Skocz do zawartości
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, przesyłka niedroga. Najważniejsze pytanie czy warto?!?  Bo recenzji tego modelu jest b. mało, a ten polski "test" to już koledzy na drugim forum ocenili.

Gdzieś czytałem, że podobnym modelem do SMSL VMV A2 jest SABAJ A30A - na hifi-express.com jest obecnie za 2.5k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Gdzieś czytałem, że podobnym modelem do SMSL VMV A2 jest SABAJ A30A - na hifi-express.com jest obecnie za 2.5k zł.

Jest bez trybu SDB który robi robotę ! Nie warto ! Już lepiej SA400 od SMSL.

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Odbiegacie od tematu 😉 

A co z tytułowym VMV A2 ( jest teraz za 4.5k zł na Amazon.pl - 2 tygodnie się czeka)..... Ktoś ma go już (poza jedną osobą w wątku) i czy macie porównanie do pięć razy tańszego A300??

Ja nie mam, ale jak czytam na zagranicznych forach to tak jakby porównywać golfa do corwetty 😉

 

vmv a2 klasyfikuje się nieco poniżej toppinga la90, za to pomiędzy hypexem (NCore NC502MP) a Hypexem NCore NC122MP 🙂

Smsl a300 to jest na poziomie loxjie a30 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, titilandus napisał:

Ja nie mam, ale jak czytam na zagranicznych forach to tak jakby porównywać golfa do corwetty 😉

 

vmv a2 klasyfikuje się nieco poniżej toppinga la90, za to pomiędzy hypexem (NCore NC502MP) a Hypexem NCore NC122MP 🙂

Smsl a300 to jest na poziomie loxjie a30 😉

Wg pomiarów. Dźwiękowo się zobaczy. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, titilandus napisał:

Ja nie mam, ale jak czytam na zagranicznych forach to tak jakby porównywać golfa do corwetty

Czasem dobry Golf (np. Golf R) może być ciekawszy od vette. Oczywiście nie w każdym aspekcie!

42 minuty temu, titilandus napisał:

vmv a2 klasyfikuje się nieco poniżej toppinga la90, za to pomiędzy hypexem (NCore NC502MP) a Hypexem NCore NC122MP

Hypexów nie znam. Rzuciłem okiem na LA90 i Topping jest nawet trochę tańszy w PL.

Powiedzcie co jest w tych Hypexach takiego super? Tylko pytam!. Widzę, że mają sporą moc. ale czy brzmią równie dobrze?

Dużo osób używa ich do porównania z innymi "piecami" - rzeczywiście są takie dobre?

Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Dużo osób używa ich do porównania z innymi "piecami" - rzeczywiście są takie dobre?

Tak są znakomite. Dla mnie to końcówka mocy bez wad. Klęka dopiero przed High-Endem.

Teraz, Tomek_waw napisał:

To inne konstrukcje. Pomimo,że oba wykorzystują niemieckie Infineon to da-9 ma 2 starsze MA1270. A300 ma wyższy model MA5332MS

Inne konstrukcje ale chip od tego samego producenta. Moim zdaniem brzmienie powinno być zbliżone. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Tak są znakomite. Dla mnie to końcówka mocy bez wad.

A czym się objawia ta znakomitość poza super wyśrubowanymi parametrami? Przekłada się to na brzmienie?

Widzę, że powoli NCORE zastępowane są nowszymi NCOREx (ponoć sporo lepsze osiągi). Orientujesz się które Hypexy można uznać za "optymalne"  (wiem, trudne pytanie). Chodzi mi o możliwie dobre brzmienie, ale nie potrzebuje super mocy. Nie mam w domu kolumn 2 x 250 W.

Czy Hypexa warto kupić "luzem"? (Widziałem, że mają jakieś zestawy DIY). Czy najlepiej gotowca od Żabojada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tweeter2016 napisał:

A czym się objawia ta znakomitość poza super wyśrubowanymi parametrami? Przekłada się to na brzmienie?

Widzę, że powoli NCORE zastępowane są nowszymi NCOREx (ponoć sporo lepsze osiągi). Orientujesz się które Hypexy można uznać za "optymalne"  (wiem, trudne pytanie). Chodzi mi o możliwie dobre brzmienie, ale nie potrzebuje super mocy. Nie mam w domu kolumn 2 x 250 W.

Czy Hypexa warto kupić "luzem"? (Widziałem, że mają jakieś zestawy DIY). Czy najlepiej gotowca od Żabojada?

