Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka lampka trioda do rocka do 20 kzł


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wg.was trioda to niezbyt dobry pomysł do rockowych wariacji ?

A jak to jest gdy np. takie kt 150 przełączymy na tryb triodowy ...

Jak to się ma w porównaniu do zwykłej lampy triodowej ...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kangie napisał:
48 minut temu, kangie napisał:

Słuchałem tego zestawienia wiele razy.

 Nie miej mi za złe. Nie krytykuję

Takiego zestawienia jak moje na pewno nie słyszałeś.

Niczego nie mam za złe i nie odbierałem Twoich wpisów jako krytyki.

Miałem podobne podejście do 300B i ogólnie do SE i broniłem się jak długo mogłem. Robiąc ten wzmacniacz byłem raczej przygotowany na rozczarowanie.

Ja jakieś tam doświadczenie ze sprzętem audio mam i sam bym takiego zestawienia nigdy nie wymyślił, ale stało się i co ja poradzę, że gra😃 Fakt gra to u mnie na 16 m2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampie pierwszy Wat jest złoty im bardziej "korzystasz" z kolejnych W tym masz więcej zniekształceń. Twoje Tannoye to nie Ardeny, z 300B nie zatańczą w rocku. Tzn będą grały, ale nie będzie rockowego drive'u Potrzebujesz skuteczniejsze kolumny do SETa małej mocy. Pójście w lampy wyższych mocy tryby ultralinear itd moim zdaniem trochę skórka za wyprawkę, to już lepiej do rockowego grania mieć tranzystor, tańszy w obsłudze, większość rocka nie oszukujmy się ale wiadomo jak jest nagrana, dodawanie rockowi lampowego sznytu...no nie wiem. Lampa do wokalu, muzy akustycznej i wtedy DHT, to ma sens. A rockowo przy#*$@c to z trana. 

A jak już koniecznie chcesz poczuć tę magię lamp to dobre pre lampowe lub dac ze stopniem analogowym na lampach - to jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatori77 

Na zdjęciu system dzielony.

Monobloki na 211/SE plus preamp na 2A3. …i „odpowiednie” kolumny do tego systemu.

3way/95dB z „zszytym” subem; kolumny o nominalnej impedancji 6 Ohm, z minimum 5😃

”To” gra wszystko. Masz triody brzmienie z ogromną dynamiką, narastaniem/wygaszaniem, detalem, wybrzmieniami, powietrzem itp. 

Miałem kolumny 86dB, do wokali, smyczków, gitar było pięknie, ale reszta już o wiele słabiej. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAB56670-C4FA-43D9-8954-5E7021CB2FAF.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

Mój ostatni wzmacniacz, który sobie zrobiłem jest na 300B. To konstrukcja bazująca na AN Meishu, czyli 2x8W w SE

Na jakich trafach głośnikowych masz ten wzmacniacz i o jakim Ra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile trafa mają wpływ na jakość dźwięku we wzmakach lampowych ...?

Czy nasz Ogonowski to dobry produkt ...a np. Tamury ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre "żelazo" to podstawa. Japońce lepsze.Trafa wyjściowe mają zasadniczy wpływ na jakość brzmienia całości konstrukcji wzm. lampowgo ( nie to że można zaniedbać inne miejsca, bo nie można...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
6 minut temu, hatori77 napisał:

Na ile trafa mają wpływ na jakość dźwięku we wzmakach lampowych ...?

Uważam, że kluczowy. Materiały, technologia nawijania. Niby prosta rzecz, ale dobre trafo do audio wykonać to nie takie hop siup. Kiedyś myślałem, że ze śFagrem po pijaku weźmiem wytniem flexem trochę blaszek ze starego płotu, owiniem to jakimś drutem ze złomu i damy radę. Nic bardziej mylnego. Diabeł tkwi w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię Kitaro i Vangelisa i tu mogę jeszcze polecić  jeden wzmacniacz Unison Research Triode 25 .Czemu bo ma dwa tryby pracy jako Trioda i jako Pentoda . Może coś takiego przypadło by Ci do gustu 👍

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację i trzeba iść na kompromis i wyluzować z triodą .

