Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

SMSL Audio Klub
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Tweeter2016 napisał:

Nie szukałem dokładnie ale SABAJ jest jakieś pół roku (chyba) na rynku, a SMSL o rok dłużej.

 

Sabaj jest od lipca 2022

48 minut temu, AiM-TV napisał:

bo jak dla mnie "wszystkie" znane marki wzmacniaczy do min 10 k + DAC, tracą jakikolwiek sens.

Dokładnie tak !

Ale jak tak piszę to od razu podnoszą się głosy oburzenia 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2022 o 19:26, AiM-TV napisał:

Od kilku dni słucham Sabaj A30a, czyli konstrukcyjnego bliźniaka VMV A2. 

@AiM-TV Czy mógłbyś spróbować tych ustawień loudness w EQ ? Są gorsze od trybu SDB SMSL ?

Rozumiem ,że Sabaj A30A bez SDB gra bez porównania lepiej niż SMSL A300 z SDB ?

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Piopio napisał:

@AiM-TV Czy mógłbyś spróbować tych ustawień loudness w EQ ? Są gorsze od trybu SDB SMSL ?

Rozumiem ,że Sabaj A30A bez SDB gra bez porównania lepiej niż SMSL A300 z SDB ?

EQ tak szybko przeleciałem, u mnie jest dosyc odczywalna zmiana charakterystyki brzmienia, niektóre ustawienia to np, wręcz trzęsienie ziemi na basie. Mój ideał to tylko 02 db na basie z płaskiego EQ, jest sprężyście i energetycznie, z głębokim zejściem gdy trzeba. W porównaniu do A300 z SDB. Sabaj już na pierwszy rzut ucha gra z wyższą klasą w każdym aspekcie. W A300 SDB góra już za bardzo świergotała, w Sabaju góra jest czystsza, bardziej rozdzielcza i pełniejsza. No i kwintesencja - A300 nie miał takiej namacalnej i jędrnej średnicy, W A30a wszystko pokazane na zdecydowanie większej przestrzeni, na szerokości oraz przód - tył. Warunki akustyczne mam dość dobre, więc różnicowanie sprzętu w tej kwestii dobrze się uwypukla. Podkreślam, ża A300 (z SDB) jest bardzo dobry jak na swoją cenę i może konkurować z droższymi wzmakami. Ale Sabaj w kwestii ceny znacznie, znacznie bardziej skaluje się w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AiM-TV napisał:

EQ tak szybko przeleciałem, u mnie jest dosyc odczywalna zmiana charakterystyki brzmienia, niektóre ustawienia to np, wręcz trzęsienie ziemi na basie. Mój ideał to tylko 02 db na basie z płaskiego EQ, jest sprężyście i energetycznie, z głębokim zejściem gdy trzeba. W porównaniu do A300 z SDB. Sabaj już na pierwszy rzut ucha gra z wyższą klasą w każdym aspekcie. W A300 SDB góra już za bardzo świergotała, w Sabaju góra jest czystsza, bardziej rozdzielcza i pełniejsza. No i kwintesencja - A300 nie miał takiej namacalnej i jędrnej średnicy, W A30a wszystko pokazane na zdecydowanie większej przestrzeni, na szerokości oraz przód - tył. Warunki akustyczne mam dość dobre, więc różnicowanie sprzętu w tej kwestii dobrze się uwypukla. Podkreślam, ża A300 (z SDB) jest bardzo dobry jak na swoją cenę i może konkurować z droższymi wzmakami. Ale Sabaj w kwestii ceny znacznie, znacznie bardziej skaluje się w górę.

Dzięki za opinię. 

My z @Prawie Audiofilsłuchaliśmy SMSL VMV A2 i SMSL DA-9 z włączonymi trybami SDB i A2 bezapelacyjnie zagrał lepiej. To było słychać od pierwszych sekund. Dokładnie tak jak napisałeś. Szkoda, że nie przetestowałem A2 bez SDB. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu nieobecności w domu, powróciłem do "odsłuchów". Uspokajam : kurz nie opadł 😉

Na prywatną prośbę dwóch kolegów z forum podjąłem się oceny pt.- różnice dzwięku w trybach Direct/SDB/ treble,bass+2. 

Posiedzieliśmy sobie nawet w szerszym gronie rodzinnym robiąc ślepy test na losowo wybranych nagraniach.

W sporej większości (ok.2/3-3/4 wskazań) jako ten najprzyjemniejszy dla ucha był tryb SDB, oczywiście w zależności od samego nagrania. Przy realizacjach dość mocno eksponujących dół pasma, przełączenie na Direct było uzasadnione.  Treble/bass na +2 (minimalna skala podbicia)nie wywołuje jeszcze drastycznych zmian na niekorzyść, ale +4 zaburza już równowagę tonalną.

Czy uzasadniona jest prawie dwukrotna różnica w cenie między Sabaj a SMSL,tego nie jestem w stanie stwierdzić bez bezpośredniego porównania. Czy rzeczywiście różnią się tylko trybem SDB? Czy właściciel obu marek popełnił błąd pozycjonując cenowo oba modele?

