Skocz do zawartości
IGNORED

Co doradzicie zamiast Magnepanów jeśli chodzi o wokale i średnicę ?


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, T napisał:

Dzieki, ale obawiam sie ze bylo by to samo 🙂 Ja dawno juz nie sluchalem tradycyjnych dynamicznych glosnikow, od 3 lat przesiadlem sie na kino i nie sluchalem w ogole muzy, a wczesniej z nastepne 3 czy 4 sluchalem tylko Magnepanow 🙂 Wiec jako ze zapomnialem jak dynamiczne glosniki brzmia, mialem realna nadzieje ze zastapie Magnepany czyms zajmujacym mniej miejsca i dajacym mi wystarczajaco zadowalajacy dzwiek 🙂 Po pierwszym odsluchu niestety przypomnialem sobie dla czego nigdy nie zmienilem Magnepanow przez tyle lat, wszystkie te kolumny ktore sluchalem brzmialy po prostu cieniutko, bez porownania gorzej w wokalach niz moje 1,6QR 🙂 A sluchalem przed zakupem 1.7i owych: ProAc Response D20R, Sonus Faber SONETTO V, ATC SCM20, ATC SCM40 i Revival Audio Atalante 5. Mialem sie jeszcze wybrac do YB Audio, ale przez telefon mily Pan mi powiedzial ze serdecznie zapraszaja, ale jak jestem przyzwyczajony do magnepanow, to nic z ich oferty mnie nie zadowoli niestety 🙂 To samo uslyszalem na odsluchu Pro Acow, ze zadne dynamiczne glosniki w tym czy nawet wiekszym budzecie tak nie zagraja, bo to jest zupelnie inny dzwiek i szkoda mojego czasu na szukanie 🙂 Kupilem wiec Magnepany i juz, nie zebym narzekal 🙂 W chwili wolnej pojade posluchac Diptyque Audio DP 140, mimo ze nie wierze w zapewnienia @Piopio ze sa o tyyyyyyyyyyyyyyyyle lepsze 🙂 Z racji na konstrukcje push-pull bas ma szanse byc lepszy, ale cena 36k vs. 20k wiec nie sadze aby byly warte tyle wiecej 🙂 No ale, nie slyszalem jeszcze, wypowiem sie jak poslucham 🙂 Ale z dynamicznymi glosnikami dalem sobie juz spokoj, skoro fachowcy mowia ze takie poszukiwania nie maja sensu 🙂 

Ja w stosunku do wokali z Maggies ani w ogóle dźwięku z Maggies na pewno nie używałbym słowa „lepszy”. One grają po prostu zupełnie inaczej. Przyzwyczaiłeś się przez lata do ich dźwięku i tyle i nie ma to nic wspólnego z „lepszością”. Również jeśli chodzi o wokale. Słuchałem nie raz 1.6 i 3.6 i dla mnie wokale z tych zestawów były właśnie bardzo nienaturalne, wręcz karykaturalne. Jest to związane z tym, że dźwięk dochodzi nie z punktowego źródła tylko z panelu ogromnych rozmiarów. W efekcie wokale słuchane z Maggies mają ogromne rozmiary, wokaliści i wokalistki mają usta wielkości panelu Maggies, a więc… trochę większe niż w rzeczywistości. Podobnie fortepian wielki jak drzwi od stodoły. Dla mnie to była karykatura i nie piszę wcale o basie tylko o sposobie emisji dźwięku wynikającego z koncepcji tych paneli. No ale każda konstrukcja znajdzie swojego amatora, a przyzwyczaić można się do wszystkiego i później traktować jako wzór, punkt odniesienia i wyznacznik naturalnego dźwięku. Piszę bardziej z myślą o czytelnikach wątku, którzy mogą dojść do wniosku, że Maggies górują nad wszystkim innym i stanowią najlepsze rozwiązanie. Absolutnie tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze, zgadzam się z poprzednim postem. 

Maggie w swojej inności są b. kontrowersyjne, szczególnie dla osób, które dłuuugimi latami słuchały klasycznych konstrukcji(!) Do Maggie, trzeba podejść inaczej, trzeba się "przestawić" i w efekcie, dokonać gruntownej analizy za i przeciw.

Z jednej strony, zauważam zespół cech in plus, które wydają się niedostępne dla większości dynamicznych, z drugiej, pewien "chaos" pozornych oraz ich skłonności do nad rozmiaru, które często tak właśnie są odbierane w ujęciu obiektywnym przez innych słuchaczy. Te czynniki, wespół z osobliwą reprodukcją niższego zakresu, mogą wzbudzać wątpliwości przy wyborze. Oczywiście inną sprawą jest właściwe ich wysterowanie, pozycjonowanie.

Mile wspominam model 3.6, głównie za rodzaj hmm., świeżości dźwięku i swobodę. 

Z drugiej, w opozycji czynniki opisane wyżej. Z niższymi modelami jakoś nie mogłem się zaprzyjaźnić, więc w ogóle nie brałem ich pod uwagę. 

Ciekawe, jak dziś odebrałbym 3.6 :-)

Szczególnie ujęły mnie w reprodukcjach dzieł Klasycznych, kameralistyki.

Czy to była lepszość? Z pewnością inność i znamiona cech naturalności, szczególnie partii smyczków. 

