Skocz do zawartości
IGNORED

Czerń z projektora.


cinekk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Gmow1977 napisał:

Wysłałem zapytanie ...

ale cisza...

 

I po ptokach ....Nieaktualne🤨

X7900 poszedł w czyjeś łapy 🙄

Szkoda....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Gmow1977 said:

I po ptokach ....Nieaktualne🤨

X7900 poszedł w czyjeś łapy 🙄

Szkoda....

 

Jakie to irytujące uczucie jak ktos sprzątnie cos sprzed nosa 😉

Upolujesz następny ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Obserwuj rynek, na pewno coś się trafi.

Ps
Mi nie tak dawno ktoś sprzątnął auto białe z przed nosa.
Za jakiś czas trafił się czarny, kupiłem.
Tego i Tobie życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak, ze przeleci nam kolo nosa okazja, a za chwilę trafi się cos ciekawszego. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszlo 😊

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, brewka87 napisał:

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszlo

Też tak sobie to tłumaczę😅....Tak musiało być...No nic do następnej okazji...😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Nie chcę używać madvr..

No to nie narzekaj ze obraz za ciemny, po to jest madvr żeby wyciągnąć jak najwięcej jasności i jakości. 

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darulok napisał:

Ja bym brał z7900 jeśli masz odpowiednie warunki, trzeba go tylko skalibrować profesjonalnie do dci P3 lub rec2020(lub do obydwu)i madvr .

 

Np5 ma 4k ale kontrast ponad 3 razy gorszy, gorsze pokrycie palety barw a to będzie widać. 

130000:1- Kontrast -x7900

40.000:1-Kontrast-np5,x590

 

Miałem w domu jvc x590 vs mój i to jest niemała roznica tzn x590 ma taki sam jak kontrast jak np5.

 

 

N5 jest dużo lepszym projektorem od X7900 jak o to pytasz, a już na pewno jest większy i lepiej zbudowany z lepszych materiałów, może i ma gorszy kontrast ale nie samym kontrastem i czernią człowiek żyje a już na pewno ten kontrast w najtańszym JVC jest lepszy od całej konkurencji na rynku, ale ma coś czego inni nie mają natywne 4K.

Jeżeli chodzi o pokrycie palety to pod koniec 2020r. udostępniono aktualizację oprogramowania w którym najtańsze modele natywne czyli rs1000/n5 dostały profil barwny BT2020 taki sam który jest w rs2000/n7 i rs3000/nx9.

Lepsze pokrycie palety kolorów można dodać dzięki darmowym firmware i najtańsze modele z natywnym przetwornikiem go dostały. Więc twoje teorie są w błędzie.

6 godzin temu, Gmow1977 napisał:

To jak to jest z tym modelem...

JVC X7900  to  takie oszukane 4k ...e shift.Bez Madvr i innych dodatków ,ostrość i czerń  w porównaniu do oled jest różnica czy nie ?Opłaca się celować w ten model ?

Czy lepiej NP5 natywne 4k

albo ten epson ls 12000 laser ale też... e shift  ?

Pytam bo jest oferta u mnie na rynku. uUżywany biały x7900 za ok 2650 Euro z małym przebiegiem ...i 

Waham się ...🤔

Bo jakby nie było za nòwkę JVC Np5 lub Epsona ls 12000 to trza wyłożyć ponad drugie tyle🤔

Tak masz rację x7900/rs540 to takie straszne oszukane 4K na e-shifcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, darulok napisał:

No to nie narzekaj ze obraz za ciemny, po to jest madvr żeby wyciągnąć jak najwięcej jasności i jakości. 

No właśnie o to chodzi....żeby  NIE posiłkować się dodatkowymi procesorami Video. 

Jak JVC x 7900 bez  mad vr jest za ciemny ...To może lepiej iść w tego Epsona ls 12000

żeby kupić w miarę dobry projektor do hdr ,ale żeby już nic nie trzeba było tuningować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gmow1977 napisał:

 

żeby kupić w miarę dobry projektor do hdr ,ale żeby już nic nie trzeba było tuningować...

