Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer vs komputer.


papasong
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma z czego żartować. Posiadać wyjątkowy szósty zmysł, żeby w każdym kolejnym kablu słyszeć coś innego to problem. Z jednego kabla nasłuchać się wokalu. Potem zmienić na drugi, żeby czasoprzestrzeń usłyszeć. To kłopotliwe i denerwujące musi być 🙄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli komputer wygrał. Nie grał gorzej jak twierdzi masa osób tylko po prostu byk bardziej funkcjonalny. Zgadza się?

Co do CD to wychodzisz analogowo czy cyfrowo?

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ajothe napisał:

Jak kupisz taki za odpowiednio wiele cebulionów to masz wszystko w jednym 😁

Wiele tych cebulionów taki kosztować? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, szymon1977 napisał:

kablofile zdecydowanie lubia trolować kablami wszystkie wątki. Pal licho jaki streamer, ważne czym podłączony.

Mam wrażenie, że akurat jest na odwrót. 

Tam gdzie pojawia się temat wszelkiej maści kabli, pojawiają się te same nicki z krucjatą antykablarską.

Jeden wiedzie na tym forum prym w wyszukiwaniu tekstu o kablach, nawet jeśli tytuł wątku nic o tym nie wspomina.

Szymon, to nie chodzi o Ciebie, żeby była jasność. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, volmaster napisał:

Wiele tych cebulionów taki kosztować? 

Im więcej tym lepiej bo te najlepsze zawierają drogocenne technologie, pierwiastki i lata prac laboratoryjnych, więc nie ma się co dziwić cenom 😁

Co do streamer vs komputer. Brak aktualizacji gotowych streamerow po jakimś czasie to ciężki do zaakceptowania argument. Dlatego ja się zdecydowałem na malinkę i myślę że to też lepsze rozwiązanie od PC bo tak nie sieje szumami i pobiera malutko prądu 😁 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sir.jax napisał:

Mam wrażenie, że akurat jest na odwrót. 

Tam gdzie pojawia się temat wszelkiej maści kabli, pojawiają się te same nicki z krucjatą antykablarską.

Jeden wiedzie na tym forum prym w wyszukiwaniu tekstu o kablach, nawet jeśli tytuł wątku nic o tym nie wspomina.

Szymon, to nie chodzi o Ciebie, żeby była jasność. 

 

Ale zawsze tak było i zawsze tak będzie. Bo te same osoby są za i te same przeciw. A nie udzielają się ci którzy mają to gdzieś. Mam na myśli ta wojnę kablową. I po prostu zostawiają to dla siebie. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale zawsze tak było i zawsze tak będzie. Bo te same osoby są za i te same przeciw. A nie udzielają się ci którzy mają to gdzieś. Mam na myśli ta wojnę kablową. I po prostu zostawiają to dla siebie. 

Piotr 

Piotr, ja np. mam to gdzieś, ale nie da się przejść obok czegoś takiego obojętnie. Czytałeś jak kołował mnie sprzedawca z salonu. Jemu się nie dziwię, bo to jego biznes. Sam pewnie korzysta ze zwykłych za dwie, albo trzy dychy za metr. Nie zaprzeczam też, że ludzie słyszą zmiany „brzmienia” kabli, bo nie moje to uszy i mózg, który przetwarza wszystkie bodźce. Kilku moich kumpli słyszy i nie śmieszy mnie to, ale żeby w każdym kolejnym kablu słyszeć coś takiego jak wokal, przestrzeń, dynamikę, majeranek, bazylię, wanilię to musi być absurd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaliman2 napisał:

ale ta audirvana chyba jakaś na sterydach, bo gra jakoś dzwięczniej, potężnej ale to może i jedynie jakiś omam:) 

Jeśli audirvana na oknach to ona nie potrafi prawidłowo przesłać plików 24 bitowych. Jeśli różnice były na takich plikach to może w tym tkwi problem. 

Co do playerów na pc to chyba przerobiłem większość i nie znalazłem ideału jeśli chodzi o funkcjonalność dlatego gram teraz bluesounda. Obsługuje wszystkie popularne serwisy, jest wzorowo stabilny i obsługa intuicyjna. Z playerów na pc najbardziej podobał mi się roon ale nie niestety nie obsługuje deezer no i cena rocznej  licencji nie jest specjalnie atrakcyjna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kaliman2 napisał:

Daphile ma darmowy tidal...