W aspekcie wokalistyki/ wokalizy, też coś było ciekawego, innego, wciągającego, ale zderzało się z wyzej wspomnianymi skłonnościami do nad rozmiaru i .., wracają dylematy za i przeciw. 

...

Czy jest alternatywa dla Maggie, skoro ucho na nich wyrosło?

Wątpię, zbyt osobliwa konstrukcja nie tylko dla ucha, ale też dla oka, które - jak obserwuje, słuchaczy - ma znaczenie nieco większe niż nam się wydaje.   

Jakimś wyśrodkowaniem przy zastosowaniu/ udziału klasycznych przetworników, mogą być konstrukcje OB czy najwyższe Infinity, ale tylko jakimś, bo na znak równości mz, nie ma co liczyć.  

Diptyque Audio nie słuchałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumując. 

Osobiście, nie przekreślałbym tej konstrukcji. Jest w niej coś osobliwego, wciągającego ze znamionami naturalności. Mają też wady. 

Ideału i tak nie ma, na próżno szukać.., więc wydaje się, ze jesteśmy skazani na głośnikowe dylematy. Wybierzemy te czy inną konstrukcje, to zawsze będzie za i przeciw, kompromisy mniejsze czy większe. Nasze pokoje też nie są idealne, wymarzone... One często nadają kierunek wyboru. Bywa, ze właśnie takie czy podobne konstrukcje do Maggie, dobrze wpisują się w charakterystykę, bryłę pokoju, a także w aspekcie pozycjonowania.  

Jedynie dla słuchaczy wychowanych na tradycyjnym narzędziu reprodukcji, Maggie, będą stanowiły spore wyzwanie dla przyzwyczajeń oraz przez cały czas odsłuchu będą towarzyszyły dylematy z rodzaju za i przeciw. 

Co by nie było, jakby nadarzyła się możliwość, to chętnie na powrót przyłożyłbym ucho do wyższych modeli Maggie, ale u siebie, nie gdzieś tam. Trochę z ciekawości jak dziś odebrałbym je po laaaatach, a trochę za te ich świeżość w dźwięku, która mnie wtedy ujęła.  

Może kiedyś.., nie znasz dnia, ani godziny 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Drizzt napisał:

Ja w stosunku do wokali z Maggies ani w ogóle dźwięku z Maggies na pewno nie używałbym słowa „lepszy”. One grają po prostu zupełnie inaczej. Przyzwyczaiłeś się przez lata do ich dźwięku i tyle i nie ma to nic wspólnego z „lepszością”. Również jeśli chodzi o wokale. Słuchałem nie raz 1.6 i 3.6 i dla mnie wokale z tych zestawów były właśnie bardzo nienaturalne, wręcz karykaturalne. Jest to związane z tym, że dźwięk dochodzi nie z punktowego źródła tylko z panelu ogromnych rozmiarów. W efekcie wokale słuchane z Maggies mają ogromne rozmiary, wokaliści i wokalistki mają usta wielkości panelu Maggies, a więc… trochę większe niż w rzeczywistości. Podobnie fortepian wielki jak drzwi od stodoły. Dla mnie to była karykatura i nie piszę wcale o basie tylko o sposobie emisji dźwięku wynikającego z koncepcji tych paneli. No ale każda konstrukcja znajdzie swojego amatora, a przyzwyczaić można się do wszystkiego i później traktować jako wzór, punkt odniesienia i wyznacznik naturalnego dźwięku. Piszę bardziej z myślą o czytelnikach wątku, którzy mogą dojść do wniosku, że Maggies górują nad wszystkim innym i stanowią najlepsze rozwiązanie. Absolutnie tak nie jest.

Ty mozesz nie uzywac "lepszy", nikt nikogo nie zmusza przecie, choc przepelnione emocjami okreslanie ich mianem "karykaturalnych" przychodzi Ci bez oporow, wiec tu chyba problem jest nieco inny 😉 Rozumiem ze moge urazic posiadaczy tradycyjnych dynamicznych kolumn, ale moim zdaniem jesli chodzi o wokale i instrumenty to konstrukcje magneplanarne sa nie tylko lepsze, ale o NIEBO lepsze 🙂 Bedac na odsluchach ze swoja muzyka i kawalkami ktore znam, nie moglem odpedzic mysli ze gdybym z jakiegos powodu skonczyl z ktoryms z tych zestawow kolumn ktore sluchalem, to byl bym minimum bardzo niepocieszony 🙂

Pewnie ze wszystko jest kwestia gustu i ze glosniki magneplanarne nie nadaja sie do wszystkiego i maja swoje wady, ale dziwnym trafem wielu melomanow goscilo u mnie przez lata i nie pamietam aby ktorykolwiek byl zniesmaczony, wiele ochow i achow i wyrazow zachwytu pamietam za to doskonale 🙂 Wiec jesli mamy dbac o czytajacych watek, to napisze ze tak, jesli chodzi o wokale to konstrukcje magneplanarne (celowo nie pisze Magnepany) goruja nad tradycyjnymi jesli chodzi o WOKALE i INSTRUMENTY (szczegolnie klasyczne) i jesli ktorys z czytajacych ma w planie zakup kolumn w podobnym budzecie, to koniecznie powinien posluchac takiej konstrukcji (firmy Magnepan czy innej) 🙂


