Skocz do zawartości
IGNORED

Czerń z projektora.


cinekk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

jeżeli to nie jest 1000 km w jedną stronę. 

No właśnie z Rawicza to chyba 500 w jedną stronę...

Wiedeń AT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Ja nie jestem w Polsce. Siedzę u siebie w DE Greven

Za daleko

Tak myślałem...😅 ale dzięki za chęci 👍

Widzę że po kinie ani śladu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Gmow1977 napisał:

Widzę że po kinie ani śladu....

Jak już wspomniałem w którymś wątku pojawiła się druga połówka( tz była już wcześniej ale sytuacja powoli się rozwija )  i sytuacja się zmieniła, z początku spotykania się narożnik nie przeszkadzał ale z biegiem czasu już tak, kupiłem materac za ponad 1k€ i położyłem w pokoju kinowym, niestety materac bardzo wygodny ale problem ze wstaniem. Doszliśmy do wniosku że potrzebna sypialnia, więc padło na rezygnację z kina na rzecz sypialni. Ale mam pozwolenie na stereo ale najpierw remont a później Driftogruz i na końcu stereo bo mam na czym słuchać obecnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vintageaudiofil napisał:

Jak już wspomniałem w którymś wątku pojawiła się druga połówka( tz była już wcześniej ale sytuacja powoli się rozwija )  i sytuacja się zmieniła, z początku spotykania się narożnik nie przeszkadzał ale z biegiem czasu już tak, kupiłem materac za ponad 1k€ i położyłem w pokoju kinowym, niestety materac bardzo wygodny ale problem ze wstaniem. Doszliśmy do wniosku że potrzebna sypialnia, więc padło na rezygnację z kina na rzecz sypialni. Ale mam pozwolenie na stereo ale najpierw remont a później Driftogruz i na końcu stereo bo mam na czym słuchać obecnie 

No to gratuluję drugiej połówki👌

I do roboty ....żeby wygodnie było😅.... a do kina powrócisz za jakiś czas...jak mieszkanie zmienisz na większe...👶👶👨‍👩‍👧‍👦

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Gmow1977 napisał:

No to gratuluję drugiej połówki👌

Dzięki😌

 

1 minutę temu, Gmow1977 napisał:

a do kina powrócisz za jakiś czas...jak mieszkanie zmienisz na większe...👶👶👨‍👩‍👧‍👦

naturalnie ale to za 10 lat nie prędzej. W ciągu trzech lat chce spłacić kredyt na mieszkanie w bloku, a później wziąć jeszcze jeden na 100 ty€ by kupić dom w Polsce. Ale to plany, co będzie się okaże za jakiś czas…

Ale dzięki za słowa otuchy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, JVC 4K said:

trzeba zobaczyć na własne oczy co potrafi RS1000,RS2000 a nie wypisywać farmazony o tym że RS540 jest lepszym projektorem

 

On 4/16/2023 at 11:31 PM, JVC 4K said:

Przecież to naturalne że każdy broni swojego, nie widziałem na oczy 540-tki i wisi mi to dla mnie podkreślam ważniejsze było natywne 4K

Skoro nie mozna pisac o RS1000 jesli się go nie widziało na oczy, to na jakiej podstawie piszesz tak o RS540 skoro sam przyznałeś, ze tez na oczy go nie widziałes, a kupiłes nowszy model jedynie dla szpanu 😉

 

On 4/16/2023 at 11:31 PM, JVC 4K said:

chciałem mieć nową budę, nowy wygląd urządzenia

 

On 4/16/2023 at 11:31 PM, JVC 4K said:

Nie chciałem mieć projektora starego i popularnego co ma go drugi na wsi, chciałem nowość egzotykę czegoś czego jeszcze nikt nie ma przynajmniej na mojej wsi

 

11 hours ago, Vintageaudiofil said:

Skąd Pan jesteś? Mam urlop i siedzę w domu. Mogę wpaść z RS1000 jeżeli to nie jest 1000 km w jedną stronę. 