Kup , co ktokolwiek i oglądaj , baw się , korzystaj.

Nie masturbuj się do każdej cyferki i wykresu .

Dla zdrowotności , nie zaglądaj na forum 🙂

To jest tylko rozrywka , nie święta wojna.

Ile jest bardzo dobrych filmów w roku ? 2-3 ? 5 ? Reszta , to papka dla lemingów.

Warto się pier... z każdą cyferką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, max720 said:

Dla zdrowotności , nie zaglądaj na forum 🙂

Czytanie tych wszystkich tematów na forum moze sprawic, ze gonienie króliczka stanie się celem samym w sobie, oczywiscie króliczek zawsze ucieka 😆 zamiast frajdy z oglądania filmów, to jest ciągłe poczucie niedosytu, ze mogloby byc lepiej, a to z obrazem, a to z dzwiękiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam X7900, jak się nie spodoba na 100% nie stracisz 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, kivlov said:

Polecam X7900, jak się nie spodoba na 100% nie stracisz 😄

...ale jak to lampa??? Przeciez na to nie da się patrzec 😆 no i ta stara buda designerska 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Adi777 said:

X7900 ma większy kontrast niż RS3100 czy nawet RS4100? Czy coś pokręciłem?

Żeby było smieszniej na papierze moj stary X90 ma praktycznie identyczny kontrast, przy czym jest sporo ciemniejszy ze względu na słabszą lampę. Ciekawe jakby to wyglądało w bezposrednim porównaniu. 

Wychodzi na to, ze w tych nowszych modelach skoncentrowali się na laserowym zrodle swiatla oraz natywnym 4K, a odpuscili z kontrastem natywnym, co dla mnie jest trochę dziwne. Mimo wszystko laser mozna szybko sciemniac w ciemniejszych scenach ale jednak kontrast natywny jest wazniejszy od dynamicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kivlov napisał:

Polecam X7900, jak się nie spodoba na 100% nie stracisz 😄

Nie rozumiem dlaczego się tak dziwicie że bronię serii N/RS-ów w nowej budzie. Przecież to naturalne że każdy broni swojego, nie widziałem na oczy 540-tki i wisi mi to dla mnie podkreślam ważniejsze było natywne 4K a nie oszukany e-shift i chciałem mieć nową budę, nowy wygląd urządzenia, seria N jest z 2019r. a 540-tka technologicznie tkwi w 2010r. Nie chciałem mieć projektora starego i popularnego co ma go drugi na wsi, chciałem nowość egzotykę czegoś czego jeszcze nikt nie ma przynajmniej na mojej wsi, chciałem uciec od stereotypowego kupowania JVC liczy się kontrast ale może mieć nawet 10 lat, tak jak napisałem wisi mi to. Wygląd najnowsza buda oraz że to że jeszcze go nikt nie ma albo ma mała garstka bogatych arabskich snobów i oto mi chodziło aby można było się tym chwalić całemu światu. Z pewnością większe wrażenie zrobię na 2100 czy choćby na 1000 czy 1100 aniżeli na 540-tce. Czy to w końcu jest mądrze wytłumaczone, mam takie wrażenie że im tu dłużej jestem to jak grochem o ścianę, czy wy czasem nie jesteście na poziomie piaskownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20230416_214809.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JVC 4K napisał:

nie widziałem na oczy 540-tki i wisi mi to

 

Nareszcie jakieś konkrety!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

Czy to w końcu jest mądrze wytłumaczone

Jak czytam to naprawdę lepiej się nie da. 

Liczy się wieś a nie obraz,zresztą ostatni raz cytuje ,,Waść Pana,,

 

Pozdrawiam i życzę udanych seansów, tylko zasłonę zostawić uchyloną może sąsiad sie podkradnie i zerknie w nocy prsez okno co to za cudo tam świeci. 

 

Ps. Swoją drogą patrząc na posty @JVC 4K to bardzo możliwe że ktoś nas wkręca, tacy ludzie nie istnieją raczej żeby takie baniakuli pisać.