A dla czego celowo nie napisalem Magnepany powyzej ? Bo nie sadze ze to jest zaleta tylko Magnepanow, niesamowite wokale, a po prostu typu konstrukcji. Jestem melomanem w kazdym calu, mam w sumie obecnie 5 systemow audio w kazdym mozliwym miejscu, bo nie moge zyc bez muzyki 🙂 Wspomniane Magnepany to glowny system audio bedzie obecnie, do tego mam kino domowe na ktorym nie slucham muzyki bo uszy krwawia, mimo ze pare osob rzeklo ze gra calkiem ladnie (oczywiscie nie wtajemniczonych w temat audio) 🙂 Do tego mam zestaw sluchawkowy Senheissera HD660 + Topping DX3 Pro + do nocnego sluchania, do tego mam system w aucie oparty na 3 droznych Focalach i zasilaniu i subie Helixa (plus profesjonalny mozntaz z wyciszeniem) i na koniec MAGNEPLANARNE kolumny do komputera śp. firmy Monsoon 🙂 Czemu o tym wspominam ? Bo moje glosniki przy komputerze (!) brzmia lepiej niz moj system w aucie i zestaw sluchawkowy, nie wspominajac o kinie 🙂 Mozna wierzyc lub nie, ale moim skromnym wspomniane komputerowe glosniczki graja przyjemniej niz niejedne tradycyjne kolumny ktorych sluchalem, jesli chodzi o WOKALE 🙂 I ZNOW, pewnie, jest to moja subiektywna opinia 🙂 ALE znow, pare osob sluchalo muzyki przy moim komputerze i mimo ze oczywiscie ma to swoje ogromne limitacje, to slyszalem zarty typu "kurde, gra to lepiej niz nie jeden system audio ktory slyszalem" 🙂

Tak wiec tak, jesli chodzi o WOKALE, to konstrukcje Magneplanarne sa niesamowite jesli chodzi o srednice, pewnie dla tego duzo topowych kolumn uzywa tego typu rozwiazan 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do pytania do mnie, z któregoś z postów powyżej:

Nie pamiętam dokładnie z jakim wzmacniaczem słuchałem , na pewno był to jakiś wyższy model creek.a. Moge podjechać i sprawdzić, bo kolega ciągle się z tym męczy. I pisałem o 1.6, innych nie znam , więc się nie odniosę.

Mogę powtórzyć jeszcze raz podstawy basowej tam nie ma i być nie może. Nawet konstruktor tego nie przewidział. Po pierwszy zachwycie i efekcie "łał" przychodzi moment zastanowienie - w zasadzie jaki to jest dźwięk? I pozwolicie jednak, że zostanę przy swoim zdaniu, że scena jest nienaturalna, a wokale na dłuższą metę męczące i jednolite.

Powtórzę też, że polecanie do głośników wartych 5tys. jakiś spawarek po 1000W i wartych paredziesiąt tysięcy PLN to jakaś paranoja. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zmiana kolumn.

Z resztą rynek sam to zweryfikował, takie głośniki nigdy się nie przyjęły na większą skalę, a w tej chwili to chyba jakieś manufakturki produkują szczątkowe ilości. A koszt wyprodukowania ramki pokrytej folią raczej nie jest zbyt wysoki:)

To, że nie jest to dźwięk dla mnie to sprawa oczywista. Z drugiej strony zapewne znajdą się koledzy, którzy dadzą się pokroić za ten dźwięk. I całe szczęście, w różnorodności siła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Allmr napisał:

Z resztą rynek sam to zweryfikował, takie głośniki nigdy się nie przyjęły na większą skalę, a w tej chwili to chyba jakieś manufakturki produkują szczątkowe ilości. A koszt wyprodukowania ramki pokrytej folią raczej nie jest zbyt wysoki:)

Tu sie akuratnie zgodze, rynek rzeczywiscie zweryfikowal 🙂 Acz nie mam na mysli Polskiego rynku oczywiscie, bo Polski rynek audio to sa mocne peryferie swiata audio i nijak sie maja do stwierdzenia "rynek zweryfikowal" 🙂 Bede mial chwile to znajde wideo w ktorym Paul McGowan (wlasciciel PS Audio) tlumaczy dla czego magneplanarne glosniki srednio i wysoko tonowe nie sa stosowane w bardziej budzetowych kolumnach, mimo ze jego zdaniem sa najlepsze 🙂 W skrocie powiedzial ze powodem jest to ze trzeba na prawde umiec je zastosowac, a w tanszych kolumnach nie ma na to budzetu 🙂 Natomiast jak spojrzy sie na topowe hiendowe konstrukcje, to czesto sa one zbudowane wlasnie w oparciu o magneplanary lub podobne kontrukcje 🙂 Kolumny uznane przez wielu fachowcow za jedne z najlepszych, jesli nie najlepsze kiedykolwiek zbudowane sa wlasnie magneplanarne 🙂 Firma Magnepan to jest budzetowy wstep do swiata tego typu konstrukcji, a co do rynek zweryfikowal to jak wspominalem u nas na polskich peryferiach swiata audio nie sa one popularne, wiekszosc nie wie co to a Ci co mieli doswiadczenie nie umieja w wiekszosci ich uzywac, podlaczajac je np. do wzmacniacza Creeka i piszac ze nie ma basu 😉 Firma Magnepan produkuje TYLKO i wylacznie kolumny tego typu od 1969 roku i ma sie dobrze, wiec chyba rynek rzeczywiscie zweryfikowal, skoro robia to i tylko to juz 54 lata 🙂

