Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  10 członków

SMSL Audio Klub
IGNORED

SMSL VMV A2 - opinie, forum, testy


Prawie Audiofil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Sterowanie z pilota TV i zwolnienie optyka w DACu. 

Ja używałem pasywny splitter optyczny (wpinalem TV i Chromecast Audio do jednego wejścia optycznego. Działało to świetnie. 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ja używałem pasywny splitter optyczny (wpinalem TV i Chromecast Audio do jednego wejścia optycznego. Działało to świetnie. 

No właśnie a propo. Dobrze ściągają piloty w A30a czy w SMSL A2 ?

Mam teraz A300 i jest z tym tak sobie. ten A30a kusi. Może będzie jakaś promocja na czarny piątek albo 11.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomek_waw napisał:

No właśnie a propo. Dobrze ściągają piloty w A30a czy w SMSL A2 ?

Mam teraz A300 i jest z tym tak sobie. ten A30a kusi. Może będzie jakaś promocja na czarny piątek albo 11.11

Nom, działanie pilota to chyba jedyna wada A300. A z Sabajem mam tak samo jak Ty 🙂 Jak znajdziesz okazję to daj znać, ja jak coś upatrzę to też napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomek_waw napisał:

właśnie a propo. Dobrze ściągają piloty w A30a czy w SMSL A2 ?

Używałem splitter łącząc 2 urządzenia do jednego wejścia w DACu Toppinga 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2022 o 20:31, Piopio napisał:

Za dwa tygodnie odpowiem na to pytanie 😉 Będzie porównanie Sabaj i SMSL.

Ja zaczekam na porównanie czy będzie duża różnica warta zakupu droższego SMSL jeśli nie to też będę polował na jakąś okazję Sabajową 😉

Edytowane przez rd79

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na jednym, jak to jest że ten super hiper wzmacniacz kosztuje 4.5k zł, a najlepsze DAC też firmy SMSL kosztują w okolicach 20k zł 🙂 Dziwnie ułożyli ofertę. I do czego są te DACi SMSL VMV? Do jakich wzmacniaczy?, bo na pewno nie do SMSL, wliczając A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Zastanawiam się na jednym, jak to jest że ten super hiper wzmacniacz kosztuje 4.5k zł, a najlepsze DAC też firmy SMSL kosztują w okolicach 20k zł 🙂 Dziwnie ułożyli ofertę. I do czego są te DACi SMSL VMV? Do jakich wzmacniaczy?, bo na pewno nie do SMSL, wliczając A2.

Albo zachłyśnięcie trwa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Zastanawiam się na jednym, jak to jest że ten super hiper wzmacniacz kosztuje 4.5k zł, a najlepsze DAC też firmy SMSL kosztują w okolicach 20k zł 🙂 Dziwnie ułożyli ofertę. I do czego są te DACi SMSL VMV? Do jakich wzmacniaczy?, bo na pewno nie do SMSL, wliczając A2.

To jest wzmacniacz, który zabija konkurencję tak do 10k zł. Nie przesadzajmy znowu. 

Fakt, seria VMW jest lekko dziwa. Ale kto chińczyków zrozumie 😉 Taki SMSL SU-10 kasuje  większość DAC serii VMV 😉 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piopio napisał:

Fakt, seria VMW jest lekko dziwa. Ale kto chińczyków zrozumie 😉 Taki SMSL SU-10 kasuje  większość DAC serii VMV 😉 

Aby patrzeć jak wyskoczy wzmacniacz SMSL DA-10 do kompletu 😁

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio kupiłem jednak  tego a30a do audiovector qr1 co poleciłeś, topping mam d50s jeszcze tylko kable zostały(może coś polecicie). Oczywiście za kilka dni podzielę się wrażeniami z odsłuchu, między innymi tym czy znajdę tam jakiś tryb co uspokoi górę w tych  monitorkach  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daniel Dutka napisał:

Piopio kupiłem jednak  tego a30a do audiovector qr1 co poleciłeś, topping mam d50s jeszcze tylko kable zostały(może coś polecicie). Oczywiście za kilka dni podzielę się wrażeniami z odsłuchu, między innymi tym czy znajdę tam jakiś tryb co uspokoi górę w tych  monitorkach  🙂

Do A30a nie potrzebujesz już D50s ani kabli (interkonekt), wbudowany przetwornik gra zdecydowania lepiej. Na tym polega jego fenomen, u mnie  z łatwością wyparł Aresa II.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AiM-TV napisał:

Do A30a nie potrzebujesz już D50s ani kabli (interkonekt), wbudowany przetwornik gra zdecydowania lepiej. Na tym polega jego fenomen, u mnie  z łatwością wyparł Aresa II.

