Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD / Transport pod Thiele i końcówkę Ugoda


1Ender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Poszukuję jak w temacie. Coś docelowego. Transparentne z bardzo mocnym dołem.

Nie piszę specjalnie budżetu, bo jestem ciekaw, Waszych propozycji.

Za ile można minimum kupić? Max wiadomo nie istnieje. Ale tu chodzi by jakościowo pasowało do systemu.

Thiel CS 1.5

Końcówka Ugoda

Preamp zbudowany na bazie Conrad Johnson PV 12. Prawdopodobnie zrobię jeszcze inny dla porównania. 

Źródło Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona.

Obecnie jest Nad C541. Z tego raczej hi-endu nie zrobię. Generalnie cedek do "renowacji".

No i warunek konieczny - dostępność laserów.

Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, 1Ender napisał:

Może Ty?

Dostępność laserów to jest informacja z zaporowych.. nie znam obecnie aktualnej podaży, już się tym nie interesuję, gdyż kończę temat CD, mam już materiały na obrotnicę stulecia 100 kg masy rotacyjnej - wykonane w innowacyjny sposób.

CD powinno posiadać w sekcji napędu wszystko co się tylko da wykonane w technice dyskretnej a wzmacniacz RF sygnałów z głowicy laserowej  o b o w i ą z k o w o   -  CDX10000 mogę polecić - był dwa razy droższy jako nowy od moich CDX5000, więc to jakość absolutnie satysfakcjonująca.

CDX5000 nie polecam, w zasadzie trzeba w nim wymienić ..wszystko.. choć ... nie ma jeszcze takiego interconektu, który zdolny byłby przenieść jego spectrum sygnału i długo nie będzie, bo już same metale są dostateczną blokadą.

Mój CDX5000 pokazuje nie kończący się rozwój wszelkich parametrów, szczególnie dokładności, a wiadomo że jest zbudowany z odpadków z selekcji do CDX10000.

Selekcja podzespołów do najwyższych wymagań z możliwych jest  b e z w z g l ę d n i e    konieczna !

Selekcja czyni cuda, na 100 podzespołów tego samego typu, kilka będzie wyśmienitych, a kilkmaście do wyrzucenia do śmieci - chyba że już są jako typ selekcjonowane w wytwórni, lecz nawet w takiej sytuacji - dźwiękowo różnice pomiędzy sztukami mogą być znaczące, trudno ocenić jak dużo, może być różnie w stosunku do różnych sytuacji.

Sekcja napędu musi być oparta o bardzo drogie rezystory.

Sam montaż - lutowanie - musi być wykonany w wyszukany sposób z najwyższą starannością, a laminat powinien być w jakiś dostępnych wolnych miejscach przewiercony, by udostępnić przepływ powietrza z jednej strony laminatu na drugą.

....

27 minut temu, 1Ender napisał:

Może Ty

Niestety, kiedy ktoś chce uzyskać maximum, wszystkie bloki CD muszą posiadać oddzielne zasilania, albo w formie separowanych uzwojeń albo całych oddzielnych transformatorów, szczególnie do tzw dodatkowych funkcji, - układy scalone - procesory, muszą pracować z kondensatrami - bateriami Black Gate FK.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać najwyższą precyzję, dobrze byłoby zastosować jeden transformator z wieloma w specjalny sposób nawiniętymi uzwojeniami, w odpowiednim miejscu rdzenia - do odpowiednich układów/bloków urządzenia, odpowiednimi drutami/metalurgiami - z użyciem srebra do bloku zasilającego wzmacniacz RF sygnałów z głowicy lasera - bezwzględnie.

Rdzeń typu Ring wydaje się optymalny z rozwiązań klasycznych.

Laminaty potrzebują dookoła siebie odpowiedniej techniki materiałowej dotyczącej elementów mechanicznych do jakich są przymocowane oraz jakie sąsiadują w ich bezpośredniej bliskości.

Żadnej stali w pobliżu !!!

8 godzin temu, 1Ender napisał:

Końcówka Ugoda

Końcówka musi posiadać okondensatorowanie najlepszymi dostępnymi pojemnościami, - trzeba przyjąc czy Elną czy Nichiconem.

Nichicon jest dostępny na dziś by znaleźć odpowiednie wartości, Elnę ..trzeba sobie ..nazbierać ..z okazji które pojawiają się czasami tu i tam..

Transformator wzmacniacza, musi być uzwojony drutami z poziomu tych jakie stosuje się w kablach głośnikowych - pisząc w uproszczeniu, a sekcja zasilająca stopień wstępny - takimi przewodnikami jakie firmy stosują w interconektach - kontynuując uproszczone rozumowanie.

Wokół uzwojeń nie może być niczego oprócz teflonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, 747 napisał:

Dostępność laserów to jest informacja z zaporowych.. nie znam obecnie aktualnej podaży, już się tym nie interesuję, gdyż kończę temat CD, mam już materiały na obrotnicę stulecia 100 kg masy rotacyjnej - wykonane w innowacyjny sposób.

CD powinno posiadać w sekcji napędu wszystko co się tylko da wykonane w technice dyskretnej a wzmacniacz RF sygnałów zgłowicy laserowej  o b o w i ą z k o w o   -  CDX10000 mogę polecić - był dwa razy droższy jako nowy od moich CDX5000, więc to jakość absolutnie satysfakcjonująca.

CDX5000 nie polecam, w zasadzie trzeba w nim wymienić ..wszystko.. choć ... nie ma jeszcze takiego interconektu, który zdolny byłby przenieść jego spectrum sygnału i długo nie będzie, bo już same metale są dostateczną blokadą.