A co do wspomnianych NAJ kolumn, tu mozna pozerkac na piekna planarna konstrukcje jednych z najlepszych kolumn ktore kiedykolwiek powstaly: 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, T napisał:

Ty mozesz nie uzywac "lepszy", nikt nikogo nie zmusza przecie, choc przepelnione emocjami okreslanie ich mianem "karykaturalnych" przychodzi Ci bez oporow, wiec tu chyba problem jest nieco inny 😉 Rozumiem ze moge urazic posiadaczy tradycyjnych dynamicznych kolumn, ale moim zdaniem jesli chodzi o wokale i instrumenty to konstrukcje magneplanarne sa nie tylko lepsze, ale o NIEBO lepsze 🙂 Bedac na odsluchach ze swoja muzyka i kawalkami ktore znam, nie moglem odpedzic mysli ze gdybym z jakiegos powodu skonczyl z ktoryms z tych zestawow kolumn ktore sluchalem, to byl bym minimum bardzo niepocieszony 🙂

Pewnie ze wszystko jest kwestia gustu i ze glosniki magneplanarne nie nadaja sie do wszystkiego i maja swoje wady, ale dziwnym trafem wielu melomanow goscilo u mnie przez lata i nie pamietam aby ktorykolwiek byl zniesmaczony, wiele ochow i achow i wyrazow zachwytu pamietam za to doskonale 🙂 Wiec jesli mamy dbac o czytajacych watek, to napisze ze tak, jesli chodzi o wokale to konstrukcje magneplanarne (celowo nie pisze Magnepany) goruja nad tradycyjnymi jesli chodzi o WOKALE i INSTRUMENTY (szczegolnie klasyczne) i jesli ktorys z czytajacych ma w planie zakup kolumn w podobnym budzecie, to koniecznie powinien posluchac takiej konstrukcji (firmy Magnepan czy innej) 🙂


A dla czego celowo nie napisalem Magnepany powyzej ? Bo nie sadze ze to jest zaleta tylko Magnepanow, niesamowite wokale, a po prostu typu konstrukcji. Jestem melomanem w kazdym calu, mam w sumie obecnie 5 systemow audio w kazdym mozliwym miejscu, bo nie moge zyc bez muzyki 🙂 Wspomniane Magnepany to glowny system audio bedzie obecnie, do tego mam kino domowe na ktorym nie slucham muzyki bo uszy krwawia, mimo ze pare osob rzeklo ze gra calkiem ladnie (oczywiscie nie wtajemniczonych w temat audio) 🙂 Do tego mam zestaw sluchawkowy Senheissera HD660 + Topping DX3 Pro + do nocnego sluchania, do tego mam system w aucie oparty na 3 droznych Focalach i zasilaniu i subie Helixa (plus profesjonalny mozntaz z wyciszeniem) i na koniec MAGNEPLANARNE kolumny do komputera śp. firmy Monsoon 🙂 Czemu o tym wspominam ? Bo moje glosniki przy komputerze (!) brzmia lepiej niz moj system w aucie i zestaw sluchawkowy, nie wspominajac o kinie 🙂 Mozna wierzyc lub nie, ale moim skromnym wspomniane komputerowe glosniczki graja przyjemniej niz niejedne tradycyjne kolumny ktorych sluchalem, jesli chodzi o WOKALE 🙂 I ZNOW, pewnie, jest to moja subiektywna opinia 🙂 ALE znow, pare osob sluchalo muzyki przy moim komputerze i mimo ze oczywiscie ma to swoje ogromne limitacje, to slyszalem zarty typu "kurde, gra to lepiej niz nie jeden system audio ktory slyszalem" 🙂

Tak wiec tak, jesli chodzi o WOKALE, to konstrukcje Magneplanarne sa niesamowite jesli chodzi o srednice, pewnie dla tego duzo topowych kolumn uzywa tego typu rozwiazan 🙂

W określeniu wokali jako „karykaturalne” nie było emocji i nie było nawet wartościowania, bo rozumiem, że komuś może się to podobać, zwłaszcza jeśli jest do takiego dźwięku od lat przyzwyczajony. Opisałem po prostu swoje wrażenia z odsłuchów 3.6, które pamiętam bardzo dobrze właśnie dlatego, że dźwięk ten był tak inny. Różnił się tak bardzo od dźwięku z konstrukcji dynamicznych, że porównywanie jest trudne. Zrobił na mnie spore wrażenie i jednocześnie wzbudził mnóstwo wątpliwości, które towarzyszyły mi cały czas w trakcie odsłuchu i nie potrafiłem się ich pozbyć. Dziwne wrażenie. Na pewno warto samemu posłuchać bo to nie są po prostu kolejne kolumny, których się posłucha i zaraz o tym zapomni.

Natomiast w słowie „lepsze” jest próba obiektywnego wartościowania i stawiania tego rodzaju konstrukcji jako korony konstrukcji głośnikowych. Z pewnością nie każdy się z tym zgodzi.

Według mnie przewagą konstrukcji dynamicznych jest nawet nie bas tylko to, że w zależności od modelu stanowią mniej lub bardziej punktowe źródło dźwięku. Magnetostaty czy elektrostaty z definicji są tego przeciwieństwem. 

