Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer vs komputer.


papasong
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, szymon1977 napisał:

No to za 200zł będzie zbyt słaby, myślałem o samej muzyce. Ale na pewno nie będzie bardzo drogo.

-----

Trole: idźcie udowadniać, który ma dłuższego do audiomitów.

Tak sobie przeglądałem i już za 600 można mieć w takich rozmiarach 4 rdzenie 16gb ram a dyski mogę ze starego PC dać SSD nic miejsca nie zajmują 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcinStereo napisał:

Tak sobie przeglądałem i już za 600 można mieć w takich rozmiarach 4 rdzenie 16gb ram a dyski mogę ze starego PC dać SSD nic miejsca nie zajmują 🙂 

No i git! Tylko zwróć uwagę, czy jest wszystko co potrzebujesz, bo z terminalami bywa trudno z rozbudową.

Ps.

Jaki procesor za 600? A ile za jakiś w miarę aktualny i3 lub i5? Ja tylko do muzyki (Daphile) wystarczył mi Atom za £25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

No i git! Tylko zwróć uwagę, czy jest wszystko co potrzebujesz, bo z terminalami bywa trudno z rozbudową.

Ps.

Jaki procesor za 600? A ile za jakiś w miarę aktualny i3 lub i5? Ja tylko do muzyki (Daphile) wystarczył mi Atom za £25

i5 4x 2ghz co do slotów to jeden na dysk starczy w zasadzie bo napęd na USB sobie podłączę jak będę coś chciał zgrać 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcinStereo napisał:

i5 4x 2ghz

A jaki model i5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarcinStereo napisał:

Core i5 4590T 

Nie wiem jak poradzi sobie z filmami FullHD, musisz pytać mądrzejszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie wiem jak poradzi sobie z filmami FullHD, musisz pytać mądrzejszych.

Miałem kiedyś i3 2100 ze zintegrowaną kartą graficzną i dawał radę, bo filmy 4K HDR oglądam z poziomu TV windows 10 niestety ma dużo problemów z HDR-em i często źle wyświetla obraz. Zaś sam tv ma super kodeki i robi robotę na tym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę znasz się lepiej niż ja 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MarcinStereo napisał:

Miałem kiedyś i3 2100 ze zintegrowaną kartą graficzną i dawał radę, bo filmy 4K HDR oglądam z poziomu TV windows 10 niestety ma dużo problemów z HDR-em i często źle wyświetla obraz. Zaś sam tv ma super kodeki i robi robotę na tym polu.

Netflix puszczany z PC na TV ma DUŻO gorszy obraz niż Netflix z Xiaomi Mi TV Stick. Różnica jest ogromna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piopio napisał:

Netflix puszczany z PC na TV ma DUŻO gorszy obraz niż Netflix z Xiaomi Mi TV Stick. Różnica jest ogromna.

Przecież to tylko bity 😊

Jak różne programy (systemy) mogą grać (wyświetlać obraz) inaczej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinStereo napisał:

Które później ma obrobić kodek a z Windows jest niestety problem na tym polu. 

A jesteś pewny że streamery dają radę? Bo ja testuję każdy system i ustawiam usbridge tak żeby przechodził bit perfect test, ale jak przychodzi do grania stream to już się to sypie bo gra inaczej w zaleznosci od systemu/programu. I uwierz mi że mnie to nie cieszy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Piopio napisał:

Netflix puszczany z PC na TV ma DUŻO gorszy obraz niż Netflix z Xiaomi Mi TV Stick. Różnica jest ogromna.

Netflixa nie używam bo nic tam nie ma ciekawego z kategorii muzyka dla mnie. A z ciekawości, jak wypada najważniejsze, czyli dźwięk, bo rozumiem sygnał wtedy idzie z TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A jesteś pewny że streamery dają radę

Ja korzystam z DAC w przedwzmaniaczu i jedyne co ustawiam w windows to częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bit, resztą zarządza sterownik Rotela. 

Ogólnie to chodziło mi o puszczanie filmów z PC i windows, innych systemów nie testowałem bo jestem przyzwyczajony do okienek.