Jak to, nie trzeba mieć płatnego konta Tidal?

Godzinę temu, kaliman2 napisał:

Mam na pendrive volumio...

A jak Spotify na Volumio, czy trzeba mieć płatną wersję Volumio? Jakie są niedogodności wersji darmowej?

Godzinę temu, kaliman2 napisał:

Chyba jednak czas wracać do cd, wtedy chociaż przesłucham coś od początku do końca. 

Ja na szczęście nia mam problemu z przesłuchaniem całej płyty w streamingu, troszkę na początku ale szybko mi przeszło.

-----

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Mam wrażenie, że akurat jest na odwrót.

To przeczytaj tytuł wątku i pierwszy wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

A jak Spotify na Volumio, czy trzeba mieć płatną wersję Volumio? Jakie są niedogodności wersji darmowej?

Na volumio free Spotify działa na spotify connect i dodatkowo jako druga możliwość w volumio jest taki wewnetrzny spotify, ale mniej wygodny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ajothe napisał:

Na volumio free Spotify działa na spotify connect i dodatkowo jako druga możliwość w volumio jest taki wewnetrzny spotify, ale mniej wygodny. 

To spoko. A jak oceniasz Volumio na tle Daphile? Czy czegoś brakuje w wersji darmowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem Daphile bo wskoczyłem na malinkę z laptoka, więc nie pomogę 

Teraz gram na Moode audio bo Volumio wyczerpało moją cierpliwość. Miałem problem z restartami, że stabilnością Spotify co jakiś czas. 

To było pół roku temu, załapałem się jeszcze na Volumio 3. Może teraz jest stabilniej nie wiem. 

Na moode gram obecnie z Tidala przez mconnect no i flac'i.... jest super stabilnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli komputer wygrał

Ja uważam, że zawsze będzie wygrywał ze względu na uniwersalność i praktycznie nieograniczone aktualizacje. Ładny klocek audio nigdy to nie będzie, bo nie do tego został zaprojektowany. Może być to jednak Mac Mini, którego można wcisnąć gdzieś między graty i obsługiwać z telefonu. Daphile i maliny niby ok, tylko chyba nie jest tak do końca ok, skoro na PC-Audio dyskusja na ten temat nie ma końca. Przecież te wszystkie komentarze, to nie tylko pochlebne opinie, ale i dyskusje o problemach z tym związanych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Tam gdzie pojawia się temat wszelkiej maści kabli, pojawiają się te same nicki z krucjatą antykablarską.

Na moje oko troling antykablofilski został już wytępiony, pora wytępić troling kablofilski.

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Szymon, to nie chodzi o Ciebie, żeby była jasność. 

Spoko. Nie obraź się za określenie "kablofil", ale nie każdy słyszący kable na "audiofil" zasługuje, a są też audiofile, którzy kabli nie słuchają.

10 minut temu, volmaster napisał:

Ja uważam, że zawsze będzie wygrywał ze względu na uniwersalność i praktycznie nieograniczone aktualizacje. Ładny klocek audio nigdy to nie będzie...

Szału nie robi ale całkiem spoko. Na tym zdjeciu widać, że jest to niewielkie urządzomko i szpecić nie będzie.

127eb4ff3adb4b3b23b0550bb8b81efc.jpg

10 minut temu, volmaster napisał:

Daphile i maliny niby ok, tylko chyba nie jest tak do końca ok, skoro na PC-Audio dyskusja na ten temat nie ma końca. Przecież te wszystkie komentarze, to nie tylko pochlebne opinie, ale i dyskusje o problemach z tym związanych. 

W wątku Daphile to głównie początkujacy, którzy zagubuli się w obsłudze nowego systemu, a idealne nic nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, volmaster napisał:

Przecież te wszystkie komentarze, to nie tylko pochlebne opinie, ale i dyskusje o problemach z tym związanych. 

Nie miałem ani jednego problemu z maliną - ani jednego restartu, zawieszenia, przymulenia - zarówno z moode, jak i z aktualnie używanym volumio. A już np. Qobuz na lapku potrafił się wieszać. Jakość nawet na lapku zoptymalizowanym pod audio minimalnie ale gorsza. Przy graniu z Tidala zauważalnie gorsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

 

Szału nie robi ale całkiem spoko. Na tym zdjeciu widać, że jest to niewielkie urządzomko i szpecić nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W wątku Daphile to głównie początkujacy, którzy zagubuli się w obsłudze nowego systemu.