Usta wokalistek, a nawet zdecydowanej większości wokalistów nie mają wymiarów metr na dwa. Natomiast z Magnepanów tak to brzmi. Imho nie jest to naturalne choć z pewnością efektowne. Może stąd zachwyt gości. Też miałem kiedyś kolumny, które bardzo podobały się moim gościom, natomiast mi po czasie coraz mniej. Teraz jest w dużym stopniu odwrotnie i to jest uważam znacznie zdrowsza sytuacja. Goście niech słuchają u siebie tego co lubią 😉 

20 minut temu, piano napisał:

Herbaciarze twierdzą, ze to one mają najlepsze wokale 😉

A nie? 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Drizzt napisał:

W określeniu wokali jako „karykaturalne” nie było emocji i nie było nawet wartościowania, bo rozumiem, że komuś może się to podobać, zwłaszcza jeśli jest do takiego dźwięku od lat przyzwyczajony. Opisałem po prostu swoje wrażenia z odsłuchów 3.6, które pamiętam bardzo dobrze właśnie dlatego, że dźwięk ten był tak inny. Różnił się tak bardzo od dźwięku z konstrukcji dynamicznych, że porównywanie jest trudne. Zrobił na mnie spore wrażenie i jednocześnie wzbudził mnóstwo wątpliwości, które towarzyszyły mi cały czas w trakcie odsłuchu i nie potrafiłem się ich pozbyć. Dziwne wrażenie. Na pewno warto samemu posłuchać bo to nie są po prostu kolejne kolumny, których się posłucha i zaraz o tym zapomni.

Natomiast w słowie „lepsze” jest próba obiektywnego wartościowania i stawiania tego rodzaju konstrukcji jako korony konstrukcji głośnikowych. Z pewnością nie każdy się z tym zgodzi.

Według mnie przewagą konstrukcji dynamicznych jest nawet nie bas tylko to, że w zależności od modelu stanowią mniej lub bardziej punktowe źródło dźwięku. Magnetostaty czy elektrostaty z definicji są tego przeciwieństwem. 

Usta wokalistek, a nawet zdecydowanej większości wokalistów nie mają wymiarów metr na dwa. Natomiast z Magnepanów tak to brzmi. Imho nie jest to naturalne choć z pewnością efektowne. Może stąd zachwyt gości. Też miałem kiedyś kolumny, które bardzo podobały się moim gościom, natomiast mi po czasie coraz mniej. Teraz jest w dużym stopniu odwrotnie i to jest uważam znacznie zdrowsza sytuacja. Goście niech słuchają u siebie tego co lubią 😉 

Musimy w takim razie miec inna definicje okreslenia karykaturalne, nie odczytuje go jako neutralne i chyba ogolnie nie jest za takowe uznane 🙂 A co do "lepsze" jest to przeciez osobista opinia, co z definicji czyni ja subiektywna 🙂 Jest to moje zdanie, wypowiedziane przezemnie, osobiscie 🙂

Problem z opiniami o takich konstrukcjach na polskich forach (glownie o Magnepanach, bo z nimi w wiekszosci ludzie maja stycznosc jesli juz maja) jest to ze w ogromnej wiekszosci z tego co czytam byly po prostu nieumiejetnie uzywane 🙂 To jest bardzo specyficzna konstrukcja i aby uzyskac dzwiek o jakim ja mowie, pare rzeczy musi zostac spelnionych 🙂 Jako ktos kto uzywa Magnepanow przez prawie 30 lat i 8 roznych modeli, mysle ze znam temat nieco lepiej niz ogromna wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie 🙂 Magnepany potrzebuja przestrzeni, odpowiedniego poteznego zasilania, odpowiedzniego ustawienia i akustyki pomieszczenia 🙂 Kroluja opinie typu "wstawilem, podlaczylem pod (w domysle slaby) wzmacniacz i mi sie nie podobalo, wiec musza byc kiepskie 🙂 Pomijajac juz tradycyjne polskie podejscie, ze skoro ja zrobilem i nie dziala, to musi byc wina urzadzenia bo ja jestem nieomylny i wiem najlepiej, to wiekszosc niestety nie ma ogarnietej akustyki pomieszczenia oraz odpowiedniego wzmacniacza i w takich przypadkach to rzeczywiscie mija sie z celem i nie dziwie sie pozniejszym zlym wspomnieniom 🙂

Jak ustawie juz moj system i bedzie gral tak jak wiem ze powinien i moze grac, zapraszam na odsluch i przekonanie sie jak Magnepany potrafia zagrac kiedy wszystkie warunki sa spelnione 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, T napisał:

Musimy w takim razie miec inna definicje okreslenia karykaturalne, nie odczytuje go jako neutralne i chyba ogolnie nie jest za takowe uznane 🙂 A co do "lepsze" jest to przeciez osobista opinia, co z definicji czyni ja subiektywna 🙂 Jest to moje zdanie, wypowiedziane przezemnie, osobiscie 🙂