Najmniej awaryjny jest 7 ale już stary i nie ma wsparcia technicznego co zmusiło mnie do przeskoku na 10 który nie ma głupich sterowników do motoroli g8 i ma problem z odtwarzaniem u mnie 4kHDR ale za to jest bardzo szybki i dobrze korzysta z zasobów komputera, działał sprawnie nawet na Intel i3 2100 który ma tylko 2 rdzenie i 4 wątki + 8GB pamięci Ram .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Prewwit napisał:

Netflixa nie używam bo nic tam nie ma ciekawego z kategorii muzyka dla mnie. A z ciekawości, jak wypada najważniejsze, czyli dźwięk, bo rozumiem sygnał wtedy idzie z TV?

Gram po BT 😉 Ale i tak jest przyzwoicie. Do oglądania filmów wystarczy. Nie narzekam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Bluetooth to wogole jest ciekawie.Ze starego iPhona dźwięk jest kiepski( puszcza AAC).Ale ostatnio dla testu sparowalem smsl do200 z nvidia schield, i tu zadziałał protokół ldac.No i powiem ze dźwięk jest naprawdę dobry.Lepszy niż z tv po optyku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

10 ... jest bardzo szybki i dobrze korzysta z zasobów komputera, działał sprawnie nawet na Intel i3 2100 który ma tylko 2 rdzenie i 4 wątki + 8GB pamięci Ram .

Mam laptopowy i3 1gen 8GB i SSD - nie narzekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MarcinStereo napisał:

SSD robi robotę, większość ludzi mających starego laptopa po wymianie dysku na SSD doznaje szoku jak to potrafi przyśpieszyć komputer który miał iść w odstawkę bo mulił😁 

I jest lepszy do audio pod kątem braku interferencji i zakłóceń 

Warto przeczytać instrukcje Rme Adi, tam jest opisane jak sprawdzić magistrale Usb pod kątem wspólnie wiszących z dac urządzeń. Ja np wyłączam kamerkę i kartę SD 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
51 minut temu, marcinmarcin napisał:

I jest lepszy do audio pod kątem braku interferencji i zakłóceń 

Warto przeczytać instrukcje Rme Adi, tam jest opisane jak sprawdzić magistrale Usb pod kątem wspólnie wiszących z dac urządzeń. Ja np wyłączam kamerkę i kartę SD 😉

Ja mam delikatny szum z głośników ale to pętla masy i raczej się jej nie pozbędę, pre mam z końcówką połączone XLR , na starej dzielonce tego nie było, podczas odsłuchu nie słychać ale jednak na pewno wpływa to na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Elitedesk 800 G3 całkiem przyzwoicie się prezentuje. Nie wiem jak w PL, ale w UK za £100 jest i3 6th gen, 8GB i SSD. Zwróć uwagę czy w cenie jest zasilacz.

hp-elitedesk-800-g3-mini-desktop-pc-e9a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, MarcinStereo napisał:

SSD robi robotę, większość ludzi mających starego laptopa po wymianie dysku na SSD doznaje szoku jak to potrafi przyśpieszyć komputer który miał iść w odstawkę bo mulił😁 

Wielu nie ma rozeznania w kwestii hardware. Kupują gotowce na podstawie takich informacji jak: dużo ramu, wydajny procesor, dysk o pojemności 2TB HDD. Tak było dawniej, bo teraz SSD to pewnie standard. Zamiast więc wybrać mniejszy SSD i postawić na nim system, wybierali pojemny HDD. Potem zdziwiony, że muli, gry mu słabo chodzą na maksymalnych ustawieniach. Piszę trochę z pamięci, bo minęło już chyba z pięć lat, kiedy złożyłem swojego ostatniego peceta. Już nie korzystam z okienek. Zawsze składałem sam. Ludzie np. nie wiedzą jak ważna jest wydajna, niestety droga płyta główna do złożenia mocnego kompa. Ram to nie tylko dużo i o szybkim taktowaniu. Podobnie karta, procesor i reszta.
Solidne zasilanie jest bardzo istotne. Pożądny markowy zasilacz o dużej mocy. Jeśli dobierze się dobre podzespoły i wepnie w wydajna płytę plus dobre zasilanie i chłodzenie, można pobawić się w overclocking. Zawsze podkręcałem wszystkie swoje składaki. Zajmuje to trochę czasu, bo trzeba potem to obciążać i monitorować, czy się nie przegrzewa, nie wyrzuca błędów, ale można przetaktować podzespoły tak, że komp będzie trochę szybszy i wydajniejszy. 
 