Kilka propozycji :

-Ayon spirit V Kt 150

- Cary Audio SLI 100

- Line Magnetic KT 150 ( wiem chiñczyk)

- Line Magnetic LM 845/805

Synthesis Roma 510AC

Który jest tak naprawdę cokolwiek wart jeżeli idzie o audio?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, hatori77 napisał:

Może macie rację i trzeba iść na kompromis i wyluzować z triodą .

Kilka propozycji :

-Ayon spirit V Kt 150

- Cary Audio SLI 100

- Line Magnetic KT 150 ( wiem chiñczyk)

- Line Magnetic LM 845/805

Synthesis Roma 510AC

Który jest tak naprawdę cokolwiek wart jeżeli idzie o audio?

 

A o podpowiadanych  np. LAR powiedzmy nowy model 50 -50 .Czy Unison Research Triode 25 nie pomyślałaś żeby choć posłuchać? LAR nasz rodzimy  producent i UR Triode 25 uniwersalny wzmacniacz Włoski.  Prosta zmiana trybu pracy z Triody na Pentode . A gra świetnie. 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bogus18 napisał:

A o podpowiadanych  np. LAR powiedzmy nowy model 50 -50 .Czy Unison Research Triode 25 nie pomyślałaś żeby choć posłuchać? LAR nasz rodzimy  producent i UR Triode 25 uniwersalny wzmacniacz Włoski.  Prosta zmiana trybu pracy z Triody na Pentode . A gra świetnie. 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LAR mnie zawsze intrygował .

Słuchałem kiedyś ich 30 mk2.

Fajne granie ale do mocniejszej muzyki...nie za bardzo.

W klubie LAR też pytałem o 50 ...wszystko, ale do rocka niekoniecznie .Tak mi odpisano.

UR symfonie aniversary słyszałem kilka razy ...nie moje granie.

Jazz ok, vokal ok...klimaty ok...ale mocniejsza muzyka ...zdecydowanie nie wyszło. Dlatego też pytam o KT 150 ...te lampy np. dają radę ale w średnicy daaaaleko im do triody .

Mam ok 1700 płyt cd ( tu muszę zainwestować w dobre cd lub napęd) szkoda się pozbywać  i aby bezczynnie leżały ...z tego połowa to mocniejsza muzyka z kopem ...lata 70, 80, 90...do tego pełno  plików na kompie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
10 minut temu, hatori77 napisał:

LAR mnie zawsze intrygował .

Słuchałem kiedyś ich 30 mk2.

Fajne granie ale do mocniejszej muzyki...nie za bardzo.

Widzisz, a ja z powodzeniem gram każdy gatunek muzyki na 30-stce.

Niedawno z kumplem słuchaliśmy jego ulubionego Kreatora. I to fest głośno. Cicho też dobrze to brzmi. Kolega ciągle nalega na kolejne odsłuchy. A to stary metal, ceniący dobre brzmienie systemów audio.

Zatem - jak to w audio - niezbadane są wyroki różnych klocków.

P.S. Słuchałem tego również na hybrydzie 2x200W. Jest dobrze, niekoniecznie lepiej niż na 30-stce. Podkreślam - u mnie, w moim systemie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisane zdanie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hatori77 napisał:

LAR mnie zawsze intrygował .

Słuchałem kiedyś ich 30 mk2.

Fajne granie ale do mocniejszej muzyki...nie za bardzo.

W klubie LAR też pytałem o 50 ...wszystko, ale do rocka niekoniecznie .Tak mi odpisano.

UR symfonie aniversary słyszałem kilka razy ...nie moje granie.

Jazz ok, vokal ok...klimaty ok...ale mocniejsza muzyka ...zdecydowanie nie wyszło. Dlatego też pytam o KT 150 ...te lampy np. dają radę ale w średnicy daaaaleko im do triody .

Mam ok 1700 płyt cd ( tu muszę zainwestować w dobre cd lub napęd) szkoda się pozbywać  i aby bezczynnie leżały ...z tego połowa to mocniejsza muzyka z kopem ...lata 70, 80, 90...do tego pełno  plików na kompie. 

Ok.  Twoje pieniądze  i To ma być Twoje granie🙂.

Tu chyba nikt nie ma wątpliwości. 

Ale Ty pytasz ? A ja staram się podpowiedzieć co " Może " wg. mojej wiedzy  by dobre do sprawdzenia ( A miałem u siebie LARa 50-50 I mam UR Triode 25) i co zagra i to dobrze Vangelisa, Kitaro ,Dire Straits ... Ale to nie tranzystor A świetne i wszechstronne mocne lampy . 

