Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

SMSL Audio Klub
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni słucham Sabaj A30a, czyli konstrukcyjnego bliźniaka VMV A2. 

Łączę go z IFI Stream, mogę bez wahania to granie zestawić z wcześniejszymi opisami VMV A2. Dla mnie to jest autentyczny "game changer", przewrócił moją wizję "muzykalnego grania". Stawiam Sabaja znaczniej wyżej niż dotychczasowy zestaw Atoll In 200 Singature + R2R Ares II, mimo R2R zestaw nie grał z taką soczystością i szlachetnością każdego elementu sceny muzycznej czy bujnością wokali jaką ma A30A w swojej samodzielnej jednostce. Pełne kształtu instrumenty z doskonałą rozdzielczością i ogromna swoboda prezentacji przestrzennej, perlista góra. Brzmienie pełne życia z mocno pulsującym kontrolowanym basem. Holografia wręcz 3D, a to wszystko w cenie poniżej 3k!!!, nigdy bym nie uwierzył, że klasa D może tak zagrać. Gdyby doszło SDB z SMSL, obawiam się, że byłoby ciut przedobrzone na skrajach pasma, jak to zauważyłem SMSL A300 - notabene nie ma startu do Sabaja, ale w swojej cenie i tak jest wyśmienity. Być może VMV A2 jest delikatnie inaczej strojony pod swoje SDB.

Teraz odpada zew DAC, kable IC, zasilający, same korzyści. Stosunek ceny do jakości brzmienia, najlepszy zakup EVER (lepszy niż np nowy Qutest kupiony kiedyś w promce za 3690 zł🙂)

Słuchałem różne Hegle, Rotele, Musical M6si i wiele innych w cenie do 10k i więcej, żaden z nich dał mi tyle fascynacji z odsłuchu co to urządzonko.  Polecam spróbować z Amazona, dostawa w 3 dni🙂

No dobra, mały minus za stylistykę, te wystające uszy na przodzie, nie do końca mnie przekonują😉

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AiM-TV napisał:

Gdyby doszło SDB z SMSL, obawiam się, że byłoby ciut przedobrzone na skrajach pasma, jak to zauważyłem SMSL A300 - notabene nie ma startu do Sabaja, ale w swojej cenie i tak jest wyśmienity. Być może VMV A2 jest delikatnie inaczej strojony pod swoje SDB.

Im głośniej się słucha tym mniej jest SDB 😉 Oczywiście nie z każdymi kolumnami ten tryb jest potrzebny. Z KEF LS50 sprawdza się wspaniale. 

Cieszę się, że dobrze słyszymy i mamy te same pozytywne wrażenia. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AiM-TV napisał:

Od kilku dni słucham Sabaj A30a, czyli konstrukcyjnego bliźniaka VMV A2. 

Łączę go z IFI Stream, mogę bez wahania to granie zestawić z wcześniejszymi opisami VMV A2. Dla mnie to jest autentyczny "game changer", przewrócił moją wizję "muzykalnego grania". Stawiam Sabaja znaczniej wyżej niż dotychczasowy zestaw Atoll In 200 Singature + R2R Ares II, mimo R2R zestaw nie grał z taką soczystością i szlachetnością każdego elementu sceny muzycznej czy bujnością wokali jaką ma A30A w swojej samodzielnej jednostce. Pełne kształtu instrumenty z doskonałą rozdzielczością i ogromna swoboda prezentacji przestrzennej, perlista góra. Brzmienie pełne życia z mocno pulsującym kontrolowanym basem. Holografia wręcz 3D, a to wszystko w cenie poniżej 3k!!!, nigdy bym nie uwierzył, że klasa D może tak zagrać. Gdyby doszło SDB z SMSL, obawiam się, że byłoby ciut przedobrzone na skrajach pasma, jak to zauważyłem SMSL A300 - notabene nie ma startu do Sabaja, ale w swojej cenie i tak jest wyśmienity. Być może VMV A2 jest delikatnie inaczej strojony pod swoje SDB.