 

Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darulok napisał:

Ps. Swoją drogą patrząc na posty @JVC 4K to nie możliwe że ktoś nas wszystkich nie wkręca, tacy ludzie nie istnieją żeby takie baniakuli pisać.

hehe też się nad tym ostatnio zastanawiałem. Tak czy inaczej czasem jest tu trochę humoru, więc czemu nie 😉 

4 godziny temu, max720 napisał:

Ile jest bardzo dobrych filmów w roku ? 2-3 ? 5 ? Reszta , to papka dla lemingów.

Dla takiej liczby filmów, to nawet nie miałoby sensu pchać się w kino domowe. W samym 2021 mam obejrzane 122 filmy, z czego gdzieś połowa była co najmniej dobra.

2 godziny temu, JVC 4K napisał:

dla mnie podkreślam ważniejsze było natywne 4K a nie oszukany e-shift

I widzisz jakiś skok jakości między 4K, a 1080p? Przecież to całe 4K to pic na wodę. Liczy się kontrast, ostrość obrazu, jasność i wygoda użytkowania. Ostatnie dla czego kupowałbym proja to jest 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darulok napisał:

Jak czytam to naprawdę lepiej się nie da. 

Liczy się wieś a nie obraz,zresztą ostatni raz cytuje ,,Waść Pana,,

 

Pozdrawiam i życzę udanych seansów, tylko zasłonę zostawić uchyloną może sąsiad sie podkradnie i zerknie w nocy prsez okno co to za cudo tam świeci. 

 

Ps. Swoją drogą patrząc na posty @JVC 4K to bardzo możliwe że ktoś nas wkręca, tacy ludzie nie istnieją raczej żeby takie baniakuli pisać.

 

Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków.

Ja was w nic nie wkręcam jestem autentyczny w tym co robię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, JVC 4K said:

Nie chciałem mieć projektora starego i popularnego co ma go drugi na wsi, chciałem nowość egzotykę czegoś czego jeszcze nikt nie ma przynajmniej na mojej wsi,

Bo Ty nie kupowales projektora dla siebie, Ty go kupiłes dla całej wioski aby nim szpanowac. Nie wazne, ze na kredyt. "Zastaw się, a postaw się" tak to widzę. 

Są ludzie, ktorzy przy wyborze urządzen kierują się ich parametrami i akurat najmniej wazne jest dla nich imponowanie komukolwiek.

4 hours ago, JVC 4K said:

i oto mi chodziło aby można było się tym chwalić całemu światu

Rozumiem, ze na wsi to chyba juz kazdy o tym projektorze słyszał i poczułes potrzebę wypłynięcia na szersze horyzonty w poszukiwaniu poklasku 😉

2 hours ago, darulok said:

Ps. Swoją drogą patrząc na posty @JVC 4K to bardzo możliwe że ktoś nas wkręca,

Tez tak czasem myslę, ze to takie celowe pisanie aby nas wkręcic. Pozniej JVC4K otwiera paczkę chipsow i ma bekę 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, qbakos napisał:

hehe też się nad tym ostatnio zastanawiałem. Tak czy inaczej czasem jest tu trochę humoru, więc czemu nie 😉 

Dla takiej liczby filmów, to nawet nie miałoby sensu pchać się w kino domowe. W samym 2021 mam obejrzane 122 filmy, z czego gdzieś połowa była co najmniej dobra.

I widzisz jakiś skok jakości między 4K, a 1080p? Przecież to całe 4K to pic na wodę. Liczy się kontrast, ostrość obrazu, jasność i wygoda użytkowania. Ostatnie dla czego kupowałbym proja to jest 4K.

Czy widzę skok jakości? Hym jak by tu odpowiedzieć potrzebowałem kupić proja z natywnym 4K dla świętego spokoju tak jak laser zamiast lampy aby z tyłu głowy wiedzieć że jestem w stanie na tym projektorze wycisnąć ostatnie soki z płyt UHD BD.

