Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn B&W 704


micmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Między nimi jest teraz 2,7 metra. Bliżej nie będą - projekt technicznie mi nie pozwoli (otwory na przewody w podłodze, otwieranie komody). Siedzę jakieś 3,3 metra od nich.

 

Sprzęt Audio mimo wszystko jest dla mnie - nie ja dla niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe nuty - nie znałem. 

3 godziny temu, micmus napisał:

Nowy/ stary utwór (pierwszy raz słuchałem dziś) Comfortably Numb 2022 Roger Watters - niesamowite doznania ! Świetnie słychać wokal Wattersa oraz Chórku, a nad nimi po cały salonie unosi się burza i grzmoty. Absolutnie klimatyczne nagranie, bardzo przestrzenne. 

Uznaje, że z ustawianiem już nic nie kombinuje - tu mam 10/10 trafione. Mocniejsze przekręcanie już psuje sprawę. Teraz bawię się z resztą: akustyka, przewody i później wzmacniacz/ dac. Kolumn nie ruszam - będę budował system w oparciu o nie. Jak dla mnie w tej "oklepanej" marce B&W tkwi potencjał do ładowania w pozostałe elementy toru sygnałowego. Ktoś tu miał plan i wiedział co robi projektując je.

Jeszcze odnośnie tego co powyżej. Skręcenie kolumn wnosi ciekawy aspekt. Scenę fajnie słychać nie tylko jak się siedzi w idealnym miejscu odsłuchowym. Jak stały bardziej na wprost dobrze brzmiało tylko w miejscu odsłuchowym na sofie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, micmus napisał:

Między nimi jest teraz 2,7 metra. ... Siedzę jakieś 3,3 metra od nich.

Niby szeroko ale też daleko, trójkąt zbliżony do równobocznego. To chyba dobrze? Nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej słuchałem innego zestawu na codzien w 15 m2. Wiem jedno - jestem (zawsze byłem) zwolennikiem słuchania w dużych pokojach typu 25 m i wiecej. 
 

Zblizony do równobocznego to w teorii dobrze …. w praktyce okazuje się tez dobrze 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Ci to dobrze zagrało w takich warunkach, choć przepuszczam że podbiło dźwięk ale rozumiem, że to też może się podobać 🙂 Ważne jest to, że kupiłeś i jesteś zadowolony! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonnii99 dzięki. Warunki zmienia się na plus w najbliższym czasie. 
 

Zauważyłem dziś z małym zdziwieniem, że głośnik sredniotonowy się rusza tak jakby był za słabo przykręcony. W drugiej kolumnie to samo. Zgłębiłem aspekty techniczne i … tak ma być celowo. Głośnik jest zamontowany w obudowie w sposób „elastyczny”  

Ciekawe sprawy 🙂

Zwrotnica (kondensatory) tez zacne. 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1B0B8D50-9C35-40CA-B957-D137DF39A16E.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2022 o 22:22, micmus napisał:

Tonnii99 dzięki. Warunki zmienia się na plus w najbliższym czasie. 
 

Zauważyłem dziś z małym zdziwieniem, że głośnik sredniotonowy się rusza tak jakby był za słabo przykręcony. W drugiej kolumnie to samo. Zgłębiłem aspekty techniczne i … tak ma być celowo. Głośnik jest zamontowany w obudowie w sposób „elastyczny”  

Ciekawe sprawy 🙂

Zwrotnica (kondensatory) tez zacne. 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1B0B8D50-9C35-40CA-B957-D137DF39A16E.jpeg

W 700 i 800 jest tak samo. B&W zawsze miało pływający średni ton. W 800 to i nawet głowa się rusza, no ale musi :_)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nowy/ stary utwór (pierwszy raz słuchałem dziś) Comfortably Numb 2022 Roger Watters - niesamowite doznania ! Świetnie słychać wokal Wattersa oraz Chórku, a nad nimi po cały salonie unosi się burza i grzmoty. Absolutnie klimatyczne nagranie, bardzo przestrzenne. 
Uznaje, że z ustawianiem już nic nie kombinuje - tu mam 10/10 trafione. Mocniejsze przekręcanie już psuje sprawę. Teraz bawię się z resztą: akustyka, przewody i później wzmacniacz/ dac. Kolumn nie ruszam - będę budował system w oparciu o nie. Jak dla mnie w tej "oklepanej" marce B&W tkwi potencjał do ładowania w pozostałe elementy toru sygnałowego. Ktoś tu miał plan i wiedział co robi projektując je.
 