Juz do mnie miales wpasc w lipcu, a pozniej sie okazalo, ze zacząłes mi cisnąć w jednym z tematów, bo byles pod wplywem.. unikałbym jednak takich gości. Skoro potrafisz zwyzywac kogoś na forum tylko dlatego, ze masz gorszy nastrój, to ciekawe co moglbys wypisywac po takiej wizycie 😂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
4 godziny temu, brewka87 napisał:

to ciekawe co moglbys wypisywac po takiej wizycie

Nic, real zostaje w realu. Mnie nikt nie musi tu lubić! To jest forum. Nie znam Cię prywatnie, i ty mnie też więc nie wiesz jaki jestem ani ja jaki ty! Nadepnąłeś mi na odcisk więc się odbiło i tyle…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie koniecznie chciałbym poznawać ale głośniki które zakupiłem, były zapakowane z dużą dbałością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Vintageaudiofil said:

Nic, real zostaje w realu. Mnie nikt nie musi tu lubić! To jest forum. Nie znam Cię prywatnie, i ty mnie też więc nie wiesz jaki jestem ani ja jaki ty! Nadepnąłeś mi na odcisk więc się odbiło i tyle…

 

Nadepnąłem na odcisk, bo wspomniałem o modyfikacji amplitunera 😂

Bez względu na to co sądzisz o takiej modyfikacji taka reakcja nie była normalna. Wyzywanie mnie od najrozniejszych tylko dlatego, bo masz inne zdanie w jakiejs sprawie jest dla mnie oznaką tego, ze masz jakies problemy emocjonalne. 

9 minutes ago, RAF77 said:

No nie radził bym zapraszać do domu takich gości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiscie. Lepiej unikac takich osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przmor napisał:

Jednym słowem jak mawiał Henio Lermaszewski przed miłością nie uciekniesz a więc koniec balu panno Lalu :)

Martin wyrywał dupy na RS1000 i jak widać okazało się to skuteczne. Czyli posiadanie RS1000 = bycie bogaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrywam na tanią Optomę, która kosztowała mnie używana zaledwie 800zl. Projektor w domu to nadal egzotyka i wystarczy byle jaki by móc chodzić z wysoko uniesionym nosem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

Martin wyrywał dupy na RS1000 i jak widać okazało się to skuteczne. Czyli posiadanie RS1000 = bycie bogaczem.

Ty chyba jesteś nie normalny… jakim to trzeba być człowiekiem by tak myśleć? 

6 godzin temu, RAF77 napisał:

Osobiście nie koniecznie chciałbym poznawać ale głośniki które zakupiłem, były zapakowane z dużą dbałością.

Miedzy nami tu na forum też było parę wycieczek osobistych. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 7900 styka, biorąc pod uwagę że nowego kiedyś nabyłem za 11k to nie mam co marudzić, jedyna rzecz której mu realnie brakuje to mapowanie tonów.

Mimo upływu czasu obraz jak dla mnie jest milion razy lepszy niż na nowych TV, przy tym sprzęcie lepiej dopracować pozostałe elementy toru

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Pisałem już gdzieś, że gdyby przyszło mi do głowy chęć zmiany to robiłbym porównanie dopiero z RS3000.
Moim zdaniem x7900 mógłby się trochę szybciej przełączać między treściami 4k czy hdr czy 1080p. Długo potrafi to mielić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, STELVIO napisał:

Moim zdaniem x7900 mógłby się trochę szybciej przełączać między treściami 4k czy hdr czy 1080p. Długo potrafi to mielić.

weź... idz Pan !! ... pamiętam pierwsze włącznie, projektor nie działa coś jest nie tak 🤪

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat.