Bałem się że jeżeli będę miał proja Full HD z przesunięciem e-shift 4K czyli 540/7900 to nie będzie się dało oglądać wycisnąć ostatnich soków z takich płyt filmami UHD BD gdzie oprócz tej wspomnianej rozdzielczości będzie jeszcze HDR i BT2020 na odpowiednim wysokim poziomie.

Jest jeszcze jedna kwestia projektory z serii N i nowych RS mają rozdzielczość natywną kinową czyli 4096x2160p a nie konsumencką telewizyjną czyli 3840 więcej tych linii w poziomie, więc oglądanie płyt UHD BD w rozdzielczości kinowej według standardu DCI czyli 4096 linii to zauważalnie szerszy obraz i zdecydowanie więcej mieści się w kadrze z taśmy filmowej. Kto miał kiedykolwiek styczność z kamerami kinowymi, reżyserką i całą branżą filmową to wie o czym mówię.

To w ogóle inna jakość oglądania według standardu DCI. Zresztą skoro twierdzisz że masz rację to zapytaj się wszystkich tych którzy kupili n5/rs1000 oraz n7/rs2000 i zapytaj się ich dlaczego nie kupili rs540/x7900 a przecież mogli bo wtedy kiedy debiutowała seria N to X był jeszcze w sprzedaży i to w dużo niższej cenie były na niego spore obniżki cen.

Z forumowiczów których znam ale z innych forów to wiem że Bipo miał RS540 i kupił RS1000 albo RS2000 i jeden i drugi ma dużo mniejszy kontrast od wspomnianej 540-tki ale jednak zmienił ten projektor.

Kolega Szewi miał rs540 a ma RS2000 też ma mnieszy kontrast miał 130 000:1 a w nowym ma 80 000:1 to 50K mniej i jakoś mu to nie przeszkadza.

Konrado miał X7900 a ma RS2000.

Deimos miał X7500 a ma RS1000.

Mam wymieniać tak dalej jakoś innym nie przeszkadza to że mają w nowych maszynach mniejszy kontrast ale kosztem innym ulepszeń.

Jak widzicie jest masa ludzi którzy mieli X7900/RS540 i kupili N5/RS1000 lub N7/RS2000 i nie robią dramy z tego kuź... kontrastu czy filtra.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jest śmieszne. Ile kosztował nowy X7900???
Niestety nowe matryce 4k nie są już tak dobre, pod względem kontrastu,.jak matryce fhd.
Jak czytam to naprawdę lepiej się nie da. 
Liczy się wieś a nie obraz,zresztą ostatni raz cytuje ,,Waść Pana,,
 
Pozdrawiam i życzę udanych seansów, tylko zasłonę zostawić uchyloną może sąsiad sie podkradnie i zerknie w nocy prsez okno co to za cudo tam świeci. 
 
Ps. Swoją drogą patrząc na posty [mention=83114]JVC 4K[/mention] to bardzo możliwe że ktoś nas wkręca, tacy ludzie nie istnieją raczej żeby takie baniakuli pisać.
 
Pozdrawiam wszystkich kinomaniaków.
Poprostu ignorować i przewijać dalej te rzewne wypociny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, RAF77 said:

Niestety nowe matryce 4k nie są już tak dobre, pod względem kontrastu,.jak matryce fhd.

No wlasnie zauwazylem, ze to wspolna cecha tych wszystkich nowych modeli z natywnym 4K. Ciekawe czy to jakies ograniczenie technologiczne związane np z większym upakowaniem pikseli na tej samej powierzchni? Panele fullhd mieli juz bardzo dopracowane ale pogoń za 4K wymusila na producentach pójscie w tym kierunku. Moze kontrast jest celowo obnizony w związku z HDR. Przy większej jasnosci źródła swiatła i duzym kontrascie, cala ta energia z lampy/lasera musi zostac pochłonięta przez matrycę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, max720 napisał:

Kup , co ktokolwiek i oglądaj , baw się , korzystaj.

Nie masturbuj się do każdej cyferki i wykresu .

