Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn B&W 704


micmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi tu bałagan zrobiliście w moim wątku 😉

OK wypowiem się równiez, ale w punktach po inżyniersku bo nie chce mi się pisać wypracowania:

1. Prowadze własną dzialalnośc  ponad 15 lat

2. Pomagałem równiez 7 lat prowadzić Żonie jej sklepy internetowe

3. Z doświadczenia ogólnie firmy nie oszukują klientów na pieniadze chcąć im coś ukraść - większośc to niedomówienia itp

4. Nie widze sensu żeby jakakolwiek firma sprzędajaca Audio zwłaszcza duża miała celowo chcieć przejąć kaucje klienta - dla mnie śmieszne myślenie 

5. I tak jakby przyszło co do czego nikt by prawnie nie mógł przywłaszczyć wpłaconbej kaucji także należałoby mieć tu trochę dystansu

6. 90% reklamacji online jest z winy klienta (moje doświadczenie), to jak czasem ludzie kombinowali z przesyłkami uszkodzeniami itp to ręce czasem opadały

7. W polsce reklamacje w firmach wyglądają fatalnie, słabe traktowanie klientów

8. Ponieważ robie i robiłem zawsze statystyki dla siebie na 100 obsłużonych klientów 1-2 trafiało się niezadowolonych - także promil. Co najlepije wówczas zrobić bez emocji zgodzić się na roszczenia i jak najszybciej przyjąć towar, zwrócić wpłatę i wysłać prezent upominek 🙂 My tak ronbiliśmy i robimy.

9. Udawadnianie klientowi, że on jest winny (zazwyczaj był !) nie ma sensu bo:

- i tak ostatecznie uwzgledni się reklamacje

- po co wydłuzac ten czas, szkoda czasu i pieniedzy... nerwów również

- jak obsłużymy 99 adowolonych klientów dwóch o tym napiszę, na 10 niezadowolych naisze o tym 9, psując dobre imię naszej marki .... czyli nie warto

10. Winni są zazwyczaj ludzie i nieporozumienia bo kieruja sie za bardzo emocjami 

11. Najdziwniejsze nikt mnie nigdy z tym nie rozumie. Czy moja firma więcej ostatecznie zarobi jeśli klient zawini, a ja uwzglednie mu reklamacje z moją stratą 1 - 2 tys zł czy jak nie uwzględnie ? Wierzcie mi, że lepiej ostatecznie wyjdę na tym jak uwzględnie. Wiecej na tym zarobię. Oczywiście przyjmujemy załozenie, że firma ma dobry produkt, a niezadowoleni klienci to may promil.

 

Wszystko powyżej to ogólnie - nie wypowiadam się o sprawie bo nie znam jej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dopisze bo ja trochę psychopata podobno jestem 😁

- specjalnie czasem źle obsługiwałem klientów w sklepie online Żony (niska pułap zamówień cenowo max 500-800 zł jedno zamówienie) żeby przetestowac sobie gdzie są granicę mozliwosci odwrócenia sprawy tak aby klient zaczął się usmiechać i był zadowolony z obsługi. Dużo mi to pomogło zawodowo. Klient chce zrozumienia jego sytuacji i jego myślenia.

 

P.S. Chętnie wypożycze audio zarówno w Top HiFi, Q21 jak i równiez nadal w S4Home

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, micmus napisał:

Ale mi tu bałagan zrobiliście w moim wątku 😉

 

I to jaki bałagan......a ja taki ciekawy jestem który wzmacniacz kupisz i czy dasz się namówić na tego Rotela bo ja jestem z niego bardzo zadowolony 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
10 minut temu, Kisielart napisał:

I to jaki bałagan......a ja taki ciekawy jestem który wzmacniacz kupisz i czy dasz się namówić na tego Rotela bo ja jestem z niego bardzo zadowolony 😉

Mnie ciekawi jak wypadnie porównanie Rotela z cyfrą od Nad'a 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na opis porównania 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze napisze, zdjęcie również wstawie co wybrałem 😉

aha jakby ktoś zapomniał …. Bowersy 700 wymiatają !😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, micmus napisał:

Napisze napisze, zdjęcie również wstawie co wybrałem 😉

aha jakby ktoś zapomniał …. Bowersy 700 wymiatają !😁

Śledzę ten temat i tak mi się wydaje ze to jednak padnie na cos trzeciego 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kisielart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kisielart napisał:

Śledzę ten temat i tak mi się wydaje ze to jednak padnie na cos trzeciego 🙂

Nieeeee teraz tylko jeden z tych dwóch. To nie jest docelowe. 
 

