Skocz do zawartości
IGNORED

Mac Mini M2 jako platforma pod streamer


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Mac Mini M2 będzie miał zewnętrzny zasilacz, wiec po jego podmianie na liniowy szykuje się ciekawa platforma na streamer. Komuś udało już się rozkminić ten zasilacz i znaleźć zgodną wtyczkę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli mówiąc o zewnętrznym zasilaczu? Z tego co widziałem to jest po staremu - impulsowy wewnątrz obudowy i gniazdo C8...

Na marginesie Mac Mini to całkiem fajna opcja na streamer, używam modelu late 2014 z Roon i nie mam ciśnienia na zmianę. Warto zasilić go przyzwoitą sieciówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, z M2 ma

USB-C to MagSafe 3 Cable

Fast-charge capable with 67W USB-C Power Adapter

czyli jest zasilany zasilaczem USB-C z przejściówką MagSafe, pytanie czy ona będzie pasywna czy znowu wchrzanią tam jakiś chipset aby tylko zasilacz USB-C od Apple pasował. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak piszesz o Macbook Pro a nie Mini...

Zasilacz w Mini (wszystkich) to wbudowany SMPS (100-240V). W zestawie jest zwyczajny kabel zasilający i takież gniazdo w obudowie.

"Electrical and Operating Requirements

Line voltage: 100–240V AC

Frequency: 50Hz to 60Hz, single phase

Maximum continuous power (M2): 150W

Maximum continuous power (M2 Pro): 185W"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz glupi jestem bo na niektórych zdjęciach jest z wtyczka 230 a na niektórych z tym wejściem, na ktore zresztą wskazuje opis tego wyposażenia. Jakieś dwie wersje tego M2 beda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fejk, a raczej wizualizacja „koncepcyjna” sprzed roku, dwóch. Na zdjęciu znak wodny autora, jakiś Jon cośtam 😉

W dniu 21.01.2023 o 19:53, enzo napisał:

używam modelu late 2014 z Roon i nie mam ciśnienia na zmianę.

A ja starocia z 2011 😉 Też daje radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterujecie Maczkiem? Jest jakiś sposób aby zdalnie sterować zmianą utworów etc. 

Osobiście używam starego Apple TV, chyba 2 gen., jeszcze z wyjściem optycznym i gra to bardzo dobrze z Apple Music. Z Mac'a prawdopodobnie byłoby lepiej (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Roona, więc steruję z apki na ipadzie. Zarządzanie zdalne w sieci (pełne) każdym Makiem jest realizowane poprzez Apple Remote Desktop.

Haczyk w Maku jest jeden - w systemowym Midi mamy na sztywno ustawiony sample rate więc niezależnie w jakich parametrach mamy plik/streaming na wyjściu usb dostajemy to co jest ustawione w Midi. Aby to obejść trzeba użyć do odtwarzania aplikacji, która ma swój silnik zastępujący makowe Midi - np. Audirvanę lub Roon'a. Wtedy na wyjściu usb mamy pliki w natywnej formie. Niestety firmowa apka Apple Music używa Midi więc musimy się pogodzić z down/upsamplingiem (najlepiej wtedy ustawić 16/44 w Midi i po sprawie).

Brzmieniowo Miniak+Roon/Audirvana to niezłe źródło, miałem trochę dedykowanych streamerów i Maczek się dobrze broni, a że mam go, że tak powiem "w spadzie" bo do pracy zastąpiłem go Mini M1 to relacja cost/performance jest trudna do pobicia:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Arkadiusz_54743 napisał:

Jak sterujecie Maczkiem? Jest jakiś sposób aby zdalnie sterować zmianą utworów etc. 

Osobiście używam starego Apple TV, chyba 2 gen., jeszcze z wyjściem optycznym i gra to bardzo dobrze z Apple Music. Z Mac'a prawdopodobnie byłoby lepiej (?)

