Skocz do zawartości
IGNORED

Informatycy o Audio ;


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LiveNation sprzedaje bilety na koncert z tyłu sceny, czyli nic nie będzie widać.

To bilety "kolekcjonerskie" - 220-250 złotych 

The Weeknd, Narodowy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0WQks4sCD8azZWr3P33dsupHk9JPEDAWMGtNzKhfKkaNW7WMvpN8nUjicEcU6WATEl&id=100064714295034

Biznes to typowe tworzenie ofiar - dla chętnych łykania bezwartościowych "suwenirów".

Co kto lubi.

Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 09:18, rafa napisał:

Szkoda ze nie pytal specjalisty od jedwabnikow o zdanie w tej kwestii..

Ale...wyczynowi od drutków pytają, prawda?

Gdyż często wpadają w zachwyt i przeceniają rolę JEDWABNEGO oplotu...😅

2 godziny temu, xetras napisał:

LiveNation sprzedaje bilety na koncert z tyłu sceny, czyli nic nie będzie widać.

Bardzo często WIDAĆ, tyle, że z drugiej strony, może i czasami ciekawszej?

Byłem świadkiem dwa razy w Tauron Arenie Kraków, przy okazji Pearl Jam.

Sam byłem z "normalnej" strony. Jednakowoż akurat Weder zawsze dba też o takich uczestników koncertu i 1-2 utwory grają specjalnie dla tej garstki, odwróceni plecami do "normalnych" miejsc.

Sam przetestuję w maju taki myk na "antresoli", gdyż nie dostałem już innych miejsc w NOSPR na występ Możdżer, Daniellson, Fresco.

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życiowe podejście.

Iro, nie zmieni to tego że Narodowy w Warszawie to betonowe wiadro. To nie jest miejsce na żadne koncerty, chyba że poprawią wnętrza. Nie wiem jak to by mogli zrobić i ile by trzeba było na to kasy.

Wiklinowy koszyk OK, ale środek to mordęga i kaleczenie słuchu.

Generalnie - za często jest dla mnie za głośno, więc tego unikam i tego, że przez 2-3 dni słuch pozbywa się szumu pokoncertowego. Tylko przy plenerowych nie jest mi za głośno.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ma_ki napisał:

brzmi jak z pudełka - ale nie zamienię 🙂 na doskonale nagrany koncert 🙂

Sharon...😋 na sksypeckach... to głównie z jej powodu ogkądalem obrazki z Corrs.

8 godzin temu, xetras napisał:

nie zmieni to tego że Narodowy w Warszawie to betonowe wiadro. To nie jest miejsce na żadne koncerty,

Pełna zgoda, podobnie jest z innymi obiektami, o przeznaczeniu dla imprez sportowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 09:17, xajas napisał:

Gdy się chce czegoś dowiedzieć o winie to pyta się sommelierów gdy o kawie to baristów a o switchach informatyka, ale najwięcej do powiedzenia o switchach nie ma informatyk tylko audiofil i to wydaje się być całkiem "logiczne". 

Pytasz audiofila, bo informatyk powie ze switch to switch i bedzie miał racje. Ale nikt nie zmierzy i nie poda ilości zakłóceń które taki switch poda na streamer. 

A switch do audio ma nie tylko przekazać dane, ale jak najmniej wpływac na dźwięk. 

A jest to tak dziecinnie proste - muzyka gra, ktoś wypina kabel RJ45, słyszysz różnice na plus poprawiasz switch, nie słyszysz zlewsz temat. 

I tyle w temacie. Proste jak drut, ale są mądrzy na forum którzy nie wiedzą co to adres IP ale mają beke ze specjalnych zer i jedynek u audiofili... 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcinmarcin napisał:

A jest to tak dziecinnie proste - muzyka gra, ktoś wypina kabel RJ45, słyszysz różnice na plus poprawiasz switch, nie słyszysz zlewsz temat. 

Nie poprawiasz switcha tylko kupujesz:

https://www.allnet-shop.de/index.php?

albo

https://ifi-audio.com/products/lan-isilencer/

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w rzeczywistości? Pytam bo znajomy miał problem, że w czasie burzy sprzęt do rozsyłu obrazu szlag trafiał. Testował przeróżne izolatory i nic nie pomagało. Pomagało jedynie odłączenie sprzętu od zasilania inteligentnym gniazdkiem sterowanym ze smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, przmor napisał:

Sprawdzałeś w rzeczywistości? Pytam bo znajomy miał problem, że w czasie burzy sprzęt do rozsyłu obrazu szlag trafiał. Testował przeróżne izolatory i nic nie pomagało. Pomagało jedynie odłączenie sprzętu od zasilania inteligentnym gniazdkiem sterowanym ze smartfona.

Osobiście nie sprawdzałem. Wg opisu chroni do pewnej wartości przepięcia. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które testował też według opisu miały chronić a tego nie robiły. Dochodziło do kuriozalnych sytuacji kiedy znajomy wyjeżdżał gdzieś dalej. Kiedy usłyszałem odgłos nadchodzącej burzy dzwoniłem do znajomego żeby zdalnie wyłączył sprzęt a kiedy burza przeszła znów dzwoniłem aby włączył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piopio napisał:

nie sprawdzałem.

Czytam o iFi Lan iSilencer i niestety o zabezpieczeniu przed przepięciami nie znalazłem info. No,są dane o przesyle (speed) oraz jakieś ogólniki.

Na chwilę obecną mam jedno wyjście. Idzie burza,odłączam kable od urządzeń.

Ktoś mi polecał jakieś switche ,które niby chronią,ale od pioruna jest tak potężny impuls,że nie wierzę ,żeby cokolwiek uchroniło go przed spaleniem.Tylko fizyczne odłączenie od sieci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 16:28, baltfan napisał:

Ktoś mi polecał jakieś switche ,które niby chronią,ale od pioruna jest tak potężny impuls,że nie wierzę ,żeby cokolwiek uchroniło go przed spaleniem.Tylko fizyczne odłączenie od sieci .

Od pioruna przede wszystkim jest szybki impuls.

Niestety po linii PE, po linii N (zależy od układu sieci rozdzielczej).

Zabezpieczenia nie nadążą zadziałać.

Impuls od pioruna spiecze/zgrzeje styki i przepuści dalej prąd/energię - tego wykluczyć nie da się. Podstawowa bezpieczna izolacja to rozłączenie potencjału. 

Czyli - bezpiecznik w energetycznej sieci rozdzielczej  jest to wkładka topikowa ceramiczna, a nie jakiś automat.

Co do cyfrowej... lepszy optyk :] (tak podsumuję wpis).

 Wrzut!

Dozo!

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.