Słuchałem ostatnio około 40 min u znajomego Monitor Audio 300 6g, elektornika Marantz. Salon podobnej wielkości (może trochę mniejszy) - w tym systemie niestety nie ma tego czegoś. Ale już wcześniej nie podobały mi się dźwiękowo monitor audio. Przyznaje jednak, że wzmacniacz jakaś niska seria.
 
Jak dla mnie Bowers w tej serii nie ma rozjaśnionych wysokich tonów - jak już wyższą średnicę. To ta średnica właśnie mi podoba się najbardziej. Bardzo szczegółowa i namacalna.
 
No zdecydowanie bym sprzedał te kolumny na powyższym utworze - najlepiej się sprzedaje na emocjach  ... tzn najlepiej dla sprzedawcy heh.
Bardzo klimatyczny utwór.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód komunikacyjny 2x20x0,5 dotarł. W weekend zajmę się testowaniem. 
 

Tak sobie teraz mysle, że jeśli dobrze liczę to wyjdzie mi przekrój 10mm2 na kolumnę, rozdziele na bi wiring i będzie po 5mm2. Sporo … niczym bym podłączał trójfazową betoniarkę 😁

Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie - testuje na chłodno bez większych nadzieji. Zobaczymy czy mnie to rozwiązanie zaskoczy. 
 

Kupilem tez trochę biżuterii typu oplot czarny, termokurczliwe koszulki itp. Wiem wiem nie lutować nic - pamietam. 

Póki co porównam z posiadanym tanim Real Cable. 
 

Same przewody głośnikowe zawsze słyszę bez najmniejszych problemów, także na pewno coś wychwycę. 
 

Gorzej z sieciowymi - kiedyś próbowałem i nie słyszę większych różnic między takim z zestawu, a czymś lepszym. 

17 godzin temu, Tonnii99 napisał:

W 700 i 800 jest tak samo. B&W zawsze miało pływający średni ton. W 800 to i nawet głowa się rusza, no ale musi :_)

Nie wiedziałem o tym. Ok w przeciągu 2-3 lat sprawdzę jak to jest w serii 800 😏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, micmus napisał:

Przewód komunikacyjny 2x20x0,5 dotarł. W weekend zajmę się testowaniem. 
 

Tak sobie teraz mysle, że jeśli dobrze liczę to wyjdzie mi przekrój 10mm2 na kolumnę, rozdziele na bi wiring i będzie po 5mm2. Sporo … niczym bym podłączał trójfazową betoniarkę 😁

Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie - testuje na chłodno bez większych nadzieji. Zobaczymy czy mnie to rozwiązanie zaskoczy. 
 

Kupilem tez trochę biżuterii typu oplot czarny, termokurczliwe koszulki itp. Wiem wiem nie lutować nic - pamietam. 

Póki co porównam z posiadanym tanim Real Cable. 
 

Same przewody głośnikowe zawsze słyszę bez najmniejszych problemów, także na pewno coś wychwycę. 
 

Gorzej z sieciowymi - kiedyś próbowałem i nie słyszę większych różnic między takim z zestawu, a czymś lepszym. 

Nie wiedziałem o tym. Ok w przeciągu 2-3 lat sprawdzę jak to jest w serii 800 😏

Wszystkie druty daj do LOW, a dołóż po krótkich odcinkach 2x0,5 YTDY do HIGH.

Zerknij na moje zdjęcie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, micmus napisał:

Dziwnie, ale OK zdaje się na Twoje doświadczenie. A taka miałem ochotę na podwójne podlaczenie heh. 

Nie tracisz przy takim ustawieniu na jakości dźwięku. Testowałem każdą, możliwą opcję. Ta jest najlepsza!