Teraz odpada zew DAC, kable IC, zasilający, same korzyści. Stosunek ceny do jakości brzmienia, najlepszy zakup EVER (lepszy niż np nowy Qutest kupiony kiedyś w promce za 3690 zł🙂)

Słuchałem różne Hegle, Rotele, Musical M6si i wiele innych w cenie do 10k i więcej, żaden z nich dał mi tyle fascynacji z odsłuchu co to urządzonko.  Polecam spróbować z Amazona, dostawa w 3 dni🙂

No dobra, mały minus za stylistykę, te wystające uszy na przodzie, nie do końca mnie przekonują😉

Gratuluję zakupu i opisu wrażeń.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@AiM-TV - zapomniałeś o reszcie toru....Z jakimi kolumnami to u CIebie gra??

SABAJ też jest ciekawy. Ale pojawia się pytanie jak na tle tych trzech wypadnie SMSL SA400 - też nowy model, też FDA, no i ma SDB. Kosztuje 2900 (Amazon, ale długo się czeka), więc o 400 droższy od SABAJ A30A. Ciekaw jestem jeszcze jak on zagra i jak wypadnie na tle A30A oraz VMV A2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na Pylon Diamond 25 (wybrałem je z wielu innych), pomieszczenie ok 24 m2, fajne mozliwości rozstawienia sprzętu i dobra akustyka. Cała powierzchnia wypełniona muzyką.

Teraz zaczyna się jawić tylko jeden "problem", nie bedzie czego wymieniać w systemie. Było trochę frajdy w żonglerce różnymi elementami toru a tu pozostaje tylko słuchanie muzyki😉, choć w takim wydaniu to największa przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Tweeter2016 napisał:

 

@AiM-TV - zapomniałeś o reszcie toru....Z jakimi kolumnami to u CIebie gra??

SABAJ też jest ciekawy. Ale pojawia się pytanie jak na tle tych trzech wypadnie SMSL SA400 - też nowy model, też FDA, no i ma SDB. Kosztuje 2900 (Amazon, ale długo się czeka), więc o 400 droższy od SABAJ A30A. Ciekaw jestem jeszcze jak on zagra i jak wypadnie na tle A30A oraz VMV A2.

 

Obawiam się, że on nie zagra aż tak dobrze. Nie ma cyfrowego przetwarzania jak A2 i A30A. A to przetwarzanie właśnie robi robotę. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, AiM-TV napisał:

Słucham na Pylon Diamond 25 (wybrałem je z wielu innych), pomieszczenie ok 24 m2, fajne mozliwości rozstawienia sprzętu i dobra akustyka. Cała powierzchnia wypełniona muzyką.

Teraz zaczyna się jawić tylko jeden "problem", nie bedzie czego wymieniać w systemie. Było trochę frajdy w żonglerce różnymi elementami toru a tu pozostaje tylko słuchanie muzyki😉, choć w takim wydaniu to największa przyjemność.

Teraz pozostało nam tylko zgłosić moderacji , żeby przepisala już nas w trybie pilnym z grupy "Poszukiwaczy" do "Entuzjastów" 😉

 

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Piopio napisał:

Nie ma wejść cyfrowych ... Zamienia analog na cyfrę. A to już nie to ...

Masz rację! Na Audiophonics.fr wrzucili go do "szuflady" FDA. W tytule jest FDA, w opisie jest "Balanced FDA", więc myślę kolejny FDA.... Ale dopiero na Amazon obejrzałem go od tyłu i doszedłem do tych wniosków co Ty. Nie ma USB, ani innego cyfrowego wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Tweeter2016 napisał:

SABAJ ma 32 presety equalizera, być może któryś działa takie same cuda jak SDB (może się inaczej nazywać), wszak to podobno ten sam koncern.

na płaskim EQ ma bardzo dobrą tonalność, żeby uzyskać efekt jak z moich laudacji w opisie podbiłem bas tylko o 1 oczko i jest perfekt. Oczywiście z różnymi kolumnami i akustyką nie wykluczone, że inne ustawienia EQ dadzą optymalny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie braku SDB w SABAJ, może komuś się przyda:

Cytat

SDB to funkcja wstępnej regulacji barwy dźwięku, która jest dostępna tylko w produktach wzmacniaczy SMSL. Sabaj jest firmą z grupy SMSL, ale nie może korzystać z SDB.
Funkcja SDB jest taka sama jak stare loudness, a ustawienie kontroli tonu podnosi nieco basy i wysokie tony, zachowując ogólną równowagę i ułatwiając słyszenie nawet przy niskich głośnościach.
Nawet jeśli A30a nie ma SDB, ten sam efekt można uzyskać, ustawiając go za pomocą regulacji tonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że niektórzy, z laurką, dotarli nawet na asr 😉

Fajnie by było, żeby ktoś porównał smsl do sabaja i wypowiedział się obiektywnie, czy sdb i ładniejsza obudowa* faktycznie jest warta, żeby wyłożyć na urządzanie vmv a2  podwójną kwotę vs a30a  ... 🤔

 

 

__

*- te "uszy" w sabaju są  okropne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, titilandus napisał:

Fajnie by było, żeby ktoś porównał smsl do sabaja i wypowiedział się obiektywnie, czy sdb i ładniejsza obudowa* faktycznie jest warta, żeby wyłożyć na urządzanie vmv a2  podwójną kwotę vs a30a  ... 🤔

 

Skoro Sabaj mierzy się dokładnie tak samo jak A2 to i gra tak samo. Sabaj ma aż 16 trybów loudness 😉 Chyba któryś może zastąpić SDB 😉 

Jest promocja na hifi Express. Sabaj kosztuje 2.500. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na tę samą odpowiedź, ale skłaniam się właśnie na SABAJ-a - jest o 2000 zł tańszy.

Po niedzieli odnoszę na skup wszystkie butelki jakie zebrałem na osiedlu i zamawiam A30A.

Na Amazonie masz 250 zł drożej, ale masz 30 dni na zwrot, pewną gwarancję i serwis i ogólnie lepszą obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega @Prawie Audiofil właściciel VMV A2 jest z moich stron. Można by zrobić porównanie z Sabajem, ale u mnie póki co totalny deficyt czasu, żeby się zaorganizować. Sabaj tak świetnie gra, iż przypuszczam że różnice jeśli będą to mikroskopijne. Producenci wzmacniaczy głównego nurtu niech się cieszą, że ten sprzęt jeszcze nie zyskał dużej popularności, bo jak dla mnie "wszystkie" znane marki wzmacniaczy do min 10 k + DAC, tracą jakikolwiek sens.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piopio napisał:

Skoro Sabaj mierzy się dokładnie tak samo jak A2 to i gra tak samo. Sabaj ma aż 16 trybów loudness 😉 Chyba któryś może zastąpić SDB 😉 

Jest promocja na hifi Express. Sabaj kosztuje 2.500. 

Nie wiem - ponieważ nie mierzyłem - choć chętnie bym to zrobił.  Niemniej podobno ma te same wymiary i podzespoły w środku. Jak zastąpić, zresztą to co najlepsze (sdb) to masz wyżej i na asr.

Link i cenę znam - dzięki (nawet zrobiłem przelew na konto walutowe 😉 ).

 

13 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Ja czekam na tę samą odpowiedź, ale skłaniam się właśnie na SABAJ-a - jest o 2000 zł tańszy.

Po niedzieli odnoszę na skup wszystkie butelki jakie zebrałem na osiedlu i zamawiam A30A.

Na Amazonie masz 250 zł drożej, ale masz 30 dni na zwrot, pewną gwarancję i serwis i ogólnie lepszą obsługę.

No właśnie, nawet jak ktoś kupił któreś z pudełeczek, to zachwala, że najlepsze 😉

Nawet na anglojęzycznych forach nie ma bezpośredniego porównania przez audiofila obu wzmacniaczy, ale mam nadzieję, że to stan przejściowy 😉 Może ktoś u nas w kraju /?

Z tą gwarancją amazona to jest o.k. jak sprzedawcą jest bezpośrednio amazon. A jak sprzedający na amazonie -bywa różnie.