No raczej szpecić nie będzie, a z Daphile może faktycznie jest jak mówisz 👍🏻

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Nie miałem ani jednego problemu z maliną - ani jednego restartu, zawieszenia, przymulenia - zarówno z moode, jak i z aktualnie używanym volumio. A już np. Qobuz na lapku potrafił się wieszać. Jakość nawet na lapku zoptymalizowanym pod audio minimalnie ale gorsza. Przy graniu z Tidala zauważalnie gorsza.

Jeśli tak faktycznie jest to super. Może kiedyś przetestuję malinę w takim razie. Łobuza nie testowałem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, volmaster napisał:

No raczej szpecić nie będzie, a z Daphile może faktycznie jest jak mówisz 👍🏻

Problemy są ze wszystkim, ale gdy z "amatorskim" systemem operacyjnym Daphile coś złego się dzieje, to kwestia czasu i zazwyczaj pojawia się rozwiązanie. W przypadku gotowca rzecz jest prosta: działa albo nie, dyskusji nie ma bo dyskutować nie ma o czym.

Daphile nie jest idealny ale robi robotę nawet na komputerku za grosze (u mnie terminal HP na Atomie za 150zł). Gorszy-lepszy nie piszę bo nie mam porównania, ale że koszt przetestowania wynosi ZERO, więc grzech nie spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ajothe napisał:

Ciekaw jestem, bo na 100% ktoś porównywał daphile na terminalu z malinką 😁

Ja wielokrotnie.

Daphile to tania alternatywa grania z plików. Gra na poziomie Audirvany czy Moode na malinie.

Ja od dłuższego czasu używam nakładki Digione Signature, jako Player Roon a na malinie zainstalowany system Snakeoil jako and point , i dopiero taka konfiguracja gra podobnie jak dobry transport CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, volmaster napisał:

Jeśli tak faktycznie jest to super. Może kiedyś przetestuję malinę w takim razie. Łobuza nie testowałem 🙂

Bardzo polecam, laptok teraz głównie do pomiarów używany, ale łobuz z lapka jak już gra to gra swietnie 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile jest OK.  Ja używam od kilku lat. Po wielu testach różnych playerów nie zdecydowałem się jeszcze na zmianę ze względu na stabilność i funkcjonalność Daphile. Miałem kiedyś malinę ale u mnie nie była tak stabilna jak Daphile. Może za mało czasu jej poświeciłem. Ifi zen stream OK ale nie wiem czy zastąpi Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, volmaster napisał:

a uważam, że zawsze będzie wygrywał ze względu na uniwersalność i praktycznie nieograniczone aktualizacje.

ale słabiej wypada w temacie jakości dżwięku ,było juz setki porównań 

Godzinę temu, Adasza napisał:

Tylko teraz ustal, który jest zepsuty, a który nie? Znasz taki referencyjny, neutralny i na jakiej podstawie stwierdzisz, ze takim właśnie jest? Ot całej tej zabawy istota 🙂

dziś dotrze do mnie kabel USB Audioqest Forest i będę porównywał do Wirewold fiolet i jakiś Chiński wypas z Alegro który ma setki świetnych opinii ,jeżeli kogoś to interesuję mogę napisać jak każdy z nich wpływa na brzmienie mojego zestawu audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu? Nie ma wątku o kablach USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ajothe napisał:

Brak aktualizacji gotowych streamerow po jakimś czasie to ciężki do zaakceptowania argument.

Melco sa czesto aktualizowane. Luminy...wlasciwie wiekszosc jaka przychodzi do glowy. No chyba ze jakies badziewie bez suportu od producenta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, folab napisał:

ale słabiej wypada w temacie jakości dżwięku ,było juz setki porównań 

Było też setki razy, że jeśli coś się zmieni w kwestii sreamingu, zostajemy z niczym. Np. zachwalany tu iFi obsługuje tylko dwa serwisy. Co, gdy np. TIDAL zniknie z rynku, bo jakiś nowy ciekawszy serwis go wygryzie? Tidala wykupi jakiś Google lub Netflix, zmieni warunki licencji lub kodowanie i ZENA jako podstawkę pod doniczkę będzie można używać. W tym problem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.