Tak, brzmienie jest znakomite. Większość wzmacniaczy ma jakieś niedoskonałości (poluzowany bas, ostra góra itp) - Hypex nie ma. Piękne szczere, liniowe granie. 

Generalnie najlepszy jest Purifi. Najpopularniejszy Hypex Ncore NC252MP.

Weź gotowca. DIY wcale nie wyjdzie Ci dużo taniej. A sprzedać trudniej. 

 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi!  Narobiłeś mi "smaka" na Hypexa.

Jeszcze jedno pytanie: Jaki przedwzmacniacz najlepiej dobrać pod takiego Hypexa? Lampę? Czy jakiś tranzystor?

Rozumiem, że na dobry początek mogę grać bez przedwzmacniacza, to znaczy jako pre-amp zastosować DAC?  ( zanim znajdę i kupię sensowny przedwzmacniacz ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Super, dzięki za odpowiedzi!  Narobiłeś mi "smaka" na Hypexa.

Jeszcze jedno pytanie: Jaki przedwzmacniacz najlepiej dobrać pod takiego Hypexa? Lampę? Czy jakiś tranzystor?

Rozumiem, że na dobry początek mogę grać bez przedwzmacniacza, to znaczy jako pre-amp zastosować DAC?  ( zanim znajdę i kupię sensowny przedwzmacniacz ).

 

Dobry przedwzmacniacz lampowy kosztuje. 

Ja osobiście łączyłbym Hypexa z RME ADI-2 FS. On ma wiele opcji kształtowania brzmienia. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

RME ADI-2 FS

Tego DAC-a nie znam, pierwszy raz widzę (na początek zabawy musiałby mi wystarczyć D50s).  11k z Purifi, no i wtedy jeszcze wypadałoby zmienić kolumienki na takie za 10-15k.... Idę "zmienić pracę i wziąć kredyt" 🙂 Ale dzięki, poczytam więcej o Hypexach, do tej pory nie poświęciłem im wiele uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

Tego DAC-a nie znam, pierwszy raz widzę (na początek zabawy musiałby mi wystarczyć D50s).  11k z Purifi, no i wtedy jeszcze wypadałoby zmienić kolumienki na takie za 10-15k.... Idę "zmienić pracę i wziąć kredyt" 🙂 Ale dzięki, poczytam więcej o Hypexach, do tej pory nie poświęciłem im wiele uwagi.

Jaki masz teraz sprzęt ?

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Yamaha A-S 1000 + KEF Q350 + Topping D50s + P50.

KEFy najprawdopodobniej wymienię na KEFy: LS 50-ki (Meta).

Byłby duży przeskok, znaczący upgrade w przypadku nabycia PURIFI?

 

 

Akurat KEF LS50 idealnie zgrywa się ze wzmacniaczami SMSL z trybem SDB. Dzieje się wtedy magia. Kolumny dostają brakującego wypełnienia. Droższy Hypex tego nie zapewni. 

Ja bym na Twoim miejscu rozważył SMSL VMV A2 - masz "DAC" na pokładzie i tryb SDB. Albo po prostu SMSL DA-9 za 1100 zł. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zgasiłeś 🙂  🙂 O SMSL (na 99% tym tańszym też pomyślę; Co do SMSL VMV A2 - czekamy na recenzję kolegi rozpoczynającego wątek). Czy taki SMSL Z SDB czyli DA-9 z KEF-ami Q350 też zagra magicznie?

To z czym Hypexy się najlepiej zgrywają? Z jakimi kolumnami?

Co do alternatywy dla Audiophonicsa, natrafiłem na ciekawy, zbliżony produkt - https://boxem-audio.eu/en/stereo-amplifiers/10-arthur-4215e2.html

Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Czy taki SMSL Z SDB czyli DA-9 z KEF-ami Q350 też zagra magicznie?

Moim zdaniem też. Choć to inna jakość niż LS50 Meta.

Kup DA-9 - zobacz jak gra z Q350 z trybem SDB i bez. Potem kup LS50 Meta. Tutaj już będziesz miał pełne granie. Zobaczysz, że niczego nie brakuje. Brzmienie jest pełne. 

11 minut temu, Tweeter2016 napisał:

To z czym Hypexy się najlepiej zgrywają? Z jakimi kolumnami?

Moim zdaniem zgrywają się najlepiej głośnikami pełnopasmowymi. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tweeter2016 napisał:

To z czym Hypexy się najlepiej zgrywają? Z jakimi kolumnami?