Człowiek na asr pisał o kłopotach ze swoim a30a i w końcu reklamacji i odsyłce do producenta oraz bezproblemowym uwzględnieniu, podziękowaniu i szybkiej wysyłce nowego, tym razem już bez usterki, sabaja - także może z tym hifi express nie jest tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AiM-TV napisał:

Widzę, że kolega @Prawie Audiofil właściciel VMV A2 jest z moich stron. Można by zrobić porównanie z Sabajem, ale u mnie póki co totalny deficyt czasu, żeby się zaorganizować. Sabaj tak świetnie gra, iż przypuszczam że różnice jeśli będą to mikroskopijne. Producenci wzmacniaczy głównego nurtu niech się cieszą, że ten sprzęt jeszcze nie zyskał dużej popularności, bo jak dla mnie "wszystkie" znane marki wzmacniaczy do min 10 k + DAC, tracą jakikolwiek sens.

Tez jestem aktualnie w rozjazdach ale i oczywiście otwarty na takie spotkanie. 

Póki co porównam na różnej glosnosci tryb sdb kontra bass/treble +1 lub +2.

Edytowane przez Prawie Audiofil

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AiM-TV napisał:

Widzę, że kolega @Prawie Audiofil właściciel VMV A2 jest z moich stron. Można by zrobić porównanie z Sabajem, ale u mnie póki co totalny deficyt czasu, żeby się zaorganizować. Sabaj tak świetnie gra, iż przypuszczam że różnice jeśli będą to mikroskopijne. Producenci wzmacniaczy głównego nurtu niech się cieszą, że ten sprzęt jeszcze nie zyskał dużej popularności, bo jak dla mnie "wszystkie" znane marki wzmacniaczy do min 10 k + DAC, tracą jakikolwiek sens.

Ot to, to ... zapewne nie będę jedynym, który wesprze tak słuszną inicjatywę jakimiś % 😉

 

Edit:

 

Z ciekawości z czym łączysz a30a?

Edytowane przez titilandus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, titilandus napisał:

Nawet na anglojęzycznych forach nie ma bezpośredniego porównania przez audiofila obu wzmacniaczy, ale mam nadzieję, że to stan przejściowy 😉 Może ktoś u nas w kraju /?

Pisali w kilku miejscach że to są praktycznie te same wzmaki, wszystko rozchodzi się o SDB lub jego brak.

Co do "stanu przejściowego" - te wzmacniacze są ponad rok na rynku, za rok będzie zapewne SABAJ 40-ka i SMSL VMV A3 🙂

Przy okazji, jest jeszcze VMV A1 klasy A - nikt go tutaj chyba nie ma (???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Pisali w kilku miejscach że to są praktycznie te same wzmaki, wszystko rozchodzi się o SDB lub jego brak.

Co do "stanu przejściowego" - te wzmacniacze są ponad rok na rynku, za rok będzie zapewne SABAJ 40-ka i SMSL VMV A3 🙂

Przy okazji, jest jeszcze VMV A1 klasy A - nikt go tutaj chyba nie ma (???)

I te okropne "uszy" w sabaju 😉 Rozwiązanie z sdb - znamy - zresztą sam tu umieściłeś.

No właśnie urządzenia są dość długo na rynku (podzespoły, jak na elektronikę, bardzo długo) i jakoś nikt nie umieścił bezpośredniego porównania. Marki sabaj i smsl mają tego samego właściciela. Pytanie ile, i dlaczego tak wiele, przepłacamy?

3 minuty temu, AiM-TV napisał:

Wspominałem wcześniej - iFi Zen Stream + Pylon Diamond 25

Zdecydowanie muszę mniej tych forów śledzić 😉 Dzięki! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Co do "stanu przejściowego" - te wzmacniacze są ponad rok na rynku, za rok będzie zapewne SABAJ 40-ka i SMSL VMV A3 🙂

 

Sabaj A30a jak produkt, to raczej świeżynka, maks parę miesiecy stażu. Jeśli wyjdzie A40a i będzie rozwinięciem poprzednika to będę zainteresowany🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.