Miłej zabawy z kablami.

Do usłyszenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, micmus napisał:

Gorzej z sieciowymi - kiedyś próbowałem i nie słyszę większych różnic między takim z zestawu, a czymś lepszym. 

To lepiej a nie gorzej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że … ten drucik jest rzeczywiście lepszy od tego w środku.  Raczej te w środku ktoś liczył jakiś inżynier: przekroje, rezystancje itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, micmus napisał:

Pod warunkiem, że … ten drucik jest rzeczywiście lepszy od tego w środku.  Raczej te w środku ktoś liczył jakiś inżynier: przekroje, rezystancje itp. 

Żeby kable miały jakikolwiek sens to muszą sięgać za terminal, u siebie tak zrobiłem i poprawa na basie jest słyszalna. 

Dokładnie to bas nie ulega kompresji przy głośniejszym odsłuchu, fabryczny to był cieniutki drucik 😞 Teraz siedzi 2,5mm2 wielożyłowy OFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
17 minut temu, micmus napisał:

Pod warunkiem, że … ten drucik jest rzeczywiście lepszy od tego w środku.  Raczej te w środku ktoś liczył jakiś inżynier: przekroje, rezystancje itp. 

Nie ma takiej opcji 😉 

 

 

Edytowane przez Kw202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kw202 napisał:

Nie ma takiej opcji 😉 

Tzn. nie ma opcji ze ten telekomunikacyjny będzie lepszy czy nie ma opcji, że ktoś tam projektując kolumny uwzględniał żeby było dobrze ?

Zobaczymy jak posłucham - mysle, że to cudo na bazie przewodu komunikacyjnego może być dobre w odniesieniu do ceny. Raczej nie chce mi się wierzyć, że zdeklasuje porządne firmowe okablowanie (mówię teraz o przewodach zewnętrznych znanych producentów typu Audioquest itp. modele wyższe niż budżetowe). 
 

Uzytkownicy kolumn Wilson, Magico itp. raczej nie spinają ich 2x0,5x20 od domofonów 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, micmus napisał:

Tzn. nie ma opcji ze ten telekomunikacyjny będzie lepszy czy nie ma opcji, że ktoś tam projektując kolumny uwzględniał żeby było dobrze ?

Zobaczymy jak posłucham - mysle, że to cudo na bazie przewodu komunikacyjnego może być dobre w odniesieniu do ceny. Raczej nie chce mi się wierzyć, że zdeklasuje porządne firmowe okablowanie (mówię teraz o przewodach zewnętrznych znanych producentów typu Audioquest itp. modele wyższe niż budżetowe). 
 

Uzytkownicy kolumn Wilson, Magico itp. raczej nie spinają ich 2x0,5x20 od domofonów 🤣

Ja akurat spinam Usher dancer mini one 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw tego wynalazku. Może w drugim systemie bym tak zrobił, bo na razie jest zwykły głośnikowy kabel z marketu.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kabel domofonowy 2x0,5 YTDY zastosowałem w kolumnach Unitra ZG10. 

Głośnik jest tam szerokopasmowy.

Niby słabe kolumny, a zauważyłem poprawę. 

Znacznie wzrósł bas(stał się potężniejszy) oraz góra bardziej się otwarła(więcej detali)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciliśmy dziś z młodą 😉

spacer.png

spacer.png
 

spacer.png

Nie posłuchałem do końca  od strony wzmacniacza muszę mieć możliwość łatwego wypięcia wzmacniacza - tu będą banany.

Jest w ciasnej wnęce bez łatwego dostępu od góry.  
 

spacer.png
 

Idę sluchac. Póki co podłączam oba przewody poprzednie i ten Domofonowy i będę zmieniał wejścia A i B do łatwego porownania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego śmiesznego kabelka jako zworki, to i tak mieści się

spokojnie w tolerancji zwykle używanego rezystora szeregowego kopułki.

A znam modele Lecontoure, które w całości wewnątrz są takim kabelkiem

potraktowane pojedynczo - i to zarówno tweeter, jak i woofer.

Moje głośnikowe to 2x0,5 a nie 20x0,5 😉  Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.