Prawdziwe wybory zaczną się później.  Ja raczej chce iść w jakaś hybrydę Union, Vincent, Copland, a może …. jeszcze inaczej typu Luxman 505 lub Mcintosh 252. Tak jakoś lubię kupować za drogie wzmacniacze do danych kolumn 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2022 o 18:41, micmus napisał:

 Czy mieliście okazje porównać Rotela 1572mkII z A14mkII ? 

 

Witam, miałem okazję porównywać A14 z 1572 bo do salonu jechałem kupić14, le jak później podłączyli 1572mkii to zabrałem go do domu. Warto dołożyć. Odsłuch był głównie na 603s2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayzee ładnie tam u Ciebie 🙂 edit skąd masz tą komodę sam robiłeś ? Cegły prawdziwe czy imitacja. 

Temat sie tyczy (obecnie) właśnie 1572 vs C368 + końcówka C268 jako osobne zasilanie każdego z kanałów w trybie mostka. 

Niższego Rotela nie biorę pod uwagę - to już nieaktualne heh 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel fajnie gra z Bowersami ale więcej dźwięku jak chodzi o gęstość i moc jest zdecydowanie w Nad. Bas jest mocniejszy nawet przy cichym słuchaniu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych opisów to Nad zapewnia mi bardziej „mój” dźwięk. Muszę mieć w wyborze na względzie, że kolumny mam bardziej za małe niż za duże na wielkość salonu. Nie mniej nie uważam, że jest problem z ciśnieniem akustycznym - jest w pełni OK. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, micmus napisał:

Dayzee ładnie tam u Ciebie 🙂 edit skąd masz tą komodę sam robiłeś ? Cegły prawdziwe czy imitacja. 

Temat sie tyczy (obecnie) właśnie 1572 vs C368 + końcówka C268 jako osobne zasilanie każdego z kanałów w trybie mostka. 

Niższego Rotela nie biorę pod uwagę - to już nieaktualne heh 

Komoda kupiona gotowa na zanzara.pl, cegła naturalna, lico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dayzee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dayzee napisał:

Komoda kupiona gotowa na zanzara.pl, cegła naturalna, lico.

Właśnie wskoczyłem na ich stronę, nie znałem ich - świetne ceny mają. Dzięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, micmus napisał:

Właśnie wskoczyłem na ich stronę, nie znałem ich - świetne ceny mają. Dzięki. 

Na allegro też mają ofertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dayzee napisał:

Witam, miałem okazję porównywać A14 z 1572 bo do salonu jechałem kupić14, le jak później podłączyli 1572mkii to zabrałem go do domu. Warto dołożyć. Odsłuch był głównie na 603s2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciekawe kolce pod te Rotele podłożyłeś. Nie myślałeś żeby podłożyć jakieś podstawki od Iso Accoustic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tonnii99 napisał:

ciekawe kolce pod te Rotele podłożyłeś. Nie myślałeś żeby podłożyć jakieś podstawki od Iso Accoustic?

To kolce robione na NCS przez znajomego specjalnie gwintowane aby wkręcić w każde urządzenie tak jak oryginalne.

15 godzin temu, micmus napisał:

Właśnie wskoczyłem na ich stronę, nie znałem ich - świetne ceny mają. Dzięki. 

Kupiłem też od nich inna szafkę rtv i przerobiłem na regał na vinyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super i śmiesznie niskie ceny mają. Nie wiem jak z jakością na żywo. 
 

Nie powinno być czasem CNC zamiast NCS 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, micmus napisał:

Super i śmiesznie niskie ceny mają. Nie wiem jak z jakością na żywo. 
 

Nie powinno być czasem CNC zamiast NCS 😉 

Tak, telefon mi zmienił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczyniłem bardzo znaczące testy. Testowaliśmy kiedyś Audio na jedna kolumnę w mono ? Ja już tak 😁

No to przełączyłem tego Nada w Bridge i podłączyłem jeden kanał. I co … wszystko ! Od razu widziałem ze ja tu potrzebuje mocy. 
 