Można kupić na AliExpress jakiś pilot RF z donglem. Wpiąłem w iMaca i działa również air mouse.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak sterujecie Maczkiem? Jest jakiś sposób aby zdalnie sterować zmianą utworów etc. 
Osobiście używam starego Apple TV, chyba 2 gen., jeszcze z wyjściem optycznym i gra to bardzo dobrze z Apple Music. Z Mac'a prawdopodobnie byłoby lepiej (?)

Wiele drog prowadzi do Rzymu

Mozesz wystartowac Apple Music na Macu i sterowac je appka Remote z iPhona albo iPada

Mozesz wlaczyc funkcje odbiornika AirPlay na Macu i wysylac muzyke z iPhona przez AirPlay na Maca. Nie musi byc Apple Music, moze byc tez inne zrodlo.

Mozesz…

Nie potrzebujesz Apple TV

W roznych pomieszczeniach / roznych systemach (nawet w samochodzie!!!) stosuje rozne metody, lacznie z odbiornikiem AppleTV albo AirPort Express

Najlepsze jest Remote sterujace Maca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.01.2023 o 09:50, enzo napisał:

Mam Roona, więc steruję z apki na ipadzie. Zarządzanie zdalne w sieci (pełne) każdym Makiem jest realizowane poprzez Apple Remote Desktop.

Haczyk w Maku jest jeden - w systemowym Midi mamy na sztywno ustawiony sample rate więc niezależnie w jakich parametrach mamy plik/streaming na wyjściu usb dostajemy to co jest ustawione w Midi. Aby to obejść trzeba użyć do odtwarzania aplikacji, która ma swój silnik zastępujący makowe Midi - np. Audirvanę lub Roon'a. Wtedy na wyjściu usb mamy pliki w natywnej formie. Niestety firmowa apka Apple Music używa Midi więc musimy się pogodzić z down/upsamplingiem (najlepiej wtedy ustawić 16/44 w Midi i po sprawie).

Brzmieniowo Miniak+Roon/Audirvana to niezłe źródło, miałem trochę dedykowanych streamerów i Maczek się dobrze broni, a że mam go, że tak powiem "w spadzie" bo do pracy zastąpiłem go Mini M1 to relacja cost/performance jest trudna do pobicia:-)

Czy są jakieś bezpłatne i stosunkowo dobre aplikacje, które pozwalają z Maca wysyłać pliki bezstratnie po USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omylkowy post

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pawel_64167
omylkowy post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2023 o 19:58, xajas napisał:

Apple Music?

Nie musisz korzystac z streamingu, mozesz zaimportowac lokalne pliki

Tak, chodzi o Apple Music, ale z możliwością przesyłu plików w natywnej jakości. Wyjście USB z Maca na to nie pozwala. Tymczasem Roon i Audirvana są płatne, a nie potrzebuję ich pozostałych funkcjonalności. Ponadto Roon nie obsługuję Apple Music, nie wiem jak Audirvana. Może macie doświadczenie z aplikacjami innymi niż w/w?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arkadiusz_54743
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, chodzi o Apple Music, ale z możliwością przesyłu plików w natywnej jakości. Wyjście USB z Maca na to nie pozwala.


Nie rozumiem. Jak to stwierdzasz ze nie pozwala?

Ja wysylam lokalny plik 96/24 na USB wyjscie 192/32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_5010.jpgIMG_5011.jpg

Po czym poznam ze nie pozwala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, xajas napisał:

 


Nie rozumiem. Jak to stwierdzasz ze nie pozwala?

Ja wysylam lokalny plik 96/24 na USB wyjscie 192/32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_5010.jpgIMG_5011.jpg

 

Po czym poznam ze nie pozwala?

Lokalne z dysku tak, ale moje pytanie dotyczy streamu z bezpośrednio z netu - np Apple Music lub Amazon Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arkadiusz_54743
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jaki ma to zwiazek ma streaming z plikami i z wyjsciem USB, skoro piszesz "..z możliwością przesyłu plików w natywnej jakości. Wyjście USB z Maca na to nie pozwala...."