Ciekawostką jest to, że tam nie ma przetwornika 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyliśmy z @AiM-TVporównanie SABAJ A30A z SMSL DA-9 + SMSL SU-9.

Słuchaliśmy na kolumnach KEF LS50, jako źródło robił PC z Roon i Topping HS01.

SMSL DA-9 grał z trybem SDB a SABAJ z trybem Loudness 3. 

Wniosek jest prosty: SABAJ zagrał znacząco lepiej. Jest bardziej przejrzysty, rozdzielczy, wokale są pełniejsze, świetna separacja instrumentów, lepsza barwa instrumentów.

 Czy warto dopłacać do SMSL VMV A2 ? Nie ! SABAJ gra równie dobrze za połowę ceny.

SABAJj gra jak zestaw wzmacniacz + DAC za co najmniej 15k. 

To sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakość z jakim się spotkałem w życiu. 

Moja rekomendacja.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 00:21, Piopio napisał:

Byłem dziś u kolegi @Prawie Audiofilna odsłuchu SMSL VMV A2 i chciałbym się podzielić wrażeniami.

Na początku powiem krótko: recenzje tego sprzęt w necie są rzetelne 😉

Porównywaliśmy SMSL VMV A2 z moim zestawem SMSL DA-9 + SMSL SU-9. Za źródło robił PC + Roon podłączony po USB z izolacją galwaniczną USB Topping HS01. Kolumny to BMN Berges 3.

Charakter brzmienia kolumn jest bardzo zbliżony do moich KEF LS50. 

Wzmacniacze grały z włączonym trybem SDB. Trzeba przyznać, że ten tryb czyni cuda z dźwiękiem. Niby to odejście od naturalności a sprawia, że dźwięk staje się bardziej naturalny 😉 Taki paradoks. 

Co tu dużo pisać: to genialny wzmacniacz. Moim zdaniem to jeden z najlepszych wzmacniaczy jakie słuchałem poza High-Endem. Każdy aspekt brzmienia jest wybitny. Ten wzmacniacz nie ma słabych punktów.

Charakter brzmienia zestawu SMSL DA-9 + SMSL SU-9 jest podobny ale nie dorównuje SMSL VMV A2. Nie ma takiego wypełnienia i realizmu jakie zapewnia A2. Nie ma takich emocji jakich dostarcza A2. Dźwięk jest chudszy i przestrzeń skromniejsza. To słychać. 

SMSL VMV A2 to wzmacniacz stworzony do źródeł cyfrowych - wystarczy podłączyć jakiś transport. Wzmacniacz nie ma kości DAC - przetwarza sygnały cyfrowe na innej zasadzie. I robi to genialnie. Wydawałoby się, że zewnętrzny DAC na ES9038PRO poprawi dźwięk. Nic z tych rzeczy ! Zewnętrzny DAC tylko psuje dźwięk - odchudza. 

SMSL VMV A2 brzmi jak DAC R2R - żadnych ostrości, niesamowite wypełnienie a jednocześnie zachwycająca detaliczność i dynamika. Dopala dźwięk jak naprawdę dobra lampa - nadaje mu realizmu. 

SMSL VMV A2 otrzymuję moją ABSOLUTNĄ REKOMENDACJĘ. To sprzęt wręcz doskonały. Czegoś takiego w cenie 5K w życiu nie słyszałem. A przypominam, że to wzmacniacz z funkcją "DAC". I to DAC klasy R2R. 

Jestem niemal pewny, że cenie do 15K nie ma praktycznie konkurencji. Mam na myśli zestaw wzmacniacz + DAC lub all-in-one. Na pewno brzmi lepiej niż NAD M10v2. 

Oczywiście ma też wady:

1. nie jest to sprzęt dla zwolenników analogu

2. ma tylko jedno wejście liniowe - przetwarzanie cyfrowe jest lepsze

3. potrzebuje sensownego transportu - nie ma funkcji streamingu

4. Brak przetwarzania MQA

Ten wzmacniacz to prawdziwa rewolucja w audio. A ja lubię rewolucje 😉

 

 

SMSL DA-9 + SMSL SU-9 da się ten zestaw ogarnąć jednym pilotem ?

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piopio napisał:

Właśnie skończyliśmy z @AiM-TVporównanie SABAJ A30A z SMSL DA-9 + SMSL SU-9.

Słuchaliśmy na kolumnach KEF LS50, jako źródło robił PC z Roon i Topping HS01.

SMSL DA-9 grał z trybem SDB a SABAJ z trybem Loudness 3. 

Wniosek jest prosty: SABAJ zagrał znacząco lepiej. Jest bardziej przejrzysty, rozdzielczy, wokale są pełniejsze, świetna separacja instrumentów, lepsza barwa instrumentów.

 Czy warto dopłacać do SMSL VMV A2 ? Nie ! SABAJ gra równie dobrze za połowę ceny.