Zmiana w ruchu membrany, dynamice, przejrzystości, a najbardziej  wygaszaniu dźwięku jest nie śladowa, a spektakularna ! Już w chwili zakupu wiedziałem i byłem świadomy oraz byłem ostrzegany, że ten Nad tych Bowersow nie wysteruje  

Biorę drugiego Nada i mostkuje końcówki mocy w mono. 

Staje się fanem potężnych końcówek mocy z poborem jak elektrownia (nie twierdze że Nad taki jest, ale tak przyszłościowo). Dziękuje za uwagę 🙂 

 

P.S. Komodę muszę przebudować bo nie wejdą mi dwa sprzęty obok siebie, a nie chce piramidek. To jednak najmniejszy problem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home  nie miałem żadnych problemów. Pożyczyli za kaucją, powiedzieli kiedy chcieliby bym zwrócił wzmacniacz. Zwróciłem bez niczego dostałem kaucję. Za to w innym salonie ( też "poważanym" ) popatrzyli na mnie jak na kosmitę gdy zapytałem o możliwość zwrotu gdyby się "nie zgrał". W zamian zaproponowali mi odsłuch na zupełnie innych kolumnach ( na dodatek z wyższej półki cenowej ) z zupełnie innym źródłem ( też z wyższej półki cenowej ) żeby było śmieszniej na ich utworach bo kilka wymienionych przeze mnie nie było w ich zbiorach. 
@S4Home Zaproponowało bym przyjechał do nich z moimi kolumnami i wtedy możemy przetestować różne wzmacniacze czy źródła. Co jest dla mnie bardzo dobrym podejściem i ukłonem w stronę klienta. 

Byłbym bardzo ostrożny w wyciąganiu krzywdzących wniosków, tym bardziej nieuczestniczenia w przedsięwzięciu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 15:16, Kw202 napisał:

Mnie ciekawi jak wypadnie porównanie Rotela z cyfrą od Nad'a 

 

+1. Też jestem ciekaw. A może zamiast 1572 wystarczy sama końcówka 1552.

22 godziny temu, dayzee napisał:

Tak, telefon mi zmienił

To już do zrobienia kolców jest potrzebne CNC? Nie powiem że na 'tokarkach' robiło się stożek w pierwszym tygodniu zajęć, ale to żadna czarna magia żeby było potrzebne CNC.

19 godzin temu, micmus napisał:

No to poczyniłem bardzo znaczące testy. Testowaliśmy kiedyś Audio na jedna kolumnę w mono ? Ja już tak 😁

No to przełączyłem tego Nada w Bridge i podłączyłem jeden kanał. I co … wszystko ! Od razu widziałem ze ja tu potrzebuje mocy. 
 

Zmiana w ruchu membrany, dynamice, przejrzystości, a najbardziej  wygaszaniu dźwięku jest nie śladowa, a spektakularna ! Już w chwili zakupu wiedziałem i byłem świadomy oraz byłem ostrzegany, że ten Nad tych Bowersow nie wysteruje  

Biorę drugiego Nada i mostkuje końcówki mocy w mono. 

Staje się fanem potężnych końcówek mocy z poborem jak elektrownia (nie twierdze że Nad taki jest, ale tak przyszłościowo). Dziękuje za uwagę 🙂 

 

P.S. Komodę muszę przebudować bo nie wejdą mi dwa sprzęty obok siebie, a nie chce piramidek. To jednak najmniejszy problem. 

Czy to oznacza że już wybrałeś 268? Nie będziesz sprawdzał Rotela? Szkoda.. 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zamówiłem online. Chciałem cieplej, gęściej, super kontrole i większa masę na basie. Wszystkie znaki wskazywały, że Nad mi to zapewni, także stad taki wybór  

Jak chcecie to mogę wypożyczyć Rotela i zrobić Wam porównanie - nawet sam chętnie sobie sprawdzę. Ale to najwcześniej w marcu bo będę miał luźniej w pracy. 
 

Kaucja to nie problem - jeśli Top lub inny sprzedawca na to pójdzie to bardzo proszę. Trzeba mieć tylko na względzie, że Rotela już nie kupię 😉

Teraz (później) kupię, ale coś z tych: Copland, Vincent, Union Duo  … a jak zaszaleje to Luxman 505, Mcintosh 252. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, micmus napisał:

Teraz (później) kupię, ale coś z tych: Copland, Vincent, Union Duo  … a jak zaszaleje to Luxman 505, Mcintosh 252.

Mocni zawodnicy 👍 z wyjątkiem Vincent podejrzewam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.