Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny trójdrożne w obudowie zamkniętej


Janusz5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Po moich pierwszych zmaganiach z diy postanowiłem zrobić kolejne podejście do kolumn.

Poprzednio miałem kolumny trójdrożne na głośnikach sb acoustics SB Acoustics SB23NRXS45-8 ,17NRXC35-8 i Scan Speak Discovery D2608/913000 .

Wszystko to było napędzane wzmacniaczami płytowymi Hypex Fa 123 w układzie aktywnym. Cóż pierwsza konstrukcja po żmudnych operacjach dostrajania zwrotnic grała na zadowalającym poziomie.Musiałem tylko mocno podbijać najniższe częstotliwości na wzmacniaczu ,żeby wydobyć z tych głośników jakiś bas. Tyle ,że ograniczała mnie obciązalność woofera do 60  wat. Bas był dobrej jakości ala brakowało zejścia.

Kolumny zostały sprzedane.

Chce zbudować coś lepszego na większym wooferze, w układzie aktywnym na Hypexach Fa 253. Układ trójdrożny w obudowie zamkniętej, (być może modułowej z osobnym wooferem.)

Moje typy na przetworniki:

BlieSMa T25A-6 - wysokotonowy lub BlieSMa T25B-6

Scan-Speak Illuminator 12MU/4731T00 - średniotonowy

SB Acoustics SB29NRX75-6 / 10" woofer lub  SB Acoustics SB34NRX75-6 / 12" woofer

Wiem ,że między wooferami a średnim są duże dysproporcje rozmiarów, ale zależy mi na dobrym basie z obudowy zamkniętej i dobrej średnicy , którą ponoć ma ten  iluminator12 mu.

Czy biorąc pod uwagę fakt ,że będzie to strojone zwrotnicą aktywną przez dsp ,Waszym zdaniem da się dobrze skleić te woofery (najlepiej 12-tkę) ,z tym średniakiem dopasowując odpowiednią efektywność i podział pasma tak ,aby zniekształcenia z ich obu były na akceptowalnym poziomie?( Planuję podział w okolicach 300-400 hz). Przebiegi charakterystyk wskazują ,że pasmo będzie pokryte,czyli teoretycznie będzie to możliwe,ale jak w praktyce. Czy iluminator dobrze poradzi sobie z tak niskim podziałem? Będę wdzięczny za sugestie doświadczonych forumowiczów. Liczę na merytoryczne uwagi dotyczące tej koncepcji.

Pozdrawiam:

Janusz

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Janusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Janusz5 zmienił(a) tytuł na Kolumny trójdrożne w obudowie zamkniętej

Czy zamiast odkrywac kolo na nowo, nie lepiej siegnac do gotowego, sprawdzonego projektu np. ze stron Gravesena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znajdziesz tam tez gotowe, pasujace do danego projektu aktywne zwrotnice/setup DSP to tych zaplanowanych Hypexow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Janusz5 napisał:

Dzięki ale wolałbym aby ustosunkować się do moich pytań.

na pewno sb 34nrx 75-6 będzie dobrym wyborem

przeanalizuj sobie konstrukcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jest dobrze opisana

i na upartego mozna probować polączyc z 12mu (np jeden z kolegów łaczyl ten woofer z 13cm hm130z0 na ok 400hz)

jednak proponowałbym zamiast tego maleństwa 18wu

albo przy mniejszym budżecie nowy średniak 18m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

podzial ok 200hz byłby w tym przypadku idealny

możesz to przemysleć

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku.wiem ,że może w pewnym sensie próbuję połączyć ogień z wodą z tym 12mu.Rozważałem tego średniaka 18 wu i pewnie byłby to rozsądniejszy wybór z tym podziałem na ok 200 hz. Chciałbym jednak tego iluminatora ze względu dużo lżejszą membranę ,równiejszą charakterystykę (co jest dość istotne przy podziale aktywnym,bo tego się nie da wyciąć,jakimiś pułapkami),poza tym ma lesze charakterystyki poza osią niż ten rewelator. Nie słyszałem jeszcze tych średniaków ,ale opinie o tym 12mu są bardzo pozytywne. Niektórzy piszą ,że lepszego średniaka nie słyszeli. Chciałbym mieć już konstrukcję na dłuższy czas ,dlatego staram się dobrać przetworniki z których mówiąc kolokwialnie można coś sensownego sklecić. Myślałem jeszcze o Satori Mr16 p-4. Niby 92 db ale ma tylko 40 W i mam wątpliwości czy ta obciążalność nie jest za mała do tej konstrukcji,poza tym te górki powyżej 3 khz mi się nie podobają.Jest jeszcze Audax hm 170 zo ale trudno go kupić. W ogóle jakoś mało jest sensownych głośników średniotonowych na rynku,chyba ,że ja szukam nie tam gdzie trzeba. Na teraz widzę dwie opcje .Ciąć tego 12 mu na ok 400-500 hz lub 18 wu ciąć na ok 200-250 hz. I dylemat, która opcja będzie lepsza brzmieniowo. Czy ten  SB 34 NRX będzie dobrze odtwarzał niższą średnicę czy lepiej dla brzmienia jak ją przejmie rewelator 18 WU. Widziałem ,że są konstrukcje z dużymi wooferami i jeszcze mniejszymi głośnikami na średnicy od tego 12 mu ( na przykład 3 calowe kopułki) i dlatego też myślałem ,że opcja połączenia w tego woofera z 12 mu przy odpowiednim podziale i ewentualnie stromym filtrze np. 24 db LR miała by rację  bytu.

