Skocz do zawartości
IGNORED

Listwy i filtry Transparent-a i MIT-a


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma jakąś rozpiskę czym się różnią i co jest wewnątrz starszych listew Transparenta i MIT-a? Pojawiają się co jakiś czas w umiarkowanej cenie (jak na Transparenta) urządzenia serii Powerbank Ultra xxx czy MITy serii Powerbar xxx - pytanie czym różniły się modele oprócz ilości gniazd i czy w środku są tam jakieś zabezpieczenia ew filtry czy też jest to prosty rozgałęźnik. No i czy w ogóle jest sobie sens nimi …. zawracać. 

Przez lata używałem listwy filtrowanej Groneberga z której byłem zadowolony, jednak teraz musze ja zastąpić czymś co zmieści mi się do szafki ze standardowymi półkami pod urządzenia 44 cm. Stąd rozważam jakieś nasze kondycjonery z drugiej reki lub te Transparenty i MIT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, barni napisał:

Ktoś ma jakąś rozpiskę czym się różnią i co jest wewnątrz starszych listew Transparenta i MIT-a? Pojawiają się co jakiś czas w umiarkowanej cenie (jak na Transparenta) urządzenia serii Powerbank Ultra xxx czy MITy serii Powerbar xxx - pytanie czym różniły się modele oprócz ilości gniazd i czy w środku są tam jakieś zabezpieczenia ew filtry czy też jest to prosty rozgałęźnik. No i czy w ogóle jest sobie sens nimi …. zawracać. 

Przez lata używałem listwy filtrowanej Groneberga z której byłem zadowolony, jednak teraz musze ja zastąpić czymś co zmieści mi się do szafki ze standardowymi półkami pod urządzenia 44 cm. Stąd rozważam jakieś nasze kondycjonery z drugiej reki lub te Transparenty i MIT

Wywierć sobie w ścianie za sprzętem otwory pod głębokie puszki, wstaw gniazdka Furutech SWS-G i połącz je między sobą drutem Neotech w teflonie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, barni napisał:

No i czy w ogóle jest sobie sens nimi …. zawracać. 

Zależy co będziesz do nich podłączał. Jeśli coś co ma zasilanie impulsowe to wiele (zdecydowana większość) zasilaczy sieje do sieci a gniazda w wielu listwach nie są odseparowane więc ich stosowanie ma taki sobie sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez pyskówek. Jak się w Audiostereo wejdzie na daną osobę można dać Ignoruj. Znakomicie rozwiązuje to problem bólu d... z forumowiczami o odmiennym "toku myślenia". Większość piszących w tym wątku już tam jest odhaczone wiec upewniłem się tylko o wartości tej opcji dla spokoju mojego ducha 😜

Akurat mam miernik zakłóceń ten wskazany kiedyś przez Elba i jest całkiem ok jak się odłączy ten wk.... buzzer. Proponuje każdemu pomierzyć sobie poziom zakłóceń odłączając z bezpiecznika kolejne pokoje, naprawdę można się zdziwić ile w domu Wasze urządzenia nie-audio generują syfu do sieci. Abstrahując od tego co dorzucają jeszcze Wasi sąsiedzi, ich kosiarki, tokarki, wiertarki itd. Więc chodzi mi o maksymalne odizolowanie tego śmiecia, bo wiem ze on występuje w praktyce. 

Poza tm pytam o konkretne line urządzeń, jak ktoś wie o nich tyle co wskazują Google niech sobie daruje, z obslugą Internetu daje sobie radę na poziomie zaawansowanym 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bum1234 napisał:

Z pewnością pomoże. Na dobre samopoczucie. 😄

 

Na pewnym etapie doświadczenia w audio czytanie Twoich niektórych żałosnych wpisów pewnie wywołuje współczucie i politowanie u większości forumowiczów. Kwestionujesz rzeczy które średnio doświadczeni miłośnicy audio wiedzą i słyszą. Co Ty masz za doświadczenie i system że klepiesz takie bzdury od lat? Rujnujesz każdy wątek w którym się wypowiadasz i dzięki takim jak Ty to forum straciło wielu wspaniałych ludzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, ravanello said:

Na pewnym etapie doświadczenia w audio czytanie Twoich niektórych żałosnych wpisów pewnie wywołuje współczucie i politowanie u większości forumowiczów. Kwestionujesz rzeczy które średnio doświadczeni miłośnicy audio wiedzą i słyszą. Co Ty masz za doświadczenie i system że klepiesz takie bzdury od lat? Rujnujesz każdy wątek w którym się wypowiadasz i dzięki takim jak Ty to forum straciło wielu wspaniałych ludzi. 

Kolejny audiofil. Brak wiedzy rekompensuje osobistymi przytykami. Nikt ci nie każe czytać moich wpisów.

Dalej nie rozumiesz, że oprócz doświadczenia wynikającego z bezsensownego przerzucania tony klocków, konieczna jest odrobina wiedzy o podstawach działania tego wszystkiego.