Nie chcę się narzucać tylko ogólne opinie  są  nie zawsze zgodne z tym co u siebie usłyszymy. 

To nasz system, pomieszczenie A najważniejsze są nasze  uszy .

Dla tego podpowiadam posłuchaj i wybierz to co Tobie się  spodoba .

Bez sprawdzenia  nikomu do końca nie wierz 😉 Mnie też !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, hatori77 napisał:

LAR mnie zawsze intrygował .

Słuchałem kiedyś ich 30 mk2.

Fajne granie ale do mocniejszej muzyki...nie za bardzo.

W klubie LAR też pytałem o 50 ...wszystko, ale do rocka niekoniecznie .Tak mi odpisano.

UR symfonie aniversary słyszałem kilka razy ...nie moje granie.

Jazz ok, vokal ok...klimaty ok...ale mocniejsza muzyka ...zdecydowanie nie wyszło. Dlatego też pytam o KT 150 ...te lampy np. dają radę ale w średnicy daaaaleko im do triody .

Mam ok 1700 płyt cd ( tu muszę zainwestować w dobre cd lub napęd) szkoda się pozbywać  i aby bezczynnie leżały ...z tego połowa to mocniejsza muzyka z kopem ...lata 70, 80, 90...do tego pełno  plików na kompie. 

Akurat LARy maja rockowy sznyt wg mnie. Wszystko kwestia kolumn. Rockowe nie są... Tannoye - z czym byś ich nie połączył. Choć dobrze zaaplikowana 150 przyłoży na pewno, tylko pytanie czy zostanie jeszcze cos srednicy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na EmilioE zawsze można liczyć. Facet zna się. Ma elektrownę jak Japończycy - porządną jądrową! 😄 😉

...i Julius-6 i bogus18 też się znają na robocie! 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadałem się z człowiekiem co posiadał Lara 30mk2....i kilka razy  musiał odsyłać do producenta sprzęt aby mu bias ustawiał przy wymianie lamp , buczące trafo...a sieć ponoć ma ok i dc blockery i filtry g...dawały.

I to go wkurv brał z tym odsyłaniem bo producent za grosz nie daje możliwości regulacji w domu albo autobias.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, hatori77 napisał:

 

  

 

9 minut temu, bogus18 napisał:

Mam bardzo pozytywne  doświadczenia  z LARem

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
12 minut temu, hatori77 napisał:

Zgadałem się z człowiekiem co posiadał Lara 30mk2....i kilka razy  musiał odsyłać do producenta sprzęt aby mu bias ustawiał przy wymianie lamp , buczące trafo...a sieć ponoć ma ok i dc blockery i filtry g...dawały.

I to go wkurv brał z tym odsyłaniem bo producent za grosz nie daje możliwości regulacji w domu albo autobias.

Pamiętam ten temat. Jakaś gównoburza z tego była. Zdarza się.  Ktoś chce auto z automatem i kupuje z ręczną skrzynią i ma pretensje, że samo nie zmienia biegów. Wtedy sprzedaje się manuala i kupuje automat.

Buczące trafo należało reklamować. U mnie żadnych DC blockerów, kondycjonerów, filtrów - nic nie buczy. Miałem wiele przygód z padającymi lampami (głównie chińskie z nowej produkcji), ale w ten sposób w ciągu tych 6 lat przetestowałem 8 różnych kompletów lamp mocy. Poza tym lubiłem odwiedzać p. Czyżewskiego. Miałem blisko, to zajeżdżałem od czasu do lasu.

Nikt na siłę nic tutaj nie wciska. Proponujemy. Ja np. nie szukałem pomocy na forum. Wypożyczałem, wpinałem, słuchałem. Sporo pracy mnie to kosztowało, zwłaszcza że to był czas, kiedy urodziły mi się dzieci i tak do 5-6 roku ich życia najwięcej klocków mieliłem "na chacie".

Apelujemy o własne porównania. Tyle tego na rynku, że można przebierać, wybierać.

Z doświadczenia jedynie mogę podpowiedzieć, że jeśli dobrze dobrałeś kolumny do pomieszczenia, to z dobraniem wzmacniacza nie powinno być problemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja zanim coś kupiłem"?

To jak dojrzałem do do.audio ! 