Na konstrukcję zapha też zaglądałem tyle ,że wolałbym mieć jeden głośnik na środku pasma a nie dwa.

Dzięki jeszcze raz Sławku za odpowiedź. Jak będziesz miał jeszcze jakieś sugestie to chętnie skorzystam.

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12MU/4731T00 to malutki glosniczek (58cm2) i jest dokladnie wielkosci 3" kopolki. Zeby polaczenie z 12" mialo sens to trzeba laczyc bardzo wysoko 500-600Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Janusz5 napisał:

Czy ten  SB 34 NRX będzie dobrze odtwarzał niższą średnicę czy lepiej dla brzmienia jak ją przejmie rewelator 18 WU

ja u siebie miałem konstrukcję sb34swnrx75-6 , 18wu/4 z  podziałem na 150hz

wg mnie dla spójności dźwięku było to dobre rozwiązanie a 18wu do 1khz jest naprawdę dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale oczywiście widzę też zalety 12mu w gorze pasma

może kompromisem do zaakceptowania byłoby d'Appolito na 12mu z podziałem wtedy pomiędzy 250 hz a 300hz.... podobnie jak układ głośników w 12.3 Zapha

ale

4 godziny temu, Janusz5 napisał:

wolałbym mieć jeden głośnik na środku pasma a nie dwa.

więc pewnie to rozwiązanie odpada

z satori jest tak , że wlaściwie najlepsza jest trzynastka innych na średnicę nie widzę

i znów przydalyby się dwie 🙂

jeszcze innym pomysłem jest po prostu 4-way

sb34, 18wu, 12mu i tweeter

wtedy by nie komplikować układu aktywnego można zrobić pomiędzy 12mu a tweeterem filtr bierny

taki 4-way daje też sporą dowolość z podziałami w szerokim zakresie i wymodelowanie brzmienia pod własny gust bez większych kompromisów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj konstrukcja na tym 12u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawię się podziałami w dolnym zakresie; 100-500Hz...

Odsłuchowo, dla również moich gości, podział poniżej 200Hz wypada lepiej. 

Oczywiście to inna koncepcja ZG (woofer 15 cali i szerokopasmowiec) ale wnisoki są uniwersalne. 

Powyżej 200Hz zauważalnie (słyszalnie) wchodzimy np. w zakres wokali męskich i słyszalnie gorzej to wypada... 

I nie jest to tylko kwestia przetworników. To prawda, że takie np. HW1500 należy ciąć niżej ale np. EA Dipole 15 można puścić spoko dużo wyżej. Mimo to dla mnie zasadą jest ciąć poniżej 200 a nawet 150 Hz. 

Z braku "mocy" średniotonowca dobrym wyjściem jest zaproponowane przez @slawek.xm d`Appolito. Poprawi się wówczas również kierunkowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Janusz5 napisał:

Chciałbym jednak tego iluminatora ze względu dużo lżejszą membranę ,równiejszą charakterystykę (co jest dość istotne przy podziale aktywnym,bo tego się nie da wyciąć,jakimiś pułapkami),poza tym ma lesze charakterystyki poza osią niż ten rewelator. Nie słyszałem jeszcze tych średniaków ,ale opinie o tym 12mu są bardzo pozytywne. Niektórzy piszą ,że lepszego średniaka nie słyszeli.