Rajdowiec nie musi być mechanikiem, ale by skutecznie komunikować się z mechanikami celem korekty parametrów samochodu musi dysponować wiedzą. U audiofila jest to zbyteczne. wystarczy, że poczyta trochę Pacuły i już uważa się za eksperta. A potem kable "grają", płytki holfi poprawiają dźwięk a akustykę koryguje się piegami o średnicy 1 cm 😄

O banialukach wypisywanych na temat wydajności prądowej wzmacniaczy, lampizacji, "brzmienia transportów nawet nie będę wspominał.

 

A to wszystko jest bardzo proste. Ale nie dla audiofila, który pokazując drogę przez mękę prowadzącą do systemu idealnego pragnie dowieść, że posiadł wiedzę tajemną i maluczcy, a zwłaszcza ludzie wiedzący co nieco o elektronice, akustyce, marketingu nie mają prawa głosu. Bo audiofile wiedzą, słyszą i kropka!

😄 😄 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/5/2023 at 8:23 AM, barni said:

Ktoś ma jakąś rozpiskę czym się różnią i co jest wewnątrz starszych listew Transparenta i MIT-a? Pojawiają się co jakiś czas w umiarkowanej cenie (jak na Transparenta) urządzenia serii Powerbank Ultra xxx czy MITy serii Powerbar xxx - pytanie czym różniły się modele oprócz ilości gniazd i czy w środku są tam jakieś zabezpieczenia ew filtry czy też jest to prosty rozgałęźnik. No i czy w ogóle jest sobie sens nimi …. zawracać. 

Przez lata używałem listwy filtrowanej Groneberga z której byłem zadowolony, jednak teraz musze ja zastąpić czymś co zmieści mi się do szafki ze standardowymi półkami pod urządzenia 44 cm. Stąd rozważam jakieś nasze kondycjonery z drugiej reki lub te Transparenty i MIT

Mam kilka listw transparenta ze starej serii MM2. Dwa pimm2 i jeden reference. Ostatecznie reference uzywam w salonie do TV i PS. Obydwa pimm2 uzywam w serii i zasilają CD player, którego nie uzywam. 
Natomiast do stereo mam Ansuz mainz DTC 8, a switche, zegary, modem, router zasilam przez puritan audio 156. Każdy na  dedykowanej, osobnej lini. Generalnie, nie dałbym wysokiej oceny produktom ac od transparenta i nie dziwie się, ze ceny są atrakcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 17:22, barni napisał:

Panowie bez pyskówek. Jak się w Audiostereo wejdzie na daną osobę można dać Ignoruj. Znakomicie rozwiązuje to problem bólu d... z forumowiczami o odmiennym "toku myślenia". Większość piszących w tym wątku już tam jest odhaczone wiec upewniłem się tylko o wartości tej opcji dla spokoju mojego ducha 😜

Akurat mam miernik zakłóceń ten wskazany kiedyś przez Elba i jest całkiem ok jak się odłączy ten wk.... buzzer. Proponuje każdemu pomierzyć sobie poziom zakłóceń odłączając z bezpiecznika kolejne pokoje, naprawdę można się zdziwić ile w domu Wasze urządzenia nie-audio generują syfu do sieci. Abstrahując od tego co dorzucają jeszcze Wasi sąsiedzi, ich kosiarki, tokarki, wiertarki itd. Więc chodzi mi o maksymalne odizolowanie tego śmiecia, bo wiem ze on występuje w praktyce. 

Poza tm pytam o konkretne line urządzeń, jak ktoś wie o nich tyle co wskazują Google niech sobie daruje, z obslugą Internetu daje sobie radę na poziomie zaawansowanym 😉 

Próbowałem kilka list z filtrami, różne filtry, separacje itd. I wolę jak gra z prostej listwy czy dobrych gniazd połączonych czymś dobrym a skupić się na kablach zasilających do sprzętu.

Zawsze przy filtracji siadała dynamika, precyzja, wyrazistość, kontury a czasem filtry dawały ciut więcej powietrza między dźwiękami, ciut więcej detalu ale kosztem reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka listw transparenta ze starej serii MM2. Dwa pimm2 i jeden reference. Ostatecznie reference uzywam w salonie do TV i PS. Obydwa pimm2 uzywam w serii i zasilają CD player, którego nie uzywam. 
Natomiast do stereo mam Ansuz mainz DTC 8, a switche, zegary, modem, router zasilam przez puritan audio 156. Każdy na  dedykowanej, osobnej lini. Generalnie, nie dałbym wysokiej oceny produktom ac od transparenta i nie dziwie się, ze ceny są atrakcyjne.

Skąd dorwałes puritana 156? Możesz coś więcej o nim powiedzieć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w USA i mój dobry znajomy jest przedstawicielem. Z kilku jakie miałem puritan zostawiłem. Jest przejrzysty i bardziej po jasnej stronie. Dużym plusem jest wyjście na uziemienie, bez którego nie widziałbym sensu go używać. Różnica jest ogromna. Z groundmaster jest jeszcze lepiej. Minusem są gniazdko wejściowe c19 i kretyński wymysł skośnych gniazdek wyjściowych. Sieciówka z jaka jest sprzedawany to szmelc. Wersja upgrade tez niewiele lepsza. Ostatecznie używam HC AQ Dragon. 156, jako produkt budżetowy jest bardzo dobrą opcją. Można lepiej, ale trzeba szukać dużo drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.