Dla zdrowotności , nie zaglądaj na forum 🙂

To jest tylko rozrywka , nie święta wojna.

Ile jest bardzo dobrych filmów w roku ? 2-3 ? 5 ? Reszta , to papka dla lemingów.

Warto się pier... z każdą cyferką ?

 

Tu nie chodzi o masturbacje cyferkami... Mam oleda w salonie i wiem co to dobra czerñ i 4K.

W salce mam też nie byle co ....bo Projektor ,który posiadam, swojego czasu też był /jest nienajgorszy. I obraz z niego rzucany, w Full hd , jasnych  scenach wygląda bardzo dobrze....Kolory czerń ,ostrość.Dla laika" żyleta "

Porównywałem jednak ostatnio Film  Księga dżungli.(Ta realistyczna  animacja z gadającymi zwierzętami....

I powiem szczerze,że jeśli prawdą jest ,to co tu niektórzy opowiadają o jakości zbliżonej do Oleda ,to jestem zdecydowany pchać w skarpetę tak długo aż nazbieram na takiego JVC  NP5.

Dlaczego?

Ano dlatego, że  ten sam film mimo dużej rozdzielczości na Epsonie wypada blado.Oczywiście nie brakuje mu kolorów ,jednak ta ,ostrość,  trójwymiar głębia kolorów, na oledzie to zupełnie inny poziom.

Dlatego jeśli to nie są jakieś bzdety.To uważam ,że warto dla takiej jakości dokonać zmiany...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gmow1977 napisał:

Tu nie chodzi o masturbacje cyferkami... Mam oleda w salonie i wiem co to dobra czerñ i 4K.

W salce mam też nie byle co ....bo Projektor ,który posiadam, swojego czasu też był /jest nienajgorszy. I obraz z niego rzucany, w Full hd , jasnych  scenach wygląda bardzo dobrze....Kolory czerń ,ostrość.Dla laika" żyleta "

Porównywałem jednak ostatnio Film  Księga dżungli.(Ta realistyczna  animacja z gadającymi zwierzętami....

I powiem szczerze,że jeśli prawdą jest ,to co tu niektórzy opowiadają o jakości zbliżonej do Oleda ,to jestem zdecydowany pchać w skarpetę tak długo aż nazbieram na takiego JVC  NP5.

Dlaczego?

Ano dlatego, że  ten sam film mimo dużej rozdzielczości na Epsonie wypada blado.Oczywiście nie brakuje mu kolorów ,jednak ta ,ostrość,  trójwymiar głębia kolorów, na oledzie to zupełnie inny poziom.

Dlatego jeśli to nie są jakieś bzdety.To uważam ,że warto dla takiej jakości dokonać zmiany...

 

Dokładnie cały czas o tym piszę że rozdzielczość w nowych modelach nadrabia brakiem kontrastu i czerni jest wyższy poziom trójwymiarowości, ale żeby się o tym przekonać najpierw trzeba zobaczyć na własne oczy co potrafi RS1000,RS2000 a nie wypisywać farmazony o tym że RS540 jest lepszym projektorem bo prawda jest taka że nie jest lepszym projektorem bo traci na trójwymiarowości poprzez brak wyższej rozdzielczości panela.

Zresztą zapytajcie się Szewiego, Bipa, Konrado, Barnaba i wielu innych którzy dokonali zmiany z 540/7900 właśnie na nowe rs1000/n5 i rs2000/n7. I zadajcie im pytanie dlaczego dokonali takiej zmiany i czym się kierowali aby kupić podobno "gorszy projektor" od tego który mieli wcześniej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Gmow1977 napisał:

powiem szczerze,że jeśli prawdą jest ,to co tu niektórzy opowiadają o jakości zbliżonej do Oleda ,to jestem zdecydowany pchać w skarpetę tak długo aż nazbieram na takiego JVC  NP5.

Dlaczego?

Skąd Pan jesteś? Mam urlop i siedzę w domu. Mogę wpaść z RS1000 jeżeli to nie jest 1000 km w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.