 

 

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Prawie Audiofil napisał:

W sporej większości (ok.2/3-3/4 wskazań) jako ten najprzyjemniejszy dla ucha był tryb SDB, oczywiście w zależności od samego nagrania.

Dzięki za test.

Tak myślałem 😉 SDB jest niezbędny ...

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ajothe napisał:

Taki niezbędny, że w zależności od realizacji utworu trzeba go włączać lub wyłączać......tak sobie 😁

 

W moim pomieszczeniu i na tych kolumnach ten tryb świetnie się sprawdza.,dopala dzwiek, dodaje kolorytu. Sluchanie muzyki jest dla mnie przyjemniejsze w odbiorze. 

Direct lekko odchudza dźwięk ale w skrajnych sytuacjach może się sprawdzić. Po to jest. 

SDB mam wlaczone na stale. Nie mam nerwozy trzymania pilota i zmieniania ustawień co utwor. 

Natomiast dodawanie treble/bass to juz inna bajka. Powstaje tu już wg mnie typowe V redukujące średnicę. Wszystko oczywiście w zaleznosci od uzycia skali.

Ok, tyle ode mnie. Jest niedziela. Parę fajnych płyt sie pojawiło na Qobuz 🙂

 

Edytowane przez Prawie Audiofil

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikha'el napisał:

To moze by koledzy napisali tez przy okazji bo wcześniej o to pytałem. Czy przy podłączonym subwooferze na wyjściu głośnikowym jest filtr górnoprzepustowy?

Może podpytaj tutaj: 

https://smsl.pl/kontakt/

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj nieco dłużej EQ w Sabaju, mam wrażenie że ukryli SMSLowe SDB w pozycjach EQ "Loudness", jest 16 ustawień. I tak już na 4-5 pozycji nasila się impakt i akcenty na skrajach jakie pamiętam z SDB SMSL, ale z dużym plusem, bo nie chowa się średnica.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, titilandus napisał:

@AiM-TV Masz może odniesienie do vmv a2?

 

Zaraz okaże się, że tańszy model różni się jedynie brzydką obudową 😉

Nie słuchałem VMV A2, SMSL tylko A300, ale może spikniemy się z kolegą @Prawie Audiofil to porównamy🙂

@Mikha'el nie mam doświadczeń z subami, w menu jest jakaś regulacja suba ale nie wiem cóż to zacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Prawie Audiofil napisał:

Ok, tyle ode mnie. Jest niedziela. Parę fajnych płyt sie pojawiło na Qobuz 🙂

A czego tam słuchasz? Słyszałem, że jakość jest b. wysoka (jakość CD), ale repertuar dość wąsko tematyczny (głównie muzyka poważna, np. Penderecki i sporo jazzu). Czy może się coś zmieniło w ostatnim czasie?

Jazz lubię, ale nie w nadmiarze 🙂 Chętnie posłuchałbym jednak też innej muzyki, a kilkanaście dolców/ms  za sam jazz to mi się nie kalkuluje.

BTW. Sabaj tanieje w oczach na HE obecnie kosztuje 2421 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AiM-TV napisał:

Nie słuchałem VMV A2, SMSL tylko A300, ale może spikniemy się z kolegą @Prawie Audiofil to porównamy🙂

 

Pewnie będę miał, bardzo daleko, ale piszę się na testy, jako słuchacz 🙂 postaram się jak najmniej komentować 😉

7 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Jest 60 zł taniej dziś, to 5-6 kostek masła zaoszczędzone 🙂

Nie o to chodzi, żeby kupić vmv a2 i ... marazmować 😉

wszak nie o to chodzi żeby dorwać króliczka ... , ale ... 🙂 

Edytowane przez titilandus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Jazz lubię, ale nie w nadmiarze 🙂 Chętnie posłuchałbym jednak też innej muzyki, a kilkanaście dolców/ms  za sam jazz to mi się nie kalkuluje.

Z moich rzeczy, a rozrzut mam od metalu po klasykę po elektronice po drodze, jest 95 procent tego co na Tidal, a są też rozne rzeczy których nie ma gdzie indziej... jakość jest znakomita. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A tam tanieje, trzyma cenę od ... co najmniej 2 tygodni - od tylu obserwuję
 
sabaja30a.thumb.png.494d9ed916878cc7eb3a915ca4d057fa.png

Panowie jakby ktoś wszedł w posiadanie z Wrocławia to chętnie się wprosze a i zaproszę. Miałem możliwość poznać klasę D dzięki odskuchowi Hypex i wiem że to nie moja bajka ale tak chwalicie że nigdy nie mówię nigdy i ciekawym jak tego DAC zrobili "bez kości"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Panowie jakby ktoś wszedł w posiadanie z Wrocławia to chętnie się wprosze a i zaproszę. Miałem możliwość poznać klasę D dzięki odskuchowi Hypex i wiem że to nie moja bajka ale tak chwalicie że nigdy nie mówię nigdy i ciekawym jak tego DAC zrobili "bez kości"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podlasie, zaprasza i uprasza kolegę lub koleżankę z vmv a2 celem ... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.