzmacniacz okazał się nie w pełni sprawny.Teraz czeka go naprawa, kondensatory i tak miałem wymieniać, a okazało się że już kiedyś ktoś wymieniał tranzystory mocy w jednym kanale, są inne.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz po wymianie tranzystorów już jest nic nie wart tym bardziej, że w 90% przypadków to nie są oryginały w dodatku nie  parowane, ludzie wymieniają w starych Luxmanach tranzystory na sankeny zamiast fujitsu ( nieosiągalne) i chcą później za to kilka kzł w życiu bym czegoś takiego nie kupił nawet po niskiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rok temu Nada 3020 w stanie praktycznie sklepowym... Koledzy - nie potrzeba nic więcej. Krótko i aż tyle.

Miłego słuchania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lepszy jest NAD C350 z starszej serii te późniejsze z końcówką 5,6 straciły barwę i   są agresywne w graniu,   350 nie osiągnął statusu legendy można go kupić za kilka stówek i tak samom daje dużo ominięcie pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2022 o 11:22, slaaawek napisał:

Kupiłem rok temu Nada 3020 w stanie praktycznie sklepowym... Koledzy - nie potrzeba nic więcej. Krótko i aż tyle.

 

Ile dałeś  za niego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 17:18, Tweeter2016 napisał:

Kiedyś Mercedesy robiły nawet 2-3 mln. km.  Volvo było na całe życie, itd. itd. A dziś nie robi się już tak trwałych i solidnych samochodów

Ale kto by chciał jeździć jednym autem cale życie albo milion kilometrów?

Pomijam już fakt ze średnio jeżdżąc 20tys km rocznie to nawet przy trwałości silnika na poziomie 200tys mamy 10 lat jazdy, tyle wystarczy.

 

A co do tematu, nad 3020 nigdy wg mnie nie był dobrym wzmacniaczem, sztucznie napompowana legenda, bardzo marnie zbudowany, sytuację ratuje trochę kompletny remont aby tchnąć w niego nowe życie ale to z kolei jest nie opłacalne by kupić za 2k i dołożyć jeszcze kafla na remont

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bumpalump napisał:

Ale kto by chciał jeździć jednym autem cale życie albo milion kilometrów?

Ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 17:18, Tweeter2016 napisał:

Kiedyś Mercedesy robiły nawet 2-3 mln. km.  Volvo było na całe życie, itd. itd.

To są mity, prawda jest bardziej okrutna

Nie napisałeś ile remontów i jakie były koszty by dojść do takiego wyniku

Największą zaletą była prostota budowy aut w tamtych czasach

Praktycznie kowal mógł je naprawiać, o ile był dostęp do części

Kolega długi okres czasu korzystał z Volva seria 240 i wcale tak różowo nie było, fakt robił ogromne przebiegi przy znacznych wydatkach finansowych

NAD 3020 to fajny i przyjemny piecyk, moim zdaniem obecnie wart 200-300 pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2022 o 12:28, Dune napisał:

 

Lepszy jest NAD C350 z starszej serii te późniejsze z końcówką 5,6 straciły barwę i   są agresywne w graniu,   350 nie osiągnął statusu legendy można go kupić za kilka stówek i tak samom daje dużo ominięcie pre.

zapewniam, że Nad 3020 nie stracił barwy ani nie jest agresywny w graniu... to jakieś brednie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slaaawek napisał:

zapewniam, że Nad 3020 nie stracił barwy ani nie jest agresywny w graniu... to jakieś brednie

Kolego coś Ci się pomieszało ja mam na myśli modele późniejsze po C350 takie jak C356BEE..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.