Pewnie z każdymi, ale moim zdaniem te końcówki zasługują na jakieś lepsze pre niż z daca. Rme Adi 2FS ma bardzo zaawansowaną regulacje głośności, ale po kilku miesiącach zastanawiania się i próbowania różnych kombinacji kabli/DSP itp wpływających na dźwięk Cyrus 8.2 wygrał z kombinacją Hypex Nc252 +Rme adi jako pre. Ale fakt że końcówka za 2k gra tak że zastanawiam się czy nie zastąpi wzmacniacza za 8k już świadczy dobrze o niej. 

30 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Co do alternatywy dla Audiophonicsa,

Audiophonics ma niesamowitą jakość i precyzję wykonania. Niby to proste, ale dokładność i przemyślenie całości montażu jest świetne, oraz powinno gwarantowac bezproblemowe działanie. Złącza i gniazda też zdecydowanie lepsze niż klasa cenowa urządzenia. 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiophonics to zupełnie budżetowa opcja (ale wystarczająca). Nieco bardziej pro opcje:

https://boxem-audio.eu/en/5-stereo-amplifiers

https://www.apollonaudio.com/apollon-amplifiers/

https://vtvamplifier.com/vtv-hypex/

 

Edytowane przez Piotr_57832
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SMSL A300, zamówiłem z Amazona Sabaj A30A, porównam 1:1. Znalazłem opinie, że ten Sabaj jest znacznie lepszy od A300. Dla mnie SDB w SMSL na początku robił wrażenie, ale po czasie trochę męczy, za mocny akcent na skrajach pasma. Mam własne ustawienie EQ  bez SDB, więc być może Sabaj, rzekomo bardziej zaawansowany, po małym szlifie EQ przejmie dowodzenie w moim systemie. Jeśli nie, to go zwrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AiM-TV napisał:

Mam SMSL A300, zamówiłem z Amazona Sabaj A30A, porównam 1:1. Znalazłem opinie, że ten Sabaj jest znacznie lepszy od A300. Dla mnie SDB w SMSL na początku robił wrażenie, ale po czasie trochę męczy, za mocny akcent na skrajach pasma. Mam własne ustawienie EQ  bez SDB, więc być może Sabaj, rzekomo bardziej zaawansowany, po małym szlifie EQ przejmie dowodzenie w moim systemie. Jeśli nie, to go zwrócę.

Ciekaw jestem porównania. U mnie SDB sprawdza się znakomicie. Nie wyobrażam sobie grania bez. Z SDB niczego w dźwięku mi nie brakuje. Wszystko brzmi jak powinno biorąc pod uwagę wielkość kolumn.

Godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Ten SABAJ A30A jest ponoć odpowiednikiem czy zbliżonym modelem do VMV A2. Więc w teorii powinien zmiażdżyć A300.

Może zagrać lepiej z dużymi kolumnami. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piotr_57832 napisał:

Audiophonics to zupełnie budżetowa opcja (ale wystarczająca). Nieco bardziej pro opcje:

https://boxem-audio.eu/en/5-stereo-amplifiers

https://www.apollonaudio.com/apollon-amplifiers/

https://vtvamplifier.com/vtv-hypex/

 

Poszukaj sobie testów końcówek na różnych portalach, niektóre wyglądają jak polepione przez 5 latka w piaskownicy, bałbym się postawić to w domu pod prądem. Audiophonics ma dobrej jakości obudowę, okablowanie, złączki, wtyczki, gniazda i wykonanie. 

Budżetowa jest cena - bez nadmiernej marzy audiofilskiej 😉

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piopio napisał:

Klęka dopiero przed High-Endem.

Ale w czym?

Czemu zawsze człowiek się musi dopytywać? To jakaś zmora tego forum. Kolumny X są lepsze od Y, wzmacniacz A od B, no kurde...

Może by tak napisać coś więcej?

Te są ładne.

apollon-PNC1200-mono-pearl-white-front-heatsink-1080x721.jpg

Apollon-Audio-PNC1200-vorne-links.jpg

Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adi777 napisał:

Ale w czym?

High-End to finezja brzmienia. Bardziej naturalne wokale, zróżnicowany bas, lepiej oddana barwa instrumentów akustycznych. To niuanse ale mają wpływ na końcowy odbiór.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

High-End to finezja brzmienia. Bardziej naturalne wokale, zróżnicowany bas, lepiej oddana barwa instrumentów akustycznych. To niuanse ale mają wpływ na końcowy odbiór.

Czy ta finezja może mieć związek z jakimiś słyszalnymi zniekształceniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.