Cos tu mieszasz. Problemem jest streaming a nie pliki i USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 25.01.2023 o 10:20, xajas napisał:


Wiele drog prowadzi do Rzymu

Mozesz wystartowac Apple Music na Macu i sterowac je appka Remote z iPhona albo iPada

Mozesz wlaczyc funkcje odbiornika AirPlay na Macu i wysylac muzyke z iPhona przez AirPlay na Maca. Nie musi byc Apple Music, moze byc tez inne zrodlo.

Mozesz…

Nie potrzebujesz Apple TV

W roznych pomieszczeniach / roznych systemach (nawet w samochodzie!!!) stosuje rozne metody, lacznie z odbiornikiem AppleTV albo AirPort Express

Najlepsze jest Remote sterujace Maca

 

Hej!

Właśnie jedzie do mnie Mac mini łatę 2014, będzie mi stremował muzykę po air play, ale chciałbym też rozgryźć temat obsługi zdalnej z innego maca albo iphona (posiadam oba). Jak nazywa się apka na iPhone do obsługi zdalnej ?

Chcę w miarę możliwości uniknąć używania bezprzewodowej klawiatury i myszki bo to zajmuje czas i miejsce przed sofą 🙂

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję 🙂

Jeszcze się prawdopodobnie odezwę.. za parę chwil jak zacznę to ogarniać.

miłego dnia

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2023 o 08:47, xajas napisał:

ITunes Remote

Są rozwiązania pozwalające sterować elastycznie wszystkim, itunes remote jest ograniczone...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Ograniczone w czym?

iTunes Remote sterujesz tylko iTunes a można: Spotify, Yotube, Roon itp. i każdą inną aplikacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Pietuisza napisał:

iTunes Remote sterujesz tylko iTunes a można: Spotify, Yotube, Roon itp. i każdą inną aplikacją.

moje doświadczenie po 3 dniach trochę wzrosło więc pozwolę sobie napisać co już wiem 🙂 

Mac mini 2014, którego kupiłem to dla mnie najlepszy zakup w kat. cena/jakość (500zł za model z i5, 8GB tam i dyskiem SSD 256).  Ponieważ mam Musical Fidelity M5si postanowiłem skorzystać z wbudowanego DACa za pomocą portu USB.

Ma to jednak swoją cenę - czas i nerwy! 

Okazało się, że na mini z 2014 można oficjalnie zainstalować max macOS Monterey. Wtedy działa płynnie ale nie obsługuje trybu przesyłania dźwięku po AirPlay. Dopiero wymuszenie instalacji macOS Sonoma daje taką opcję (trochę czytania w necie i instalacja z pomocą aplikacji tworzonej przez nerdów komputerowych aby ominąć ograniczenie narzucone przez apple). Mój Mini wyraźnie zwolnił, ale tylko na poziomie responsywnosci, natomiast nadal muzykę odtwarza bez żadnych lagów. Można więc używać go jako odbiornika AirPlay, a muzykę odtwarzać z np. laptopa, tabletu czy iphona. 

Osobiście używam głownie Tidala, ale swego czasu testowałem też Deeezera i Spotify.

Spotify jest najwygodniejszy ponieważ ich tryb Spotify Connect pozwala zrobić taki trik, że na mini odpala się apkę Spotify, a potem steruje ze smartfona, Tidal tego nie potrafi.

Co do Apple Music... włączyłem na próbę bo kusili mnie 3 miesiącami za darmo, więc czemu nie? Aplikacja i sposób nawigowania koszmarny. Jako użytkownik produktów apple z wieloletnim stażem powiem wprost - to wg mnie najgorsza aplikacja do streamingu z jaka miałem do czynienia. Nielogiczna i zaprojektowana trochę "na złość" użytkownikom. Tidal, Spotify, Deezer - to inna planeta. Wszystko samo wchodzi pod palec 🙂

No ale do brzegu 🙂

Apple music odtwarza mi HiRes i gra to naprawdę cudnie. Można tym sterować za pomocą myszki lub dedykowaną apką iTunes Pilot. Z tym, że ta apka to rodzaj pilota, wcześniej musicie mieć już zrobioną bazę wykonawców w Apple Music, żeby mieć czym sterować. Ona tak naprawdę przydaje się, kiedy włączycie już sobie jakąś muzykę z Apple music na kompie

Ostatecznie robię tak, jak nie mam fazy na HiRes po prostu odpalam Tidal i leci przez AirPlay do maca mini, bez włączania TV. Jak mam dzień na delektowanie się włączam TV i steruję za pomocą myszki i malej klawiatury bluetooth. Zaleta jest taka, że na 55" widzę więcej i oczy odpoczywają, można włączyć tryb "full screen" i mamy podgląd okładki i bieżącego utworu. 