Mój CDX5000 pokazuje nie kończący się rozwój wszelkich parametrów, szczególnie dokładności, a wiadomo że jest zbudowany z odpadków z selekcji do CDX10000.

Selekcja podzespołów do najwyższych wymagań z możliwych jest  b e z w z g l ę d n i e    konieczna !

Selekcja czyni cuda, na 100 podzespołów tego samego typu, kilka będzie wyśmienitych, a kilkmaście do wyrzucenia do śmieci - chyba że już są jako typ selekcjonowane w wytwórni, lecz nawet w takiej sytuacji - dźwiękowo różnice pomiędzy sztukami mogą być znaczące, trudno ocenić jak dużo, może być różnie w stosunku do różnych sytuacji.

Cdx10000, chwilowo poza zasięgiem. 

A inne modele, cdx 1000, ktoś chce 3000 zł, to chyba dużo?  cdx 5000 można było kupić za 3k. Teraz to poszaleli z cenami.

W Ugodzie mam Elny. Między innymi.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 1Ender napisał:

cdx 1000,

Jedynie CDX1100 można zastosować.

Trafo tych CD jest ich najsłabszym punktem.

Nie śledzę obecnie rynku tych urządzeń ale widzę że wszystko "nieźle podrożało"...

 

 

Niestety jesteśmy w zakładce hi end, - tu nie ma tanich rozwiązań.

Kilka tysięcy pln, to nawet nie jest "końcówka ceny", nowych najlepszych prestiżowych / flagowych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30. Polecisz coś? Może być windydż. Byleby była dostępność laserów. CD/ Transport

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1Ender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 1Ender napisał:

@sly30. Polecisz coś? Może być windydż. Byleby była dostępność laserów. CD/ Transport

Pozdrawiam 

Nie polecę, bo nie wiem jaka jest dostępność laserów. Sam używam transport MBL i mam zapasowy cały nowy napęd. Wystarczy mi do śmierci i jeszcze pogra u kogoś później… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, sly30 said:

Nie polecę, bo nie wiem jaka jest dostępność laserów. Sam używam transport MBL i mam zapasowy cały nowy napęd. Wystarczy mi do śmierci i jeszcze pogra u kogoś później… :-))

Tez mam 1621 i zapasowy napęd chętnie bym kupił. Gdzie tego szukać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Seth_A_Rider napisał:

Tez mam 1621 i zapasowy napęd chętnie bym kupił. Gdzie tego szukać?

Kupiłem od znajomego. Miał 1 sztukę do swojego CD, który sprzedał wcześniej. Teraz ma inny SACD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2022 o 21:44, 1Ender napisał:

Ktoś coś napisze?

Z Sony dobry jest CDP X7 ESD, CDP 552 ESD mkII, - koniecznie mkII.

Zagrają dobrze w oryginale, po delikatnej wymianie podzespołów zagrają bardzo dobrze, po gruntownej przebudowie, jakość dźwięku będzie dopuszczalna nawet dla  drogiego pozostałego zestawienia / CDP X7 /  jest jedno ale - ich wzmacniacze RF niestety są wykonane jako układy scalone i to słychać w stosunku do powyżej polecanych Yamah.

Jest jeszcze Sony CDP 377 ESD jak ktoś chce słuchać muzyki na przetwornikach TDA 1541, - jednak całość zasilania jest wykonana na stabilizatorach scalonych - które bezwzględnie muszą zostać wymienione na odpowiedniki tranzystorowe, - podobnie w w/w - jednak tam zasilania audio są w oryginale na elementach dyskretnych.

Sony 377 główne zasilanie ma na dużych kondensatorach Elna Duorex, są to najlepsze z istniejących, mogące pracować w tym miejscu, do dziś nie wyprodukowano lepszych, pomimo upływu wielu lat, niczym nie da sie ich zastąpić.

Duże kondensatory zasilające w CDP X7 da się wymienic na dzisiejsze Super Through.

W 552 jest Elna for audio - konieczna do zastąpienia najnowocześniejszą, - jednak Elna nie sprzedaje takich kondensatorów, zdobycie jest możliwe, jeśli ktoś sprzedaje nowoczesne wysokiej klasy urządzenie na części.

Duże kondensatory elektrolityczne w źródle cyfrowym, są ich jakość, podstawowym potencjałem sonicznym urządzenia, - bez najlepszego z dających sie zastosować - też i w innych miejscach aplikacji, satysfakcjonujące używanie urządzenia do odsłuchu wysokiej jakości nie ma żadnego sensu.

Są jeszcze Denon DCD 3560 - z przystępnych cenowo urządzeń, który tylko po wymianach wszystkich zasilań na dyskretne - może być używany.

 

Oczywiście tor audio w wzystkich zaproponowanych urządzeniach jako oryginalnych, należy traktować tylko jako poglądowy, nie może być inny jak wykonany w technice dyskretnej.

Te trzy urzdzenia Sony posiadam osobiście, Denona niestety nie, ale mam inne Denony, a firmy stosują rozwojowe aplikacje, więc posiadając dane można wyrokować na temat innych, od 3560 mam transformatory oryginalne, używam ich do porównań i doświadczeń.

Można użyć jeszcze Nakamichi OMS 7, OMS 5, ale wersję MkII.

Są tam wyjścia na elementach dyskretnych.

Piątkę posiadam osobiście, siódemki są dość drogie, jako nowe były również drogie, jak na dany target.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.