Problem z opiniami o takich konstrukcjach na polskich forach (glownie o Magnepanach, bo z nimi w wiekszosci ludzie maja stycznosc jesli juz maja) jest to ze w ogromnej wiekszosci z tego co czytam byly po prostu nieumiejetnie uzywane 🙂 To jest bardzo specyficzna konstrukcja i aby uzyskac dzwiek o jakim ja mowie, pare rzeczy musi zostac spelnionych 🙂 Jako ktos kto uzywa Magnepanow przez prawie 30 lat i 8 roznych modeli, mysle ze znam temat nieco lepiej niz ogromna wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie 🙂 Magnepany potrzebuja przestrzeni, odpowiedniego poteznego zasilania, odpowiedzniego ustawienia i akustyki pomieszczenia 🙂 Kroluja opinie typu "wstawilem, podlaczylem pod (w domysle slaby) wzmacniacz i mi sie nie podobalo, wiec musza byc kiepskie 🙂 Pomijajac juz tradycyjne polskie podejscie, ze skoro ja zrobilem i nie dziala, to musi byc wina urzadzenia bo ja jestem nieomylny i wiem najlepiej, to wiekszosc niestety nie ma ogarnietej akustyki pomieszczenia oraz odpowiedniego wzmacniacza i w takich przypadkach to rzeczywiscie mija sie z celem i nie dziwie sie pozniejszym zlym wspomnieniom 🙂

Jak ustawie juz moj system i bedzie gral tak jak wiem ze powinien i moze grac, zapraszam na odsluch i przekonanie sie jak Magnepany potrafia zagrac kiedy wszystkie warunki sa spelnione 🙂

Dziękuję 🙂 co do ustawienia to słuchałem 3.6 u siebie, ale też i w sali z profesjonalnie zaadaptowaną akustyką, a podłączone były zwykle największe końcówki mocy Simaudio w bi-ampingu. Pamiętam, że dystrybutor wspominał, że nic innego co miał wówczas w ofercie nie wyrabiało z Magnepanem. Byłem częstym gościem u ówczesnego dystrybutora Magnepana i miałem okazję ich nieraz słuchać. To nie ustawienie ani wzmocnienie było w tym przypadku problemem tylko moje oczekiwania co do tego czym jest naturalna prezentacja muzyki z systemu hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas model 1.6. Słuchałem też większych okazjonalnie. Zaletą tych kolumn od zawsze była... cena. Bardzo niska. Na tle innych ofert. Dlatego ich "inność" była rozpatrywana jako cecha pozytywna. Tanio można było wejść do innego świata. Nieznanego, ciekawego, odmiennie koncepcyjnego.

I nie scena jest ich minusem. One grają papierowo. Nie dają podstawy do wybrzmień. Jest to drugie, kuleje to pierwsze. Słuchanie nie jest komfortowe. Ciągłość, miękkość, spójność - są ograniczone. Niezła szczegółowość, ale zbudowana na wymienionych brakach. To skrótowe ujęcie. Ale masywność w odpowiedniej dawce też jest niezbędna.

Wniosek taki, że one muszą grać z pomieszczeniem. Muszą dostać wsparcie w dolnej średnicy i na basie od pokoju. Ustawione blisko tylnej ściany czy w narożniku - wtedy się bronią. W wolnej przestrzeni są jak monitorki, tylko tym można wybaczyć widząc ich mały rozmiar. Magnepan jest spory wymiarowo i trudniej przychodzi im wybaczać braki.

Głośniki dynamiczne mają nie tylko obrys. Można to uważać za wadę, ale można też za zaletę. Ja uznałem, że jednak bogactwo i zasobność (głośnika dynamicznego...) to atut.

Hasłem dla nich było kiedyś: "Najtańszy hi-end". Najwyraźniej tani hi-end nie istnieje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, T napisał:

Ale z dynamicznymi glosnikami dalem sobie juz spokoj, skoro fachowcy mowia ze takie poszukiwania nie maja sensu 🙂 

Top nie jest prawda. Wiele lat grałem na Magnepanach i twierdzę, że głośniki dynamiczne mogą grać równie dobrze. Inaczej ale równie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Piopio napisał:

Top nie jest prawda. Wiele lat grałem na Magnepanach i twierdzę, że głośniki dynamiczne mogą grać równie dobrze. Inaczej ale równie dobrze.

Które? W sensie które konkretnie modele dadzą taka średnicę, pojadę i posłucham.

Wrzuć jak możesz parę zdjec Twoich Magnepanow, ciekaw jestem jaki miałeś setup, jak to wyglądało u Ciebie w pomieszczeniu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Miałem jakiś czas model 1.6. Słuchałem też większych okazjonalnie. Zaletą tych kolumn od zawsze była... cena. Bardzo niska. Na tle innych ofert. Dlatego ich "inność" była rozpatrywana jako cecha pozytywna. Tanio można było wejść do innego świata. Nieznanego, ciekawego, odmiennie koncepcyjnego.

I nie scena jest ich minusem. One grają papierowo. Nie dają podstawy do wybrzmień. Jest to drugie, kuleje to pierwsze. Słuchanie nie jest komfortowe. Ciągłość, miękkość, spójność - są ograniczone. Niezła szczegółowość, ale zbudowana na wymienionych brakach. To skrótowe ujęcie. Ale masywność w odpowiedniej dawce też jest niezbędna.

Wniosek taki, że one muszą grać z pomieszczeniem. Muszą dostać wsparcie w dolnej średnicy i na basie od pokoju. Ustawione blisko tylnej ściany czy w narożniku - wtedy się bronią. W wolnej przestrzeni są jak monitorki, tylko tym można wybaczyć widząc ich mały rozmiar. Magnepan jest spory wymiarowo i trudniej przychodzi im wybaczać braki.