To co chce  mieć u siebie to na spoko e  chcę  posłuchać !

I tyle ? LUB aż,?

Słuchamy,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 22:07, hatori77 napisał:

Witajcie.

Szukam wzmaka lampowego na triodzie , który oprócz klasyki , vocal pociągnie też rocka i elektro bez utraty magii triody ale z kopem i dynamiką 

Kolumny 87 db 8ohm...ale ze spadkiem do 4 ohm.

Cena do 15 kzł...z możliwością dołożenia .

Ktoś coś doradzi bez przepychanek słownych ?

 

Mogę polecić wzmacniacz CE na GU-72. Może pracować w trybie triodowym lub tetrodowym lampy wyjściowej o mocy odpowiednio 30 lub 40 W. Nie powiem o 15, ale możemy porozmawiać o 20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

72-5.jpg

72-7.jpg

W dniu 29.07.2022 o 11:06, oxygen napisał:

Jak chcesz mierzyć różnice pomiędzy wzmacniaczem lampowym, a tranzystorowym, różnice czego ? Mierząc dwa wzmacniacze na tych samych tranzystorach ale różnych układach wyjdą różnice, to co dopiero porównywać pomiary wzmaków lampowych i tranzystorowych.  

Nie da się nawet porównać, według pomiarów wzmacniacze tranzystorowe będą lepsze. Wzmacniacze lampowe brzmią lepiej. Każdy wybiera to, co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 11:46, Piopio napisał:

"Wiele osób decyduje się na zakup wzmacniacza lampowego właśnie ze względu na ich niepowtarzalne brzmienie. Co takiego urzekającego kryje się w dźwięku tych urządzeń? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. To ciepłe brzmienie, które bierze się właśnie z lamp, odpowiedzialnych za wzmacnianie sygnału. Dźwięki składają się w większości przypadków nie tylko z tonu podstawowego, ale także z harmonicznych, które nadają magię instrumentom i wokalom. Konstrukcje lampowe mają podkreśloną drugą harmoniczną, która jest dobrze odbierana przez ludzkie ucho. To właśnie dlatego wzmacniacze lampowe posiadają brzmienie często określane jako niepowtarzalne. Pamiętajmy jednak, że nie jest to dźwięk neutralny. Jest on po prostu przyjemny dla ucha."

 

Rozmowa o ciepłym lampowym brzmieniu to bajka o babcinym radiu. Zaletą lampy jest to, że jest bardziej liniowa niż tranzystor i może być używana bez ogólnego sprzężenia zwrotnego, które zabija życie w dźwięku.

W dniu 29.07.2022 o 15:32, kangie napisał:

W zeszłym roku (ostatnia sesja Audiofila) grało pięknie. Niestety na mocnym materiale czuć były niedostatki tych 2x9W. Koniecznie trzeba było sciszać. Fizyka... Nawet regulator głośności na transformatorach (za 25 000zł) nie pomógł. Za mało mocy.

Nie może nawet teoretycznie dodać mocy, więc nie będzie cudu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/28/2022 at 11:13 PM, hatori77 said:

Pomieszczenie 20 m2 dobrze zaaranżowane akystycznie. 

Niedawno się przeprowadziłem . Gram na razie na Tannoy dc 10 ti i drugie teżTannoy Precision 6.2 LE naprzemiennie. 

Przetwornik MF mx- dac po ostrym modzie podłączony do lapka. 

Kable własne ..na duelund i WE.

Wzmacniacze 2 trany Leema Tucana 2 i Mac 7000..

Pomyśl o zmianie kolumn (a przynajmniej posłuchaj w salonie),  Klipsch Forte IV, to kolumny znakomite to rocka i bluesa. Stawiają na radość i czystą przyjemność z muzyki, bez nadmiernej analizy, czysty fun. Moim zdaniem do rocka lat 70/80/90 - świetne.

Z tymi kolumnami będziesz mógł kupić i użyć dobry wzmacniacz SET, a są dobre nawet na 300b czy na EL34 które rocka zagrają znakomicie.

PushPull w lampie nie ma magii zazwyczaj i moim zdaniem szkoda czasu na szukanie św graala, lepiej kupić dobry tranzystor.

Jak się kiedyś pojawią Forte IV z drugiej ręki w dobrej cenie, to sam sobie kupię do drugiego zestawu, właśnie z 300B

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.