Albo 12cali albo 12mu. Życie to sztuka wyboru;)

Od 12mu wolałbym nowa kopułkę tang band najchętniej w 4way. 12 + 7(8) + 3 + 1 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za podzielenie się  doświadczeniem i spostrzeżeniami w tym temacie.  Wnosicie dla mnie wkład i merytoryczną wartość w tym temacie,pomocną w podjęciu optymalnej decyzji co do wyboru koncepcji. Kolumny YB są świetne ale ja wolę bas z obudowy zamkniętej ,chociaż ta koncepcja z tym rewelatorem na dole też nie jest głupia.

Wiadomo, życie to sztuka wyboru jak napisał Emil. Tylko tą sztukę trzeba umieć opanować. Dlatego też poprosiłem Was o sugestie. Intuicja podpowiada mi ,że lepiej wypadną brzmieniowo niższe podziały,taj jak pisze Grzegorz 7, tylko szkoda mi tej średnicy z 12mu bo wydaję się to być jeden z najlepszych przetworników średniotonowych. Cztery drogi oznacza dokupienie dodatkowych modułów wzmacniaczy a nie chcę  już w to wchodzić. Zostają trzy drogi.

Biorąc pod uwagę Wasze wypowiedzi  rozważę takie koncepcje:

 1).Poświęcić trochę zejścia basu  i prubować -SB Acoustics SB29NRX75-6 / 10" + 12 mu przy podziale ok 300-400 hz

 2). SB Acoustics SB34NRX75-6 / 12 + 18 m rewelator przy podziale ok  150-200 hz

3).SB Acoustics SB34NRX75-6 / 12" + 2 x SB Acoustics Satori 5" MR13P-8 i podział w okolicach 200 Hz, tylko ten spadek na 1,5 khz mi się nie podoba. Górkę rezonansu powyżej 4 khz ewentualnie można by było wyciąć stromym filtrem 24 db LR na ok 2800- 3000 hz i być może nie było by to słyszalne ,chociaż nie jestem pewny. Nie wiem też jak dużo tym satori brakuje do 12 mu z jakością średnicy ale podejrzewam ,że sporo. Wiadomo średnica to najbardziej odczuwalna i wpływająca na odbiór część pasma i wolałbym aby jak najlepsza.

4).SB Acoustics Satori 5" MR13P-8+ PURIFI PTT6.5W04 6.5″ Ultra Low Distortion Long Stroke Driver / 4 Ohm, ciekawy głośnik ,brak wyraźnych rezonansów ,tylko ma spore mms i nie wiem jak by się sprawdził na średnicy.

 Na górze będzie Blisama T25 alu lub beryl i myślę ,że tu z podziałami niezależnie od koncepcji nie będzie problemów.

 Wiadomo najlepiej by było zbudować i wypróbować wszyskie koncepcje i nie było by dylematów tylko wiadamo o co chodzi.

Jestem, ciekaw na które rozwiązanie Wy byście się zdecydowali w ciemno?

Rozsądek podpowiada mi ,że najlepsza para to Sb 34 + rewelator 18 M ,ale zobaczymy .Prześpię parę nocy i zdecyduję. Nie mam ciśnienia. A może pojawi się jeszcze inna koncepcja.

Dziękuję chłopaki za Wasz wkład w mój temat i życzę samych dobrych dźwięków.

Swoją drogą temat konstruowania kolumn jest świetną zabawą,byle by tylko ta zabawa dawała pożądany rezultat na końcu. Tego Wam wszystkim życzę.

Pozdrawiam.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Janusz5 napisał:

Rozsądek podpowiada mi ,że najlepsza para to Sb 34 + rewelator 18 M

+1

ale jeśli myślisz o berylu to proponuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie jest tak lodowaty jak BliSma poza tym umieszczenie go w wavequide da jeszcze wyższy poziom

 koledzy , którzy wykorzystali taką konstrukcję to @sly30

i @Rick możesz z nimi pogadać na ten temat

dobrym wyborem będzie też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Janusz5 napisał:

SB Acoustics SB34NRX75-6 / 12 + 18 m rewelator przy podziale ok  150-200 hz

Przy tej opcji masz imho największe szanse na sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o tych zawodnikach jako partner do SB 34 nrx? Nadałby się któryś?

SEAS EXCEL Średniotonowy E0043-06S ( M15CH002 )

SEAS EXCEL WOOFER E0041-08S ( W15LY001)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Janusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klasy D szedłbym w papier na srednicy.

Excele są doskonale, ale do ciepłej amplifikacji. Do 12cali potrzebne byłoby 6.5cala, aby zejść z podziałem do 200hz.