Podobnie jest z audio. Ktoś kupuje wzmacniacz za powiedzmy 3K i do tego kolumny za 4K, bo ma 10 tysi do wydania, a jeszcze na okablowanie musi zostać. To niezbyt rozsądne moim zdaniem.

Ja ze swojego budżetu na audio nie wydałem więcej niż 5%, może nawet 3% na kable i uważam, że zrobiłem dobrze, bo więcej mogłem na kolumny przeznaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System z szybszym procesorem, ale słabszym chipsetem może okazać się wolniejszy i mniej wydajny niż zestaw z wolniejszym procesorem, ale za to z bardziej wydajnym chipsetem.

Jedno nie powinno ograniczać drugiego. U mnie wzmacniacz ograniczał trochę nowe kolumny. Wiem, że nie dla wszystkich jest to oczywiste, bo pomiary i coś tam, ale moje kolumny z nowym wzmacniaczem zaczęły grać trochę jak na sterydach, w porównaniu kiedy grały z poprzednim wzmacniaczem. To nie tak, że instrumenty słyszę teraz jak w studio, ale dźwięk jest mocniejszy. Bardziej kopie w klatę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Ja mam delikatny szum z głośników ale to pętla masy i raczej się jej nie pozbędę, pre mam z końcówką połączone XLR , na starej dzielonce tego nie było, podczas odsłuchu nie słychać ale jednak na pewno wpływa to na jakość.

Ależ się pozbędziesz ! Topping HS01 to załatwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piopio napisał:

Ależ się pozbędziesz ! Topping HS01 to załatwi.

Czy Topping skonstruował ten izolator dlatego, że spieprzył coś w swoich przetwornikach? Występują u mnie szmery po podłączeniu swojego Toppinga DX7 Pro bezpośrednio do portu USB w laptopie. Po wpięciu do replikatora portów, szmerów brak. Inne przetworniki nie generowały żadnych szmerów. To nie może być przypadek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, papasong napisał:

Występują u mnie szmery po podłączeniu swojego Toppinga DX7

Zmiana D90 na Rme Adi sprawiła mi wyjątkowo wiele radości i do tej pory nie wyobrażam sobie zmiany daca 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 12:56, Espectro napisał:

Wszystko zależy od jakości oraz parametrów jakie wychodzą z samego laptopa czy też pc. (karta dzwiękowa) 

A to że streamery są niby audiofilskie to tego nie wiem. 

Często okazuje się że najlepszym sposobem jest posłuchanie osobiście zestawu aby się przekonać. 

 

Tidal <- spoko dzwięk i jakość.

Spotify- nie jest źle ale zauważam róźnice. 

 

Sporo teraz ludzie na ten temat rozmawiają. Ja plikami bawię się od kilkunastu lat, łącznie z DSD itp. ostatnio specjalnie przerobiłem wszystkie Tidale itp. i jak piszą ludzie największym problemem jest tu uszczuplanie dźwięku. Staje się od płaski, mniej muzykalny od winyla, a przecież to winyl jest wzorcem i do brzmienia płyt winylowych powinno się wszystko odnosić. Jak na rynku pojawiły się płyty SACD to tylko argument analogowosci podobnej do czarnej płyty był podnoszony. Moim zdaniem Tidal itp. serwisy pomagają w poznawaniu muzyki, jak kiedyś Trójka prze likwidacją, natomiast odsłuchy absolutne z fizycznych nośników i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Staje się od płaski, mniej muzykalny od winyla, a przecież to winyl jest wzorcem i do brzmienia płyt winylowych powinno się wszystko odnosić. Jak na rynku pojawiły się płyty SACD to tylko argument analogowosci podobnej do czarnej płyty był podnoszony.

Dlaczego i w odniesieniu do których aspektów współczesnego audio winyl miałby być wzorcem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.