Głośniki dynamiczne mają nie tylko obrys. Można to uważać za wadę, ale można też za zaletę. Ja uznałem, że jednak bogactwo i zasobność (głośnika dynamicznego...) to atut.

Hasłem dla nich było kiedyś: "Najtańszy hi-end". Najwyraźniej tani hi-end nie istnieje...

To samo pytanie co powyżej - które konkretnie modele dynamicznych głośników do 20k dadzą piękne pełne wokale? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Octave Signature.

Znajdziesz w tej chwili i pospiesz się, bo wyszły z produkcji.

Można się zapytać: Co mają Magnepany, czego nie mają inne kolumny?
Prosta odpowiedź...
- Braki.

Na tle tych kolumn Morela, same braki. To najtańszy hi-end. Za ok. 15 tysięcy zł. Umawiaj, odsłuchaj i pewnie kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Wuelem napisał:

 .

Znajdziesz w tej chwili i pospiesz się, bo wyszły z produkcji.

Można się zapytać: Co mają Magnepany, czego nie mają inne kolumny?
Prosta odpowiedź...
- Braki.

Na tle tych kolumn Morela, same braki. To najtańszy hi-end. Za ok. 15 tysięcy zł. Umawiaj, odsłuchaj i pewnie kupisz.

W sensie jedyne kolumny w podobnym budzecie z lepsza srednica ktore znasz, to Morele ktorych juz nie mozna nigdzie kupic praktycznie (ostatnia para dostepna w Krakowie) ? 🙂 Nie pytam zlosliwie, ale z jednej strony piszesz ze Magnepany maja same braki, wiec rozumiem ze sa dosc srednie i nie powinno byc chyba w takim razie problemem znalezc cos lepszego w tym budzecie ? 🙂 Pytam serio, chetnie pojade i poslucham, acz nie przez pol polski za rada nieznajomego z forum 🙂 Tak jak wspominalem, w YB Audio i  w Top HiFi mi powiedziano ze nie znajde zamiennika Magnepanow srednicy w tym budzecie wiec sie poddalem, ale jestem otwarty na opinie innych i jak ktos mi powie ze slyszal Magnepany i jakis lepszy model tradycyjnych, to poslucham z checia 🙂

2 godziny temu, Drizzt napisał:

Dziękuję 🙂 co do ustawienia to słuchałem 3.6 u siebie, ale też i w sali z profesjonalnie zaadaptowaną akustyką, a podłączone były zwykle największe końcówki mocy Simaudio w bi-ampingu. Pamiętam, że dystrybutor wspominał, że nic innego co miał wówczas w ofercie nie wyrabiało z Magnepanem. Byłem częstym gościem u ówczesnego dystrybutora Magnepana i miałem okazję ich nieraz słuchać. To nie ustawienie ani wzmocnienie było w tym przypadku problemem tylko moje oczekiwania co do tego czym jest naturalna prezentacja muzyki z systemu hi-fi.

Musimy miec w takim razie diametralnie rozne oczekiwania 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę końca tych przepychanek. Ludzie Ci piszą że wg nich "klasyczne " dynamiki grają lepiej , Ty swoje .  Ty kontra reszta świata. Kup sobie po prostu 7 cz 8 Magnapeny i skończ temat . Od początku zdaje się wiedziałeś że nic innego ciebie nie zadowoli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak trochę właśnie wygląda jakby założyciel tematu chciał udowodnić samemu sobie że wybrał najlepiej z możliwych opcji 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, T napisał:

(ostatnia para dostepna w Krakowie) ?

W Warszawie w sklepie też są.

YB Audio cię zbyło, jak zaczyna zbywać cię to forum. Pytasz o dobre, a potem domagasz się byle jakich typowań.

Byle jakie już masz. Akurat średnica w Magnepanach jest żartem. Sczególnie męskie głosy. Może wokal w filmie "Amadeusz" dobrze na nich wypadnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tomek1777 napisał:

Nie widzę końca tych przepychanek. Ludzie Ci piszą że wg nich "klasyczne " dynamiki grają lepiej , Ty swoje .  Ty kontra reszta świata. Kup sobie po prostu 7 cz 8 Magnapeny i skończ temat . Od początku zdaje się wiedziałeś że nic innego ciebie nie zadowoli.

Jak bys sledzil caly watek, to zauwazyl byc powyzej wpis oznajmiajacy ze sluchalem paru rekomendowanych dynamiczynych kolumn i ze wszystkie brzmialy dla mnie cienko i po tym jak dwoch prawdziwych nie forumowych fachowcow znajacych na prawde temat audio powiedzialo mi ze nie znajde nic co da taka srednice w tym budzecie, kupilem juz Magnepany 1.7i 🙂 Nawet zdjecia wrzucilem 🙂

Ale skoro piszecie ze jest wiele kolumn w tym budzecie ktore zagraja lepiej srednica niz to co kupilem, to pytam o konkretne modele 🙂 Dopuszczam ze i ja i YB Audio i Top HiFi moglismy sie mylic i jakies istnieja  🙂 Jak dlugo jakis salon w Wawie czy okolicach takowe posiada, to z checia podjade i poslucham 🙂 Czlowiek uczy sie cale zycie w koncu 🙂

5 minut temu, muzofan napisał:

To tak trochę właśnie wygląda jakby założyciel tematu chciał udowodnić samemu sobie że wybrał najlepiej z możliwych opcji 😉

Nie, autor watku nadal jest ciekaw innych opcji, nie zamierza umierac za miesiac czy nawet rok, wiec zdazy zmienic 🙂 Pyta ino o konkretne modele 🙂

4 minuty temu, Wuelem napisał:

W Warszawie w sklepie też są.