To Panowie, jakie polecacie projektory w a.d. 2023 pod kątem "czerni" ;)

Pamiętam gdy stałem przed wyborem proja 10 lat temu to właśnie wszyscy gadali o czerni. Wtedy z jednej strony szukałem czegoś z dobrym kontrastem, naturalnym odcieniem skóry i płynnym , ale nie teatralnym ruchem. Na pierwszym miejscu było oczywiście JVC, potem Sony, potem różni producenci DLP (przy braku efektu tęczy to był najlepszy stosunek ceny do jakości )

Czy dzisiaj dla kogoś kto nie lubi super ostrego ruchu, który dają projektory 3xLCD , a lubi "analogowość" przekazu jest coś sensownego?

Budżet powiedzmy 10-15 tys.  Mam wrażenie że wysokość poprzeczki przez 4k i HDR praktycznie zlikwidowała średnią półkę. Co dla kinomaniaka , którego nie interesuje w ogóle rozdzielczość i super ficzery , a właśnie plastyka, naturalność i ostrość obrazu z dobrą czernią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arek_Gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięk;  bardzo żałuję że nie miałem kasy w momencie gdy nowy na fakturę VAT Rs540 był w cenie 15 tys. (o ile dobrze pamiętam) , teraz tyle za używki. Ale takie czasy ;) wpisuje tego proja na 1 miejsce "whishlist'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Vintageaudiofil

(Konto usunięte)

JVC RS1000 mam i polecam, używkę kupisz za 15-19 tys zł w Polsce

Natywne 4K, b.dobra czerń, może słaby kontrast ale nadrabia to czym innym. 
 

Ja polecam choć oglądam w białym salonie na białej ścianie w rozdzielczości FullHD 24P z Blu Ray bez 4K

17B81A4E-7F5A-413A-9E12-51F925EACEA7.jpeg

62A0E7DD-B759-4176-ADE9-009B53DECBD3.jpeg

EE0E5F15-F8C5-4FB9-B489-C37E064C2F69.jpeg

Edytowane przez Vintageaudiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także bym wolał zdecydowanie RS1000/N5 od X7900/RS540-tki.

Więc nie dziwię się Martinowi że nie kupił 540 bo to syf i nie ma startu nawet do rs1000.

Kontrast a czerń to 2 osobne sprawy i tematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, JVC 4K said:

Kontrast a czerń to 2 osobne sprawy i tematy.

No niby tak... wyłączony projektor daje niesamowitą czerń 😆 nawet taki o słabym kontraście 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba przyznasz że N5, NP5 czy NZ7 wygląda jednak "troszkę" inaczej od X7900 czy twojego X90.

Jest znacznie większy i cięższy i według mnie to plus od razu widać co jest premium a co nie, a 7900 wykonany w lakierze na wysoki połysk tylko zbiera kurz i palce.

A nowe N-ki i RS wszystkie są matowe od najniższego do najwyższego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, JVC 4K said:

razu widać co jest premium a co nie

Tylko, ze X90 to był najwyzszy model w czasach gdy wszedł na rynek. Obok X30, X70, model X90 to byl projektor z najwyzszej polki. Ty kupiłes model drugi od dołu, czyli trudno to nazwac modelem premium 😉 smiem twierdzic, ze Twoj RS2100 to taki odpowiednik dawnego X30. Ot taka budzetówka dla mas 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 hour ago, JVC 4K said:

wykonany w lakierze na wysoki połysk tylko zbiera kurz i palce.

Projektory premium montuje się pod sufitem i ich nie dotyka. 😂 do zdalnego sterowania wykorzystywane jest urządzenie potocznie nazywane pilotem 😆 nie wiem skąd u Ciebie te palce na obudowie. Chyba zbyt często macasz swojego 2100 😂

Nie zebym się chwalił ale zerknij, który projektor to jest klasa premium 😆

Screenshot_2023-04-21-04-51-14.thumb.png.ac6d62f0faf964e66c42b9c5cac3a155.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ja dla przykładu nowego 7900 kupiłem za 11k a już sam nie pamiętam kiedy to było, znajdzie mi coś lepszego w tej cenie  nawet teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.