Ewentualnie satori mw19tx, tez będzie pasował do 12cali sba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil ale to chyba jest papier w tych Seasach tyle ,że z jakąś powłoką nextel. W specyfikacji podają rekomendowane podziały od 60 hz do 3500 khz więc może te 200 hz byłoby możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janusz5 napisał:

Emil ale to chyba jest papier w tych Seasach tyle ,że z jakąś powłoką nextel. W specyfikacji podają rekomendowane podziały od 60 hz do 3500 khz więc może te 200 hz byłoby możliwe.

Tak, to nextele. Nie spojrzałem w Google co podałeś.

Tak czy siak, 5cali to wg mnie za mało, aby łączyć z 12calami. Bedzie brzmialo anemicznie na dolnej srednicy. W18nx będzie ok, ale nie mniejsze rozmiary. Tylko pamiętaj, że zarówno w18nx jak i mw19tx będzie wymagał pulapki na rezonans. Scan 18m jest prostszy w użyciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 12mu w projekcie Ekta mkii, u siebie w domu na purifi. Grało świetnie ale brakowało mi jakby pełniejszej średnicy. Być może dlatego że zasilany liniową klasą D. Pewno z lampą byłoby super ale scany lubią prąd więc może być drogo. Moim zdaniem też sredniotonowy większej średnicy. Ja idę obecnie inna drogą, buduję 2-way (spiritwind) a później dołożę coś na dół, być może aktywnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, EMiL said:

Do klasy D szedłbym w papier na srednicy.

Excele są doskonale, ale do ciepłej amplifikacji. Do 12cali potrzebne byłoby 6.5cala, aby zejść z podziałem do 200hz.

Ewentualnie satori mw19tx, tez będzie pasował do 12cali sba.

Tyle ze ja raczej nie szedlbym w "suchy" papier taki jak revelator, iluminator czy zwykly satori. Lepiej wychodzi wbrew pozorom PE lub tlumiony jak Nextel - zalezy zreszta co kto lubi. Co by nie pisac o Nextel to swietne glosniki. Braki dolnej srednicy to standard w slabo zaprojektowanej kolumnie 3W. Jak sie slabo skompensuje 2W to jeszcze mozna zyc, ale w 3W wychodzi to jak niby niespasowanie glosnikow - niby, ale tak naprawde blad strojenia i projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piter z napisał:

Tyle ze ja raczej nie szedlbym w "suchy" papier taki jak revelator, iluminator czy zwykly satori.

Revelator to papier plus klej, illuminator to kanapka. Najbardziej zwyczajny jest satori. Kombinują z papierem od dawna.

Główna trudnosc we 3way to właśnie zaprojektowanie dolnego podziału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam tego nextela m15 H ,lekka membrana i lepsze rozpraszanie nisz skan 18m,ale może mu zabraknąć pary na dole.

Swoją drogą przeglądałem produkty ATC i tam prym wiedzie kopółka 75 mm i jakoś to gra z dużymi wooferami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Janusz5 napisał:

Rozważam tego nextela m15 H ,lekka membrana i lepsze rozpraszanie nisz skan 18m,ale może mu zabraknąć pary na dole.

Jak do 18m dołożysz jeden z "duzych" tweeterow i nisko bedziesz ciał to też rozpraszanie będziesz miał dobre.

Schodząc z podziałem do 200hz łatwiej również ogarniesz drgania obudowy woofera. To ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musiałbym wtedy zrobić przesiadkę na BlieSMa T34A-4 i robi się prawdziwy hi-end cenowy. Ale cóż mówi się chciałeś takie chobby to masz.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Janusz5 napisał:

Chyba musiałbym wtedy zrobić przesiadkę na BlieSMa T34A-4 i robi się prawdziwy hi-end cenowy. Ale cóż mówi się chciałeś takie chobby to masz.😀

Satori też sa ok, jeżeli jesteś fanem berylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Janusz5 napisał:

Chyba musiałbym wtedy zrobić przesiadkę na BlieSMa T34A-4 i robi się prawdziwy hi-end cenowy. Ale cóż mówi się chciałeś takie chobby to masz.😀

U mnie grają od dwóch lat takie monitory i jestem bardzo zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ciekawy,projekt o niestandardowym podejściu.Jak się podoba to najważniejsze. Ja bym chyba wolał tam kopułkę T25 ale to tylko moje wyobrażenia.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powstawał projekt to T25 jeszcze nie było, a poza tym T34A ma mniejsze zniekształcenia w zakresie łączenia z kopułką średniotonową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.Ktokolwiek słyszał,ktokolwiek wie. Co możecie powiedzieć o tym zawodniku? Mało informacji o nim.Jakieś wykresy itp. Czy wart zainteresowania?  Peerless by Tymphany DA32TX00-08 1-1/4" - Corundum - 8ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.