YB Audio cię zbyło, jak zaczyna zbywać cię to forum. Pytasz o dobre, a potem domagasz się byle jakich typowań.

Byle jakie już masz. Akurat średnica w Magnepanach jest żartem. Sczególnie męskie głosy. Może wokal w filmie "Amadeusz" dobrze na nich wypadnie...

A mozesz podpowiedziec w ktorym sklepie, bo ja znalazlem je tylkow  krakowie 🙂 I nie, nie zbywal, rozmawialismy nieco dluzej i bardzo fajny czlowiek w ogole, gdyby nie tak daleko byli to i tak pojechalbym 🙂 Zbywasz mnie Ty, bo nie odpowiadasz na pytanie o jakies inne modele a piszesz w sumie nie wiem o czym 🙂 Jesli slyszalec cos lepszego, podziel sie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T napisał:

o jakies inne modele

Więcej mordek dostawiaj do postów, to będziemy cię poważniej traktować.

Ciężko zrozumieć, że tu niektórzy mieli te kolumny i zmienili na inne. Pod przymusem to zrobili 🙂 🙂 🙂 🙂

A co sobie będę żałował...

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wuelem napisał:

Więcej mordek dostawiaj do postów, to będziemy cię poważniej traktować.

Ciężko zrozumieć, że tu niektórzy mieli te kolumny i zmienili na inne. Pod przymusem to zrobili 🙂 🙂 🙂 🙂

A co sobie będę żałował...

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Hehe, rozumiem Cie lepiej niz myslisz 🙂 Wesolych Swiat 🙂 I pamietaj, to tylko sprzet, narzedzie ino do sluchania muzyki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, T napisał:

Wrzuć jak możesz parę zdjec Twoich Magnepanow, ciekaw jestem jaki miałeś setup, jak to wyglądało u Ciebie w pomieszczeniu 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piopio napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Troche Ci sie tego nazbieralo 🙂 To 1.7 sa ?

I nie wspomniales ktore dynamiczne miales na mysli, ktore moga grac rownie dobrze 🙂 Ja na serio jestem ciekaw, bo dopuszczam opcje ze jakies moga istniec 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, T napisał:

Troche Ci sie tego nazbieralo 🙂 To 1.7 sa ?

To były 1.7i. To już historia.

Z dynamicznych polecam Dynaudio S25, C1, Heritage. Niestety to monitory i nie zagrają w dużym pomieszczeniu. Max 25m2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, T napisał:

bo dopuszczam opcje ze jakies moga istniec

Weź sobie jakieś przyzwoite słuchawki załóż i zobaczysz, jak brzmi prawidłowo wokal.

Oczywiście na tle słabości. Magnepanów.

A potem taki sam wokal znajdź w kolumnach, które Magnepany zastąpią.
Poniżej 10 tys. zł spokojnie znajdzie się wiele, które przekażą prawdę o głosie ludzkim bez manieryzmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Wuelem napisał:

Poniżej 10 tys. zł spokojnie znajdzie się wiele, które przekażą prawdę o głosie ludzkim bez manieryzmu.

 

Jeśli chodzi o nowe to raczej będzie ciężko. Jedynie KEF dadzą radę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Wuelem napisał:

Weź sobie jakieś przyzwoite słuchawki załóż i zobaczysz, jak brzmi prawidłowo wokal.

Oczywiście na tle słabości. Magnepanów.

A potem taki sam wokal znajdź w kolumnach, które Magnepany zastąpią.
Poniżej 10 tys. zł spokojnie znajdzie się wiele, które przekażą prawdę o głosie ludzkim bez manieryzmu.

Nie ma co też przesadzać że wszystko zagra lepiej. Nie podałeś zbyt dużo lepszych alternatyw. Ja myślę że, jeżeli autor jest obecnie zadowolony ze średnicy, to będzie trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni dla uzyskania efektu Wow 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wokale nie są jakimś wyciętym z całości pasmem. Nań składa się i ma wpływ cała reszta pasma(!) 

Ten zakres i pozostały, to w tym przypadku określona złożoność, całość konstrukcyjna, która nazywa się Magnepan. 

Jest jaki jest, tobie się podoba, innym nie musi.  

Szukanie leku zastępczego nie ma sensu, ponieważ, albowiem, inne zg, to zupełnie inne przetworniki, złożoność konstrukcyjna, pomysł na dźwięk. 

Zasadność szukania podobnego/ zbliżonego, dostrzegam tylko w zbliżonych konstrukcyjnie produktach.  

2 minuty temu, muzofan napisał:

obecnie zadowolony ze średnicy

Panowie, nie ma czegoś takiego jak średnica. Wywalcie tweetera i basowy, to zobaczycie ile warta jest wasza średnica.

Średnica, to złożoność. Jest zależna całej od reszty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @piano, już nie krzycz na mnie 😉. Autor cały czas o tym pisze, więc się odniosłem. Klasyczne ATC by się nadały? 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.