Próbowałem remote controle z Macbooka air, ale to rozwiązanie pośrednie. nadal trzyma się kompa na kolanach. Nie przypadło mi do gustu

Do słuchania plików na dysku twardego używam Plex w darmowej wersji. Działa świetnie i jest mega intuicyjny i logiczny. 

To tyle w "skrócie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek White
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jacek White napisał:

Można więc używać go

 

Można, ale po co ??? Po co się męczyć z Apple jak można mieć sprzęt z Windows który nieporównywalnie lepiej działa i na który jest więcej softu o niebo lepszej funkcjonalności (Jriver chociażby pierwszy z brzegu). O fizycznej możliwości znaczącej poprawy jakości dźwięku poprzez np. dodanie dedykowanej audio karty USB nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kaviter napisał:

 

Można, ale po co ??? Po co się męczyć z Apple jak można mieć sprzęt z Windows który nieporównywalnie lepiej działa i na który jest więcej softu o niebo lepszej funkcjonalności (Jriver chociażby pierwszy z brzegu). O fizycznej możliwości znaczącej poprawy jakości dźwięku poprzez np. dodanie dedykowanej audio karty USB nie wspominając.

lubię mini za to, że jes estetyczny i może stać na wzmacniaczu nie strasząc. W salonie nie potrzebuję blaszaka i plątaniny kabli jak w NASA. Przeszedłem to i względy estetyczne są równie ważne co brzmienie. Nie mam nic do Windowsa i sprzętów PC. Mini jest cichy i transparentny i na ten moment spełnia moje potrzeby co do uniwersalnego źródła muzyki. Jak będzie budżet z przyjemnością wrócę do produktów pokroju Lumina D3 (miałem D2 i jest to przecudownie grający sprzęt, niestety brak Tidal Connect i nieintuicyjna apka skłoniły mnie do sprzedaży). W moim przypadku posiadania Macbooka air i iphona to wystarczający powód, żeby trzymać się ekosystemu przez złośliwców używanego tez rezerwatem :)

Lubię swój mini rezerwat 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jacek White napisał:

lubię mini za to, że jes estetyczny i może stać na wzmacniaczu nie strasząc. W salonie nie potrzebuję blaszaka i plątaniny kabli jak w NASA

 

Dla mnie używanie tego sprzętu to jest masochizm. Możesz kupić miniPC w obudowie o zbliżonej wielkości do którego będziesz musiał podłączyć dokładnie te same kable, jak nie zależy Ci na jakości dźwięku. Łącze się z Tobą w bólu, mam w domu też takiego użytkownika, niby przeklina że nic nie działa i nie da się zrobić 75% rzeczy jak w normalnym komputerze, ale i tak tylko mak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaviter napisał:

 

Można, ale po co ??? Po co się męczyć z Apple jak można mieć sprzęt z Windows który nieporównywalnie lepiej działa i na który jest więcej softu o niebo lepszej funkcjonalności (Jriver chociażby pierwszy z brzegu). O fizycznej możliwości znaczącej poprawy jakości dźwięku poprzez np. dodanie dedykowanej audio karty USB nie wspominając.

Po co sie meczyc z Windows i z jego sterowńikami jak ma sie stabilny Mac OS ? A na czym pracuje rynek PRO?

A do audio stosuje się playery dedykowane. Wybor jest w tej chwili przeogromny na wszystkich półkach cenowych.

Co zaproponujesz na Windows jako mobilny DAP? 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.