SABAJj gra jak zestaw wzmacniacz + DAC za co najmniej 15k. 

To sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakość z jakim się spotkałem w życiu. 

Moja rekomendacja.

Dobra nowina czekałem na porównanie 🤗 czyli sabaj wymiata.

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ajothe napisał:

Klasa D, mało się grzeje albo wcale, więc dodatkowym atutem jest możliwość schowania tej paskudy w szufladzie 🤣

Na zagranicznych forach coś pisane było że sabaj A30a dośç mocno się grzeje, chyba nie chce by go chowano w szafkę 😂

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Właśnie skończyliśmy z @AiM-TVporównanie SABAJ A30A z SMSL DA-9 + SMSL SU-9.

Słuchaliśmy na kolumnach KEF LS50, jako źródło robił PC z Roon i Topping HS01.

SMSL DA-9 grał z trybem SDB a SABAJ z trybem Loudness 3. 

Wniosek jest prosty: SABAJ zagrał znacząco lepiej. Jest bardziej przejrzysty, rozdzielczy, wokale są pełniejsze, świetna separacja instrumentów, lepsza barwa instrumentów.

 Czy warto dopłacać do SMSL VMV A2 ? Nie ! SABAJ gra równie dobrze za połowę ceny.

SABAJj gra jak zestaw wzmacniacz + DAC za co najmniej 15k. 

To sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakość z jakim się spotkałem w życiu. 

Moja rekomendacja.

Po sobotniej wizycie na Audio Show i oglądaniu/słuchaniu sprzętów za pierdyliony zł z ulgą zasiadłem w niedzielę w moim muzycznym pokoju. Niczego mojemu sprzętowi nie brakuje i nie musi mieć kompleksów brzmienia względem wielu  zestawów z Sobieskiego.

Szkoda,że z powodu dzisiejszego wyjazdu na dłużej nie mogłem się z Wami spotkać.

Wasza pozytywna ocena może być jakąś wskazówką dla osób szukających świetnego/nowoczesnego wzmacniacza w pułapie 2500-5000 zł.

Pozdrowienia i do usłyszenia za jakiś czas...

 

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Właśnie skończyliśmy z @AiM-TVporównanie SABAJ A30A z SMSL DA-9 + SMSL SU-9.

Słuchaliśmy na kolumnach KEF LS50, jako źródło robił PC z Roon i Topping HS01.

SMSL DA-9 grał z trybem SDB a SABAJ z trybem Loudness 3. 

Wniosek jest prosty: SABAJ zagrał znacząco lepiej. Jest bardziej przejrzysty, rozdzielczy, wokale są pełniejsze, świetna separacja instrumentów, lepsza barwa instrumentów.

 Czy warto dopłacać do SMSL VMV A2 ? Nie ! SABAJ gra równie dobrze za połowę ceny.

SABAJj gra jak zestaw wzmacniacz + DAC za co najmniej 15k. 

To sprzęt z najlepszym stosunkiem cena/jakość z jakim się spotkałem w życiu. 

Moja rekomendacja.

To może byś skrobnął jeszcze coś o połączeniu A30A z subem. Czy w przypadku podłączenia suba i wybraniu częst. np. 100Hz na wyjściach głośnikowych mamy od 100Hz w górę czyli filtr górnoprzepustowy? Napisałem w tej kwestii do producenta jakiś czas temu ale nadal cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mikha'el napisał:

To może byś skrobnął jeszcze coś o połączeniu A30A z subem. Czy w przypadku podłączenia suba i wybraniu częst. np. 100Hz na wyjściach głośnikowych mamy od 100Hz w górę czyli filtr górnoprzepustowy? Napisałem w tej kwestii do producenta jakiś czas temu ale nadal cisza.

Tutaj nie pomogę bo nie mam jeszcze Sabaja 😉 Poza tym nie mam suba.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sabaj-a30a-announced.35714/page-20#post-1359066

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Właśnie skończyliśmy z @AiM-TVporównanie SABAJ A30A z SMSL DA-9 + SMSL SU-9.

Słuchaliśmy na kolumnach KEF LS50, jako źródło robił PC z Roon i Topping HS01.

SMSL DA-9 grał z trybem SDB a SABAJ z trybem Loudness 3. 

Dzięki za spocik. Miło było wymienić się spostrzeżeniami🙂 

Zestaw SMSL całkiem nieźle sobie radził, aż do momentu przejścia na Sabaja, który zagrał z większą swobodą, bez wysiłku pokazywał nasycone instrumenty na większej przestrzeni, lepiej kontrolował dolne pasmo i taki przyjemny blask w górnym paśmie.

Dla mnie też sporym zaskoczeniem były KEF LS50, podstawkowe z basem, który potrafi solidnie łupnąć🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.